Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modalizm , sabelianizm i podobne nauki
MieczDucha napisał(a):a wiec modalizm głosi ze BÓG to jedna osoba ale takie poglady obala Biblia która wyraznie rozróznia miedzy OJCEM a SYNEM pokazujac ze sa to dwie odzielne osoby mimo ze sa moim zdaniem jednej boskiej natury.

Nie wiem co glosi modalizm, ale Biblia mowi, ze Bog jest Duchem i nie widze w Biblii, by bylo napisane, ze Ojciec i Syn "to dwie oddzielne osoby";

jest napisne; „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” (J.10;30)

"Gdybyście byli mnie /Jezusa/ poznali i Ojca mego byście znali;...Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam. (9) Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? (10) Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie?...A kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie." J.14.

Odpowiedz
mam dla was zagadkę, zgadnijcie które wersety pochodzą z Biblii, a których nie ma w niej.

1) " Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój." - Ewangelia Jana 20:28

" Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Ojciec mój, Pan mój i Bóg mój.

2)

" Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego " - Jan 20:17

" Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do nieba; ale idź do braci moich i powiedz im: jestem waszym Ojcem i Bogiem"

3)
" Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił " - Dzieje 1:7

" Rzekł do nich: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które jako wasz Ojciec ustanowiłem w swojej mocy "

4) "  wszystkim, którzy jesteście w Rzymie, umiłowanym Boga, powołanym świętym: Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa " - Rzymian 1:7

"  wszystkim, którzy jesteście w Rzymie, umiłowanym Boga, powołanym świętym: Łaska wam i pokój od Pana Jezusa Chrystusa, który jest naszym Ojcem "

5)
" abyście jednomyślnie, jednymi usty wielbili Boga i Ojca Pana naszego, Jezusa Chrystusa " - Rzymian 15:6

" abyście jednomyślnie, jednymi usty wielbili Pana Jezusa Chrystusa, naszego Ojca "

6)

" Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa. " - 1 Koryntian 1:3

" Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, którym jest nasz Pan Jezus Chrystus "

7)

" wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy " - 1 Koryntian 8:6

" wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, którym jest nasz jeden Pan Jezus Chrystus z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy i przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy "

8)
" Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy " - 2 Koryntian 1:3

" Błogosławiony niech będzie nasz Bóg i nasz Ojciec Jezus Chrystus, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy "

9)
" Bóg i Ojciec Pana Jezusa, który jest błogosławiony na wieki, wie, że nie kłamię " - 2 Koryntian 11:31

" nasz Bóg i nasz Ojciec Pan Jezus, który jest błogosławiony na wieki, wie, że nie kłamię "

10)
" Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wzbudził z martwych " - Galacjan 1:1

" Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa naszego Ojca, który powstał z martwych "

11)
" A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze! " - Galacjan 4:6

" A ponieważ jesteście synami, przeto Jezus nasz Ojciec zesłał Ducha swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze! "

12)

" Pokój niech będzie braciom i miłość wraz z wiarą od Boga Ojca i Pana Jezusa Chrystusa " - Efezjan 6:23

" Pokój niech będzie braciom i miłość wraz z wiarą od Boga naszego Ojca Pana Jezusa Chrystusa "

13)

" i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca " - Filipian 2:11

" i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem i jest Ojcem "

14)

" Dziękujemy Bogu, Ojcu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, zawsze gdy się za was modlimy " - kolosan 1:3

" Dziękujemy Bogu o Ojcu naszemu - Panu Jezusowi Chrystusowi, zawsze gdy się za was modlimy "

15)

" dziękując Ojcu, który was zdolnymi uczynił do uczestniczenia w dziedzictwie świętych w światłości, (13) który nas wyrwał z mocy ciemności i przeniósł do Królestwa Syna swego umiłowanego " - Kolosan 1:12-13

" dziękując Panu Jezusowi naszemu Ojcu, który was zdolnymi uczynił do uczestniczenia w dziedzictwie świętych w światłości, (13) który nas wyrwał z mocy ciemności i przeniósł do swego Królestwa "

16)

"  Paweł, Sylwan i Tymoteusz do zboru Tesaloniczan w Bogu Ojcu i Panu Jezusie Chrystusie: Łaska wam i pokój " - 1 Tesaloniczan 1:1

"  Paweł, Sylwan i Tymoteusz do zboru Tesaloniczan w Panu i Bogu Jezusie Chrystusie, który jest naszym Ojcem : Łaska wam i pokój"

17)

"  mając w pamięci dzieło wiary waszej i trud miłości, i wytrwałość w nadziei pokładanej w Panu naszym, Jezusie Chrystusie, przed Bogiem i Ojcem naszym " - 1 Tesaloniczan 1:3

"  mając w pamięci dzieło wiary waszej i trud miłości, i wytrwałość w nadziei pokładanej w Ojcu naszym, Jezusie Chrystusie "

18)

" A sam Pan nasz Jezus Chrystus i Bóg, Ojciec nasz, który nas umiłował i dał pocieszenie wieczne, i dobrą nadzieję z łaski " - 2 Tesaloniczan 2:16

" A sam Pan nasz Jezus Chrystus , który jest Ojcem naszym, który nas umiłował i dał pocieszenie wieczne, i dobrą nadzieję z łaski "

19)

" do Tymoteusza, prawowitego syna w wierze: Łaska, miłosierdzie i pokój od Boga Ojca i Chrystusa Jezusa, Pana naszego " - 1 Tymoteusz 1:2

" do Tymoteusza, prawowitego syna w wierze: Łaska, miłosierdzie i pokój od naszego Ojca Jezusa Chrystusa, który jest też naszym Panem i Bogiem "

20)

" Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa " - 1 Piotr 1:3

" Błogosławiony niech będzie Bóg nasz Ojciec Pan Jezus Chrystus, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez swoje zmartwychwstanie "

21)

" co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem " - 1 Jan 1:3

" co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem naszym Jezusem Chrystusem "

22)

" Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy " - 1 Jan 2:1

" Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy Ojca naszego Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy "

23)

" Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca. " - 1 Jan 2:23

" Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca, bo Syn jest Ojcem "

24)

" Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Jezusa Chrystusa, Syna Ojca, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości " - 2 Jan 1:3

" Łaska, miłosierdzie, pokój od naszego Boga Ojca Jezusa Chrystusa, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości "

25)

" Juda, sługa Jezusa Chrystusa, a brat Jakuba, do powołanych, w Bogu Ojcu umiłowanych, a dla Jezusa Chrystusa zachowanych " - Juda 1:1

" Juda, sługa Jezusa Chrystusa, a brat Jakuba, do powołanych, umiłowanych i zachowanych w naszym Bogu Ojcu Jezusie Chrystusie "

26)

"  i uczynił nas rodem królewskim, kapłanami Boga i Ojca swojego, niech będzie chwała i moc na wieki wieków. Amen " - Objawienie Jana 1:6

"  i uczynił nas rodem królewskim, swoimi kapłanami bo jest Bogiem i naszym Ojcem, niech będzie Mu chwała i moc na wieki wieków. Amen "

27)

"  i będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane; (28) taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego; dam mu też gwiazdę poranną " - Objawienie 2:27-28

"  i będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane; (28) taką władzę Ja mam ; dam mu też gwiazdę poranną "

28)

"  Powstają królowie ziemscy I książęta zmawiają się społem Przeciw Panu i Pomazańcowi jego: (3) Zerwijmy ich więzy I zrzućmy z siebie ich pęta!  " - Psalm 2:2

"  Powstają królowie ziemscy I książęta zmawiają się społem Przeciw Panu który jest Pomazańcem: (3) Zerwijmy jego więzy I zrzućmy z siebie jego pęta ! "

mógłbym podawać kolejne dziesiątki przykładów. Podane przykłady oprócz psalmu 2, pochodzą z lat 50-tych, z lat 60-tych i 90-tych pierwszego wieku. Gdyby istniała tylko jedna osoba, to odpowiedzcie sobie sami, które wersety byłyby w Biblii - te które są, czy podane przeze mnie przykłądowe odpowiedniki.

,

Bóg podał prostą, jasną naukę - że istnieją dwie osoby, ale to nie jest sprzeczne z "Szema Izrael" - są na yo dziesiątki wersetów, jasnych, klarownych, prostych wersetów, które wyglądałby inaczej gdyby szerokorozumiany modalizm - jedność bóstwa, pentekostalizm jedności bóstwa itp były prawdziwe. Gdyby były one prawdziwe to byłoby wiele wersetów takich jak podałem, a nie ma takich, są za to ukazujące dwie osoby.

Zróbcie test, podane przeze mnie wersety lub wiele, wiele innych przedstawcie pierwszym lepszym ludziom z ulicy i spytajcie ich ile widzą osób - jedną czy dwie. Nikt nie powie, że widzi jedną osobę. Gdybyście czytali Biblię na bezludnej wyspie i nigdy nie słuchali jakichś ludzkich nauk, to nigdy nie doszlibyście do wniosku że istnieje tylko jedna osoba. Nigdy podanych przeze mnie wersetów nie odczytalibyście jako mówiących o jednej osobie.

Wersety pochodzą z lat 50, 60 i 90-tych - pomyślcie o tym, pomyślcie i pomódlcie się, proście ...
Odpowiedz
Mataczysz ale po co ?
Nie wiesz ze Bóg JHVH Jest Ojcem ?
kiedy sie zdecydujesz ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości