Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin a szydercy
Oswiadczam, ze wiele pomowien nie wspominajac wyzwisk zostalo napisanych na mnie na tym forum i na innych, przez urzytkowniczke orjo i veterana, ktorych nie prostowalam i prostowac na forum nie bede.

http://kadry.nf.pl/Artykul/11753/Str_2/Plotki-pomowienia-pretensje-czyli-jak-reagowac/plotka-i-pomowienie-autorytet-jak-sie-bronic/
Cytat:Plotka bywa niesprawdzoną i kłamliwą opinią powodująca utratę dobrego wizerunku osoby, której dotyczy. W dużej mierze jest produktem fantazji bazując na kreatywności autora. Bazuje na niesprawdzonej informacji.

Celem plotkującego jest pozbycie się negatywnych odczuć odnośnie „bohatera” plotki. Osoba plotkująca pozbywa się niezwerbalizowanych wcześniej pretensji, niedomówień, konfliktów itp. Jest to działanie pokazujące poniekąd słabość psychiki takiej osoby. Bywa też taktycznym zagraniem strategicznym mającym na celu obniżenie autorytetu wybranej osoby i uniemożliwienia jej awansu.

Pomówienie jest bardzo silnym atakiem personalnym mogącym skrzywdzić adresata. Tego typu zachowanie jest karalne i wymaga natychmiastowej reakcji – wyznaczenia granicy i złożonego publicznego wyjaśnienia przez samego autora pomówienia
.

Jakie funkcje pełni plotką?

Plotkowanie samo w sobie jest przyjemną aktywnością - szczególnie dla osób, które lubią dużo mówić i barwnie przedstawiać świat. Bywa często również negatywnym i złośliwym omawianiem nieobecnych osób – wtedy słowo staje się bronią masowego rażenia.

Plotkowanie jest zachowaniem postrzeganym negatywnie. Bywa jednak bardzo częste. Badania wykazują, że 70% prywatnych konwersacji poświęcanych jest plotkowaniu.

Osoby plotkujące zabezpieczają się przed wizerunkiem plotkarza - zasadniczo nie nalegają na prawa autorskie. Osoba rozpoczynająca plotkowanie, jak i ta, która wnosi nowe informacje liczy też szanse na poprawę swojej pozycji w grupie.

Plotkowanie pełni funkcję wywierania zaplanowanego wpływu ale również podtrzymuje więź oraz zapewnia funkcję rozrywkową.

Jest również wymianą informacji, która służy kontroli tych, którzy działają wbrew regułom i przeciwko interesowi grupy. Osoba, które zachowuje się w sposób niezgodny z oczekiwaniami społecznymi jest „ukarana” przez otoczenie oplotkowaniem.

Ocenianie innych jest sprawieniem wrażenia, że osoba, która ocenia zna się na normach grupowych i ma „moralne” prawo oceniać innych.

Plotce jest blisko do pomówienia za czym idzie poniżenie danej osoby w oczach innych chociażby przez utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.

Jak reagować?

Przede wszystkim musimy mieć świadomość tego, iż do pracy przychodzimy przede wszystkim pracować. Oczywiście ważne jest z kim pracujemy i jak odnoszą się do nas pracownicy oraz przełożeni. Współpraca z pracownikami może układać się poprawnie, ale może być także źródłem niepotrzebnych frustracji.

Szczególnie zaleca się mieć świadomość, iż w danej firmie mamy konstelację różnych osobowości. Każdy człowiek jest inny i nosi w sobie indywidualne pragnienia oraz frustracje.

Praca powinna zasadniczo być traktowana jako sposób na zarabianie oraz realizację własnych celów. Ideałem jest sytuacja gdy zgodnie z wyznaczoną ścieżką własnej kariery zawodowej realizujemy krok po kroku zamierzone punkty naszej życiowej podróży. Z uwagi na pewne zdarzenia w życiu dzieje się również i tak, że praca jest złem koniecznym.

Plotki, pomówienia, pretensje przeszkadzają w pracy, szczególnie w jej efektywności.

W aspekcie psychologicznym tego typu zachowania wynikają z frustracji, braku realizacji potrzeb danej osoby, braku informacji ale nie wyznaczenia granic i zasad współpracy.

Znacznie częściej autorami głośnio wypowiadanych plotek, pomówień są osoby o osobowości ekstrawertycznej. Kierują się głównie emocjami a później być może biorą pod uwagę skutki wypowiadanych słów lub podejmowanych działań. Znacznie rzadziej zachowują się w ten sposób typy introwertycznie – szczególnie te bardziej elastyczne, empatyczne i zatrzymujące dla siebie pewne opinie.

Przede wszystkim żyjemy wśród ludzi i podlegamy również prawom społecznym oraz tzw. psychologii tłumu. Silne charyzmatyczne osobowości naturalnie przejmują kierowanie nad grupą. Bywa, że z uwagi na to iż liderem danej grupy formalnie jest inna osoba mogą pojawiać się zachowania w grupie mające na celu „poskórne” pozbawienie tej osoby atrybutów władzy jakim może być autorytet itp.

Przemyślana plotka potrafi mocno skrzywdzić i niczym trujący bluszcz opanować umysły. Im częściej powtarzana tym bardziej wzrasta jej wiarygodność w oczach innych osób. Dodatkowo kreatywne osoby dla ubarwienia własnych opowieści dodają dodatkowe elementy krążącej plotki by dla słuchających wydać się bardziej interesującym.

Pomówienia są nożem potrafiącym mocnym cięciem podciąć skrzydła motywacji pracowników. Adresowane w stosunku do przełożonego są formą odreagowania i umniejszania znaczenia danej osoby. Są też zachowaniem bardziej charakterystycznym dla słabszych osobowości unikających konfrontacji.

Plotka skutkuje wzajemną urazą i pasywną agresją.

Plotkowanie za plecami obniża reputację, mówienie wprost - buduje szacunek.

Odpowiedz
nazwałąs MNIE GRONKOWCEM - co to twoim zdaniem jest jak nie szyderstwo !
Mam ci znowu zacytowac jak mnie określałąs ..
Wyzwis to ty notorycznie uzywasz doprowadzasz do tego ze czytajac twoje
pomówienia dostaje sie mdłosci a co nie którzy nawet bana.ale trudno przy tobie zachowac fason.

Odpowiedz
"trudno zachowac fason", tym, co to sie sami oszukuja, ze sa pobozni, a swoim jezykiem pokazuja, ze ich poboznosc jest bezuzyteczna, oraz maska poboznosci spada tym;

"....którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj."(2Tm 3:5)

agnieszka napisał(a):widac u pani pielegnowanie zlosci, zazdrosci, klotliwosci, zgorzknialosci i nieprzebaczenia w swoim sercu nie dostrzegajac swojej nagannej i niechrzescijanskiej postawy, dlatego nie ma pani pokoju i nie bedzie go pani miec tak dlugo jak dlugo bedzie pani pielegnowac wyzej wymienione cechy w swoim sercu, bezpodstawnie zreszta. Wypisywanie na mnie oszczerstw, pomowien, zazdrosc, zlosc, nienawisc, nieprzebaczenie nic pani nie pomoga, jedynie pogorsza jeszcze pani stan duchowy.

orjo napisał(a):TAK - za kazdym razem bede ci przypominac twoja obłude az pojmiesz ze nienalezy RANIC INNYCH

orjo napisał(a):ściga nie daje wytchnienia.

„Zaprawdę powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, aż oddasz ostatni grosz.” Mat.5:26

nie maja wytchnienia grzesznicy ani w dzien ani w nocy.

ja nie chodze za ta pania po innych forach, wrecz przeciwnie opuscilam inne, bo brzydze sie tej pani i jej przewrotnego, podlego, wrednego zachowania, wiec prosze, by ta pani nie chodzila za mna, bo nie mam i nie chce miec z ta pania nic wspolnego.

Judy 20,23 dla drugich miejcie litość połączoną z obawą, mając odrazę nawet do szaty skalanej przez cialo

1 Kor.5; 11 Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali.

Nie zamierzam wiec nawet z ta userka dyskutowac na tym forum jak juz wspominalam, nie zamierzam wiecej tez napominac jej czego sobie ta nie zyczyla w prostacki i chamski sposob wyzywajac mnie za zwrocenie uwagi na owej zachowanie, wiec prosze by owa odstapila odemnie i nie macila.
Admina prosze o dopilnowanie, by macicielka orjo jesli juz Admin ma dla niej jakies specjalne wgledy i nie zostala do tej pory zbanowana, co dawno moim zdaniem powinno byc uczynione, zajmowala sie tematami watkow, a nie zasmiecala forum swoja zolcia, jadem zmijowym, trollingiem, klamstawmi, oszczerstwami i pomowieniami wobec mnie i na moj temat.

Odpowiedz
(27-09-2012, 02:20 PM)agnieszka napisał(a):  Oswiadczam, ze wiele pomowien nie wspominajac wyzwisk zostalo napisanych na mnie na tym forum i na innych, przez urzytkowniczke orjo i veterana, ktorych nie prostowalam i prostowac na forum nie bede.

nie chodzisz za mną A TO CO TO JEST ?!
czy ja wywołuję ciebie czy ty mnie ?
dobrze wiesz CO ROBISZ dobrze wiesz jak manipulowac ,ale nie masz nade mna władzy !

Cytat:ja nie chodze za ta pania po innych forach, wrecz przeciwnie opuscilam inne, bo brzydze sie tej pani i jej przewrotnego, podlego, wrednego zachowania, wiec prosze, by ta pani nie chodzila za mna, bo nie mam i nie chce miec z ta pania nic wspolnego.

Jak mnie OSĄDZIŁAŚ tak TEN SĄD SPADNIE na ciebie.

Prz 4:16 Bo nie zasną, dopóki nie popełnią czegoś złego, a sen ich odleci, jeżeli nie doprowadzą kogoś do upadku,

MASZ PROBLEMY sama ze sobą ....SPORE PROBLEMY . .
ty rano wstajesz i myslisz JAK ZDEPTAC innych.

ZAŁOŻYŁAS temat jak SIECI PAJĄKA i czekałąś na mnie i na weterana ?!
kim ty jesteś ?!

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości