Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Henry Kubik
(22-09-2012, 03:47 PM)orjo napisał(a):  DLACZEGO maja mówic po GRECKU no powiedz z jakiej racji ?!
Przyjdzie ktos inny i powie ze nie isis a np po rusku - no bo niby dlaczego nie skoro Starowiercy uważają ze to oni są Rasą- Rosią Matuszka Rasija
ze to od nich jest
kristos - no nie wiem jak
chospodin ?

Gwoli wyjaśnienia
Po pierwsze nie "chospodin" a 'Gospod' to po rosyjsku, zaś 'Hospod' to po ukraińsku lub po rusku (białorusku) - co w tłum oznacza polskie:"Pan"
Równie dobrze możesz mieć pretensje do Anglosasów za to, że Boga nazywają Lordem

"chospodin" - Gospodin, Gospodzin to staropolskie określenie które zostało zastąpione nowomodnym i obcym
słowem "Pan", by się wyróżniać od reszty dziczy słowiańskiej

"Matuszka Rasija" - prawdopodobnie słuszne określenie, bo wszyscy Słowianie właśnie stamtąd pochodzą (dzisiejsza ukraina)

Слава Иисусу Христу! Sława Isusu Christu!

pzdr

"Nie mówcie - mówi prorok Jeremiasz - Jesteśmy
świątynią Pana". Ty także nie chciej twierdzić:
"Jedynie sama wiara w Pana naszego Jezusa Chrystusa
może mnie zbawić".
Nie stanie się tak, jeśli czynami swoimi nie zdobędziesz
miłości ku Niemu. W sprawie zaś samej wiary pamiętaj:
"Także złe duchy wierzą i drżą"

Odpowiedz
Ot napisałam chospodin bez wnikania czy ukrainski czy inny ..
Co do Matuszka Rasija - nie wiem ale w książce
"Najszczęśliwsi na świecie"
Szakarian opisuje jak przyjeżdzali do nich do Kara Kala Patriarchowie z Rosji długimi brodami w szatach
takich jak to sie widziało na ruskich bajkach ...
Byli to pierwsi chrześcijanie.
Nigdy nie zaczęli modlitwy ani posiłku dopóki nie otrzymali NATCHNIENIA
Czekali az zstapi na nich Duch realne odczucie Jego Obecności ,gdy to nastapiło zaczynali pląsać w radości.
Jest tu opisane pewne zdarzenie , jak chciano ukryć przed nimi ze byczek
który został zabity na ich uczte miał feler ....ale patriarcha nagle wstał i ...

Polecam książke
Stała sie moim ZACZĄTKIEM wołania - chce poznac takiego Boga

Odpowiedz
(06-10-2012, 10:53 AM)Zygfryd napisał(a):  Rację mając Ci którzy podpierając się Biblią, najważniejszym dla nas źródłem wartości, zasad, piszą że nie powinniśmy plotkować, obmawiać.
Tutaj jest specjalny wątek poświęcony plotkowaniu i obmawianiu i nie potrzebnie rozpala iskrę nienawiści. Walczmy prawdą a nie obmawianiem człowieka który nie ma okazji się tu bronić. Owszem sam nabrałem dystansu do Henrego.
(...)
W zasadzie dzięki nim przejrzałem na oczy
(...)
Ci chrześcijanie internauci mogą zwątpić w ludzi dobrej woli po przeczytaniu takich zawiści

To prawda Zygfrydzie, ja też znałem stronę zbawienie.com od samych początków i wiele ona wnosiła do prawdy ale obecnie niestety trzeba ostrzec ludzi że nie wszystko jest jak należy Sad

Jestem obecny w internecie od wielu lat i nie jedno już wdziałem i niejednego doświadczyłem, wiele czytałem, sam nawet kiedyś prowadziłem blog, ale to już wszystko za mną ale o tym później.

Ostatnio na świecie dzieją się niesamowite wydarzenia, w tym takie, które biblia przepowiedziała, mianowicie to jak bardzo będzie szatan szalał w czasie ostatecznym i jak bardzo będzie zwodził ludzkość przy pomocy innych ludzi i zwodniczych nauk.

W internecie pojawiło się mnóstwo forów dyskusyjnych, podobno biblijnych, a tak naprawdę owe fora prowadzą osoby które nawet nie mają pojęcia o tematyce biblijnej i podstawowych prawdach biblijnych, są fora gdzie jest ogromny zamęt informacyjny, mówię tu np. o jednym z największych forów biblijnych, na tym forum jest w chwili obecnej ponad 235 tysięcy wypowiedzi! Każdy nowy użytkownik logujący się na to forum lub go odwiedzający jest narażony na poważną utratę wiary dlaczego? bo jest to forum wielowyznaniowe i można tak to ująć że "każdy ciągnie rację w swoją stronę" Na forum tym jest ogromna liczba sporów, przeogromnej pychy, np. nie potrafię zrozumieć jak może człowiek wierzący napisać do innego człowieka "ty nie przeżyjesz" - "nie sądźcie abyście nie byli sądzeni.", bardzo nieładnie postępują tam ludzie uznający się za chrześcijan. Exclamation

W ten sposób w ogóle nie buduje się żadnej wiary, jest to miejsce przepełnione ludzką nienawiścią i ocenianiem jednych przez drugich, wszyscy się doszukują jakichś "tajemnic biblijnych"

Cytat:"Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: a właśnie one dają o Mnie świadectwo. A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie"
(J 5,39n).

Na forum panuje nic innego jak żądza sporu - nie jestem użytkownikiem tamtego forum ale obserwuję to wszystko z zewnątrz.

Niestety ja sam taki kiedyś byłem, chciałem wszystkim przekazywać "jednyną prawdę" miałem swój blog po czym się okazało że wiele było tam błędów i więcej narobiłem szkód niż korzyści. Dziś oceniam to niejako z zewnątrz. Prowadziłem blog i dopiero po wielu latach uświadomiłem sobie że mam pewien problem, otóż problemem były STATYSTYKI kiedy zauważyłem że statystyki odwiedzin gwałtownie rosną, uniosłem się pychą, że oto jestem "ktoś ważny" jakiś "wybraniec" kto ma jakiś "plan przekazywania prawdy" - to najgorsza rzecz jaka może się zdarzyć, NIGDY nie wolno się unosić pychą i stać się jakimś "pastorem" bo wtedy działa szatan, poniżej napiszę czym skutkuje takie dalsze postępowanie bez pokory.

Ale najpierw sprawa forów biblijnych:

Czytelnicy! ci którzy dzień w dzień od rana do wieczora godzinami rozprawiają o głupotach na forach dyskusyjnych, marnujecie tylko czas swój i innych! zapamiętajcie sobie tą mądrość, wypiszcie ją sobie w sercach, na czole, gdziekolwiek:

Cytat:Najmilsi: Gdzie zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek. Mądrość zaś zstępująca z góry jest przede wszystkim czysta, dalej skłonna do zgody, ustępliwa, posłuszna, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, wolna od względów ludzkich i obłudy. Owoc zaś sprawiedliwości sieją w pokoju ci, którzy zaprowadzają pokój. Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych. Pożądacie, a nie macie, żywicie morderczą zazdrość, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki i kłótnie, a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie. Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz.
~Jakuba 3, 16 - 4, 3

Cytat:Strzeżcie swych serc i swego języka! nie wynoście się jedni nad drugimi i nie kłóćcie się już i nie obrażajcie nawzajem "Śmierć i żywot jest w mocy języka."
(przyp. 18:21)

Lepiej ten czas zmarnowany na forach internetowych i czatach przeznaczyć na coś co się Bogu będzie podobało o wiele bardziej, np pomoc innym bliźnim, głoszenie dobrej nowiny innym zamiast się wiecznie przekomarzać Smile

A co do internetowych "pastorów".
Znam stronę zbawienie.com od samych jej początków, płynęło z niej dużo prawdy przed laty, ale od niedawna panuje tam niesamowity zamęt, i wiele jest "kąkolu", otóż autor po pierwsze twierdzi że Chrystus ma na imię Isus a po drugie twierdzi on że apostoł Paweł był fałszywym apostołem tym samym twierdząc że listy jego autorstwa są apokryfami.

Niestety idąc tą niesamowicie niebezpieczną drogą czyli twierdząc że wszystkie księgi autorstwa apostoła Pawła są fałszywe i nie powinny być w biblii tym samym autor potwierdza że cały Nowy Testament jest sfałszowany ponieważ wszystkie inne księgi potwierdzają i popierają apostoła Pawła. Huh

Cytat:A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy.

I od takich stroń. Z takich bowiem są ci, co wślizgują się do domów i przeciągają na swą stronę kobietki obciążone grzechami, powodowane pożądaniami różnego rodzaju, takie, co to zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy.

Jak Jannes i Jambres wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną: bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała.

Ty natomiast poszedłeś śladem mojej nauki, sposobu życia, zamierzeń, wiary, cierpliwości, miłości, wytrwałości, prześladowań, cierpień, jakie mnie spotkały w Antiochii, w Ikonium, w Listrze. Jakież to prześladowania zniosłem - a ze wszystkich wyrwał mnie Pan! I wszystkich, którzy chcą żyć zbożnie w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania. Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i [innych] w błąd wprowadzając. Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci powierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. Wszelkie Pismo od Boga natchnione [jest] i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.

2 List do Tymoteusza (2 Tm 3)

Ostatnio ów autor został wyrzucony z forum biblia.webd.pl - było w tej sprawie wiele kontrowersji sam autor uznał to za "prześladowanie za prawdę", a został wyrzucony za to że nazwał polskie władze, władzami zbrodniczymi. Wierzy on prawie we wszystkie teorie spiskowe świata w tym również te o chemtrails oraz tą że amerykanie nigdy nie byli na księżycu. Sad

Ostatnio zauważyłem że owy autor nie jest odosobniony, otóż zauważyłem że jest to szersza grupka ludzi którzy głoszą takie dogmaty o imieniu Chrystusa czy o apostolstwie Pawła!

Jest to także autor strony my.opera.com/red-october61

Gdyby w te teorie wierzył sam autor witryny zbawienie.com i proroctwa.com to uznał bym to za jego ogromną pomyłkę, natomiast to że trafiłem ostatnio na użytkownika red-october61 oraz na wpisy na forum użytkownika tutaj zbanowanego już wydaje mi się mocno podejrzane.

I poszukałem głębiej, znalazłem kolejne osoby i uważam że ludzie brną w kierunku wyeliminowała całkowicie biblii z życia ludzi twierdząc jakoby biblia była spisana przez zwykłych ludzi.

Przedstawiam kolejny przykład:
bardzo ciekawy godzinny film, pod sam koniec filmu lektor wyśmienicie ujął cały ten temat od strony psychologicznej, cały problem leży w psychice człowieka.

Cytat:Ostrzegam przed "ostatniewezwanie07" p.Boshoffem (finalcall07) - zagubionym kaznodzieją

http://www.youtube.com/watch?v=AyIBmrM1HX4

Cytat:Jan Boshoff, charyzmatyczny mówca, którego doktryna zbawienia i życia w świętości sprzeczna z Słowem Bożym. Odrzucił on Pismo Święte jako korektora wiary i postępowania, mimo ewidentnego wskazania apostołów. On bawi się w proroctwa, choć prorokiem bożym nie jest, bo jego proroctwo sprzed 2 lat o przyjściu Chrystusa w roku 2009 nie sprawdziło się.Mówi, że Biblia to słowo człowieka, a nie Boga.Mówi, że kościoły oparte na Biblii podążają do piekła.Mówi, że musisz być perfekcyjny w wypełnianiu przykazań, bo inaczej nie wejdziesz do nieba.Mówi wiele rzeczy, które sprzeczne są z przesłaniem biblijnym.

Polecam obejrzeć do samego końca, wiem jest to niebezpieczny odnośnik dla osób mających słabą wiarę, ale uznałem że lepiej jakby obejrzeli ten film wraz z lektorem aniżeli trafili na odnośniki bezpośrednio kierujące do "ostatniewezwanie07" lub do Boshoffa - "finalcall07"

Wszyscy ci ludzie czyli Henry Kubik, Boshoff, red-october mają po części rację ale także bardzo się mylą w wielu kwestiach i niestety nie przyjmują argumentów że są w błędzie. - i to jest właśnie najgorsze.

Nie wiadomo co jest powodem, czy jest to świadome oszustwo pewnej grupki ludzi, czy raczej pycha i nie przyjmowanie argumentów albo jak tłumaczy autor pod sam koniec filmu powodów należy szukać w swym dzieciństwie Sad

Cytat:Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł. A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol. Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol? A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go? A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły
(Ewangelia Mateusza 13, 24 - 30).

Prosta droga do zbawienia - a jednak wąska to brama dla ludzi niepokornych

Cytat:„Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.”
(Efez 2:8,9; BW).

Cytat:Czyż więc poprzez wiarę przekreślamy Prawo? Wręcz przeciwnie. My Prawo umacniamy. Cóż pomoże, bracia moi, jeśliby ktoś twierdził, że wierzy, a nie spełniałyby uczynków? Czyż taka wiara może go zbawić? Gdyby brat lub siostra nie mieli się w co ubrać i brakło im codziennego chleba, a ktoś z was im powie: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i nasyćcie - a nie da im tego, co jest konieczne do życia, to cóż mu to pomoże? Tak też wiara nie przejawiająca się w czynach martwa jest sama w sobie. Lecz powie ktoś: Ty masz wiarę, ja zaś mam uczynki. - Pokaż mi twoją wiarę bez uczynków, a ja z uczynków moich pokażę ci wiarę. Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? - Dobrze czynisz; ale demony też wierzą i drżą. A czy chcesz przekonać się, słaby człowiecze, że wiara bez uczynków jest bezowocna? Czyż praojciec nasz Abraham nie dzięki uczynkom został usprawiedliwiony, złożywszy syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? Widzisz więc, że wiara współdziała z uczynkami i dzięki uczynkom stała się doskonałą. Tak wypełniło się Pismo, które mówi: „Uwierzył Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość", i nazwany został przyjacielem Boga. Widzicie więc, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia dzięki uczynkom, a nie przez samą tylko wiarę. Podobnie też i nierządnica Rahab czyż nie dzięki uczynkom dostąpiła usprawiedliwienia, przyjmując zwiadowców a inną drogą ich wyprawiając? Jak bowiem ciało bez ducha jest martwe, tak też martwa jest wiara bez uczynków.
(Jk 2,14-26 BP)

Cytat:Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli
(Jana 8:32)

Cytat: A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.. To jest największe i pierwsze przykazanie.. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.. Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.
Mat. 22:37-40

- krótko i na temat, przepis jak dostąpić zbawienia, , niestety to jest wąska droga dla nieposłusznych i niepokornych. Sad

Być posłuszny nakazom swego Ojca - Boga, przejawiać miłość mimo wszystko nawet do swych nieprzyjaciół i znać prawdę, czyli opierać się wyłącznie na biblii a nie tradycjach czy ludzkich wymysłach i "naukach", które są podchwytliwie wprowadzane w różnych religiach świata.

Ludzie dalej doszukują się prawd w pismach jakby znajomość pisma miało ich wybawić od śmierci, dalej się kłócą na forach internetowych o to kto lepiej rozumie biblię. Sad

Albo pojawiają się samozwańczy pastorowie jak powyżej, którzy niby wierzą w Boga a drżą ze strachu

Cytat:"Demony też wierzą i drżą"
(Jak.2.19)

W prawdziwiej wierze w Boga nie ma strachu, owszem jest bojaźń Boża ale to coś całkiem innego, polecam naprawdę ten film, autor tam opisuje na czym dokładnie to polega.

Ludzie powinni uznawać swego Boga jako swego "doskonałego rodzica" który się nimi opiekuje ale także karci by owe dzieci były dla swych braci i sióstr grzeczne i sprawiedliwe - wtedy bowiem zapanuje ład i porządek.

Cała biblia o tym świadczy - to jedna wielka historia o wypełnianiu nakazów Bożych i co się dzieje jeśli ich nie wykonujemy wówczas cały światowy porządek się wywraca do góry nogami, bo BRAK MIŁOŚCI pomiędzy ludźmi!!!

Módlcie się o dary, mądrość, zrozumienie pism, przecież wszyscy zawdzięczacie Bogu swe życie, miłość jaką powinno się okazywać Bogu powinna być udowodniona czynami. My ludzie powinniśmy być narzędziem swego Stwórcy nie sprzeciwiając się jego nakazom. Rozmawiajcie z Bogiem przy pomocy modlitwy i regularnego czytania biblii - bo tam znajdują się odpowiedzi na każde pytania.

Cytat:Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.
(2 List do Tymoteusza 3:16, BW)

Biblia czytana dzień w dzień, wiarę umacnia i poucza, bo człowiek ma pamięć ulotną a fałszywi prorocy robią spustoszenia, ale regularne czytanie biblii, choćby fragmentami daje wiele mądrości. Wierzcie, naprawdę wierzcie i oddajcie bezgraniczną ufność i swe życie pod panowanie Boga a wyjdzie to Nam wszystkim na dobre.

Cytat: Czy się pyszni siekiera wobec drwala?
Czy się wynosi piła ponad tracza?
Jak gdyby bicz chciał wywijać tym, który go unosi,
i jak gdyby pręt chciał podnosić tego, który nie jest z drewna.
Księga Izajasza 10:15

Serdecznie Pozdrawiam. Smile
Odpowiedz
(20-10-2012, 01:49 PM)Czytelnik napisał(a):  
(06-10-2012, 10:53 AM)Zygfryd napisał(a):  Rację mając Ci którzy podpierając się Biblią, najważniejszym dla nas źródłem wartości, zasad, piszą że nie powinniśmy plotkować, obmawiać.
Tutaj jest specjalny wątek poświęcony plotkowaniu i obmawianiu i nie potrzebnie rozpala iskrę nienawiści. Walczmy prawdą a nie obmawianiem człowieka który nie ma okazji się tu bronić. Owszem sam nabrałem dystansu do Henrego.
(...)
W zasadzie dzięki nim przejrzałem na oczy
(...)
Ci chrześcijanie internauci mogą zwątpić w ludzi dobrej woli po przeczytaniu takich zawiści

To prawda Zygfrydzie, ja też znałem stronę zbawienie.com od samych początków i wiele ona wnosiła do prawdy ale obecnie niestety trzeba ostrzec ludzi że nie wszystko jest jak należy Sad

Jestem obecny w internecie od wielu lat i nie jedno już wdziałem i niejednego doświadczyłem, wiele czytałem, sam nawet kiedyś prowadziłem blog, ale to już wszystko za mną ale o tym później.

Ostatnio na świecie dzieją się niesamowite wydarzenia, w tym takie, które biblia przepowiedziała, mianowicie to jak bardzo będzie szatan szalał w czasie ostatecznym i jak bardzo będzie zwodził ludzkość przy pomocy innych ludzi i zwodniczych nauk.

W internecie pojawiło się mnóstwo forów dyskusyjnych, podobno biblijnych, a tak naprawdę owe fora prowadzą osoby które nawet nie mają pojęcia o tematyce biblijnej i podstawowych prawdach biblijnych, są fora gdzie jest ogromny zamęt informacyjny, mówię tu np. o jednym z największych forów biblijnych, na tym forum jest w chwili obecnej ponad 235 tysięcy wypowiedzi! Każdy nowy użytkownik logujący się na to forum lub go odwiedzający jest narażony na poważną utratę wiary dlaczego? bo jest to forum wielowyznaniowe i można tak to ująć że "każdy ciągnie rację w swoją stronę" Na forum tym jest ogromna liczba sporów, przeogromnej pychy, np. nie potrafię zrozumieć jak może człowiek wierzący napisać do innego człowieka "ty nie przeżyjesz" - "nie sądźcie abyście nie byli sądzeni.", bardzo nieładnie postępują tam ludzie uznający się za chrześcijan. Exclamation

W ten sposób w ogóle nie buduje się żadnej wiary, jest to miejsce przepełnione ludzką nienawiścią i ocenianiem jednych przez drugich, wszyscy się doszukują jakichś "tajemnic biblijnych"

Cytat:"Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: a właśnie one dają o Mnie świadectwo. A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie"
(J 5,39n).

Na forum panuje nic innego jak żądza sporu - nie jestem użytkownikiem tamtego forum ale obserwuję to wszystko z zewnątrz.

Niestety ja sam taki kiedyś byłem, chciałem wszystkim przekazywać "jednyną prawdę" miałem swój blog po czym się okazało że wiele było tam błędów i więcej narobiłem szkód niż korzyści. Dziś oceniam to niejako z zewnątrz. Prowadziłem blog i dopiero po wielu latach uświadomiłem sobie że mam pewien problem, otóż problemem były STATYSTYKI kiedy zauważyłem że statystyki odwiedzin gwałtownie rosną, uniosłem się pychą, że oto jestem "ktoś ważny" jakiś "wybraniec" kto ma jakiś "plan przekazywania prawdy" - to najgorsza rzecz jaka może się zdarzyć, NIGDY nie wolno się unosić pychą i stać się jakimś "pastorem" bo wtedy działa szatan, poniżej napiszę czym skutkuje takie dalsze postępowanie bez pokory.

Ale najpierw sprawa forów biblijnych:

Czytelnicy! ci którzy dzień w dzień od rana do wieczora godzinami rozprawiają o głupotach na forach dyskusyjnych, marnujecie tylko czas swój i innych! zapamiętajcie sobie tą mądrość, wypiszcie ją sobie w sercach, na czole, gdziekolwiek:

Cytat:Najmilsi: Gdzie zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek. Mądrość zaś zstępująca z góry jest przede wszystkim czysta, dalej skłonna do zgody, ustępliwa, posłuszna, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, wolna od względów ludzkich i obłudy. Owoc zaś sprawiedliwości sieją w pokoju ci, którzy zaprowadzają pokój. Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych. Pożądacie, a nie macie, żywicie morderczą zazdrość, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki i kłótnie, a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie. Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz.
~Jakuba 3, 16 - 4, 3

Cytat:Strzeżcie swych serc i swego języka! nie wynoście się jedni nad drugimi i nie kłóćcie się już i nie obrażajcie nawzajem "Śmierć i żywot jest w mocy języka."
(przyp. 18:21)

Lepiej ten czas zmarnowany na forach internetowych i czatach przeznaczyć na coś co się Bogu będzie podobało o wiele bardziej, np pomoc innym bliźnim, głoszenie dobrej nowiny innym zamiast się wiecznie przekomarzać Smile

A co do internetowych "pastorów".
Znam stronę zbawienie.com od samych jej początków, płynęło z niej dużo prawdy przed laty, ale od niedawna panuje tam niesamowity zamęt, i wiele jest "kąkolu", otóż autor po pierwsze twierdzi że Chrystus ma na imię Isus a po drugie twierdzi on że apostoł Paweł był fałszywym apostołem tym samym twierdząc że listy jego autorstwa są apokryfami.

Niestety idąc tą niesamowicie niebezpieczną drogą czyli twierdząc że wszystkie księgi autorstwa apostoła Pawła są fałszywe i nie powinny być w biblii tym samym autor potwierdza że cały Nowy Testament jest sfałszowany ponieważ wszystkie inne księgi potwierdzają i popierają apostoła Pawła. Huh

Cytat:A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy.

I od takich stroń. Z takich bowiem są ci, co wślizgują się do domów i przeciągają na swą stronę kobietki obciążone grzechami, powodowane pożądaniami różnego rodzaju, takie, co to zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy.

Jak Jannes i Jambres wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną: bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała.

Ty natomiast poszedłeś śladem mojej nauki, sposobu życia, zamierzeń, wiary, cierpliwości, miłości, wytrwałości, prześladowań, cierpień, jakie mnie spotkały w Antiochii, w Ikonium, w Listrze. Jakież to prześladowania zniosłem - a ze wszystkich wyrwał mnie Pan! I wszystkich, którzy chcą żyć zbożnie w Chrystusie Jezusie, spotkają prześladowania. Tymczasem ludzie źli i zwodziciele będą się dalej posuwać ku temu, co gorsze, błądząc i [innych] w błąd wprowadzając. Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci powierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. Wszelkie Pismo od Boga natchnione [jest] i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.

2 List do Tymoteusza (2 Tm 3)

Ostatnio ów autor został wyrzucony z forum biblia.webd.pl - było w tej sprawie wiele kontrowersji sam autor uznał to za "prześladowanie za prawdę", a został wyrzucony za to że nazwał polskie władze, władzami zbrodniczymi. Wierzy on prawie we wszystkie teorie spiskowe świata w tym również te o chemtrails oraz tą że amerykanie nigdy nie byli na księżycu. Sad

Ostatnio zauważyłem że owy autor nie jest odosobniony, otóż zauważyłem że jest to szersza grupka ludzi którzy głoszą takie dogmaty o imieniu Chrystusa czy o apostolstwie Pawła!

Jest to także autor strony my.opera.com/red-october61

Gdyby w te teorie wierzył sam autor witryny zbawienie.com i proroctwa.com to uznał bym to za jego ogromną pomyłkę, natomiast to że trafiłem ostatnio na użytkownika red-october61 oraz na wpisy na forum użytkownika tutaj zbanowanego już wydaje mi się mocno podejrzane.

I poszukałem głębiej, znalazłem kolejne osoby i uważam że ludzie brną w kierunku wyeliminowała całkowicie biblii z życia ludzi twierdząc jakoby biblia była spisana przez zwykłych ludzi.

Przedstawiam kolejny przykład:
bardzo ciekawy godzinny film, pod sam koniec filmu lektor wyśmienicie ujął cały ten temat od strony psychologicznej, cały problem leży w psychice człowieka.

Cytat:Ostrzegam przed "ostatniewezwanie07" p.Boshoffem (finalcall07) - zagubionym kaznodzieją

http://www.youtube.com/watch?v=AyIBmrM1HX4

Cytat:Jan Boshoff, charyzmatyczny mówca, którego doktryna zbawienia i życia w świętości sprzeczna z Słowem Bożym. Odrzucił on Pismo Święte jako korektora wiary i postępowania, mimo ewidentnego wskazania apostołów. On bawi się w proroctwa, choć prorokiem bożym nie jest, bo jego proroctwo sprzed 2 lat o przyjściu Chrystusa w roku 2009 nie sprawdziło się.Mówi, że Biblia to słowo człowieka, a nie Boga.Mówi, że kościoły oparte na Biblii podążają do piekła.Mówi, że musisz być perfekcyjny w wypełnianiu przykazań, bo inaczej nie wejdziesz do nieba.Mówi wiele rzeczy, które sprzeczne są z przesłaniem biblijnym.

Polecam obejrzeć do samego końca, wiem jest to niebezpieczny odnośnik dla osób mających słabą wiarę, ale uznałem że lepiej jakby obejrzeli ten film wraz z lektorem aniżeli trafili na odnośniki bezpośrednio kierujące do "ostatniewezwanie07" lub do Boshoffa - "finalcall07"

Wszyscy ci ludzie czyli Henry Kubik, Boshoff, red-october mają po części rację ale także bardzo się mylą w wielu kwestiach i niestety nie przyjmują argumentów że są w błędzie. - i to jest właśnie najgorsze.

Nie wiadomo co jest powodem, czy jest to świadome oszustwo pewnej grupki ludzi, czy raczej pycha i nie przyjmowanie argumentów albo jak tłumaczy autor pod sam koniec filmu powodów należy szukać w swym dzieciństwie Sad

Cytat:Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł. A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol. Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol? A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go? A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły
(Ewangelia Mateusza 13, 24 - 30).

Prosta droga do zbawienia - a jednak wąska to brama dla ludzi niepokornych

Cytat:„Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.”
(Efez 2:8,9; BW).

Cytat:Czyż więc poprzez wiarę przekreślamy Prawo? Wręcz przeciwnie. My Prawo umacniamy. Cóż pomoże, bracia moi, jeśliby ktoś twierdził, że wierzy, a nie spełniałyby uczynków? Czyż taka wiara może go zbawić? Gdyby brat lub siostra nie mieli się w co ubrać i brakło im codziennego chleba, a ktoś z was im powie: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i nasyćcie - a nie da im tego, co jest konieczne do życia, to cóż mu to pomoże? Tak też wiara nie przejawiająca się w czynach martwa jest sama w sobie. Lecz powie ktoś: Ty masz wiarę, ja zaś mam uczynki. - Pokaż mi twoją wiarę bez uczynków, a ja z uczynków moich pokażę ci wiarę. Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? - Dobrze czynisz; ale demony też wierzą i drżą. A czy chcesz przekonać się, słaby człowiecze, że wiara bez uczynków jest bezowocna? Czyż praojciec nasz Abraham nie dzięki uczynkom został usprawiedliwiony, złożywszy syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? Widzisz więc, że wiara współdziała z uczynkami i dzięki uczynkom stała się doskonałą. Tak wypełniło się Pismo, które mówi: „Uwierzył Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość", i nazwany został przyjacielem Boga. Widzicie więc, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia dzięki uczynkom, a nie przez samą tylko wiarę. Podobnie też i nierządnica Rahab czyż nie dzięki uczynkom dostąpiła usprawiedliwienia, przyjmując zwiadowców a inną drogą ich wyprawiając? Jak bowiem ciało bez ducha jest martwe, tak też martwa jest wiara bez uczynków.
(Jk 2,14-26 BP)

Cytat:Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli
(Jana 8:32)

Cytat: A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.. To jest największe i pierwsze przykazanie.. A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.. Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.
Mat. 22:37-40

- krótko i na temat, przepis jak dostąpić zbawienia, , niestety to jest wąska droga dla nieposłusznych i niepokornych. Sad

Być posłuszny nakazom swego Ojca - Boga, przejawiać miłość mimo wszystko nawet do swych nieprzyjaciół i znać prawdę, czyli opierać się wyłącznie na biblii a nie tradycjach czy ludzkich wymysłach i "naukach", które są podchwytliwie wprowadzane w różnych religiach świata.

Ludzie dalej doszukują się prawd w pismach jakby znajomość pisma miało ich wybawić od śmierci, dalej się kłócą na forach internetowych o to kto lepiej rozumie biblię. Sad

Albo pojawiają się samozwańczy pastorowie jak powyżej, którzy niby wierzą w Boga a drżą ze strachu

Cytat:"Demony też wierzą i drżą"
(Jak.2.19)

W prawdziwiej wierze w Boga nie ma strachu, owszem jest bojaźń Boża ale to coś całkiem innego, polecam naprawdę ten film, autor tam opisuje na czym dokładnie to polega.

Ludzie powinni uznawać swego Boga jako swego "doskonałego rodzica" który się nimi opiekuje ale także karci by owe dzieci były dla swych braci i sióstr grzeczne i sprawiedliwe - wtedy bowiem zapanuje ład i porządek.

Cała biblia o tym świadczy - to jedna wielka historia o wypełnianiu nakazów Bożych i co się dzieje jeśli ich nie wykonujemy wówczas cały światowy porządek się wywraca do góry nogami, bo BRAK MIŁOŚCI pomiędzy ludźmi!!!

Módlcie się o dary, mądrość, zrozumienie pism, przecież wszyscy zawdzięczacie Bogu swe życie, miłość jaką powinno się okazywać Bogu powinna być udowodniona czynami. My ludzie powinniśmy być narzędziem swego Stwórcy nie sprzeciwiając się jego nakazom. Rozmawiajcie z Bogiem przy pomocy modlitwy i regularnego czytania biblii - bo tam znajdują się odpowiedzi na każde pytania.

Cytat:Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.
(2 List do Tymoteusza 3:16, BW)

Biblia czytana dzień w dzień, wiarę umacnia i poucza, bo człowiek ma pamięć ulotną a fałszywi prorocy robią spustoszenia, ale regularne czytanie biblii, choćby fragmentami daje wiele mądrości. Wierzcie, naprawdę wierzcie i oddajcie bezgraniczną ufność i swe życie pod panowanie Boga a wyjdzie to Nam wszystkim na dobre.

Cytat: Czy się pyszni siekiera wobec drwala?
Czy się wynosi piła ponad tracza?
Jak gdyby bicz chciał wywijać tym, który go unosi,
i jak gdyby pręt chciał podnosić tego, który nie jest z drewna.
Księga Izajasza 10:15

Serdecznie Pozdrawiam. Smile

Pytanie kto włączał Pawła do kanonu Słowa Bożego? Paweł każe być lojalnym wobec państwa, czyli szatana. Czy Jezus?Isus osobiście wybrał Pawła za życia na swego apostoła? co do Pawła to mają tylko używkę osoby odwiedzające racjonalista.pl

Owszem , mam wrażenie, że p Kubik jest trochę pyszny. Tylko że ja nie znam ani jednej osoby bez grzechu. Nie chce już pisać jakie wady mają autorzy innych witryn pro chrześcijańskich bo będzie to tylko zamęt i dodawanie oliwy do ognia.

Przykład z filmiku nie jest adekwatny do Henrego. Kubik nie mówi nic wbrew Biblii. Bohater filmowy tak.

Mam wrażenie, że na większości forów mamy przyjmować wszystko takie jest i poklepywać się po plecach a najlepiej to płacić dziesięcinę Watykanowi lub pastorom....

Dlaczego nikt nie dyskutuje merytorycznie czy Kubik ma rację. Czy Septuaginta jest be ponieważ bo, że Isus to wcale nie imię naszego Pana.

Pamiętajmy, ten świat ziemski należy do szatana, to on ustala reguły gry.
Do średniowiecza był zakaz czytania biblii. I co gdyby wtedy w powiedzmy VIII wieku naszej ery pojawiłby się taki Kubik to tez byście powiedzieli że łamie zasady wiary bo chce by Biblia była dla wszystkich?

Dla mnie osoba tutaj przez nas omawiana tez jest kontrowersyjna ale sam fakt że tak się kłócą między sobą chrześcijanie jest równie nie do pojęcia. Co mają myśleć nowo narodzeni chrześcijanie?
Odpowiedz
(26-10-2012, 09:08 AM)Zygfryd napisał(a):  Pytanie kto włączał Pawła do kanonu Słowa Bożego? Paweł każe być lojalnym wobec państwa, czyli szatana. Czy Jezus?Isus osobiście wybrał Pawła za życia na swego apostoła? co do Pawła to mają tylko używkę osoby odwiedzające racjonalista.pl
Owszem , mam wrażenie, że p Kubik jest trochę pyszny. Tylko że ja nie znam ani jednej osoby bez grzechu. Nie chce już pisać jakie wady mają autorzy innych witryn pro chrześcijańskich bo będzie to tylko zamęt i dodawanie oliwy do ognia.
Przykład z filmiku nie jest adekwatny do Henrego. Kubik nie mówi nic wbrew Biblii. Bohater filmowy tak.
Mam wrażenie, że na większości forów mamy przyjmować wszystko takie jest i poklepywać się po plecach a najlepiej to płacić dziesięcinę Watykanowi lub pastorom....
Dlaczego nikt nie dyskutuje merytorycznie czy Kubik ma rację. Czy Septuaginta jest be ponieważ bo, że Isus to wcale nie imię naszego Pana.
Pamiętajmy, ten świat ziemski należy do szatana, to on ustala reguły gry.
Do średniowiecza był zakaz czytania biblii. I co gdyby wtedy w powiedzmy VIII wieku naszej ery pojawiłby się taki Kubik to tez byście powiedzieli że łamie zasady wiary bo chce by Biblia była dla wszystkich?

Dla mnie osoba tutaj przez nas omawiana tez jest kontrowersyjna ale sam fakt że tak się kłócą między sobą chrześcijanie jest równie nie do pojęcia. Co mają myśleć nowo narodzeni chrześcijanie?

Władza = szatan ?

Zygfrydzie obawiam się czy nie idziesz bardziej za tym co ludzie piszą aniżeli za tym co sama biblia pisze. Sad

Gdybyśmy podchodzili w ten sposób do biblii jak wyżej wymieniani panowie to można by obalać księgę po księdze, apostoła po apostole aż odrzucimy i podważymy całą biblię i dojdziemy do momentu w którym stanął pan Boshoff. Czyli "uświadomić" "nowo narodzonym chrześcijanom" że biblia została spisana przez ludzi mająca za zadanie panowanie nad nimi.

Szukając i szukając wciąż "wczorajszego dnia" w biblii można by podważyć zupełnie wszystko i wszystko można by zarzucić każdej postaci biblijnej, każdej księdze z osobna, tak postępują właśnie ateiści wyrzucając co chwilę jakieś wersety wyrwane z kontekstu i tym samym obalając wciąż wiarę i zarzucając Bogu okrucieństwo, oni się wręcz lubują w tym nie biorąc pod uwagę całego kontekstu a tym bardziej całej biblii jako całego "obrazu wiary".

Już jedna słynna osoba próbowała w ten sposób podważyć biblię, mówiąc że spisali ją "napruci apostołowie" Sad

W taki sposób można by zarzucić wszystko wszystkim, i wybierać sobie według własnego widzimisię księgi biblijne, które nas popierają ale to co nam złego w nas samych wytykają już ni chcemy przyjąć? nie chcemy przyjąć jawność naszych grzechów?jak to tak?

Można by zarzucić np. Kaznodziei Salomona (Koheletowi / Eklezjastesowi) to że doprowadza ludzi do załamania nerwowego przez swoje mowy w stylu: "Marność nad marnościami" (polecam przestudiować całość), gdyby człowiek spoglądał tylko na ten fragment biblii wybiórczo a nie uwzględniając całości Pisma w tym Nowego Testamentu nie miałby żadnej nadziei i popełnił by chyba samobójstwo. :/

A co do władz państwowych, jakie one by nie były, nawet najgorsze, to nie powinno się "wyskakiwać publicznie" z obraźliwymi epitetami w stosunku do władz, obecna władza światowa ciemięży ludy ziemskie i to jest niepodważalny fakt.

"Kto podnosi podatki niszczy swój kraj"
Przypowieści 29:4

Ale chrześcijanin nie powinien odnosić się w sposób wulgarny do kogokolwiek.

Ten kto ma pieniądze rządzi innymi ludźmi, stąd powstają globalne elity, z tym się zgadzam, na świecie rządzi obecnie szatan i mąci niemiłosiernie w ludzkich umysłach, to też prawda i to trzeba ludziom uświadamiać żeby nie pokładali nadziei w takich ziemskich władzach ani trochę, by nie myśleli sobie że idąc na wybory cokolwiek się zmieni na lepsze w ich krajach.

Ale też takie działania jak na m.in. stronie zbawienie.com występują, czyli sianie strachu pośród czytelników też nie wpływa dobrze na ludzi, może ten kto straszy innych sam się nie boi niczego może ma dużo czasu na pisanie nawet samych głupot ale niech wie że czytelnicy to również ludzie mający sporo problemów życiowych, są zapracowani, którzy nie mają czasu wszystkiego weryfikować woleli by bardziej posłuchać dobrej nowiny o przyszłym zbawieniu aniżeli tylko jaki to świat jest zły i przerażający.

Niedopuszczalne jest aby chrześcijanin władzę opluwał i używał epitetów zachowując się zupełnie tak samo jak anarchiści czy chuligani uliczni, którzy jak tylko mają okazję to wychodzą na ulice demolując wszystko co popadnie i tłumaczą swoje zachowanie tym że to władza ich do tego sprowokowała.

Jak zakończyły się manifestacje Solidarności od roku 1980? Co mamy dzisiaj w kraju? żyje się lepiej? może jednym tak ale drugim jest coraz gorzej i gorzej (kapitalistyczny wyzysk idzie w najlepsze, zabójcze podatki, "ciemiężycielskie" ustawy i prawo, komornicy zabierający wszystko ) i po co wszystko było?

Z biblii jasno wynika jak się dostosować do ziemskiej władzy i to nie tylko od apostoła Pawła tego się dowiemy.

Rzym. 13:1-2
1. Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione.
2. Przeto kto się przeciwstawia władzy, przeciwstawia się Bożemu postanowieniu; a ci, którzy się przeciwstawiają, sami na siebie potępienie ściągają.
(BW)

Bóg nie powołuje ludzkich rządów (por. Mt 4:8, 9; 1Jn 5:19; Obj 13:1, 2), ale pozwala je tworzyć i toleruje ich istnienie. W dowolnej chwili może jednak je usunąć lub nimi pokierować, by urzeczywistnić swe zamierzenie. Prorok Daniel oznajmił, że Bóg „zmienia czasy i pory, usuwa królów i ustanawia królów” (Dn 2:21).

Dlaczego chrześcijanie mają być podporządkowani. Skoro Bóg toleruje istnienie władz zwierzchnich, chrześcijanie nie mają powodu, by się im przeciwstawiać, i powinni być im podporządkowani.Podporządkowanie się chrześcijan władzom zwierzchnim nie wynika jedynie z faktu, że mogą one karać złoczyńców. Dla naśladowcy Chrystusa jest to sprawa sumienia. Podporządkowuje się świeckim władzom, ponieważ wie, że jest to zgodne z wolą Bożą (Rz 13:5; 1Pt 2:13-15).

Jednakże nigdy nie okazuje im bezwzględnego posłuszeństwa. Chrześcijanin nie mógłby zachować czystego sumienia i spełniać woli Boga, gdyby ulegając żądaniom władz politycznych, łamał Jego prawo.

Więc jeśli władza ziemska (politycy) kazali by ci nagle złamać prawo Boga (dajmy na to przykład eutanazja, aborcja) to wówczas powinieneś na pierwszym miejscu stawiać prawo Boże a nie to ziemskie.

Podporządkowując się władzom zwierzchnim, zawsze pamiętaj o słowach apostołów, którzy przed żydowskim Sanhedrynem oświadczyli:
Cytat:„Musimy być bardziej posłuszni Bogu jako władcy niż ludziom”
(Dz 5:29).

Ponieważ władze świeckie świadczą cenne usługi na rzecz bezpieczeństwa i pomyślności obywateli, mają prawo do pobierania w zamian podatków i innych opłat. Słusznie mogą być też nazwane „publicznymi sługami Bożymi” (Rz 13:6, 7). Niekiedy ich działania bezpośrednio pomagają sługom Bożym, jak to było w wypadku króla Cyrusa, który umożliwił Żydom powrót do Judy i Jerozolimy oraz odbudowę świątyni (2Kn 36:22, 23; Ezd 1:1-4). Sprawnie funkcjonujące władze służą ogólnemu pożytkowi, np. dbają o istnienie systemu prawnego, który pozwala ludziom dochodzić sprawiedliwości, i zapewniają ochronę przed przestępcami czy przed atakami motłochu (Dz 21:30-32; 23:12-32; Flp 1:7).

Oczywiście każdy, kto nadużywa swej władzy, ponosi odpowiedzialność przed Bogiem. Apostoł Paweł napisał:
Cytat:„Nie mścijcie się sami, umiłowani, lecz pozostawcie miejsce srogiemu gniewowi; napisano przecież: ‚Pomsta jest moja; ja odpłacę”
(Rz 12:19; Kzn 5:8).

Jezus i Ewangelia przy pewnych okazjach wypowiadają też sądy krytyczne wobec polityków i przejawów obecności państwa. Relacja o narodzinach Jezusa przedstawia króla Judei Heroda jako zazdrosnego o władzę okrutnika (Mt 2). Jezus zestawił pławiących się w luksusie dworzan z surowym Bożym prorokiem, Janem Chrzcicielem (Mt 11, 7-9; Łk 7,24,26). Łk 13,1 zawiera wzmiankę o rzezi Samarytan dokonanej przez prefekta rzymskiego Piłata. Mk 5, 9.15 (por. Łk 8, 30) wymienia legion, nazwę jednostki rzymskiej, w skojarzeniu ze złymi duchami i świniami. Rządzącego z łaski Rzymu tetrarchę Galilei i Perei Heroda Antypasa Jezus nazwał lisem (Łk 13, 32), co jak dzisiaj oznaczało chytrusa; może też kojarzyć się z szakalem, a w odniesieniu do władcy wskazuje, że bynajmniej nie jest on lwem.

W tym wszystkim jak zawsze najważniejsza jest miłość, i powinniśmy modlić się nawet za ludzi złych, dajemy My chrześcijanie przecież wciąż dobry przykład, jakże więc moglibyśmy zachowywać się jak wszyscy inni, jak anarchiści. Co dadzą protesty uliczne? Czy nie mamy raczej przed swym obliczem bliskiej już nadziei na życie w raju? sprawy związane z ziemskim sprawami są tylko marnością i pogonią za wiatrem, wszystkie obecne rządy przeminą i pójdą w smutną niepamięć jako najgorsze rządy świata, które prowokowały do wojen i nienawiści. ale my mający nadzieję nie możemy iść "za nimi" z nienawiścią ale przepełnieni miłością.

Wobec tego wszystko co się obecnie dzieje na świecie, lepiej zachować dystans i pokorę, żyjąc z w pełni ufności Bogu i z nadzieją na życie wieczne a także pomstę z rąk Boga i i wierząc w obietnice które już wkrótce się urzeczywistnią, za dużo na świecie jest już gniewu, strachu i nienawiści, po co mamy jeszcze do tego bajzlu dolewać "swoich ścieków", po co wylewać swój gniew i żale, jak to nic nam nie da a nawet zaszkodzi samemu sobie, zalejemy się tylko sami i zgorzkniejemy.

[b]Rzym. 13:10
Cytat:Miłość bliźniemu złego nie wyrządza; wypełnieniem więc zakonu jest miłość.

Odpowiedz
Chciałbym jeszcze dodać że jeśli mowa o tym jakie księgi powinny być w bibli a które wykluczyć to jeśli taka księga nie wyklucza się nawzajem z resztą biblii to czemu ktoś ją podważa? ST nie wyklucza NT i na odwrót, tylko skrajne apokryfy psujące całość biblii można by podważać (np. ew.Judasza, itp.)
Odpowiedz

Władza = szatan ?

A nie? wykluczanie ludzi z runku pracy, podtruwanie chemtrails, seryjny samobójca (lepper, dyr biura tuska, ds olewnika), okradanie ludzi z ich własności, zus, etc etc..sól z dróg w mięsie za zgodą ...sanepidu. To ziarenka piasku na pustyni i na przykładzie Polski. Laureat pokojowej nagrody Nobla Obama człowiekm który zgładził najwięcej istot żywych w ciągu kilku lat. Nie chce mi się pisać o tak elementarnych sprawach...

"Zygfrydzie obawiam się czy nie idziesz bardziej za tym co ludzie piszą aniżeli za tym co sama biblia pisze. Sad"

jw

Gdybyśmy podchodzili w ten sposób do biblii jak wyżej wymieniani panowie to można by obalać księgę po księdze, apostoła po apostole aż odrzucimy i podważymy całą biblię i dojdziemy do momentu w którym stanął pan Boshoff. Czyli "uświadomić" "nowo narodzonym chrześcijanom" że biblia została spisana przez ludzi mająca za zadanie panowanie nad nimi.

Problem w tym że Kubik nie obala nic. Paweł jest w sprzeczności z Biblią i Jezus go nie wybrał

Już jedna słynna osoba próbowała w ten sposób podważyć biblię, mówiąc że spisali ją "napruci apostołowie" Sad

Problem w tym że Kubik to nie doda i jest manipulacyjne porównanie jak na mój gust. Kubik szerzący chrześcijaństwo i Doda satanistka. ehhhh

A co do władz państwowych, jakie one by nie były, nawet najgorsze, to nie powinno się "wyskakiwać publicznie" z obraźliwymi epitetami w stosunku do władz, obecna władza światowa ciemięży ludy ziemskie i to jest niepodważalny fakt.

"Kto podnosi podatki niszczy swój kraj"
Przypowieści 29:4

Ale chrześcijanin nie powinien odnosić się w sposób wulgarny do kogokolwiek.

Zło trzeba nazywać złem. Jezus był też człowiekiem był wybuchowy w świątyni. Nazwał żydów plemieniem żmijowym. Zło trzeba nazywać po imieniu

"Ale też takie działania jak na m.in. stronie zbawienie.com występują, czyli sianie strachu pośród czytelników też nie wpływa dobrze na ludzi, może ten kto straszy innych sam się nie boi niczego może ma dużo czasu na pisanie nawet samych głupot ale niech wie że czytelnicy to również ludzie mający sporo problemów życiowych, są zapracowani, którzy nie mają czasu wszystkiego weryfikować woleli by bardziej posłuchać dobrej nowiny o przyszłym zbawieniu aniżeli tylko jaki to świat jest zły i przerażający."

Nie zgadzam się, że to sianie strachu. Kwestia odbioru osobistego. Po za tym sama apokalipsa jest niewesoła. Wg mojej oceny jest to przygotowanie do nadchodzących wydarzeń. Mnie wiele pomogło, także finansowo.

Niedopuszczalne jest aby chrześcijanin władzę opluwał i używał epitetów zachowując się zupełnie tak samo jak anarchiści czy chuligani uliczni, którzy jak tylko mają okazję to wychodzą na ulice demolując wszystko co popadnie i tłumaczą swoje zachowanie tym że to władza ich do tego sprowokowała.

jw zło to zło

Z biblii jasno wynika jak się dostosować do ziemskiej władzy i to nie tylko od apostoła Pawła tego się dowiemy.

Rzym. 13:1-2
1. Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione.
2. Przeto kto się przeciwstawia władzy, przeciwstawia się Bożemu postanowieniu; a ci, którzy się przeciwstawiają, sami na siebie potępienie ściągają.

to były inne czasy. Nigdy do tej pory nie było takich obciążeń fiskalnych. Jeśli by się tego trzymać to babcie handlujące mlekiem na bazarach trzeba by zamknąć bo mają nieopodatkowany dochód. Wg Ciebie powinny się poddać państwu i mieć kasy fiskalne na 5 l mleka i 30jajek. Krążył swego czasu filmik jak człowiek płakał i nie chciał zejść z ulicy bo siłą straż miejska go przeganiała a on krzyczał że ma na utrzymaniu rodzinę, dzieci.
Widziałem wiele krzywdy spowodowanej działalnością państwa.

(BW)

Bóg nie powołuje ludzkich rządów (por. Mt 4:8, 9; 1Jn 5:19; Obj 13:1, 2), ale pozwala je tworzyć i toleruje ich istnienie. W dowolnej chwili może jednak je usunąć lub nimi pokierować, by urzeczywistnić swe zamierzenie. Prorok Daniel oznajmił, że Bóg „zmienia czasy i pory, usuwa królów i ustanawia królów” (Dn 2:21).

Dlaczego chrześcijanie mają być podporządkowani. Skoro Bóg toleruje istnienie władz zwierzchnich, chrześcijanie nie mają powodu, by się im przeciwstawiać, i powinni być im podporządkowani.Podporządkowanie się chrześcijan władzom zwierzchnim nie wynika jedynie z faktu, że mogą one karać złoczyńców. Dla naśladowcy Chrystusa jest to sprawa sumienia. Podporządkowuje się świeckim władzom, ponieważ wie, że jest to zgodne z wolą Bożą (Rz 13:5; 1Pt 2:13-15).

Jeśli to wszystko jest zgodne z wolą Bożą, to także wojny, i katowanie ludzi jest zgodne w z wolą Bożą wg Twojej logiki. Wg mojej Bóg na to pozwala, przyzwala ale daje ludziom wolną wolę w podejmowaniu decyzji np co do wyboru polityka, popierania zła lub dobra. Tu na ziemi rządzi szatan do czasów żniw.

Odpowiedz
Zgadzam sie bratem Czytelnikiem tak w temacie władz jak i pana Hentryka który ewidentnie wyrywa z kontekstu wersetu , podważa wiekszość Biblii , w naukach Pwła nie ma nic złego , jego nauki sa w zgodzie z cąła Biblią , odrzocone zostały juz dzieje apostolskie , listy nawet Piotra , dzieje apostolskie i w ten sposób spełniły sie to o czym mówiły wiele osob ze na Pawle się nie skonczy.Pan Henryk bładzi i w bład wpowadza innych
Odpowiedz
Cóż, postanowiłem się zarejestrować po przeczytaniu tego tematu. Trafiłem na stronę p. Henryka (Henry'ego?), podczas okresu, gdy interesowałem się okultyzmem/ezoteryką, szukając informacji nt. proroctw biblijnych. Tam też zostałem wertując jeden artykuł za drugim i zmieniłem swoje podejście do Biblii. Później poszczęściło mi się, spotkałem kogoś wierzącego i nowonarodzonego i tak oto żyję. Sam zacząłem podejrzewać, że coś nie tak jest z tym panem, pomyślałem, że nie we wszystkim się to zgadza, ale jak zobaczyłem o "fałszywym apostolstwie Pawła" to już tam nie wróciłem.

I teraz jak trafiłem na ten temat, i zobaczyłem ten przekaz podprogowy... Dzisiaj spojrzałem dopiero drugi raz, już z większym spokojem bo wczoraj, gdy patrzyłem w ten obrazek z jednodolarówką i piramidą, to nie mogłem na to patrzeć + ogarnął mnie silny niepokój, coś podobnego czułem tylko raz w wyrazistym śnie, w którym jacyś wojskowi użyli czegoś niczym broń psychiczna na wierzących. Ktoś miał podobnie patrząc na ten obrazek?
Odpowiedz
Na witrynie zbawienie.com pojawił się nowy artykuł tym razem podważane jest słowo "amen"

Według autora słowo amen już nie oznacza "niech tak będzie" (z hebrajskiego - zaiste, na pewno) ale oznacza imię pogańskiego boga (egipski bóg życia i płodności z głową barana)

Tak mi się od razu skojarzyło to z porównaniem znaczeń słowa burak

burak - warzywo
burak - obraźliwe określenie drugiej osoby

pomyślałem: od teraz słowa burak nie należy używać w stosunku do buraka bo obraziło by się warzywo Sad

Dopóki pan Henry zajmował się głównie rozszyfrowywaniem proroctw (błędnie czy bezbłędnie - dalsze badania pozostawiał pan Henry swoim czytelnikom to była moim zdaniem bardzo dobra droga, by czytelnicy dalej badali, szukali, obserwowali świat i "sprawdzali czy tak się sprawy mają" a nie przyjmowali wszystkiego jak ciepłe kluseczki.

Przypomniało mi się jeszcze coś!.Pamiętam jak na początku powstania witryny zbawienie.com (na początku było tam tylko parę małych artykułów), pojawił się tam artykuł który był wpierw na moim nieistniejącym już blogu na temat "Fałszywego lądowania na księżycu". Ja ten artykuł sklejałem z innych artykułów zebranych z internetu po czym trafił on na zbawienie.com z odnośnikiem do mojego blogu. Ja swój blog zlikwidowałem już dawno bodajże prawie 4 lata temu bo przejrzałem na oczy że wprowadzam sam w błąd swoich czytelników poprzez niesprawdzone do końca informacje, (informacje na zasadzie, googluj, kopiuj, edytuj, wklej). Dziś sam przyznaje się do błędu że rozsiewałem niesprawdzone do końca informacje, dlatego mój blog odszedł w niepamięć, skorzystałem z dnia na dzień z przycisku DELETE, ponieważ głupio było wprowadzać około 100 stałych czytelników regularnie w błąd.

Dziś z dystansem podchodzę do wielu tematów, bo ewidentnie po internecie jest siana dezinformacja w taki sposób by innych ludzi zmusić do jej rozpowszechniania pod postacią prawdy. Już wówczas na tymże blogu zajmowałem się także tematami biblijnymi, które też nie do końca były tak jak trzeba i z którym dziś nie do końca sam się zgadzam, co prawda było wiele pożytecznych wypowiedzi ale gdy odkryłem że ma wiele wad całkowicie zniknął (nie chciałbym już wracać do przeszłości), moje jedyne wypowiedzi są na tym forum.

Wracając do H. Kubika, budował On wiarę poprzez niektóre swoje artykuły, ale ostatnie artykuły z tego roku jakby nie jego autorstwa? Witryna przejęta przez kogoś innego? Bo tylko to mi do głowy przychodzi. no chyba że taki był plan aby wpierw wzbudzić ufność pozyskać stałych czytelników a potem "ich" odwrót o 360 stopni :o

Mnie osobiście jest smutno, z jednej strony naprawdę szkoda człowieka że tak wszyscy go obgadujemy ale z drugiej strony jeśli jest on świadomym dezinformatorem to tym bardziej mi go szkoda, ale zarazem szkoda mi także jego "wiernych" czytelników, którzy przyjmują wszystko bezkrytycznie.

Według mnie ta "broń psychiczna na wierzących" to rozsiewanie ciągłego napięcia poprzez groźne artykuły opisujące tylko same światowe spiski i jak to czyha na nas globalna elita. Wiadomo dzisiejsze czasy są ciężkie, ludzie żyją w stresie, globalny wyzysk i niesprawiedliwa władza a takie artykuły wcale nie pomagają psychicznie ale budują coraz większy niepokój w społeczeństwie i nie ważne czy są tam w pełni wiarygodne treści czy też nie do końca sprawdzone teorie spiskowe, artykuły takie wywierają tylko napięcie psychiczne.

A jak wiadomo ludzie są różni każdy odbiera inaczej to co się do niego mówi lub pisze.

Jako że "czasy końca" są bliskie powinno się bardziej rozmawiać już o tym co czeka nas pięknego i niesamowitego już niebawem a nie ciągle o tych krótkotrwałych "boleściach porodowych" które obecnie mamy na ziemi - czyli "czas ucisku".

Zauważyłem że witryna przypomina raczej "new age" "branie spraw we własne ręce" na wzór przekazów z filmów ZEITGEIST teksty raczej u czytelnika wywołują ciągłe napięcie i nieufność wobec świata i władz, wobec wszystkiego wokół, aby ludzie zaczęli się buntować wobec władzy (wyszli na ulicę protestować, czy to coś zmieni?)

Ale apostoł Paweł ze swoimi tekstami był taką jakby zaporą, wobec tego trzeba go było odjąć od biblii. Sad

Jest wiele tematów poruszających słynne teorie spiskowe ale ta pewność autora we wszystkie te teorie, bez jakichkolwiek wiarygodnych dowodów jest dziwna.

Mam po prostu żal że witryna zbawienie.com to głównie ponury obraz świata, grafika raczej także ponura, tekst nie rozpoczyna się na stronie głównej od kwestii jaka jest "droga do zbawienia" albo co nas czeka za niedługo pięknego z rąk Boga o ile przyjmiemy Jego propozycję i na co powinniśmy głownie uważać ale rozpoczyna się od rzeczy tragicznych i rzeczy nie do końca sprawdzonych, te sprawy powinny w niewielkim stopniu zajmować nasz umysł bo to "sprawy przemijające" co prawda ważne sprawy i trzeba o nich mówić ale nie w takim tonie bo to raczej podburza wiarę.

A ten kolejny artykuł o słowie amen podważa tym razem co? modlitwę do Boga?

Ogólnie to już strona główna buduje napięcie u czytelnika zamiast rozsiewać dobrą nadzieję na zbawienie.

Ale Ja w tej sprawie nie będę już nic pisał, ja od jakiegoś czasu głównie obserwuję wszystkie wydarzenia, nie będę dalej zniechęcał aby i mnie nie posądzano że ja zniechęcam do witryny zbawienie.com, niech każdy postąpi tak jak Ty Lonely Fighter. Niech wszystko przeczyta ale najpierw niech naprawdę za całego serca się pomodli do Boga aby żadne fałszywe nauki go nie zwiodły i żeby sam nie wprowadzał w błąd innych.

Jeśli ktoś jest prawdziwie wierzący i z całego serca próbuje podporządkować się Bogu (wiadomo nasza natura jest upadła ale musimy wciąż walczyć, bez walki nie ma nic) to Bóg nie pozwoli mu na zatracenie ale wyzwoli od sideł kłamstw i ukaże prawdę poprzez teksty biblijne..

Na sam koniec wyjdzie kto czym się tak naprawdę kierował i czy rzeczywiście kierował się PRAWDĄ czy raczej "prawdą".

Ps. 16:7-11

Błogosławić będę Pana, że dał mi radę. Nawet w nocy poucza mnie serce moje. Mam zawsze Pana przed sobą. Gdy On jest po prawicy mojej, nie zachwieję się. Dlatego weseli się serce moje i raduje się dusza moja, Nawet ciało moje spoczywać będzie bezpiecznie, Bo nie zostawisz duszy mojej w otchłani, Nie dopuścisz, by twój pobożny oglądał grób. Dasz mi poznać drogę życia, Obfitość radości w obliczu twoim, Rozkosz po prawicy twojej na wieki.

Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości