Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 172
» Najnowszy użytkownik: adizopuxij
» Wątków na forum: 525
» Postów na forum: 5,056

Pełne statystyki

Ostatnie wątki
Muzyka/Piesni
Forum: Linki [PL]
Ostatni post: aga
21-02-2019, 10:05 AM
» Odpowiedzi: 109
» Wyświetleń: 82,523
Głoście i uzdrawiajce
Forum: Zdrowie
Ostatni post: aga
30-12-2018, 11:31 AM
» Odpowiedzi: 50
» Wyświetleń: 29,879
Chleb na każdy dzień - Al...
Forum: Linki [PL]
Ostatni post: orjo
28-10-2018, 10:55 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 4,489
wyrwany z grobu
Forum: Doświadczenia osobiste
Ostatni post: MieczDucha
24-06-2018, 06:43 AM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 4,733
za darmo
Forum: Doktryny
Ostatni post: KALEB
26-07-2017, 09:00 AM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 4,398
Nieokiełznana miłość
Forum: Linki [PL]
Ostatni post: aga
19-05-2017, 04:07 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 942
Witam
Forum: Przedstaw się
Ostatni post: MieczDucha
18-05-2017, 06:46 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 2,786
Ewangelia w czystej posta...
Forum: Linki [PL]
Ostatni post: aga
27-03-2017, 11:35 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 1,112
Paradoksy współczesności ...
Forum: Linki [PL]
Ostatni post: aga
01-02-2017, 10:37 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 1,054
576
Forum: Nauka a Biblia
Ostatni post: MieczDucha
30-01-2017, 07:55 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 12,757

 
  Nieokiełznana miłość
Napisane przez: aga - 19-05-2017, 04:07 PM - Forum: Linki [PL] - Brak odpowiedzi

 Nieokiełznana miłość

https://www.youtube.com/watch?v=gNRSGnIsko0

Wydrukuj tę wiadomość

  za darmo
Napisane przez: MieczDucha - 18-05-2017, 06:49 PM - Forum: Doktryny - Odpowiedzi (3)

http://mieczducha888.blogspot.com/2017/05/ewangelia-prawdziwej-aski-do-zbawienia.htmlCytat:
Wiecie dlaczego Dobra Nowina jest dobra ?? m.in dlatego bo mówi, że przebaczenie, dary Boże, życie wieczne są za darmo i nie potrzebni są do tego żadni ludzie i organizacje. 

My uczniowie mamy głosić prawdziwą Dobrą Nowinę, ale w najmniejszym stopniu nie możemy niczego dodać do swojego zbawienia, ani do zbawienia innych ludzi. Mamy głosić JEZUSA ale nie wpasowywać się między NIEGO a ludzi i uzależniać ich od siebie. Zbawienie to sprawa tylko i wyłącznie między danym człowiekiem a Zbawicielem Jezusem Chrystusem. Cytat:Powtórzę to jeszcze raz : przebaczenie, dary Boże, życie wieczne są za darmo i nie potrzebni są do tego żadni ludzie i organizacje. Jednak od wczesnego dzieciństwa byliśmy uczeni czegoś odwrotnego - mianowicie, że do zbawienia, życia wiecznego niezbędni są różni ludzie np księża czy organizacje jak np kościół rzymskokatolicki, czy przynależność do organizacji Świadków Jehowy. 

Nie potrzeba żadnego człowieka, żadnej organizacji do przebaczenia, do otrzymaniu darów Bożych, życia wiecznego. Potrzeba tylko i wyłącznie JEZUSA CHRYSTUSA ukrzyżowanego, który powstał z martwych. TYLKO ON i nikt inny. 


  1. To JEZUS CHRYSTUS żył bezgrzesznie a nie ludzie. 
  2. To JEZUS CHRYSTUS poszedł na krzyż za nas i zmartwychwstał a nie ludzie. 
  3. To JEZUSA CHRYSTUSA prawa, przykazania złamaliśmy. ON jest prawodawcą.
  4. To ON zna nasze serca, a nie ludzie.
  5. ON jest wszechmogący, wszechwiedzący, wszechobecny a nie ludzie.
  6. ON jest Zbawicielem a nie ludzie.

TYLKO JEZUS CHRYSTUS. Zbawienie jest za darmo - nie dlatego, że jest nic nie warte, ale dlatego że została zapłacona doskonała cena. Doskonałe, bezgrzeszne życie JEZUSA CHRYSTUSA ofiarowane na krzyżu jest doskonałą zapłatą za grzechy, więc dlatego zbawienie jest łaską, jest darem, jest za darmo. Nic do tego nie możemy dodać, w żaden sposób nie można zapracować, zasłużyć na tą łaskę. Ofiara Zbawcy jest doskonała. Nic jej nie brakuje. Możemy tylko przyjąć ją od łaskawego BOGA albo odrzucić. Nie ma nic po środku. Albo w 100 % za darmo, albo próby dodania coś od siebie, zapracowania itd - a to wszystko jest niewiarą i odrzucaniem doskonałej ofiary, doskonałego Zbawcy. 
                                                 ŁASKA
Łaska to coś niezasłużonego. Coś co się nie należy. Coś dawane za darmo, coś ofiarnie dawanego.
Gdy idziecie do pracy i pracujecie ileś tam godzin w miesiącu to wynagrodzenie nie jest łaską, ale zapłatą. Pracowaliście i dostajecie coś co się wam należy. 
Gdyby np były zwolnienia w miejscu gdzie pracujecie i znaleźlibyście się na bezrobociu, ale wasz były pracodawca chciałby wam pomóc dając wam jakąś sumę pieniędzy - to byłaby łaska z jego strony. Łaska a nie zapłata. Dałby wam coś na co nie zasługiwaliście. 
" A temu, kto pracuje, zapłata nie jest uznana za łaskę, ale za należność." - Rzymian 4:4


Cytat:" Tak i w obecnym czasie pozostała resztka według wybrania przez łaskę. 6 A jeśli przez łaskę, to już nie z uczynków, inaczej łaska już nie byłaby łaską. Jeśli zaś z uczynków, to już nie jest łaska, inaczej uczynek już nie byłby uczynkiem." - Rzymian 11:5-6 - proste ukazanie między łaską a uczynkami. Zapłatą za grzech, grzechy jest śmierć. Wszyscy zgrzeszyliśmy, a więc gdyby nie łaska Boża w Chrystusie, Jego ofierze - nie byłoby żadnej możliwości na zbawienie. Nawet jednego grzechu nie można skasować, zakryć miliardem tzw dobrych uczynków, bo zapłatą za grzech jest śmierć. BÓG jest doskonale czysty, święty i nawet jeden grzech nie może być pośród Niego. 


Cytat:Łaska i tylko łaska w Chrystusie daje przebaczenie, dar Ducha, życie wieczne. Łaska to coś co w 100 % nam się nie należy, ale coś co dawane jest za darmo z przychylności, dobroci, miłości.
Nie można sobie zasłużyć na łaskę BOŻĄ. Nie można zapracować sobie na łaskę. Nie można przypodobać się BOGU aby dostać JEGO łaskę. Wtedy łaska nie byłaby już łaską.
Łaskę można tylko przyjąć bo jest w 100 % darmowa, albo ją odrzucić. Nie ma nic między całkowitym darmowym przyjęciem jej, a odrzuceniem jej. 


Łaski BOŻE są darmowe dzięki doskonałej, pełnej, jedynej, niepowtarzalnej ofierze Jezusa Chrystusa. Łaska jest darem, w 100 % darmowa. Na dar, prezent się nie zapracowuje, one są darmowe. Nie mylmy daru, z łapówką. BÓG oferuje darmowe dary, a wielu ludzi próbuje dać BOGU łapówkę, próbuje GO przekupić swoimi tzw dobrymi uczynkami - ale to daremne, bo nie można nimi zmazać nawet jednego grzechu i jest to deptanie po doskonałej ofierze Chrystusa. 


Cytat:Zbawienie jest darem, łaską, jest za darmo. Nie potrzeba ludzi i organizacji. TYLKO ZMARTWYCHWSTAŁY JEZUS. To sprawa między NIM a mną. To jest DOBRA NOWINA. Ten dar, łaskę odbiera się przez wiarę w NIEGO, w Jego jedną, doskonałą, wieczną ofiarę a nie przez hostię, i inne pseudo sakramenty udzielane przez ludzi, ich organizacje. 


Fałszywa Dobra Nowina np fałszywa Ewangelia Sakramentów zawsze mówi, że niezbędni do zbawienia są jacyś ludzie i że łaska jest zależna od innych ludzi np przez sakramenty. Wymyślił to diabeł aby ludzie byli niewolnikami innych ludzi, organizacji i aby żyli w niewoli strachu, wyniszczającej niepewności. 
                                                    ZA  DARMO


W sprawach doczesnych, ziemskich - ludzie bardzo dobrze rozumieją słowa : " za darmo ". Rozumieją, że darmowe, oznacza że nie trzeba zapłacić, nie trzeba zapracować, nie trzeba się przypodobać, ale po prosto wziąć. 


Cytat:Gdyby ktoś np rozdawał samochody za darmo, to ustawiałyby się długie kolejki i wiele osób chciałoby wziąć ich jak najwięcej dla siebie.
Zbawienie wraz ze wszystkim co zawiera jest dawane za darmo, a tak wielu ludzi nie bierze go za darmo, ale próbuje zapłacić za nie samemu, lub dodać jakąś opłatę. Nie potrzeba płacić ani 100 %, ani 1 % ani nawet promila - bo to niemożliwe dla grzesznika wobec doskonałego w świętości, wszechmogącego Stwórcy. 


Nie próbujmy sami płacić, bo to robienie sobie krzywdy i obrażanie doskonałego BOGA. Gdy ktoś próbuje zapłacić za zbawienie lub ujścić jakąś opłatę w postaci swoich różnych uczynków religijnych czy innych to tak jakby mówił Chrystusowi : " Twoja ofiara nie jest doskonała, więc muszę ją uzupełnić. " , albo : " nie zapłaciłeś swoją krwią pełnej ceny, więc muszę dopłacić do niej swoimi uczynkami ". Ktoś pyszny, dumny może też powiedzieć : " Nie potrzebuję twojej łaski, jestem dobrym człowiekiem - nikogo nie zabiłem, nie zgwałciłem, nie okradłem.".
Mateusz 10:8b : "Darmo [ DOREAN 1432 ] otrzymaliście, darmo [ DOREAN 1432 ] dawajcie." 
Cytat:DOREAN 1432 - za darmo, bezpłatnie, bez zapłaty.


" A zostają usprawiedliwieni darmo[ DOREAN 1432 ], z jego łaski, przez odkupienie, które jest w Jezusie Chrystusie." - Rzymian 3:24
Cytat:" I powiedział do mnie: Stało się. Ja jestem Alfa i Omega, początek i koniec. Ja spragnionemu dam darmo [ DOREAN 1432 ] ze źródła wody życia" - Objawienie 21:6........ "A kto pragnie, niech przyjdzie, a kto chce, niech darmo [ DOREAN 1432 ] weźmie wodę życia." - Objawienie 22:17b
Słowo DOREAN pochodzi od słowa "DOREA" czyli : dar, podarunek np dar Ducha/ducha Świętego : Ewangelia Jana 4:10, Dzieje Apostolskie 2:38, 8:20, 10:45, Dzieje 11:17.
" Lecz z przestępstwem nie jest tak, jak z darem łaski. Jeśli bowiem przez przestępstwo jednego wielu umarło, tym obficiej spłynęła na wielu łaska Boga i dar [ DOREA ] przez łaskę jednego człowieka, Jezusa Chrystusa." - Rzymian 5:15
Cytat:" Jeśli bowiem z powodu przestępstwa jednego śmierć zaczęła królować przez jednego, tym bardziej ci, którzy przyjmują obfitość tej łaski i dar [ DOREA ] sprawiedliwości, będą królować w życiu przez jednego, Jezusa Chrystusa. " - Rzymian 5:17
2 Koryntian 9:14-15 - mówi o łasce i darze.
Efezjan 3:7 - mówi o darze łaski Bożej
Efezjan 4:7 - mówi o łasce według miary daru Chrystusowego
                  ŁASKA - DAR - ZA DARMO - to wszystko się przenika, uzupełnia.
" Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę, i to nie jest z was, jest to dar [ DORON ] Boga.

9 Nie z uczynków, aby nikt się nie chlubił.
10 Jesteśmy bowiem jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, które Bóg wcześniej przygotował, abyśmy w nich postępowali. " - Efezjan 2:8-10 --- dobre uczynki są pożyteczne i konieczne ale chodzi o uczynki z nowego serca przez udzielenie daru Ducha. Te uczynki są efektem, owocem zbawienia jako łaski i daru Chrystusa a nie drogą do zbawienia. Najpierw zbawienie przez wiarę i tylko wiarę w Zmartwychwstałego Chrystusa a dopiero później prawdziwe dobre uczynki przez dar Ducha Chrystusowego, które są owocem już dokonanego zbawienia i dowodem otrzymania zbawienia, trwania w krzewie winnym. 
Cytat:Chrystus nie przyszedł aby zrobić obniżkę ale aby dawać za darmo. Jednak upadły człowiek i diabeł mówią że nie może być za darmo zbawienie i nie wystarczy wszechmogący Zbawiciel, ale potrzeba ludzi i organizacji. Sami wybierzcie jakiej Ewangelii uwierzycie - jedynej prawdziwej gdzie zbawienie jest darem, łaską czy fałszywej Ewangelii gdzie jest poplątanie łaski z zależnością od ludzi, organizacji i ich chorych nauk oraz ceremonii, rytuałów i pseudo sakramentów. Oczywiście wobec tej Ewangelii będzie opór, sprzeciw tysięcy ludzi, różnych organizacji bo oni żyją kosztem innych, więc będą zajadle bronić koryta nawet biorąc miecz do ręki i zabijając prawdziwych uczniów, którzy będą głosić wolność w Chrystusie. 
" Gdyby bowiem przyszedł ktoś i głosił innego Jezusa, którego my nie głosiliśmy, albo gdybyście przyjęli innego ducha, którego nie otrzymaliście, albo inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosilibyście go z łatwością.....Tacy bowiem są fałszywymi apostołami, podstępnymi pracownikami, którzy przybierają postać apostołów Chrystusa....... Znosicie bowiem, gdy ktoś was bierze w niewolę, gdy ktoś was objada, gdy ktoś was wyzyskuje, gdy ktoś wynosi się ponad was, gdy was ktoś policzkuje. " - 2 Koryntian rozdział 12

Cytat:Ja wybieram Ewangelię Łaski Bożej, która jest niszczycielką religii i łamie uzależnienie od jakichś ludzi, organizacji a opiera się tylko na Wszechmogącym Jezusie. To jest prawdziwa DOBRA NOWINA, że Zbawca zapłacił swoim doskonałym życiem - doskonałą cenę i zbawienie to sprawa tylko i wyłącznie między NIM a mną. Chwała OJCU, chwała JEGO SYNOWI - że to jest za darmo i niezależne od innych ludzi ...


" Drogo zostaliście kupieni. Nie bądźcie niewolnikami ludzi " - 1 Koryntian 7:23 Uwspółcześniona Biblia Gdańska - kupieni bezcenną krwią Zbawiciela. Do Niego należę, nie do ludzi. Za NIM idę nie za ludźmi. Jego głosu słucham a nie ludzi. Trzymajmy się łaski Chrystusa ... " Ty więc, mój synu, wzmacniaj się w łasce, która jest w Chrystusie Jezusie." - 2 Tymoteusz 2:1. Chwała JEZUSOWI że to wszystko jest darem, łaską, że jest za darmo

dobrze jest spotykać się z innymi uczniami, wspólnie budować się, zachęcać, napominać czy pomagać, ale do zbawienia nie potrzebujemy żadnego człowieka. TYLKO CHRYSTUS. TYLKO JEGO JEDNA, NIEPOWTARZALNA, DOSKONAŁA OFIARA. W NIM WSZELKIE DARY ŁASKI.

Wydrukuj tę wiadomość

  Witam
Napisane przez: viktor - 06-05-2017, 09:32 PM - Forum: Przedstaw się - Odpowiedzi (1)

Witam wszystkich,którzy korzystają z tego forum,by móc z Bożą pomocą próbować zrozumieć słowo boże.Chciałbym się przedstawić jako viktor i przepraszam,że tak późno piszę,a tu już noc.Od kąd pamiętam interesowała mnie wiara,religia tj.chrześcijaństwo I jak większość byłem wychowywany w religii rzymskiej.Mając ok.15 lat zacząłem czytać biblię,niewiele rozumiałem,ale czytałem.Szczególnie Interesowały mnie ks.Daniela I apokalipsa-bestie,mały róg czy znamię bestii.Po paru latach zawitali do mnie świadkowie ogłaszając,że oni mi wszystko wyjaśnią.Taki byłem zafascynowany,że po jakimś czasie zostałem jednym z nich.Dużo mi wytłumaczyli,ale pewne rzeczy nie pasowały i na niektóre patrzyłem z przymrużeniem oka.Po paru latach zostałem wykluczony,ale dalej interesowałem się biblią.I teraz chciałem przedstawić moje spostrzeżenie odnośnie biblii i czasów,w których przyszło nam żyć,proszę byście nie uważali mnie za jakiegoś nawiedzonego lub coś w tym stylu,ale by wspólnie dojść do zrozumienia tego co napisano w biblii.Ja korzystam z przekładu gdańskiego i tu z księgi daniela rozdz.11:40-45:a przy skończeniu tego czasu będzie
się z nim potykał król z południa; ale król
północny jako burza nań przyjdzie z woza-
mi i z jezdnymi i z wielą okrętów, a wtar-
gnie w ziemię, i jako powódź przejdzie.
41. Potem przyciągnie do ziemi ozdobnej,
I wiele krain upadnie; wszakże ci ujdą rąk
jego, edomczycy i moabczycy, i pierwoci-
ny synów ammonowych.
42. A gdy rękę swą ściągnie na krainy, ani
ziemia egipska tego ujść nie będzie mogła.

43. Bo opanuje skarby złota i srebra, i
wszystkie rzeczy drogie egipskie, a libij-
czycy i murzynowie za nim pójdą.
44. W tem wieści od wschodu słońca i od
północy przestraszą go; przetoż wyciągnie
z popędliwością wielką, aby wygubił i za-
mordował wielu.
45. I rozbije namioty pałacu swego mię-
dzy morzami na górze ozdobnej świętobli-
wości; a gdy przyjdzie do końca swego, nie
będzie miał nikogo na pomocy.                                                                                                              Gdyby przedstawić króla południa jako Rosję a król północy to USA wiele rzecz by pasowało.Wers 40 opisuje politykę usa i narzucaną demokrację oraz otoczenie Rosji przez swoje bazy wojskowe.41 opisuje atak na kraje arabskie,a pretekstem było 9/11 oraz posiadanie przez Irak broni mas.rażenia i faktycznie wiele państw zostało wciągniętych do różnego rodzaju wojen o złoto  srebro ropę wers43.Amerykanie praktycznie zniszczyli kraje bliskiego wschodu(większość z nich).Wers 44 mówi o Korei płn. i wieściach,które przestraszyły go(Kim dzong un i jego rakiety balistyczne z głowicami jądrowymi skierowanymi w Stany) dalsza część tego wersetu,że król północy wyciągnie z wielką popędliwością(rejs amerykańskiej armady do Korei z lotniskowcem Carl Vinson na czele a parę dni później kolejne 2 lotniskowce wyruszyły by dotrzeć do owej armady).A wers 45-góra ozdobnej świętobliwości może to być Jerozolima(która leży na wzgórzu) http://www.rp.pl/Prezydent--USA/170129733-Izrael-Ambasada-USA-z-Tel-Awiwu-do-Jerozolimy.html .Wiem,że już jest późno,ale co wy o tym myślicie,przepraszam za błędy,bardzo wolno piszę i trochę chaotycznie

Wydrukuj tę wiadomość

  Ewangelia w czystej postaci
Napisane przez: aga - 27-03-2017, 11:35 AM - Forum: Linki [PL] - Brak odpowiedzi

  Ewangelia w czystej postaci - Piotr Sinoff - 21-02-2016

https://www.youtube.com/watch?v=Hsgnb2E0FbE

Wydrukuj tę wiadomość

  Paradoksy współczesności - Olga Golikowa
Napisane przez: aga - 01-02-2017, 10:37 AM - Forum: Linki [PL] - Brak odpowiedzi

 Paradoksy naszych czasów. Olga Golikowa. Chleb na każdy dzień.

https://www.youtube.com/watch?v=XUlcBuKYCOY

Jezus Chrystus miał do niej powiedzieć niedawno takie słowa:


"Jestem suwerennym Bogiem, poruszam się ciągle i wszędzie, a szukam poświęcenia, które wytrzyma doświadczenia i egzaminy,
które
na pewno przyjdą z przebudzeniem. Słońce wschodzi nad złymi i dobrymi, deszcz pada na sprawiedliwych i
niesprawiedliwych. Z  początkiem
dnia budzą się różni ludzie. W chwili przebudzenia uaktywniają się wszyscy.Dlatego ważne, żeby nauczyć się koncentrować
na tym, co najważniejsze
i szybko i dokładnie zrozumieć i poradzić sobie z tym, co drugoplanowe i rozpraszające; być mobilnym, sprawnym i
kochającym. Dyscyplina to rzecz, która charakteryzuje
armię, bez niej armia nie może istnieć. Wszystko zaczyna się od małych rzeczy. Jeśli człowiek jest gotowy zająć się
rzeczami drobnymi, zrobić porządek
w detalach, być wiernym w małym, to prowadzi to do gotowości wchodzenia w rzeczy większe. Żniwa nadchodzą, już nikt ich
nie zatrzyma, ale będę mógł wykorzystać tylko
tych, którzy nie stracili czasu przygotowania, tych, którzy pozwolili mi pracować w głębokości i oczyścić ich z ukrytych
i głębokich problemów, ran i tajemnic,
za którymi ukryty jest ból. Konfrontacja z bólem to część procesu przygotowania. Nauczenie się pokory, wybaczania,
proszenia o wybaczenie, słyszenia mego głosu
i bycia mu posłusznym, to konieczne minimum dla startu. Uczenie się będzie trwać w procesie do końca. Im dokładniej
nauczycie się słuchać i być posłusznymi,tym
efektywniejsze będzie przebudzenie. Jestem już gotowy się poruszać i już nawet zacząłem, sami już widzicie, co się
zaczyna. Nauczcie się to rozumieć i radzić sobie z tym szybko,
od razu i do końca, żeby zapomnieć o tym co było i iść do przodu. Na arenę przebudzenia wejdą ludzie, których wy teraz
nie znacie, czy też nie widzicie ich obok siebie,
ale ja trudziłem się nad nimi i oni pozwolili się przygotować jako naostrzone strzały na dany czas. To są ci, którzy
zapłacili wielką cenę posłuszeństwa i ukorzenia
się.To ci, którzy przeszli przez obwinianie i oskarżanie , poniżanie i upokarzanie, ale nie odpowiedzieli tym samym,
byli w stanie przebaczyć i dalej oczyszczać swe serca.
To drogocenni wojownicy ostatecznego czasu, których sam uczyłem walczyć miłością. Inne sposoby wojny nie przynoszą moich
rezultatów. Wojownicy światła to wojownicy
miłości. Nikt takim nie może się stać sam z siebie. Tylko moją drogą można tu dojść, odkryć siebie, gdzie jesteś i kim
jesteś, zjednoczyć się ze mną dla oczyszczenia
i wyzwolenia i tylko dopiero potem można się napełnić mą miłością i w niej trwać."

Wydrukuj tę wiadomość

  576
Napisane przez: MieczDucha - 30-01-2017, 07:55 PM - Forum: Nauka a Biblia - Brak odpowiedzi

http://mieczducha888.blogspot.com/2016/11/576-megapikseli-w-twoim-oku.html - http://http://mieczducha888.blogspot.com/2016/11/576-megapikseli-w-twoim-oku.html

,

,

Wydrukuj tę wiadomość

  wyrwany z grobu
Napisane przez: MieczDucha - 01-11-2016, 02:30 PM - Forum: Doświadczenia osobiste - Odpowiedzi (5)

http://mieczducha888.blogspot.com/2016/11/pan-jezus-nadal-czyni-cuda-uratowany.html  :


[Obrazek: Jezus%2Bjestem%2Bz%2Bwami%2Bpo%2Bwszystkie%2Bdni.jpg]
" Gdy ustawało we mnie życie, wspomniałem na Pana " - Księga Jonasza 2:7a BW --- Nie straciłem od razu przytomności gdy leżałem na asfalcie pod kołami tego TIR-a. Byłem jeszcze przytomny gdzieś ze 2 minuty - modliłem się do WSZECHMOGĄCEGO  JEZUSA  CHRYSTUSA.


Cytat:Dobrze iść za PANEM JEZUSEM - można z Nim żyć i z Nim umierać. Można do Niego zawołać nawet pod kołami TIR-a, na pustyni, na krańcu świata - wszędzie. A ON jest przy nas, w nas. NIGDY SAM 


 Rozmawiałem ze znajomym ze starych czasów, który akurat był w pobliżu. Pamiętam, że powtarzał abym mówił do niego, nie zamykał oczu, nie zasypiał. 
Po wyjściu ze szpitala widziałem się z nim - chciałem podziękować za pomoc, za oddaną krew dla mnie. Mówił, że był pewny że mam połamany kręgosłup, ale dzięki BOGU mimo że plecy były poranione - to kręgosłup był cały.


Cytat:Wiem, że Zbawiciel był tam przy mnie, gdyby nie ON to ta ciężarówka zabiłaby mnie na miejscu. Dostałem się pod koła i tam mnie"przemielało" - pamiętam że gdy najechał na mnie - to posuwało mnie po asfalcie, rzucało-szarpało aż się zatrzymał. Żeby dało się mnie wyciągnąć to kierowca musiał ruszyć do tyłu. Cud że żyłem jeszcze pod tym samochodem - że na miejscu mnie nie zabił.
 
PAN dopuścił do tego wszystkiego, ale do czego ON dopuszcza – to zawsze jest ku dobru dla człowieka, Kościoła czy na świadectwo dla świata.
Już ja OIOM-ie jak się wybudziłem ze śpiączki wiedziałem, że to nie był tak na prawdę wypadek, ale Boży plan. 


Cytat:Jak wróbel nie może spaść na ziemię bez Jego woli, to tym bardziej na dziecko BOŻE nie może przyjść coś bez dopustu BOŻEGO, ale jak napisałem PAN to sprawia ku umocnieniu, ku wieczności. On jest prawdziwie mądry więc wszystko co daje trzeba przyjąć i dziękować, nawet jeśli jeśli to bardzo ciężkie, trudne, a może niezrozumiałe. Ale nie musi być zrozumiałe, jednak przez wiarę wiemy, że PAN jest wszechmądry, dobry a my jesteśmy ograniczeni, więc zawsze trzeba Jemu ufać, a nigdy sobie.


http://mieczducha888.blogspot.com/2015/12/zmieniona-perspektywa-nie-narzekaj.htmlhttp://mieczducha888.blogspot.com/2015/12/zmieniona-perspektywa-nie-narzekaj.html Nie zasługujemy na nic – ani nażycie, ani jedzenie, wodę i na nic innego – oprócz śmierci, więc nie mamy prawa do narzekania. Nie zasługuję nawet na tą jedną rękę, ale PAN mi ją zostawił, choć ktoś tam chciał mi amputować i prawą -

Cytat:mogę powtórzyć za Hiobem : ” Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione …. Dobre przyjmujemy od Boga, czy nie mielibyśmy przyjmować i złego? ”

On wie co robi, wiem, że jest dobry, wszechmogący, doskonale miłuje, więc jestem spokojny. Sprawił, że mimo,że ten TIR najechał mi na brzuch, to mnie nie zmiażdżyło, później były inne cuda ... Nawet w Klinice Intensywnej Terapii słyszałem głosy : „cudownie ocalony ” a ja mówiłem, że PAN JEZUS nadal czyni cuda Heart

Cudem jest że nie jestem zły na kierowcę, nie nienawidzę go - widziałem się z nim i powiedziałem że nie jestem zły na niego, nie mam żalu, nienawiści, nie szukam zemsty i tak jest w mym sercu. Modlę się za nim i jego rodziną.Cytat:Bardzo szybko przyjechało pogotowie, ale ja już tego nie pamiętam. Podobno odzyskałem przytomność w puławskim SOR-e, rozmawiałem z lekarzem - zgodziłem się na uśpienie mnie, podawanie krwi - ale nie pamiętam tego też. Bez tego uśpienia podobno nie wytrzymałbym z bólu - transportu do Lublina. Nie wiem czy bym wytrzymał, czy nie - wiem, że JEZUS CHRYSTUS wytrzymał ogromny ból na krzyżu -a wszystko z miłości do człowieka. Chwała Zmartwychwstałemu. 

Pamiętam, że jak leżałem pod tym TIR-em to nic nie czułem - żadnego bólu - strzał adrenaliny musiał być wielki.  
Krwi w szpitalu nie podawano tradycyjnie - jak w kroplówce - ale wstrzykiwano, byłem mocno wykrwawiony.

W puławskim szpitalu nie chcieli mi zrobić nawet tomografu - tak jak bym wywrócił się gdzieś na trawie i poocierał lekko. Bóg postawił na mojej drodze lekarza z Lublina - z Samodzielnego  Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie, który tego dnia miał akurat dyżur w Puławach - w szpitalnym oddziale ratunkowym  . Ten lekarz wywalczył tomograf (jacyś inni ludzie się sprzeciwiali) i podjął decyzję aby przetransportować mnie do SPSK nr 4. 
W Puławach gdybym został to byłbym trupem, ale PAN miał wszystko pod kontrolą - od początku do końca. Gdyby PAN JEZUS nie postawił tego człowieka - w tym miejscu i czasie i nie pokierował go ku odważnym i mądrym decyzjom to nie pisałbym teraz tego posta.Cytat:W Lublinie czekał na mnie blok operacyjny w Klinice Intensywnej Terapii. Stan mój był bardzo ciężki\krytyczny. N bloku operacyjnym byłem 10 godzin. Przy samej tylko operacji dostałem 5 litrów krwi - podobno nikt jeszcze tam tyle nie dostał co ja. Operacja była bardzo ciężka - miałem praktycznie urwaną rękę, pękniętą śledzionę - dwa krwotoki. 

Miałem m.in wstrząs krwotoczny, ostrą niewydolność oddechową ( potłuczone płuca, połamane żebra). Jak po 4 tygodniach się wybudziłem ze śpiączki to słyszałem jak lekarz mówił do kogoś o mnie : " miał takie szybkie oddechy ". Ten lekarz miał dyżur 11 czerwca i to on mnie operował. Na drugi dzień - po operacji ten lekarz poszedł na urlop na 3 tygodnie.
 Gdy wrócił to od razu przyszedł do mnie zobaczyć czy jeszcze żyję - rodzicom mówił, że nie dawał mi żadnych szans że przeżyję. Zrobił co mógł, ale nie dawał mi szans. Ale co niemożliwe dla ludzi możliwe jest dla dla ONA i dla SYNA : "A Jezus, spojrzawszy na nich, powiedział: U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga. U Boga bowiem wszystko jest możliwe " - Marek 10:27 Uwspółcześniona Biblia Gdańska
Rozmawiałem później z innymi i też słyszałem m.i że nie dawali mi szans.Cytat:PAN mnie podtrzymał, sprawił że organizm wytrzymał - wytrzymałem drogę do Lublina, przetrzymałem operację, że serce wytrzymało, że przeżyłem krytyczne następne dni i nie pogorszyło się - to wszystko dzięki ALFIE i OMEDZE - CHRYSTUSOWI

. Słyszałem też coś takiego : "nie wierzyłam że będziesz sam oddychał" - ale CHRYSTUS wyprowadził mnie i spod respiratora. Dziś normalnie oddycham, nie mam żadnych komplikacji. 


Cytat:Cierpienia, utrapienia są chwilowe ale cudowne życie na nowej ziemi - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/polis-miasto-wieksze-16-razy-od-polski.html - nie będzie miało końca - "Uważam bowiem, że cierpienia teraźniejszego czasu nie są godne porównywania z tą przyszłą chwałą, która ma się w nas objawić" - Rzymian 8:18 UBG - dobrze jest się w cierpieniu skupiać na PANU JEZUSIE a nie na sobie. Modlić się a nie narzekać.  [Obrazek: intensywna%2Bterapia%2Boiom.jpg]
TU LEŻAŁEM 6 TYGODNI - WIĘKSZOŚĆ W ŚPIĄCZCE


                                              SPSK nr 4 w LUBLINIE

W SPSK nr 4 w Lublinie miałem super opiekę. Dziękuję ZMARTWYCHWSTAŁEMU za to, za różnych ludzi którzy mieli tam bardzo dużo pracy nade mną. Dziękuję całemu personelowi z Kliniki Intensywnej Terapii i z Kliniki Ortopedii - Rehabilitacji. Dopóki żyję to będę miał wszystkich w modlitwie, również tego lekarza z SPSK np 4 który miał dyżur w puławskim SOR-e, jak również tych lekarzy, osoby z puławskiego szpitala, które sprzeciwiały się aby mi zrobiono tomograf. Oby nie podejmowały więcej takich decyzji, ale tylko dobre, pomocne. 


Pierwszych mniej więcej 5 tygodni - nie pamiętam. Leżałem w śpiączce farmakologicznej chyba 3 tygodnie , ale i następne 2 tygodnie to były próby wybudzania, znowu usypiania - m.in płuca nie pracowały. Poza tym ładowali we mnie połowę apteki, w tym jakieś leki narkotyczne, halucynogenne - więc pierwsze 5 tygodni to nic nie pamiętam.Cytat:Ale pamiętam dzień gdy świadomość mi wróciła. Pielęgniarz pyta mnie - czy wiem że jestem że miałem wypadek ?? Czy wiem że jestem w szpitalu ?? Pokiwałem głową. Z moją mową było kiepsko - miałem dziurę w krtani po rurce tracheostomijnej.
Od tamtego momentu już do końca miałem świadomość. Dużo rozmyślałem, dlaczego tak się stało ?? Wiedziałem, że tak na prawdę to nie był wypadek, ale Boży dopust. PAN nie zasnął, nie zapomniał o mnie, nie porzucił mnie. 

Nie chodziłem, nie miałem ręki, druga w łusce gipsowej (poważne zwichnięcie, duża rana na przedramieniu - m.in zdarta skóra), na nodze lewej masa strupów - kropek ( okazało się że to płatki Davisa - miałem przeszczep skóry na rękę).   Praktycznie wszystko mnie bolało. Raz mi było zimno, raz gorąco - a na sali była klimatyzacja, stała temperatura. Miałem problemy z mówieniem po rurce tracheostomijnej. Nogi mi się trochę ugięły, ale powierzyłem wszystko PANU, zaufałem MU - a ON mnie umocnił i zabrał troskę, strach : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/04/batach-ufac-w-kazdym-miejscu-czasie-i.htmlCytat:Kubka nie mogłem podnieść - taką słabą miałem rękę. Pamiętam jak próbowałem sam jeść kaszę manną - ręka mi drżała jak bym miał jakiegoś zaawansowanego Parkinsona. 
Byłem oczywiście na etapie niemowlaka   Smile - w pampersie (wcześniej zacewnikowany) ,i nauka chodzenia ( Klinika Ortopedii Rehabilitacji) 

Gdy już zacząłem chodzić to poszedłem do Kliniki Intensywnej Terapii - pokazać się, podziękować. Większość ludzi nieprzytomna, pod respiratorami, okablowana - pod komputerami, czujnikami, pompami i nie wiem czym tam jeszcze.
Leży człowiek pod masą kabli - pytam pielęgniarki : "Ja też chyba tyle miałem". A ona : "NIE. Ty miałeś więcej " SmileCytat:PAN JEZUS umocnił mnie, jestem silniejszy niż przed wypadkiem, bo prawdziwa siła nie jest w mięśniach. ON zawsze ze mną, przy mnie będzie. Zawsze będzie chciał dobrze dla mnie i wiem, że ten wypadek jest też ku mojemu dobru - może bym zgłupiał kiedyś i odszedł od PANA, może gigantyczna wojna jest blisko - oczywiście bym odmówił (nawet gdyby była kara śmierci lub dożywocia) - a tak bez ręki nikt mnie nie będzie powoływał. Może mam być w takim położeniu świadectwem wiary/zaufania, nadziei w Chrystusie dla innych. Może to jest coś innego, ale na pewno jest to ku dobru, umocnieniu - tak dla mnie jak i dla innych. 

Jak wspomniałem straciłem m.in rękę ale będę miał nową rękę i nie tylko rękę ale całe nowe ciało - niezniszczalne jak napisane w liście do Koryntian, więc obecny stan to tylko etap przejściowy, natomiast w wieczności, przez nieskończoność będę miał znowu dwie ręce  : " On przemieni nasze podłe ciało, aby było podobne do jego chwalebnego ciała ... " - filipian rozdział 3


Cytat:, " Oto oznajmiam wam tajemnicę: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni;
52 W jednej chwili, w mgnieniu oka, na ostatnią trąbę. Zabrzmi bowiem trąba, a umarli zostaną wskrzeszeni niezniszczalni, a my zostaniemy przemienieni.
53 To bowiem, co zniszczalne, musi przyodziać się w to, co niezniszczalne, a to, co śmiertelne, przyoblec się w nieśmiertelność. " - 1 koryntian 15


Wiele przeszedłem, wiele wycierpiałem, ale ufając PANU JEZUSOWI, powierzając MU wszystko wyszedłem tylko mocniejszy duchowo. Jestem bliżej Zmartwychwstałego niż przed wypadkiem, chwała PANU JEZUSOWI za wszystko. 

" Nie porzucę cię ani nie opuszczę " - lisy apostoła Pawła do Hebrajczyków 13:5
" Śmiało więc możemy mówić: Pan jest moim pomocnikiem, nie będę się lękał tego, co może mi uczynić człowiek " -Hbr 13:6
" Wszystkie wasze troski przerzućcie na niego, gdyż on troszczy się o was " - 1 Piotr 5:7 UBGCytat:"ci, którzy ufają Panu, nabierają siły " - Księga Izajasza 40:31 Biblia Warszawska

Rany się jeszcze goją - miałem dwa przeszczepy skóry, ale ufam PANU, a nie sobie - więc to mi daje pokój ducha, bo wiem, że on jest Wszechmogący i jest Miłością - więc co by się nie stało dalej ze mną, to chcę się trzymać PANA JEZUSA, ufać MU, odwzajemniać MU miłość. Spędzać z NIM każdy dzień, bo gdyby ie ON to byłbym na cmentarzu - więc nie chce tracić czasu na głupstwa, marności, zbędne rzeczy - http://mieczducha888.blogspot.com/2016/01/gupie-i-madre-panny-styczen-2017-rok.html......" Bóg nigdy nie porzuca prawego i nie podaje ręki złoczyńcom " - Księga Hioba 8:20 Biblia Warszawska .........."Liczne są cierpienia sprawiedliwego, ale PAN uwalnia go od nich wszystkich" - Psalm 34:19 UBG 

 "Choćbym nawet chodził doliną cienia śmierci, zła się nie ulęknę, bo ty jesteś ze mną " - psalm 23:4 Uwspółcześniona Biblia Gdańska ............. " Gdyby Pan nie był mi pomocą, Dawno leżałbym w krainie milczenia " - Psalm 94:17 BW ................ "Dziękuję więc temu, który mnie umocnił, Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu " - 1 Tymoteusz 1:12Cytat:Złoto oczyszcza się w ogniu, stal hartuje się w ogniu - tak jest i z wiarą, więc ufajmy TEMU, który wszystko stworzył, wszystko może i jest źródłem wszelkiego dobra na czele z miłością - "Z tego się radujecie, choć teraz na krótko, jeśli trzeba, zasmuceni jesteście z powodu rozmaitych prób; 7 Aby doświadczenie waszej wiary, o wiele cenniejszej od zniszczalnego złota, które jednak próbuje się w ogniu, okazało się ku chwale, czci i sławie przy objawieniu Jezusa Chrystusa;" - 1 list apostoła Piotra 1:6-7 UBG
"Doświadczyłeś nas bowiem, Boże, wypróbowałeś nas ogniem, jak srebro jest oczyszczone" - Psalm 66:10 UBG 


Obym był duchowo zdrowy a wtedy co by jeszcze nie przyszło na ciało to wszystko będzie dobrze, bo co by się nie stało to zawsze będę miał siłę we Wszechmogącym PANU - stwórcy wszystkiego. Będę miał w Nim nadzieję, JEMU będę ufał. Nie załamię się, nie pójdę w grzechy. Duchowe zdrowie jest cenniejsze niż fizyczne. Wiele osób ma zdrowe ciało, ale duchowo u nich jest źle i ich stan przez to jest tragiczny, zły. Cytat:Dziękuję PANU JEZUSOWI a przez NIEGO i OJCU, że zostawili mi drugą rękę. Obym czynił nią tylko dobro, oby była pomocna innym, i obym nią pisał tylko prawdę i to co jest ku chwale BOGA i ku zbudowaniu, umocnieniu dla braci i sióstr.

Np w Klinice Ortopedii Rehabilitacji - ludzie doceniają takie rzeczy jak np : pójście samemu do ubikacji, samodzielne jedzenie czy umycie się, bo wielu tam tych rzeczy nie może robić. 
Sam wiem jak to jest gdy nie można pójść do ubikacji, bo ma się niesprawne nogi. Wiem jak to jest jak się sam nie możesz umyć. Byłem myty np W Klinice Intensywnej Terapii - człowiek jest nagi i myty przez innych. Przeszedłem i to, nic miłego ale i tak bywa w tym trudnym życiu. 
Wiem jak to jest załatwiać się na leżąco w pieluchę - nic fajnego.
Jeśli te rzeczy możecie normalnie wykonywać to doceniajcie to. Cytat:Zasługujemy tylko na śmierć - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/kazdy-czowiek-spotka-sie-z-chrystusem.html - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/kazdy-czowiek-spotka-sie-z-chrystusem.htmlwszystko inne to łaska, więc nigdy nie narzekajmy, ale ufajmy PANU i dziękujmy, bo w PANU jest cudowna wieczność a i teraz można w NIM mieć radość, pokój ducha, nadzieję,siłę - nawet gdy wszystko się wali.

Gdy zacząłem znowu chodzić to poszedłem na oddział Traumatologii gdzie pracuje ten lekarz co w dniu wypadku miał dyżur na puławskim SOR-e. Chciałem mu podziękować. Na początku za bardzo nie wiedział o co chodzi, ale po chwili był w szoku - pozytywnym szoku. Tydzień po wypadku ktoś mu powiedział, że nie żyje   Smile , a tu taka niespodzianka. 
Nawet w jakichś policyjnych dokumentach byłem zaznaczony jako : "zgon". 

Ale dzięki BOGU żyję i lekarzom, którymi też się PAN posłużył. [Obrazek: JEZUS%2BPRAWD%25C4%2584%252C%2Bkt%25C3%2...4%2599.jpg]Wg światowych kryteriów powinienem teraz być załamany, łykać jakieś narkotyczne antydepresanty, albo szukać radości w grzechach i marnościach. Z moją psychiką jest wszystko dobrze. Im ktoś mocniejszy w Chrystusie - tym mocniejszy psychicznie.
Gdyby mnie to spotkało przed nawróceniem to załamałbym się, bo mój świat zbudowany był tylko na ciele, więc ten TIR zburzyłby mi mój świat. 


Cytat:Dzisiaj jest inaczej - mam fundament wykraczający ponad to ciało, śmierć - więc nie jestem załamany, ale silniejszy w Chrystusie - ON JEST PONAD WSZECHŚWIATEM, PONAD ŚMIERCIĄ, wiem że ON mi będzie pomagał, wspierał mnie, podtrzymywał, umacniał i wprowadzi do raju. Nie muszę się zamartwiać co będę jadł, pił, jak i gdzie będę żył itd. Nie mówię że muszę mieć lekko, ale PAN jest większy niż głód, chłód, cierpienia - doświadczył tego i może sprawić ż będę MU zawsze wierny i będę miał nadzieję - nawet w głowie czy w śmierci, bezdomności itd. Mam obietnice zmartwychwstania, życia wiecznego, wiecznej radości z Ojcem i Synem w raju. Niech się dzieje wola Boża.


Straciłem rękę, ale nie straciłem zaufania do PANA JEZUSA, JEGO obietnic i nauk z jedynej natchnionej księgi czyli Biblii.  
Do czego PAN dopuszcza - to zawsze jest ku umocnieniu czy oczyszczeniu, ku przebudzeniu, ku świadectwu dla innych, ku temu aby człowiek był bardziej i bardziej na obraz Chrystusa : " A wiemy, że wszystko współdziała dla dobra tych, którzy miłują Boga, to jest tych, którzy są powołani według postanowienia Boga" - Rzymian 8:28 UBG
 
Zawsze, ale to zawsze - nawet w cierpieniu przestrzegajmy przykazań, ufajmy PANU, powierzajmy MU wszystko, dziękujmy MU, prośmy o ducha świętego, o umocnienie - " Tak więc ci, którzy cierpią zgodnie z wolą Boga, niech powierzają swoje dusze jemu jako wiernemu Stwórcy, dobrze czyniąc. " - 1 list apostoła Piotra 4:19 UBGCytat:Cierpienie Hioba było ku Jego umocnieniu i ku świadectwu dla nas. Bądźmy wierni PANU a i cierpienie prędzej czy później będzie miało koniec. Przede mną góra kilkadziesiąt lat z jedną ręką, ale wieczność - nieskończoność z dwiema niezniszczalnymi rękami : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/athanasia-chrzescijanie-beda-miec-nowe.html


PAN oddał swe życie za mnie, wyrwał mnie z bezbożnego życia - nie po to dokonał tego, aby mnie później zostawić, porzucić. ON nigdy nikogo nie porzucił. Był przy męczennikach, przy prześladowanych, cierpiących i będzie nadal. ON jest wierny, niezmienny.


Cytat:" Czy nie sprzedają dwóch wróbli za pieniążek? A jednak żaden z nich nie spadnie na ziemię bez woli waszego Ojca.
30 Nawet wszystkie włosy na waszej głowie są policzone.
31 Nie bójcie się więc, jesteście cenniejsi niż wiele wróbli. " - Mateusz 10:29-31 UBG

Gdy ten TIR mnie masakrował to nadal byłem cenniejszy w oczach BOŻYCH niż wiele wróbli, nawet niż wszystkie zwierzęta świata. ON jest mądry - nie musimy znać szczegółów JEGO planu, nasze umysły są niczym w porównaniu do Bożego. Nie wszystko nam PAN objawia, ON wie co potrzebne jest nam wiedzieć, wystarczy nam wiedzieć że jest dobry, miłosierny, łaskawy, sprawiedliwy, święty, niezmienny, litościwy - gdy będziemy mieć to w sercu to będziemy dalej ufać, będziemy mieć pokój ducha : " Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan, (9) lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze " - Izajasz 55:8-9

Mnóstwo ludzi ma dwie ręce ale zamartwiają się o jutro, lękają się przyszłości. Ja mogę zapomnieć o pracy, którą wykonywałem, ale nie zamartwiam się, nie boję. Pan widocznie ma coś lepszego  Smile , ale co by nie było nawet bezrobocie - to i tak nie będę narzekał.Cytat:Wiele wskazuje że idą bardzo ciężkie czasy (np wielkie wojny) ale nie boję się, ufam PANU, JEMU wszystko powierzam. Jak pisałem PAN JEZUS nadal czyni cuda, więc polegajmy na NIM, nie ograniczajmy GO swoją niedowiarstwem, ale mówmy :
" PANIE DLA CIEBIE NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, TY WSZYSTKO MOŻESZ, NIESKOCZENIE WIĘCEJ NIŻ MOGĘ POJĄC SWYM ROZUMEM ".

Dzięki Niemu przeżyłem moment najechania, to ON sprawił że jeszcze żywy byłem gdy dojechałem do Lublina - do SPSK nr 4. Był przy mnie gdy leżałem 10 godzin na bloku operacyjnym. To ON sprawił że przeżyłem tą bardzo ciężką operację i kolejne krytyczne dni. On sprawił - również przez lekarzy że polepszyło mi się, że wybudziłem się ze śpiączki farmakologicznej, że wyszedłem spod respiratora. Dzięki PANU mój mózg nie jest uszkodzony (lekarze obawiali się tego). On mnie umocnił, dodał duchowych i fizycznych sił. Dziękuję PANIE JEZU za wszystko. Chwała OJCU i Jego SYNOWI że mnie wyciągnął z grobu, chociaż jakby się inaczej stało to nie byłoby tragedii : I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył." - Ewangelia Jana 11:25 Uwspółcześniona Biblia Gdańska 


Cytat:"Ożyją twoi umarli, twoje ciała wstaną, obudzą się i będą radośnie śpiewać ci, którzy leżą w prochu, gdyż twoja rosa jest rosą światłości, a ziemia wyda zmarłych." - Księga Izajasza 26:19 Biblia Warszawska
Przez wiarę musimy przyjmować co nadejdzie, nawet jeśli to będzie bolesne, trudne, niezrozumiałe. Wystarczy że PAN JEZUS wie i ma wszystko pod kontrolą  - na NIM polegajmy nie na sobie.

W szpitalu widać prawdziwy stan człowieka. Widać jaki jest słaby, kruchy, przemijający. Nie jest tak jak diabeł mówi : "jesteś silny - moc jest w tobie". Leżałem z różnymi ludźmi - z młodymi, starszymi, staruszkami. Proch ludzki jest prochem, tylko prochem. Większość woli centrum rozrywki, dyskotekę, galerię, filmy - seriale itd - " Lepiej iść do domu żałoby, niż iść do domu biesiady; bo tam widzi się kres wszystkich ludzi, a żyjący powinien brać to sobie do serca. (3) Lepszy jest smutek niż śmiech, bo gdy smutek jest na twarzy, serce staje się lepsze. (4) Serce mądrych jest w domu żałoby, lecz serce głupich w domu wesela " - Księga Koheleta (Kaznodziei Salomona) 7:2-4 BWCytat:Dziękuję wszystkim za modlitwy, dziękuję rodzinie (tak cielesnej jaj i Chrystusowej) za odwiedziny, wsparcie. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam cały personel z Kliniki Intensywnej Terapii i z Kliniki Ortopedii Rehabilitacji.
Dziękuję wszystkim, którzy poszli i oddali dla mnie krew - a dostałem jej wiele litrów  Wink - ps - nauka Świadków Jehowy o transfuzji to jedna z najgłupszych ich nauk. Zgadzam się że krwi nie powinno się jeść, ale przetaczanie krwi to pomoc dla człowieka, ratowanie człowieka i to jest dobre w oczach BOŻYCH, a nie złe.

Jeśli dane mi będzie dożyć przyszłego roku to sam pójdę i oddam krew - komuś się przyda.
Obecne ciała i tak niszczeją, przemijają i przeminą  - uchwyćmy się CHRYSTUSA, który jest życiem wiecznym i NIM jest obietnica zmartwychwstania, chwalebnego, niezniszczalnego nowego ciała - więc nie trwóżmy się, nie lękajmy chorób, śmierci : "Dlatego nie zniechęcamy się, bo chociaż nasz zewnętrzny człowiek niszczeje, to jednak ten wewnętrzny odnawia się z dnia na dzień.

17 Ten bowiem nasz chwilowy i lekki ucisk przynosi nam przeogromną i wieczną wagę chwały;
18 Gdy nie patrzymy na to, co widzialne, lecz na to, co niewidzialne. To bowiem, co widzialne, jest doczesne, to zaś, co niewidzialne, jest wieczne. " - 2 list apostoła Pawła do Koryntian 4:16-18 UBG


Doceniajmy to co mamy bo mogło być gorzej, wiele osób ma ciężej, a jeszcze więcej nie ma nadziej ponad to krótkie, kruche życie i ponad ten przemijający, coraz gorszy świat. Mamy w ŻYJĄCYM, WSZECHMOGĄCYM CHRYSTUSIE WIELKI SKARB. NIE SPRZEDAJMY GO.


Cytat:” Pan zadaje śmierć, ale i przywraca do życia, Strąca do krainy umarłych, ale i wyprowadza, (7) Pan zuboża, ale i wzbogaca, Poniża, ale i wywyższa ” – 1 Samuel 2:6-7 BW


SAKRAMENT NAMASZCZENIA, ODPUST ZUPEŁNY NA GODZINĘ ŚMIERCI 

12 czerwca - dzień po wypadku, po operacji - przyszedł ksiądz i w obecności rodziców dał mi rzymskokatolickie : rozgrzeszenie, sakrament namaszczenia chorych i odpust zupełny na godzinę śmierci. Te rzymskie praktyki są wypaczeniem nauki Zbawiciela i apostołów, to wypaczenie wersetów biblijnych i system fałszywej nadziei jak np czyściec, spowiedź uszna - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/04/uszna-spowiedz-nie-badzcie-niewolnikami.html


Rodzice temu księdzu nie powiedzieli że nie jestem katolikiem, nie powiedzieli że w 2010 roku złożyłem tzw akt apostazji. 

Na papierze mam taki tekst - cytuję :


Cytat:" Chory Dominik - dalej nazwisko - będąc w całkowitym braku świadomości otrzymał warunkowo : rozgrzeszenie, sakrament namaszczenia chorych i odpust zupełny na godzinę śmierci. Lublin 12.06.2016 - dalej jest popis księdza. " 
           

ciekawe czy miałbym też katolicki pogrzeb  Wink

Wydrukuj tę wiadomość

  Chleb na każdy dzień - Aleksander Szewczenko
Napisane przez: aga - 15-09-2016, 08:28 PM - Forum: Linki [PL] - Odpowiedzi (7)

1. Chleb na każdy dzień: Przejawy Ducha Świętego - Aleksander Szewczenko

https://www.youtube.com/watch?v=KgPsJKqlw2g

Wydrukuj tę wiadomość

  ...
Napisane przez: .Cyprian. - 03-07-2016, 02:23 PM - Forum: Przedstaw się - Odpowiedzi (1)

Witam wszystkich,
Pisałem na tym forum ponad dwa lata. Na innych forach, jak zapewne wielu z Was wie, również.
Doszedłem do wniosku, iż jest taki moment dla mnie, że na jakiś dłuższy czas powinienem odpocząć od forów. Chcę "zamknąć sprawy" na wszystkich forach, na których pisałem. Na tym forum nie mam takich "niezamkniętych spraw", więc się od razu żegnam.

Wiele się tutaj nauczyłem, poznałem ciekawych ludzi, miałem okazję do zmierzenia się z wieloma opiniami. Niektóre mnie przekonały, inne nie.

Chciałem pozdrowić publicznie wszystkich użytkowników, w szczególności Agę, którą dzięki temu forum wirtualnie poznałem i z którą pisałem wiele bardzo dla mnie znaczących i ważnych maili.

Piszę tę wiadomość dlatego, by ktoś się szczególnie nie martwił, co tam się ze mną dzieje - to raz, a dwa - po prostu czuję taką potrzebę.

Kto się ze mną kontaktował, to zna mój mail, więc będzie mógł dalej.

Pozdrawiam wszystkich
w Chrystusie, Panu Naszym.

Wydrukuj tę wiadomość

  MieczDucha
Napisane przez: .Cyprian. - 17-06-2016, 02:44 PM - Forum: Pomagajmy sobie nawzajem - Odpowiedzi (4)

Dowiedziałem się o bardzo smutnej wiadomości:

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=396180#396180

Wydrukuj tę wiadomość