Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tzw dinozaury i Biblia
#1

, http://www.youtube.com/watch?v=OYKvguRoJyA


, http://potop-exodus.w.interia.pl/potop/pytania.html


, http://mseb.blox.pl/2010/01/Dinozaury-zyly-razem-z-ludzmi.html


, http://creationism.org.pl/artykuly/JDMorris10


, http://www.youtube.com/watch?v=JrjbeplQyA8
Odpowiedz
#2
Zajmijmy się na początku jednym z linków:
http://creationism.org.pl/artykuly/JDMorris10
gdyż jest on przykładem nie tylko jawnego oszustwa dokonanego poprzez manipulowanie opisem zjawisk i sklejaniem elementów nie posiadających żadnej korelacji ale również poprzez prezentację jako pewnika zwykłych wymysłów autora.

Cytat:Z tych wielu skamieniałości dinozaurów, które zostały odnalezione, prawie wszystkie dowodzą, że dinozaury żywiły się wyłącznie roślinami.
Bzdura absolutnie sprzeczna z dowodami paleontologicznymi. Polecam w tym miejscu zapoznanie się z gatunkami drapieżnymi:
1. Allosaurus fragilis i gatunki pokrewne.
2. Tyrannosaurus rex oraz gatunki pokrewne.
3. Wszystkie maniratory (opierzone).
4. Spinosaurus aegyptiacus oraz Spinosaurus maroccanus (największe drapieżniki lądowe wszechczasów).
5. Carcharodontosaurus saharicus oraz Carcharodontosaurus iguidensis.
Ogólnie - cały podrząd teropodów. To kreacjoniści nazywają "brakiem dowodów" lub "niewystępowaniem".

Cytat:Oczywiście, naukowcy nigdy nie mogą być pewni co do obyczajów jakiegoś stworzenia, kiedy do badań posiadają jedynie martwe organizmy, a większość skamieniałości dinozaurów jest nadzwyczaj fragmentaryczna
Ten fragment znamionuje absolutną nieznajomość tematu powiązaną z próbą oszustwa poprzez przemyślane pominięcie tych aspektów wiedzy fachowej, które umożliwiają (wbrew tezie autora) całkowicie pewne przyporządkowanie gatunku wymarłego do kręgu roślinożerców lub mięsożerców. Takie przyporządkowanie umożliwia budowa zębów - tylko mięsożercy posiadają wydatne kły. U przeżuwaczy nie występują np. siekacze. U roślinożerców natomiast stałą cechą charakterystyczną są zęby trzonowe zbudowane jak żarna - służą do mielenia pokarmu roślinnego.

Cytat:Dinozaury jako gady rosną przez cały okres życia, z czego wynika, że najstarsze są największe.
Bzdura. Każdy organizm zwierzęcy rośnie do pewnego momentu. Dowodem są wszystkie obecnie żyjące gady oraz ptaki (potomkowie raptorów). Doskonałym przykładem błędności powyższego cytatu jest cykl wzrostu dowolnego gatunku żółwia oraz legwana - pomimo zdolności dożycia do zaawansowanego wieku zwierzęta te nie rosną bez przerwy.

Cytat:Całkiem możliwe, że polowano na nie do całkowitego ich wyginięcia, na co wskazuje dużo legend o smokach
Fragment nie nadający się do poważnego potraktowania, ale spróbuję.
Jeśli przyjmiemy prawdziwość mitu o potopie, to musimy oczekiwać pozostałości po dinozaurach w identycznej i tylko takiej postaci, w jakiej odnajdujemy np. pozostałości mamutów - nie sfosylizowane szczątki z resztkami dających się odczytać kwasów DNA oraz RNA. Jest totalnie odwrotnie (co przy okazji dowodzi fałszywości tego mitu) - nie odnaleziono ani jednego fragmentu należącego do dinozaura, który nie byłby całkowicie sfosylizowany. Co dowodzi o wiele dłuższego okresu, jaki minął od śmierci zwierzęcia do dnia dzisiejszego.


Ogólnie tekst powyższy nie posiada jakiejkolwiek wartości poznawczej. Opiera się wyłącznie na opisach oszukańczych i prywatnych wymysłach autora. Podane w tekście niby przykłady powoływania się na dane naukowe są w rzeczywistości ich zaprzeczeniem bez żadnego umocowania merytorycznego.
Wartość poznawcza tekstu - zerowa.
Odpowiedz
#3
A ja myślę tak - Dawno temu były dinozaury które chodziły na dwóch łapach, były większe od człowieka i straszliwe - tak mówi nauka, a w biblii czytam - "Był wąż w ogrodzie Eden", a teraz nie ma dinozaurów, są tylko jaszczurki, weże, krokodyle - A w bilbi czytam słowa Boga wypowiedziane do węża - "będziesz się czołgał na brzuchu i żywił prochem".
Odpowiedz
#4
(12-04-2012, 04:04 PM)Przekaz napisał(a):  A ja myślę tak - Dawno temu były dinozaury które chodziły na dwóch łapach, były większe od człowieka i straszliwe - tak mówi nauka, a w biblii czytam - "Był wąż w ogrodzie Eden", a teraz nie ma dinozaurów, są tylko jaszczurki, weże, krokodyle - A w bilbi czytam słowa Boga wypowiedziane do węża - "będziesz się czołgał na brzuchu i żywił prochem".

, waz z Edenu miał konczyny , był smokiem a wiec disiejszym dinozaurem

, Hollywood - ogólnie system wmówil ludziom ze to był zwykły waz ale to nie prawda :

"I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem " OBJAWIENIE JANA 12:9


- SZATAN który zmaterializował sie czy wszedł w ciało OGROMNEGO SMOKA - tak jak pisze WĘZA STARODAWNEGO - słowo dinozaur to słowo z 19 wieku , słowo smok w Biblii równe jest wspólczesnmu słowu dinozaur


WAZ Z EDENU :

- mial konczyny

- był ogromnym smokiem

Odpowiedz
#5
Waz w Edenie to istota zwana Świetlisty widocznie jego skora o ktorej tez wiele nie wiemy jak tam wygladla skora .
jednak musial miec jakis wzglad cheruba cos z gadziej istoty.
Ewa patrzac na niego byla pelna podziwu dla jego inteligencji i wygladu
nazwywa pozadliwy dla oczu ..
Niestety krk i nie tylko postaral sie by ludzie uznali to za bajki dla dzieci.
Ale ,kto wie czy te swietliste istoty nie potrafia zmieniac swego wygladu .
Odpowiedz
#6

(18-04-2012, 08:40 AM)MieczDucha napisał(a):  waz z Edenu miał konczyny , był smokiem a wiec disiejszym dinozaurem

Chcesz powiedzieć że Ewa i Adam widzieli gadającego węża, który na dodatek chodził na nogach i ruszał ustami jak w filmie rysunkowym lub science fiction? Confused

Gdy na przykład twoje dziecko spyta - dlaczego szatana porównano z wężem, przecież wąż to wcale nie takie brzydkie stworzonko Smile

Tu bardziej chodzi o porównanie, oto że owy wąż może dla niektórych jest pięknym stworzeniem, dla innych zaś jest odrazą, ale jedno jest pewne węże może i piękne dla pewnej części ludzi szczególnie znawców bądź tych, którzy uprawiają terrarystykę ale są jednak niebezpieczne i jadowite, jak taki ogromniasty wąż nas ukąsi to czeka nas śmierć jeśli nie dostaniemy antytoksyny (pomocy, ratunku przed śmiercią) Sleepy

A więc WĄŻ to Szatan Diabeł (Objawienie 12:9) a POTOMSTWO WĘŻA to poplecznicy Szatana, spełniający jego wolę (Jana 8:44).

Dlaczego Bóg mówił o fizycznym upokorzeniu węża? Naturalne zachowanie tego gada, który porusza się, pełzając na brzuchu, i który sprawia wrażenie, jakby swym ruchliwym językiem lizał proch, trafnie symbolizuje poniżenie Szatana. Przed buntem cieszył się on zaszczytnym stanowiskiem pośród aniołów Bożych. Natomiast później znalazł się w stanie poniżenia, zwanym w Biblii Tartarem (2 Piotra 2:4).


"Czy wąż, który w ogrodzie Eden rozmawiał z Ewą, miał nogi?":
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2007448#h=0:0-6:600

"Dlaczego powinniśmy interesować się wydarzeniami w Edenie?":
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2011004
____________________________________Co do dinozaurów nauka i biblia wcale się ze sobą nie kłócą, a uzupełniają, nauka potwierdza istnienie dinozaurów dowodami w postaci skamielin i kompletnymi szkieletami tych stworzeń.

Z biblii zaś można się dowiedzieć że takowe stworzenia istniały, wspomina się o "morskich potworach" i o "smokach". Nie wszystkie wyginęły, dziś naukowcy potwierdzają że tak naprawdę kilka gatunków zwierząt ma swoje pochodzenie od dinozaurów a wręcz są współczesnymi dinozaurami i zarazem mają wiele wspólnego z życiem wodnym, to głównie krokodyle, lub jaszczurki i inne gady.

Według sprawozdania zamieszczonego w Księdze Rodzaju zwierzęta zostały stworzone w ciągu piątego i szóstego "okresu stwarzania", które też bywają określane mianem „dni”. Jeżeli wyrażenie hebrajskie tłumaczone na „wielkie potwory morskie” (po hebrajsku: tanninim’) obejmuje dinozaury, które w dużej mierze żyły na podmokłych, bagnistych terenach, oznaczałoby to, że były stworzone w piątym „dniu”

(Rodz. 1:21):
Cytat:I Bóg przystąpił do stworzenia wielkich potworów morskich i wszelkiej ruszającej się duszy żyjącej, którymi według ich rodzajów zaroiły się wody, i wszelkiego latającego stworzenia skrzydlatego, według jego rodzaju. I Bóg zobaczył, że to jest dobre.

Nie wiemy, czy utrzymały się aż do czasu, gdy został stworzony człowiek (co nastąpiło pod koniec szóstego „dnia”). Zapewne wyginęły najpóźniej w czasie potopu za dni Noego. Dinozaury były gadami, a niektóre zarówno z budowy, jak i z innych względów przypominały jaszczurki (wyraz sauros jest właściwie greckim odpowiednikiem nazwy „jaszczurka”; w „Septuagincie” występuje w Księdze Kapłańskiej 11:29 właśnie słowo saura).

Nie wszystkie gatunki dinozaurów odznaczały się gigantycznymi rozmiarami. Gdyby więc nawet żyły aż do potopu, nie trzeba było zabierać do arki po parze tak olbrzymich zwierząt. Dla spełnienia Boskiego nakazu wystarczyło zabranie do środka mniejszych przedstawicieli danej rodziny, czyli „rodzaju”. — Rodz. 6:19, 20; 7:14, Poz. Pewne przekłady Biblii, zazwyczaj starsze, aby oddać hebrajski wyraz tanninim’ („potwory morskie”, NW), stosują słowo „smoki” (Ps. 74:13, Szeruda; Ps. 148:7, Gd; Izaj. 27:1, Gd). Określenie „smok” (po grecku: drakon) występuje także w Pismach Greckich.

Niektórzy uważają, że pojęcie to niekoniecznie wywodzi się z czysto mitycznych źródeł, lecz mogło pierwotnie odnosić się do ogromnych stworzeń, takich właśnie jak dinozaury, a dopiero dłuższy czas po wymarciu tych potworów nabrało odcienia mitycznego. Warto też wspomnieć, że wiele mitycznych wyobrażeń „smoka” bardzo przypomina pewne gatunki zaliczone do tej rodziny potężnych gadów, do której należały także dinozaury"
(Strażnica Nr 5, 1975 s. 24).


A więc to jest jasne i logiczne że szatan został przyrównany do owych strasznych i niebezpiecznych zwierząt:

(OBJAWIENIE JANA 12:9):
Cytat:I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem

Wink
Odpowiedz
#7
Gadajacy a dlaczego nie ?
Ciągle mamy jakies bariery jakby ktos programował ze więcej nie da sie przyjać.

Dobrze to wyjasniła Pati

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=16&t=20
Odpowiedz
#8
Znalazłem kiedyś taki krótki artykuł i postanowiłem go przetłumaczyć.
On jest taki luźny i krótki, ale moim zdaniem ciekawy. Nie mówię, że
zgadzam się ze wszystkim, ale coś jest na rzeczy:

http://dobra-nowina.info.pl/viewtopic.php?p=722#p722
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz
#9
(03-01-2015, 03:11 PM).Cyprian. napisał(a):  Znalazłem kiedyś taki krótki artykuł i postanowiłem go przetłumaczyć.
On jest taki luźny i krótki, ale moim zdaniem ciekawy. Nie mówię, że
zgadzam się ze wszystkim, ale coś jest na rzeczy:

http://dobra-nowina.info.pl/viewtopic.php?p=722#p722

Zmienił się adres forum, więc wklejam aktualny: http://ewangelia.net.pl/viewtopic.php?p=722#p722
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz
#10
Tak krótko. W tym samym linku rzecz w miarę nowa, o odkryciach ostatnich, że były dinozaury, które przeżyły wymieranie kredowe. Jakie to ma konsekwencje dla teorii opierającej się o ewolucjonizm?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości