Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Henry Kubik
O czym Wy mówicie? Jaką niby Paweł Ewangelie przekazywał jakie Objawienie?
Kiedy Paweł mówił coś o Królestwie Bożym na ziemi?
O tym że Bóg jest w Niebie, że zstąpi z niego, że miasto na ziemie zejdzie Święte?
Że Lud Boży zostanie osądzony na pustyni i na oczach innych narodów wejdzie do Ziemii w środku świata?
Kiedy Paweł o tym mówił? Albo że Babilon upadnie, że należy unikać bałwochwalstwa, słuchać tylko Słów Chrystusa.
Że należy modlić sie do Boga, że czasu już jest niewiele, żeby odwrócić sie od grzechów.
Kiedy on niby o tym wszystkim mówił? Kiedy powiedział, że Królestwo Boże będzie oddzielone od świata szatana, że inne narody oglądać będą chwałe Izraela?
Odpowiedz
(16-12-2014, 07:58 AM)orjo napisał(a):  Trudno pozostać niewzruszonym, gdy czyta się jawne kłamstwa na temat Pawła

A to właśnie jest woda na młyn Exclamation

Jestem przerażony, dziś spojrzałem na forum Kubika i obawiam się że nic się nie da już zrobić. Kubik wykreował się na inteligentnego i pokornego człowieka, "rzetelnie badającego biblię" wiedziałem że kolejnym krokiem będzie podważenie 2 Piotra 3:16. A to forum po raz kolejny ukazał "w pięknym świetle" "wykłócających się chrześcijan" bo zalinkował akurat do tematu właśnie wykreowanego i "podlewanego benzyną" przez jego popleczników, gdzie przez ostatnie dni była" bitwa na argumenty" i akurat bitwa gdzie niewielu z was miało jakąkolwiek rację.

Oczywiście nie zalinkował do tematów, które świadczą przeciwko jego "rzetelnym badaniom" Undecided

Uważam że ten trend odwracania się od biblii będzie się poszerzał, takich sekt będzie coraz więcej, kłótni na forum coraz więcej, kolejne księgi będą kasowane, ataki wszystkich na wszystkich, a ludzie faktycznie albo się kompletnie odwrócą od Boga albo pójdą w podziwie za takim człowiekiem i jego mowami.

Naprawdę słów brakuje na to wszystko co się obecnie dzieje na świecie.
Jak tak patrzę i na Kubika i na was niektórych z tego forum to ręce opadają.
Przeogromne zwiedzenie nadeszło.
Sleepy
Odpowiedz
(16-12-2014, 10:48 PM)Zwiastun napisał(a):  
(16-12-2014, 07:58 AM)orjo napisał(a):  Trudno pozostać niewzruszonym, gdy czyta się jawne kłamstwa na temat Pawła

A to właśnie jest woda na młyn Exclamation

Jestem przerażony, dziś spojrzałem na forum Kubika i obawiam się że nic się nie da już zrobić. Kubik wykreował się na inteligentnego i pokornego człowieka, "rzetelnie badającego biblię" wiedziałem że kolejnym krokiem będzie podważenie 2 Piotra 3:16. A to forum po raz kolejny ukazał "w pięknym świetle" "wykłócających się chrześcijan" bo zalinkował akurat do tematu właśnie wykreowanego i "podlewanego benzyną" przez jego popleczników, gdzie przez ostatnie dni była" bitwa na argumenty" i akurat bitwa gdzie niewielu z was miało jakąkolwiek rację.

Oczywiście nie zalinkował do tematów, które świadczą przeciwko jego "rzetelnym badaniom" Undecided

Uważam że ten trend odwracania się od biblii będzie się poszerzał, takich sekt będzie coraz więcej, kłótni na forum coraz więcej, kolejne księgi będą kasowane, ataki wszystkich na wszystkich, a ludzie faktycznie albo się kompletnie odwrócą od Boga albo pójdą w podziwie za takim człowiekiem i jego mowami.

Naprawdę słów brakuje na to wszystko co się obecnie dzieje na świecie.
Jak tak patrzę i na Kubika i na was niektórych z tego forum to ręce opadają.
Przeogromne zwiedzenie nadeszło.
Sleepy

A konkretnie to który jego post masz na myśli? Bo nie mogę tam znaleźć.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz
Cytat:P.S. jeżeli trzymacie laptopa na kolanach i chcecie mieć dzieci! NIE RADZĘ WAM tego ,ponieważ udowodnili ,że w wyniku przegrzewania jąder, plemniki giną i mężczyźni mają problem ze spłodzeniem potomka

A Cyryl:

Cytat:Moim zdaniem to blef.

Nawet nie potrafi sie ustosunkować i przyznać racji bliźniemu, bo zapewne sam trzyma laptopa często na kolanach.
I taka jest gadka z tym człowiekiem.
Jak do ściany.
Co za egoistyczne i prostackie podejście do tematu. Ten Cyryl może i ma jakąś tam wiedze historyczną, ale mądrości rozumu i zdrowego rozsądku to jeszcze wcale u niego nie zauważyłem.
Odpowiedz
(16-12-2014, 10:52 PM).Cyprian. napisał(a):  A konkretnie to który jego post masz na myśli?

http://www.zbawieniecom.fora.pl/rozwazania-biblijne,23/wszystko-o-apostole-pawle,1467-60.html

Cytat:Czasami wpadam na to forum, aby poznać kontra argumenty i sprawdzić, czy przypadkiem nie popełniłem jakiegoś błędu

Wszyscy dajemy się wrabiać w prowokacje Shy

Źle zrobiłem że znów zacząłem tam zaglądać i się tu wypowiadać. (2 KORYNTIAN 6:17), (Kolosan 2:8), (1 Jana 2:18, 19). Sleepy
Odpowiedz
cytuję jedną z wypowiedzi pana H.Kubika : "Światem oczywiście rządzi szatan zwany Lucyferem. Jego najbliżsi współpracownicy to... upadli aniołowie, ich potomstwo z kobietami ludzkimi, zwane Nefilimami oraz najrozmaitszej maści hybrydy - czyli ludzie bez ludzkich sumień, ochoczo wykonujący najbardziej zbrodnicze rozkazy, jak... przeprowadzenie Holokaustu, dwie wojny światowe czy masa innych mega zbrodni."

szatan nie jest lucyferem, a co do sumień to :

"I przyprowadzili do niego uczeni w Piśmie i faryzeusze kobietę przyłapaną na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku;
4 Powiedzieli do niego: Nauczycielu, tę kobietę przyłapano na uczynku cudzołóstwa.
5 W prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A ty co mówisz?
6 A mówili to, wystawiając go na próbę, aby mogli go oskarżyć. Jezus zaś, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi.
7 A gdy nie przestawali go pytać, podniósł się i powiedział do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem.
8 I znowu schyliwszy się, pisał po ziemi.
9 A gdy oni to usłyszeli, będąc przekonani przez sumienie, odchodzili jeden po drugim, począwszy od starszych aż do ostatnich. Pozostał tylko sam Jezus i ta kobieta stojąca pośrodku.
10 A Jezus podniósł się i nie widząc nikogo oprócz tej kobiety, powiedział do niej: Kobieto, gdzież są ci, którzy cię oskarżali? Nikt cię nie potępił?
11 Ona odpowiedziała: Nikt, Panie. A Jezus powiedział do niej: I ja ciebie nie potępiam. Idź i już więcej nie grzesz" - Ewangelia Jana 8:3-11 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

, kolejny dowód, że nie było 2000 lat temu genetycznego potomstwa upadłych aniołów. Nie ma go również dzisiaj - nasienie węża, plemię żmijowe to wszyscy ludzie którzy nie narodzili się na nowo, to duchowe potomstwo, które z natury jest - wszyscy ludzie z natury są dziećmi gniewu i tylko w Chrystusie można przejść ze śmierci do życia, tylko w Zmartwychwstałym Zbawicielu rodząc się na nowo, można przejść od dziecka diabła do dziecka Bożego. Wszyscy ludzie na ziemi genetycznie wywodzą się od Adama i Ewy a następnie od Noego. Faryzeusze mieli sumienia, wbrew temu co pisze pan H.Kubik.

,
Odpowiedz
Witam

Wiedziałem od dłuższego czasu że panowie Kubik i Szczytyński (kiedyś przyjaciele, dzisiaj dwa wrogie sobie obozy) to niebezpieczni duchowo ludzie, ale nie myślałem że aż tak niebezpieczni. Dlaczego? Już wyjaśniam, natrafiłem jakiś czas temu w sieci na blog człowieka którego poglądy wyrosły z nauk tych panów, nie będę podawał nazwy bloga, ani imienia tego człowieka, aby lepiej nikt tam nie wchodził.
Autor tego bloga przyznaje że to Kubik i Szczytyński "otworzyli mu oczy" że wiele się od nich nauczył itp. Posiada wszelkie znamiona ich nauk np: Imię ISUS, wklęsła ziemia, odrzucenie apostoła Pawła.
Człowiek ten posunął się jednak o wiele dalej, w szybkim tempie odrzucił cały Nowy Testament, apostoła Pawła nazwał już nie fałszywym apostołem a satanistą. Całkowicie odrzucił naukę Jezusa uznając NT i nauki Jezusa za fałszerstwo szatana wymierzone przeciwko prawu Mojżeszowemu.
Człowiek ten zasadniczo odwrócił się już od swych dawnych guru, i kreuje swoją własną sektę blogowo internetową, aczkolwiek nie do końca się odwrócił, wciąż powtarza że HK darzy wielkim szacunkiem, a wpływy Szczytyńskiego widać wciąż na każdym kroku.
Najgorsze jest to że ma już sporą grupkę zwolenników ślepo zapatrzonych w co rusz to nowe rewelacje i "odkrywanie prawdy" jak to zwykli tam pisać, w kółko poklepując  autora po plecach i pisząc "świetna robota".

Przykry widok, synteza nauk dwóch zwodzicieli, z których wyrósł jeszcze gorszy. Aż włos się jeży jak tam się wchodzi, dlatego wolę nie podawać nazwy ani adresu. Ktoś tutaj pisał że takie strony i fora będą rosły jak grzyby po deszczu i miał rację.
Odpowiedz
Wiem, który blog masz na myśli. Nawet napisałem tam chyba dwa komentarze. Także nie będę przytaczać adresu, choć być może kiedyś go już tu przytoczyłem, nie pamiętam.

Wszystko to, moim zdaniem, bierze się z chciejstwa i umiłowania teorii spiskowych. Jak zauważyłem, ostatnie rewelacje z  bloga, o którym mówisz, opierają się na książce Llogari Pujola.

Oczywiście, że tego będzie więcej i więcej. Takie czasy. I rzeczywiście jest to bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla ludzi, słabo zakorzenionych w wierze.

Jako były 'lubujący się w teoriach spiskowych' wiem, co to jest. I wiem, jak bardzo jest to zwodnicze i niebezpieczne. Na szczęście to poza mną. Życzę naprawdę szczerze wszystkim tym, którzy parają się tzw. biblizmem antybiblijnym, by zawrócili z tej drogi, bo to tylko rzekome 'odkrywanie' i rzekome 'prawdy'. Prawda jest zawarta w Biblii.

Pozdrawiam.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości