Forum Zbawieni
Głoście i uzdrawiajce - Wersja do druku

+- Forum Zbawieni (http://zbawieni.com)
+-- Dział: www.zbawieni.com (http://zbawieni.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Zdrowie (http://zbawieni.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Głoście i uzdrawiajce (/showthread.php?tid=601)

Strony: 1 2 3 4 5

Głoście i uzdrawiajce - Arraivald - 08-02-2015

Pisałem już wcześniej w moich postach na temat uzdrowień, w które zapewne większość nie wierzy. Mogę powiedzieć co wiem więcej na ten temat i od ludzi, którzy normalnie się tym zajmują. Podstawy Biblijne do tego w filmiku poniżej, warto go obejrzeć. Możecie samemu zobaczyć jak działa gość i ocenić jego owoce.

RE: Głoście i uzdrawiajce - Zwiastun - 08-02-2015

Wiara w cuda pochodzenia demonicznego np. fałszywe uzdrowienia grożą zwiedzeniem i przyjęciem fałszywych dogmatów. Dar uzdrowień przeminął wraz ze śmiercią apostołów:

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=594&pid=4902#pid4902
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=594&pid=4912#pid4912

Wiara oparta na cudach zarówno w przypadku "uzdrowień z Medjugorie" jak i uzdrowień w imię każdej innej biblijnej postaci, która jest stawiana zamiast lub nawet powyżej prawdziwego, wszechmocnego i jedynego Boga Jahwe:

po pierwsze, przynosi chańbę prawdziwemu Bogu i obrzydza oraz podburza wiarę ciężko chorych chrześcijan:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=584&pid=4781#pid4781
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=594&pid=4886#pid4886

a po drugie, opiera się na przyjęciu fałszywych wierzeń:
http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/czy-wyznawcy-binitarianizmu-i.html
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=596&pid=4905#pid4905

Wiara oparta na uzdrowieniach w takim układzie prowadzi do zwiedzenia.

Niech ludzie zanim zaczną w to wierzyć, mają tego świadomość na co się narażają.
Niestety ale pomimo biblijnych proroctw. Idą własną ścieżką, nie uwierzyli prawdzie lecz zwodzicielskim cudom.

TO SIĘ WŁASNIE DZIEJE, UWIERZYLI (ZBIOROWEMU) ANTYCHRYSTOWI !!!

Jesteśmy wlaśnie świadkami masowych cudów szatańskich!

„Obecność owego czyniciela bezprawia odpowiada działaniu Szatana z wszelkim potężnym dziełem oraz kłamliwymi znakami i proroczymi cudami, i z wszelkim nieprawym zwodzeniem” (2 Tesaloniczan 2:9, 10).

„Szatan ciągle się przeobraża w anioła światła” (2 Koryntian 11:14).

Mamy jeszcze wybór:
Albo wiara w prawdę i prawdziwego Boga oraz życie wieczne bez chorób i klęsk w raju albo bunt przeciwko Bogu i chęć ulżenia sobie w zamian za oddanie życia diabłu.

Szatan jest mistrzem mistyfikacji i fałszerstwa. Ulubioną jego rolą jest udawanie anioła światłości. W tym szczególnie celuje Szatan. Czy ktoś widział fałszywe pieniądze? Celem takiego fałszerstwa jest podrobienie rzeczywistych banknotów w taki sposób, aby nie można było ich odróżnić od rzeczywistych. We wszystkich fałszerstwach jest taka sama metoda oraz cel. Uniemożliwienie odróżnienia rzeczy oryginalnych od sfałszowanych.

Na szczęście jest miarka, która niejako mierzy wartość owych rzeczy. Tą miarką jest Słowo Boże, które pozwala na odróżnianie rzeczy fałszywych od prawdziwych. Po to mamy spisane Słowo Boże, aby można było zastosować je podczas egzaminacji wielu nauk, twierdzeń, doktryn, proroctw czy darów Ducha Bożego.

Tylko dzięki bibli rozpoznamy iż wiara oparta na cudach i uzdrowieniach to tak naprawdę zaakceptowanie nauk niezgodnych z biblią.

Nałóżcie całą zbroję od Boga, żebyście mogli stać niewzruszenie wobec machinacji Diabła; ponieważ zmagamy się nie z krwią i ciałem, ale z rządami, z władzami, ze światowymi władcami tej ciemności, z zastępem niegodziwych duchów w miejscach niebiańskich.
(Ef. 6:1012)

Czytelniku, jeśli nie chcesz wpaść w pułapkę, czytaj koniecznie:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2008887
Exclamation

RE: Głoście i uzdrawiajce - Arraivald - 08-02-2015

Dzięki za gorliwość Zwiastunie, jednakże dalej nie widzę żadnego cytatu, który jasno stwierdzałby, że cuda i uzdrowienia przeminęły. Natomiast ja Ci podam 2, że chrześcijanie moją taką możliwość:

"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca."
- Jana 14:12

"A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą, Węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją."
- Marka 16:17-18

Albo wierzymy w Pismo, albo nie. To naprawdę proste, te fragmenty mają dosyć oczywisty kontekst i możecie sami to sprawdzić. Nie są tam umieszczone bez powodu.

To, że szatan może je czynić to nic nowego, ale cuda szatana są niczym w porównaniu z mocą Boga. Wymieniłeś Medjugorie, ok. Ale tam jest jasne, że to nie ma nic wspólnego z Biblią bo jest związane z kultem maryjnym i cuda tam dokonany odciągają ludzi od Jezusa.

Nauki Torbena, jak na filmiku są zgodne z Biblią, kierują ludzi w stronę Jezusa. Uzdrawia w imieniu Jezusa i jemu przypisuje chwałę za uzdrowienia. Zobacz jakie owoce wydaja ludzie, którzy się poprzez niego nawrócili. Bo oczywiście nie poznaje się po cudach lecz po owocach z czym się zgodzę. A dziwna logika niektórych jest taka, że jak ktoś nawrócił się ponieważ został uzdrowiony to już na 100% nie ma owoców.

Czy uzdrowienia przynoszą hańbę Bogu? Raczej przynosi mu to hańbę jeżeli ktoś uważa go za tak słabego, że dziś nie ma już żadnej mocy.

I idąc twoją logiką, ciężko chorzy chrześcijanie odpadają od wiary bo zostali uzdrowieni poprzez Jezusa w którego wierzą, a potem innych uzdrawia szatan specjalnie po to żeby się nawrócili i przyjęli Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Jak dla mnie to rozumowanie nie ma sensu.

Wybacz Zwiastunie, ale myślę, że zbyt dużo wnioskujesz na podstawie tego, że np. wierzymy w pewne doktryny, które dla Ciebie są błędne i tym samym negujesz wszystko co powiemy i pokażemy. Co jest złego w tym, że ludzie prowadzą w ten sposób innych do Jezusa? Również pierwsi chrześcijanie tak robili, Paweł pisał o tym bodajże w liście do Tesaloniczan.

Dodam, że ja sam temat trawiłem jakieś 8 miesięcy zanim się do tego przekonałem. Sprawdźcie sami jak działa ta osoba i inni, którzy również głoszą ewangelię w podobny sposób np. Pete Cabrera Jr, Thomas Fischer, Todd White. Sprawdźcie ich nauki, owoce, efekty i oceńcie to najlepiej sami. Zdaję sobie sprawę, że te rzeczy są trudne, aczkolwiek znam ludzi, dla których są one prawie codziennością.

I jedna moja uwaga. Jeżeli nie wierzycie w to, to zostawcie temat. Napiszcie opinię, że to ściema czy coś i tyle. Bo jeżeli te uzdrawiania są czynione mocą Ducha Św. to przypisywanie ich demonom jak ktoś zna Biblię może się źle skończyć.

Pozdrawiam, i tak jak piszę - sami pomódlcie się do Boga o rozeznanie w tych sprawach.

RE: Głoście i uzdrawiajce - Zwiastun - 08-02-2015

(08-02-2015, 09:06 PM)Arraivald napisał(a):  sami pomódlcie się do Boga o rozeznanie w tych sprawach.

Oby tylko nie do Maryji lub do Jezusa (lecz w imię Jezusa do Boga Jehowy):
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=596&pid=4905#pid4905

ps. tylko odpowiedzi nie oczekujmy za pośrednictwem "prywatnych objawień" jak np. w Fatimie i innych demonicznych kanałów łączności, lecz tak jak zapowiedział Jezus, za pośrednictwem niewolnika wiernego i roztropnego, za pośrednictwem wnikliwego studium biblii.  

RE: Głoście i uzdrawiajce - MieczDucha - 13-03-2015

widziałem pewne filmiki z tym człowiekiem i dla mnie jest on na błędnej drodze, a te "uzdrowienia" to albo demoniczne zwiedzenie, albo podświadomość, emocjonalizm jak w przypadku "uzdrowień" np Bennego Hinna itp.
Ten człowiek niech pójdzie do hospicjum, ośrodka dla niepełnosprawnych - skoro pierwszych lepszych ludzi "uzdrawia" to niech pójdzie tam gdzie np demony nic nie podrobią. Samego tego człowieka nie oceniam, nie znam jego motywów, zakładam, że ma dobre intencje ale zagubił się, lub został zwiedziony i demony bawią się nim a on jest nieświadomy. Podobnie nie znam motywów Benny Hinna itp ale bez wątpienia jego "uzdrowienia" nie są uzdrowieniami, a na jeśli komuś w czyś się polepszyło to demoniczna sztuczka

RE: Głoście i uzdrawiajce - Arraivald - 13-03-2015

Był w szpitalu i też było uzdrowienie np. raka. Poza tym mamy problem jeżeli demony uzdrawiają w imieniu Jezusa. Nie byłem długo przekonany do Torbena, ale "po owocach ich poznacie" i u tego człowieka je widać. Stąd oceniam go pozytywnie, bo naucza działać, tak jak to robili w Dziejach Apostolskich chrześcijanie.

Mieczu Ducha, mógłbyś wyjaśnić skąd twoje podejrzenia o jego błędnej drodze? Szukałem sporo w tym temacie i np. wydłużanie nogi nie jest emocjonalne.

RE: Głoście i uzdrawiajce - MieczDucha - 16-03-2015

są różne regresy z raka, a kto wie czy demony nie stać za częścią jakichś przypadków raka, skoro np wsród katolików tęz sa głosozne uzdrowienia z raka to może właśnie demony stoją za częścią występowań raka a w odpowiedniej sytuacji cofają to co wywołały. Chrystus ma moc uzdrowić z raka i na pewno wielu uzdrowił, ale ta choroba jest dla ludzi zagadką a moc demoniczna jest potężna i nie wiemy do końca co one potrafią ale na pewno wiele.

Co do tego człowieka to ani sposób działania, ani cała otoczka, czy brak zdrowej nauki przy tych "uzdrowieniach" pokazują że nie ma to nic wspólnego z Dziejami Apostolskimi.
Nadejdą wielokrotnie większe uzdrowienia niż tego człowieka i te będzie pojawiac się imię Jezus Chrystusa ale nie będą one czynione "w imię " , bo tu nie chodzi o samą nazwę, to podobnie jak egzorcyści np katoliccy "wyganiają" demony używając słów Jezus Chrystus - http://http://mieczducha888.blogspot.com/2014/12/teatr-demoniczny-bawochwalcze-egzorcyzmy.html

co do wydłużania nóg to czy były to wcześniej udokumentowane medycznie ?? kim jest ten człowiek ?? i czy po tym niby wydłużeniu jakaś komisja lekarska potwierdziła zmiany ??

, co sądzisz o działalności Benny Hinna ?? uważasz że jest Bożym człowiekiem i jego działania są zgodne z Bożą nauką ? Bo jeśli nie widzisz prawdy odziałaności np Benny Hinna to tym bardziej nie zobaczysz u tego Duńczyka. Ale nadejdą jak pisałem wielokrotnie większe "uzdrowienia" gdzie wielu będzie się wydawało że są czynione w imię Jezusa Chrystusa bo to imię tam będzie wymieniane ale to wszystko będzie wielkim zwiedzeniem i będzie prowadzić do wielkiego zwiedzenia

,

RE: Głoście i uzdrawiajce - Arraivald - 16-03-2015

Ok dzięki za odpowiedź Mieczu. Akurat zdrową naukę uważam, że Torben ma, ponieważ przesłuchałem cześć z jego wykładów i są one zgodne z Biblią. Na ulicy nie ma się czasu wyłożyć ludziom całej Biblii, nie o to chodzi. Uzdrowienia najczęściej mają za cel pokazać, że Jezus Chrystus jest prawdziwy i jeżeli ktoś zostanie uzdrowiony to też często dostrzega, że nie jest dla Boga obojętny i On go kocha. To prowadzi ludzi do Jezusa, trzeba zrozumieć, że ziarno zostało zasiane, Duch Święty często zrobi też swoje.

Jeżeli chodzi o działanie demonów, to spotkałem się, że sporo schorzeń to właśnie ich działanie, rak również. Nie wiem czy demony mogą akurat uzdrawiać, ale te istoty mogą manipulować materią i np. chronić ludzi, którzy się im poddają przed obrażeniami fizycznymi itp. (zerknij na Mirina Dajo).

Z przypadkami typu wydłużanie nóg to nie jest specjalnie rzadkie, raz może być fake, ale nie jak się widzi 20 razy. Jest sporo uzdrowień, skoro Jezus uzdrawia to czemu miałbym nie wierzyć? Nawet jeśli dana osoba oszukuje, to i tak wierzę, że Chrystus uzdrawia - bo jest wczoraj, dziś i na wieki taki sam.

Rozumiem o co Ci chodzi z katolickimi egzorcyzmami, i też uzdrowieniami przez katolików. Imię Jezus ma autorytet ponad wszystkimi imionami, jeżeli katolicy wierzą w to kim był Jezus to myślę, że mogą również to zrobić (katolicki ksiądz na odległość wypędzał demona ze znajomego). Nie jest to aż tak skuteczne, jak w przypadku nowonarodzonych chrześcijan po prostu. Moja opinia jest taka, że do katolików jest skierowane właśnie:

"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie. W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie."
- Mateusza 7:21-23

W Biblii Judasz został posłany razem z 12, też uzdrawiał, też wypędzał z nimi demony, i co z tego? Każdy dobrze wie jak skończył.

Patrząc na to co wiem o Bennym Hinnie, wolę mieć do niego spory dystans. Nie polecam go, a to co robi osądzi Bóg - nie ja. A co do porównania Benny - Torben to według mnie nie jest to na miejscu. Torben był w Polsce i cały czas działa i pokazuje swoje owoce. Nie leci też na kasę.
Nie myśl też, że tematyka Kundalini i obcych duchów jest mi obca, bo mam to cały czas na oku. Ten temat nie jest taki prosty jak się ludziom wydaje. W necie albo widzę ludzi którzy mówią, że każdy 1 cud to od diabła, albo że każdy cud jest od Boga. Ani 1 ekstremum, ani drugie nie jest poprawne.

Nie wiem skąd jesteś Mieczu, ale jak Pan Jezus pozwoli to zaczniemy np. w Krakowie modlić się o uzdrowienia za ludzi na ulicach, mogę Ci dać znać to wpadniesz i zobaczysz czy to ściema i czy my jesteśmy oszustami, czy też jest tak jak mówię. Cenię sobie twoje wypowiedzi, ale zapewne wiesz, że "moje argumenty są lepsze niż twoje" do niczego nas na dłuższą metę nie zaprowadzą.

I czy w ostatnim zdaniu chodzi Ci o bezpośrednie uzdrowienie "w imieniu Jezusa (...)" czy o to, że ktoś mówi że wierzy w Jezusa, a robi to już inną mocą?

RE: Głoście i uzdrawiajce - KALEB - 05-01-2016

Moje spostrzerzenie odnośnie autora nauczania w filmie z pierwszego wpisu.

Myślę że przekaz w tych dwóch poniższych fragmentach jest opacznie rozumiany, chodzi o  twierdzenie że Bóg chce tutaj i teraz uleczyć nasze wszystkie choroby.

„  On odpuszcza wszystkie winy twoje, Leczy wszystkie choroby twoje.  On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i litością.  On nasyca dobrem życie twoje, Tak iż odnawia się jak u orła młodość twoja. „
[Ps 103;3-5 BW].
„  A gdy Jezus wszedł do domu Piotra, ujrzał teściową jego, leżącą w gorączce.  I dotknął się ręki jej, i ustąpiła gorączka; ona zaś wstała i posługiwała mu.  A gdy nastał wieczór, przywiedli do niego wielu opętanych, a On wypędzał duchy słowem i uzdrawiał wszystkich, którzy się źle mieli,  aby się spełniło, co przepowiedziano przez Izajasza proroka, mówiącego: On niemoce nasze wziął na siebie i choroby nasze poniósł. „
[Mt 8;14-17 BW].

Uważam że uzdrowienie każdego człowieka jak leci, będzie zrealizowane w tej poniższej obietnicy.
„I pokazał mi rzekę wody żywota, czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka.  Na środku ulicy jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota, rodzące dwanaście razy, wydające co miesiąc swój owoc, a liście drzewa służą do uzdrawiania narodów. „ 
[Ap 22;1-2 BW].
Stanie się to po zmartwychwstaniu sprawiedliwych i otrzymaniu ciała nieskazitelnego.

Ps. Nie oceniam, ani też nie potępiam ludzi tego pokroju, wszyscy wierzący staną przecież przed Sądem Chrystusowym (1 Kor 3;10-15). Wtedy okaże się kto z jakich materiałów budował swoją wiarę, albo odbierze nagrodę lub będzie zawstydzony, jednak wszyscy będą zbawieni.

RE: Głoście i uzdrawiajce - Arraivald - 05-01-2016

Cześć Kaleb,

Uzdrowienie to spory temat i tak naprawdę debaty tutaj nie za wiele budują, szanuję opinie innych ludzi bo nawet wśród bliskich znajomych są chrześcijanie z innym podejściem do tego tematu. Możliwe, że kiedyś u siebie na blogu opiszę ten temat dokładniej, bo przy głębszej analizie wychodzi, że pewne rzeczy są nierozdzielne i są na teraz.

Zachęcam jedynie do uwierzenia w Marka 16:18, komuś można pomóc i jak chodzi o zdrowie i chętniej wtedy posłucha ewangelii jak zostanie uzdrowiony.

Pozdrawiam