Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błędny dogmat o trójcy
jak ktoś szuka prawdy o tzw trójcy to moze cos na forum biblijnym znajdzie cos pomocnego sa tam całe działy omawiajace ten temat :

http://biblia.webd.pl/forum/viewforum.php?f=31&sid=5557f7ae1c321fafc3affeca9cabfe89 ,

http://biblia.webd.pl/forum/viewforum.php?f=39&sid=5557f7ae1c321fafc3affeca9cabfe89

Tzw trójca to doktryna która zostałą ustanowiona dopiero w 4 wieku , ja osobiście w nią nie wierze , nie wierze ze istnieje tzw 3 osoba - jesliby taka istniala to by w Biblii wielokrotnie i bardzo wyraznie to było stwierdzone a tak nie jest - nauka ta zostala zbudowana na wyjetych z kontekstu wersetach a jednoczesnie pominieto wersety które zaprzeczaja tzw trojcy i 3 osobie - wszystko to wg przyszłowia przedzedzanie komara a połykanie wielbłąda a przeciez Pismo nie moze byc naruszone.Tak powaznej nauki nie mozna budowac na niejednoznacznych wersetach - jednoznaczne wersety przecza 3 osobie i nie mówia o trzeciej osobie a tym bardziej o jej kulcie.

Wiele znaczen słowa Duch Święty czy duch mozna wytłumaczyc tym ze PAN BÓG i PAN JEZUS sa nazywani DUCHAMI a ze sa święci wiec są DUCHAMI ŚWIĘTYMI - EWANGELIA JANA 4:24 , duchami nazwani sa tez aniołowie - list do HEBRAJCZYKÓW 1:14

"lecz gdy się do Pana nawrócą, zasłona zostaje zdjęta.A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność" 2 KORYNTIAN 3:16

, dodatkowo w oryginalnym tekscie nie ma rozróznienia na duze i małe litery wiec Duch czy duch zostalo zinterpretowane przez ludzi.Słuchanie od małego propagandy o trójcy sprawiło ze wiele osób ma kłopoty m.in w tym temacie - sam kiedys takie miałem - ale wytrwałośc w czytaniu Słowa Bożego i szukanie prawdy oraz modlitwa o pomoc i znalezienie prawdy napewno predzej czy pózniej doprowadza do niej.

.........................

- pozdrowienia w listach nie uwzgledniaja 3 osoby - Piotr wspominajacy ducha mówi o mocy Bożej , jesli istnieje 3 osoba to dlaczego apostołowie ja zniewazyli nie wspominajac o niej ? Wink - 1 list Piora 1:5 i własnie moc Boża jest jednym ze znaczeń ducha Świętego - ta moc sprawia ze człowiek poznaje prawde i potrafi w niej wytrwac do konca , ta moc sprawia rózne dary np prorocze wiec sa to dary DUCHA ŚWIĘTEGO którym jest PAN BÓG i PAN JEZUS ale ja nie widze 3 osoby , apostolowie i pierwsi chrzescijanie tez takiej ani nie znali ani nie czcili.

w listach do 7 zborów "DUCHEM" jest PAN JEZUS przemawia ON mówiac np : TO MÓWI TEN , TO MÓWI SYN BOŻY , a na końcu każdego mówi - "Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów."

"Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić" - MATEUSZA 11:27 - a wiec tzw 3 osoba nie zna OJCA ani nie zna SYNA , gdyby 3 osoba istniala powinno byc napisane np tak : wszystko przekazane jest mi przez OJCA mego i przez DUCHĄ ŚWIĘTEGO i nikt nie zna SYNA tylko OJCIEC i DUCH ŚWIĘTY i nikt nie zna OJCA i DUCHA ŚWIĘTEGO jak tylko SYN ...

"I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków" OBJAWIENIE JANA 5:13 - wszelkie stworzenie oddaje czesc PANU BOGU i PANU JEZUSOWI ale nikt nie oddaje czci tzw 3 osobie którą ma byc Duch Święty - jesliby istniala 3 osoba wszelkie stworzenie oddawaloby również jej czesc

"Lecz świątyni w nim nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek" OBJAWIENIE JANA 21:22 - PAN BÓG i PAN JEZUS beda światynia w Nowym Jeruzalem ale ani słowa nie ma o 3 osobie

"I nie będzie już nic przeklętego. Będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy jego służyć mu będą" OBJAWIENIE JANA 22:3 - w Nowym Jeruzalem bedzie stał tron PANA BOGA i PANA JEZUSA - tzw 3 osoba nie bedzie zasiadac na tronie poniewaz nie istnieje

.....

przykłady mozna mnozyc , proste i jednoznaczne wersety obalaja dogmat o trojcy i nauke o 3 osobie - zeby wierzyc w ten dogmat to trzeba mozno nacignac Słowo i odpowiednio zinterpretowac dwuznaczne wersety a jednoczesnie pogardzic tymi jednoznacznymi i nie wziac pod uwage tego ze w Biblii nie ma słowa trójca ani nikt w Biblii nie modlil sie do 3 wyimaginowanej osoby - Ojciec Wszechmogący jest Bogiem który sie objawil ludziom pod postacia człowieka - JEZUSA CHRYSTUSA - wg mnie 3 osoby nie było , nie ma i nie będzie
Odpowiedz
1 Królewska 22:21  Wtedy wystąpił Duch i stanął przed Panem, i rzekł: Ja go zwiodę. A Pan rzekł do niego: W jaki sposób?
2 Kronik 18:20  Wtedy wystąpił duch i stanął przed Panem, i rzekł: Ja go zwiodę. A Pan rzekł do niego: W jaki sposób?
Hioba 33:4  Duch Boży stworzył mnie, a tchnienie Wszechmocnego ożywiło mnie.
Izajasza 11:2  I spocznie na nim Duch Pana; Duch mądrości i rozumu, Duch rady i mocy, Duch poznania i bojaźni Pana.
Izajasza 34:16  Badajcie Pismo Pana i czytajcie: Żadnej z tych rzeczy nie brak, żadna z nich nie pozostaje bez drugiej, gdyż usta Pana to nakazały i jego Duch je zgromadził.
Izajasza 48:16 A teraz Wszechmogący, mój Pan, posłał mnie i jego Duch.
Izajasza 61:1  Duch Wszechmocnego, Pana nade mną, gdyż Pan namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę; posłał mnie, abym opatrzył tych, których serca są skruszone, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie,
Izajasza 63:14  Jak bydło, które schodzi w dolinę, tak ich prowadził Duch Pana do odpoczynku. Tak wiodłeś swój lud, aby sobie zapewnić sławne imię.
1 Koryntian 2:10  Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.
Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży. A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył.
13  Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę.
Mateusza 28:19  Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,
Łukasza 4:1  A Jezus, pełen Ducha Świętego, powrócił znad Jordanu i był wodzony w mocy Ducha po pustyni,
Łukasza 4:14  I powrócił Jezus w mocy Ducha do Galilei, a wieść o nim rozeszła się po całej okolicznej krainie.
Łukasza 11:13  Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą.
Jana 3:34  Albowiem Ten, którego posłał Bóg, głosi Słowa Boże; gdyż Bóg udziela Ducha bez miary.
Jana 14:17  Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.
Dzieje Apostolskie 1:2  aż do dnia, gdy udzieliwszy przez Ducha Świętego poleceń apostołom, których wybrał, wzięty został w górę;
Dzieje Apostolskie 2:33  wywyższony tedy prawicą Bożą i otrzymawszy od Ojca obietnicę Ducha Świętego, sprawił to, co wy teraz widzicie i słyszycie.
Dzieje Apostolskie 5:3  I rzekł Piotr: Ananiaszu, czym to omotał szatan serce twoje, że okłamałeś Ducha Świętego i zachowałeś dla siebie część pieniędzy za rolę?
Dzieje Apostolskie 5:9  A Piotr do niej: Dlaczego zmówiliście się, by kusić Ducha Pańskiego?
Dzieje Apostolskie 9:31  Tymczasem kościół, budując się i żyjąc w bojaźni Pańskiej, cieszył się pokojem po całej Judei, Galilei i Samarii, i wspomagany przez Ducha Świętego, pomnażał się.
Dzieje Apostolskie 15:8  Bóg też, który zna serca, przyznał się do nich, dając im Ducha Świętego jak i nam,
Rzymian 8:9  Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego.
Rzymian 8:11  A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.
Rzymian 8:27  A Ten, który bada serca, wie, jaki jest zamysł Ducha, bo zgodnie z myślą Bożą wstawia się za świętymi.
Rzymian 15:13  A Bóg nadziei niechaj was napełni wszelką radością i pokojem w wierze, abyście obfitowali w nadzieję przez moc Ducha Świętego.
Rzymian 15:30  Proszę was tedy, bracia, przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i przez miłość Ducha, abyście wespół ze mną walczyli w modlitwach, zanoszonych za mnie do Boga,
To tylko niektóre wersety, które należałoby dogłębnie przemyśleć - to co przed nimi i za nimi jest napisane także. Sczególnie te sformułowania: "w mocy Ducha" lub "w mocy ducha" jak wolisz. Skoro "duch" to wg Ciebei bezosobowa moc, to mamy masło maślane: " w mocy mocy" ;o) Można zasmucić moc Bożą? Lub okłamać moc Bożą? Lub kusić moc Bożą? Nie twierdzę, że "wiem na pewno" ale też nie mogę z pewnością zaprzeczyć, że Duch Święty nie ma cech osoby - skoro bada, skoro poucza, skoro "Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże"?

1 Królewska 22:21  Wtedy wystąpił Duch i stanął przed Panem, i rzekł: Ja go zwiodę. A Pan rzekł do niego: W jaki sposób?
2 Kronik 18:20  Wtedy wystąpił duch i stanął przed Panem, i rzekł: Ja go zwiodę. A Pan rzekł do niego: W jaki sposób?
Hioba 33:4  Duch Boży stworzył mnie, a tchnienie Wszechmocnego ożywiło mnie.
Izajasza 11:2  I spocznie na nim Duch Pana; Duch mądrości i rozumu, Duch rady i mocy, Duch poznania i bojaźni Pana.
Izajasza 34:16  Badajcie Pismo Pana i czytajcie: Żadnej z tych rzeczy nie brak, żadna z nich nie pozostaje bez drugiej, gdyż usta Pana to nakazały i jego Duch je zgromadził.
Izajasza 48:16 A teraz Wszechmogący, mój Pan, posłał mnie i jego Duch.
Izajasza 61:1  Duch Wszechmocnego, Pana nade mną, gdyż Pan namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę; posłał mnie, abym opatrzył tych, których serca są skruszone, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie,
Izajasza 63:14  Jak bydło, które schodzi w dolinę, tak ich prowadził Duch Pana do odpoczynku. Tak wiodłeś swój lud, aby sobie zapewnić sławne imię.
1 Koryntian 2:10  Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.
Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży. A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył.
13  Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę.
Mateusza 28:19  Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,
Łukasza 4:1  A Jezus, pełen Ducha Świętego, powrócił znad Jordanu i był wodzony w mocy Ducha po pustyni,
Łukasza 4:14  I powrócił Jezus w mocy Ducha do Galilei, a wieść o nim rozeszła się po całej okolicznej krainie.
Łukasza 11:13  Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą.
Jana 3:34  Albowiem Ten, którego posłał Bóg, głosi Słowa Boże; gdyż Bóg udziela Ducha bez miary.
Jana 14:17  Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.
Dzieje Apostolskie 1:2  aż do dnia, gdy udzieliwszy przez Ducha Świętego poleceń apostołom, których wybrał, wzięty został w górę;
Dzieje Apostolskie 2:33  wywyższony tedy prawicą Bożą i otrzymawszy od Ojca obietnicę Ducha Świętego, sprawił to, co wy teraz widzicie i słyszycie.
Dzieje Apostolskie 5:3  I rzekł Piotr: Ananiaszu, czym to omotał szatan serce twoje, że okłamałeś Ducha Świętego i zachowałeś dla siebie część pieniędzy za rolę?
Dzieje Apostolskie 5:9  A Piotr do niej: Dlaczego zmówiliście się, by kusić Ducha Pańskiego?
Dzieje Apostolskie 9:31  Tymczasem kościół, budując się i żyjąc w bojaźni Pańskiej, cieszył się pokojem po całej Judei, Galilei i Samarii, i wspomagany przez Ducha Świętego, pomnażał się.
Dzieje Apostolskie 15:8  Bóg też, który zna serca, przyznał się do nich, dając im Ducha Świętego jak i nam,
Rzymian 8:9  Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego.
Rzymian 8:11  A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.
Rzymian 8:27  A Ten, który bada serca, wie, jaki jest zamysł Ducha, bo zgodnie z myślą Bożą wstawia się za świętymi.
Rzymian 15:13  A Bóg nadziei niechaj was napełni wszelką radością i pokojem w wierze, abyście obfitowali w nadzieję przez moc Ducha Świętego.
Rzymian 15:30  Proszę was tedy, bracia, przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, i przez miłość Ducha, abyście wespół ze mną walczyli w modlitwach, zanoszonych za mnie do Boga,
To tylko niektóre wersety, które należałoby dogłębnie przemyśleć - to co przed nimi i za nimi jest napisane także. Sczególnie te sformułowania: "w mocy Ducha" lub "w mocy ducha" jak wolisz. Skoro "duch" to wg Ciebei bezosobowa moc, to mamy masło maślane: " w mocy mocy" ;o) Można zasmucić moc Bożą? Lub okłamać moc Bożą? Lub kusić moc Bożą? Nie twierdzę, że "wiem na pewno" ale też nie mogę z pewnością zaprzeczyć, że Duch Święty nie ma cech osoby - skoro bada, skoro poucza, skoro "Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże"?

Odpowiedz
BOG to SWIETY DUCH, SWIETY UMYSL.

CHRYSTUS JEZUS to objawiony w ciele SWIETY DUCH.

PAN jest jeden. BOG jest jeden.

SWIETY DUCH istnieje poza OSOBA i ponad OSOBA i jednoczesnie jest OSOBA, CHRYSTUSEM JEZUSEM.
Odpowiedz
Słabo, to dlaczego Jezus modlił się do Boga, anie do siebie? Inna sprawa... poczytaj księgi Mojżeszowa. Tam Bóg obdarzał ludzi Duchem Świętym, aby nauczyli się rzemiosła. Duch może zamieszkać w każdym, ale nie każdy go wpuszcza.
Odpowiedz
DUCH ŚWIĘTY ma rózne znaczenia np :

1 ) BÓG OJCIEC jest duchem - a ze jest swiety jest DUCHEM ŚWIĘTYM

2 ) PAN JEZUS równiez jest nazwany duchem - a ze jest świety jest DUCHEM ŚWIĘTYM

3) aniołowie Boży sa nazwani duchami - Hebrajczyków 1:14 , aniołowie Boży to aniołowie święci - dzieje apostolskie 10:22 a wiec i oni sa duchami(aniołami) świętymi - nie sa Bogami ale widzimy ze nazywani sa aniołami swietymi lub duchami wiec mozna powiedziec tez ze sa duchami swietymi

4) DUCH ŚWIĘTY to moc Boża któa sprawia ze ludzie prorokuja , uzdrawiaja , wierza itp

, nigdze w Biblii nie ma nauki o 3 osobie - wszystkie wersety da sie wytłumaczyc 4 powyzszymi odniesieniami , gdyby istniala 3 osoba było by o tym setki nauk - prostych i klarownych a tak nie jest - BÓG OBJAWIONY JEZUS powiedział ze : TYLKO ON ZNA OJCA a OJCIEC JEGO - jesli istnieje 3 osoba dlaczego nie zna OJCA i SYNA ????????

, dlaczego w OBJAWIENIU JANA 5:13 - nikt nie oddaje chwały i czic 3 OSOBIE ale tylko BOGU OJCU i BOGU OBJAWIONEMU JEZUSOWI

dlaczego PAWEŁ w swoich listach na poczatku nigdy nie pozdrawia wiernych od 3 OSOBY ale tylko od BOGA OJCA I BOGA OBJAWIONEGO JEZUSA ? Wink - wiecie dlaczego bo taka osoba nie istnieje

Biblia sobie nie przeczy ale to ludzi błednie ja interpretuja , dogmat o 3 osobie zatwierdzonu zostal w 4 wieku - został przejety z pogganstwa - poganskie kulty przewaznie mialy czy maja tzw TRÓJCE - , jesli w Biblii jest trójca i 3 osoba to po co było wydawac dogmaty ? Wink

, szatan posiał kąkol - proste ,

, PAN JEZUS modlił sie do BOGA OJCA bo na ok 33 lata wyparł sie aby byc równym BOGU - Filipian 3:7- to pytanie ma mi udowodnic doktryne trójcy czy zaprzeczyc ze JEZUS jest BOGIEM OBJAWIONYM Wink ?

co do dogmatu trójcy to szukajcie a znajdziecie , proscie a bedzie wam dane :

https://www.google.pl/search?q=holy+spirit+itd+not+a+person&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a#hl=pl&client=firefox-a&hs=EUa&rls=org.mozilla:pl:official&sa=X&ei=Qs2NT-alDqey0QXv5MjnDA&ved=0CBoQBSgA&q=holy+spirit+it%27s+not+a+person&spell=1&fp=1&biw=1920&bih=930&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&cad=b
Odpowiedz
Zach. 12:10
10. I wyleję na dom Dawidowy, i na obywateli Jeruzalemskich Ducha łaski i modlitw, a patrzyć będą na mię, którego przebodli; i płakać będą nad nim płaczem, jako nad jednorodzonym; gorzko, mówię, płakać będą nad nim, jako gorzko płaczą nad pierworodnym.
(BG)

BÓG mówi o SOBIE; "a patrzyć będą na mię, którego przebodli".

Obj. 1:7
7. Oto idzie z obłokami i ujrzy go wszelkie oko, i ci, którzy go przebili; i narzekać będą przed nim wszystkie pokolenia ziemi. Tak, Amen.
(BG)

O KIM jest mowa?
O CHRYSTUSIE JEZUSIE.

Proroctwo z Zachariasza odnoszące się do BOGA wypełnia CHRYSTUS JEZUS. Nie ma zatem wątpliwości że CHRYSTUS JEZUS jest OBJAWIONYM BOGIEM, WCIELONYM BOGIEM.

Jan. 10:18
18. Żaden jej nie bierze ode mnie, ale ja kładę ją sam od siebie; mam moc położyć ją i mam moc zasię wziąć ją. Toć rozkazanie wziąłem od Ojca mego.
(BG)

CHRYSTUS JEZUS, PAN ŻYWOTA miał władzę nad SWOIM życiem. CHRYSTUS JEZUS SAM oddał SWOJE ŻYCIE w CIELE.
Powtórzmy raz jeszcze śmierć nie panowała nad CHRYSTUSEM JEZUSEM gdyż ON jest WŁADCĄ ŻYCIA.
Kto jest WŁADCĄ ŻYCIA?
BÓG.

I wspomnijmy jeszcze coś ważnego.

Izaj. 44:6
6. Tak mówi Pan, Król Izraelski i jego Odkupiciel, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga.
(BW)

Obj. 1:17
17. A gdym go ujrzał, upadłem do nóg jego jako martwy. I włożył prawą rękę swoję na mię, mówiąc mi: Nie bój się! Jam jest on pierwszy i ostatni,
(BG)

Pierwszy i Ostatni odnosi się do BOGA i tylko do BOGA.
Filip. 2:6
6. Który, będąc w kształcie Bożym, nie poczytał sobie tego za drapiestwo równym być Bogu,
(BG)

Co czytamy w pierwszej części zdania?

CHRYSTUS JEZUS mając NATURĘ BOGA a więc będąc BOGA OBJAWIENIEM co oznacza też mając BOŻĄ WSZECHMOC wynikającą z BOŻEGO JESTESTWA.

Mylnie odczytywany jest ten fragment jakoby chodziło o wcześniej a więc o czas przed narodzinami CHRYSTUSA, PANA. Werset opisuje czas życia na ziemi CHRYSTUSA, PANA.

Co mówi drugi fragment wersetu?

CHRYSTUS JEZUS nie uznał za grabież być równym BOGU a więc wiedział iż narodził się w pełni z DUCHA ŚWIĘTEGO, iż OJCEM JEGO jest DUCH ŚWIĘTY, iż OBJAWIA BOGA, iż jest UOSOBIONYM BOGIEM.

CHRYSTUSEM JEZUS wiedział iż jest PANEM WSZECHŚWIATA, iż jest KRÓLEM WSZECHRZECZY.

Czytamy dalej:

Filip. 2:7-8
7. Ale wyniszczył samego siebie, przyjąwszy kształt niewolnika, stawszy się podobny ludziom;
8. I postawą znaleziony jako człowiek, sam się poniżył, będąc posłusznym aż do śmierci, a to śmierci krzyżowej.
(BG)

CHRYSTUS, PAN będąc KRÓLEM nie ukazywał jednak SWOJEJ CHWAŁY, swojej WŁADZY ale okazał DOSKONAŁĄ MIŁOŚĆ, oddał SWOJE ŻYCIE, ŻYCIE w CIELE by dać żywot ludziom. CHRYSTUS JEZUS dał się poznawać nie jako KRÓL ale jako ŚWIĘTY SŁUGA stając się WZOREM, JEDYNYM WZOREM do naśladowania, stając się DROGĄ, JEDYNĄ DROGĄ do BOGA który w NIM i NIM jest.
Dz.Ap. 7:59
59. I kamionowali Szczepana modlącego się i mówiącego: Panie Jezu! przyjmij ducha mojego!
(BG)

Po śmierci człowieka duch czyli BOŻA ISKRA ŻYCIA wraca do BOGA.

Szczepan modli się i prosi o przyjęcie jego ducha, modli się do CHRYSTUSA JEZUSA.
Szczepan z pewnością słowa swe kierował do BOGA.
A w KIM widział BOGA, KTÓŻ dla niego był BOGIEM?

CHRYSTUS JEZUS

CHRYSTUS JEZUS jest BOGIEM.
Mat. 1:21
21. A urodzi syna, i nazowiesz imię jego Jezus; albowiem on zbawi lud swój od grzechów ich.
(BG)
CHRYSTUS JEZUS zbawia lud SWÓJ.
O jaki LUD chodzi? LUD BOŻY, LUD BOGA.
A więc chodzi o lud którego WŁAŚCICIELEM jest BÓG, lud który należy do BOGA.
CHRYSTUS JEZUS jest WŁAŚCICIELEM LUDU BOŻEGO.

Czy jest dwóch WŁAŚCICIELI? Oczywiście że nie!

CHRYSTUS JEZUS jest BOGIEM.
DUCH ŚWIĘTY, OJCIEC którego JESTESTWO jest WSZECHMOGĄCE zradza SYNA CZŁOWIECZEGO i w pełni w NIM jest.

O ile duch człowieka jest cząstką DUCHA ŚWIĘTEGO o tyle w CHRYSTUSIE JEZUSIE jest pełnia DUCHA ŚWIĘTEGO.

Człowiek nie jest dysponentem ducha dzięki któremu żyje a duch ten jest cząstkowo dany od DUCHA ŚWIĘTEGO.

CHRYSTUS JEZUS jest DYSPONENTEM WŁASNEGO DUCHA i DYSPONENTEM ducha każdego człowieka gdyż JEGO DUCH jest DUCHEM ŚWIĘTYM.
Odpowiedz
SŁOWO będąc w JESTESTWIE BOGA było BOGIEM.
SŁOWO jest w pełni nierozerwalne, w pełni tożsame z BOGIEM, ze ŚWIĘTYM UMYSŁEM.
MYŚL przeradza się w SŁOWO nie zmieniając ŹRÓDŁA a więc stanowią JEDNO.
Myśl i Słowo są JEDNO, tylko POSTAĆ inna.

WSZECHMOCNE SŁOWO tworzy, Wszechmocne bo jest BOGIEM, SŁOWO jest w ŚWIĘTYM UMYŚLE.

Jan. 1:1
1. Na początku było Słowo, a ono Słowo było u Boga, a Bogiem było ono Słowo.
(BG)

Jan. 1:3
3. Wszystkie rzeczy przez nie się stały, a bez niego nic się nie stało, co się stało.
(BG)

OBJAWIONE SŁOWO CIAŁEM się stało.

Jan. 1:14
14. A to Słowo ciałem się stało, i mieszkało między nami, i widzieliśmy chwałę jego, chwałę jako jednorodzonego od Ojca, pełne łaski i prawdy.
(BG)

CIAŁO jest nierozerwalne z BOGIEM gdyż wyłania się, rodzi się ze ŚWIĘTEGO ŹRÓDŁA. Dodam jeszcze że CIAŁO, ŚWIĘTE, NIESKAŻONE jest ZASŁONA dla DUCHA SWIĘTEGO, ŚWIĘTEGO UMYSŁU.

ZATEM CHRYSTUS JEZUS, SŁOWO BOŻE Objawia BOGA.
Tak jak SŁOWO jest w BOGU, tak CHRYSTUS JEZUS jest w BOGU a BÓG, ŚWIĘTY DUCH w NIM.
Jan. 8:42
42. Tedy im rzekł Jezus: Być był Bóg Ojcem waszym, tedy byście mię miłowali, gdyżem ja od Boga wyszedł i przyszedłem, anim sam od siebie przyszedł, ale mię on posłał.
(BG)

DUCH ŚWIĘTY zrodził z SIEBIE CIELESNOŚĆ.
CHRYSTUS JEZUS Objawia DUCHA ŚWIĘTEGO.

Zwrot nie sam od siebie oznacza to że CHRYSTUS JEZUS nie przychodzi jako samozwańczy SYN CZŁOWIECZY ale posłany jest przez DUCHA ŚWIĘTEGO czyli CIELEŚNIE NIM będąc.
Odpowiedz
Miecz ducha w mojej Bibli (Biblia Gdanska) pisze ze jezeli komus z was wydaje sie ze WIE to tak naprawde nic nie wie,Twoje poznanie robi wrazenie ale znowu poznanie nadyma a milosc buduje oczywiscie nie zarzucam Ci braku milosci przytaczam tylko moja Biblie. Piszesz ze nie znalazles w pismie dowodu na istnienie Trojcy ja tez go nie znalem przez 15 lat swojego nawroconego zycia i dopiero Biblia Gdanska (Nazywana moja) i przez wielu uznawana za najlepszy przeklad Bibli na polski podaje 1 list Jana 5,7. I jeszcze co Jezus mowi o duchu swietym ze kto zgrzeszy przeciwko synowi bedzie odpuszczone ale co bedzie z tym ktory grzeszy przeciw duchowi swietemu? A swoja droga to szkoda czasu na udowadnianie sobie nawzajem zrozumienia doktryn dlaczego my Protestanci poswiecamy tyle czasu na udowadnianie sobie nawzajem poznania a wokol nas ludzie ida do piekla ,patrzce w polsce 90% ludzi to katolicy (nie mam nic przeciw ludziom sam przez wiekszosc zycia bylem katolikiem ale mowie o systemie) I biore do siebie slowa Bibli ze przez takich jak wy poganie (katolicy) bluznia imieniu Bozemu.
Odpowiedz
(01-05-2012, 12:16 PM)Lusia napisał(a):  Miecz ducha w mojej Bibli (Biblia Gdanska) pisze ze jezeli komus z was wydaje sie ze WIE to tak naprawde nic nie wie,Twoje poznanie robi wrazenie ale znowu poznanie nadyma a milosc buduje oczywiscie nie zarzucam Ci braku milosci przytaczam tylko moja Biblie. Piszesz ze nie znalazles w pismie dowodu na istnienie Trojcy ja tez go nie znalem przez 15 lat swojego nawroconego zycia i dopiero Biblia Gdanska (Nazywana moja) i przez wielu uznawana za najlepszy przeklad Bibli na polski podaje 1 list Jana 5,7. I jeszcze co Jezus mowi o duchu swietym ze kto zgrzeszy przeciwko synowi bedzie odpuszczone ale co bedzie z tym ktory grzeszy przeciw duchowi swietemu? A swoja droga to szkoda czasu na udowadnianie sobie nawzajem zrozumienia doktryn dlaczego my Protestanci poswiecamy tyle czasu na udowadnianie sobie nawzajem poznania a wokol nas ludzie ida do piekla ,patrzce w polsce 90% ludzi to katolicy (nie mam nic przeciw ludziom sam przez wiekszosc zycia bylem katolikiem ale mowie o systemie) I biore do siebie slowa Bibli ze przez takich jak wy poganie (katolicy) bluznia imieniu Bozemu.

masz racje , nasze poznanie jest czastkowe dlatego tym bardziej powinnismy uwazac na rózne dogmaty w tym na dogmat trójcy - , co do 1 listu Jana 1:7 o musze cie rozczarować :

, "świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są " - ten fragment z tego co udało mi sie znalezc znajduje sie tylko w 8 rekopisach z tym w 4 z nich na marginesie jest zapisany - wszystkich greckich rekopisów jest kilka tysiecy !!

- najwczesneijsze rekopis jest z 10 wieku - przy czym werset 1 Jana 5:7 został dopisany pozniej na marginesie , inne rekopisy pochodza z 16 wieku -

- gdyby ten fragment był słowem Bożym i byłby od poczatku w Biblii to byłby jednym z fundamentalnych wesetów ludzi ustanawiajacych dogmat trójcy i broniacych go a atak nie było Wink

, nawet w przekładzie katolickim w Biblii tysiaclecia nie ma tego fragmentu

- http://tnij.org/qnsa

, grzech przeciwko duchowi świętemu polega na jawnym i świadomym nazywaniu mocy Bożej , natchnienia Bożego , moca diabelska czy natchnieniem diabelskim - m.in faryzeusze wiedzieli ze PAN JEZUS czyni dobra i robi to moca BOŻĄ a jednak swiadomie i bezwglednie sprzeciwiali sie temu i bluznili -

, nastepnym razem kiedy bedziecie czytac Słowo zwroccie uwage na dziesiatki wersetów w których jest mowa o BOGU OJCU iBOGU WCIELONYM JEZUSIE ale obok nich nie ma 3 osoby !!! Wink

kilka przykładów :

"A to będą czynić dlatego, że nie poznali Ojca ani mnie " EWANGELIA JANA 16:3 - jesli istynieje 3 osoba to znaczy ze mordercy nie poznali OJCA i SYNA ale poznali 3 OSOBE i mimo wszystko zabijaja i przesladuja chrzescijan ? - dlaczego PAN JEZUS nie wymienil 3 osoby ?

, "Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię " OBJAWIENIE JANA 3:12 - dlaczego nie ma wymienionej 3 osoby i zwyciezny nie beda miec wypisanego imienia 3 osoby ?

, " Jakub, sługa Boga i Pana Jezusa Chrystusa, pozdrawia dwanaście pokoleń, które żyją w rozproszeniu " EWANGELIA JAKUBA 1:1 - dlaczego Jakub nie wymienia 3 osoby i nie jest sługa 3 osoby ?

, "będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat " OBJAWIENIE JANA 20:6 - dlaczego zbawieni nie beda kapłanami 3 osoby ? - dlaczego obok BOGA OJCA i BOGA WCIELONEGO JEZUSA nie ma wymienionej 3 osoby ?

, "Będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy jego służyć mu będą " OBJAWIENIE JANA 22:3 - dlaczego 3 osoba nie jest wymieniona i nie ma tronu ?

, " miasto nie potrzebuje ani słońca ani księżyca, aby mu świeciły; oświetla je bowiem chwała Boża, a lampą jego jest Baranek " OBJAWIENIE JANA 21:23 - - dlaczego 3 osoba nie oswietla miasta i nie jest wymieniona ?

, "świątyni w nim nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek " - dlaczego 3 osoba nie jest swiatynia i nie jest wymieniona ?

" nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić " EWANGELIA MATEUSZA 11:27 - - - dlaczego 3 osoba nie jest wymieniona i dlaczego 3 osoba nie zna Ojca i nie zna Syna ? - odpowiedz jest prosta 3 osoba nie istnieje - wiem ze dla was to moze byc trudne , dla mnie tez kiedys było

, powyższe przykłady mozna mnozyc w dziesiatki - polecam przeczytaj jeszcze raz nowy testament w kontekscie zwrócenia uwagi na pomijanie 3 osoby -

, Biblia sobie nie przeczy - "Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" EWANGELIA MATEUSZA 28:19 - biorc pod uwage wszystkie powyzsze wersety i pozstałe nauki Pismo , bardzo prosto mozna wytłumaczyc ten werset i nie bedzie on kolidował z innymi fragmentami tak jak ma to miejsce kiedy sie wierzy w 3 osobe boj osoby BOGA OJCA i BOGA WCIELONEGO JEZUSA - mianowicie nauczanie w imie ducha świętego to nauczanie w mocy Bożej a Bożym natchnieniu które sprawia ze człowiek obfituje w milosc , i inne dary duchowe - moc i natchnienie Boże sprawia ze poznajemy prawde a wiec nauczanie w imieniu ducha świętego to nauczanie w prawdzie w mocy Bożej

, osoby wierzacy w 3 osobe maja dziesiatki jesli nie setki duzo bardziej skomplikowanych wersetów Wink , które albo obalaja 3 osobe albo ja pomijaja , dlaczego Paweł w swocih listach kiedy pozdrawia adresatów listów pozdrawia ich mówiac : ŁASKA WAM I POKÓJ OD BOGA OJCA i od PANA JEZUSA ale nie wymienia 3 osoby , gdyby 3 osoba istniala Paweł w listach pozdrawial by równiez od niej a nie ja pomijał ,

, "Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa " RZYMIAN 1:7

, " Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa " 1 KORYNTIAN 1:3

, "Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa " GALACJAN 1:3

, pozdrowienia te wystepuja we wszystkich listach Pawła - oprócz listu do Hebrajczyków

, ja nie mam watpliwosci ze 3 osoba nie istnieje , wiem ze kazdy kto szuka prawdy ma swoja droge wiec nie chce nikomu nic narzucac - zamist tego bracia módlmy sie o dalsze poznanie prawdy i oczyszczenie z błedów i o dar miłosci bo bez niej nawet najwieksza wiedza i poznie jest nic nie warta jak pisała Paweł , pozdrawiam

, "I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym" 1 KORYNTIAN 13:3

Odpowiedz
(13-05-2012, 08:10 AM)MieczDucha napisał(a):  , ja nie mam watpliwosci ze 3 osoba nie istnieje , wiem ze kazdy kto szuka prawdy ma swoja droge wiec nie chce nikomu nic narzucac - zamist tego bracia módlmy sie o dalsze poznanie prawdy i oczyszczenie z błedów i o dar miłosci bo bez niej nawet najwieksza wiedza i poznie jest nic nie warta jak pisała Paweł , pozdrawiam

Mowisz 3 osoba a wiec widzisz 2?

BÓG jest JEDEN.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości