Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cuda w Twoim i Moim życiu!
Rainbow 
Witam wszystkich. Rolleyes

Chciałbym się z wami czymś podzielić, czymś ciekawym i chciałbym to opisać w miarę prostym językiem, więc proszę nie śmiejcie się jeśli okaże się wam coś głupiego co napiszę. Blush

Otóż od jakiegoś czasu, może od paru lat, obserwuję w moim życiu moc ducha Bożego, nigdy w moim życiu nie domagałem się żadnych cudów w stylu jeśli istniejesz Boże to się ukaż żebym cię mógł zobaczyć, nie, ja podszedłem do sprawy tak że jeśli istnieje coś takiego jak ziemia i wszechświat, to musi być i Stwórca który to wszystko stworzył.

I tak się to zaczęło według wersetu "błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli" od tej pory także dzięki modlitwom własnym słowami i a całą ufnością, do dziś otrzymuję naprawdę wiele znaków i kierowania w moim życiu.

Pierwszym znakiem jaki dostrzegłem to był kiedyś znak na niebie gdzie z ułożenia chmur dostrzegłem ptaka Smile, potem doczytałem że ptak w biblii to symbol ZWIASTUNU RATUNKU: Gołębica z gałązką oliwną w dziobie była dla Noego i pasażerów arki zwiastunką, że wody potopu opadają. Przynosiła radosną zapowiedź ratunku, była także zwiastunką pokoju, jaki zapanował między Bogiem a całym stworzeniem. Na znak tego pokoju - nowego przymierza, Bóg zawiesił na niebie tęczę. PTAK to także - WCIELENIE DUCHA ŚWIĘTEGO: W czasie chrztu Chrystusa zstąpił na Niego Duch Święty "w postaci cielesnej niby gołębica".

Potem już było tylko coraz lepiej i z dnia na dzień niewiarygodnie. Czytając więc biblię z pomocą Boga doszedłem do wniosków takich że nie należy gardzić żadnymi ludźmi czy też przywódcami duchowymi ale słuchać każdego bo każdy ma coś i mądrego a czasem i niemądrego do powiedzenia ale ze wszystkich stron można czegoś ciekawego się nauczyć, w biblii napisane jest aby żadnym nauczycielem nie gardzić i by nie przyjmować wszystkiego z pełną ufnością w człowieka który coś nam przekazuje ale wszystko sprawdzając, weryfikować przekazywane informacje z biblią "czy tak się rzeczy mają".

I tak dzięki biblii dowiedziałem się aby nie kłaniać się figurkom i obrazkom, nie brać udziału w tradycjach czy pogańskich świętach, aby nie pokładać pełnej ufności ziemskim nauczycielom, księżom, starszym, pastorom i prorokom, słuchać ich mów ale zarazem sprawdzać wszystko z pomocą ducha Bożego. Ja ma to szczęście że mam dostęp zarówno do stacji radiowych różnych wyznań, np. radia katolickiego (nie chodzi tutaj o polskie słynne radio z Torunia - choć i tym nie gardzę bo i tutaj od czasu do czasu emitowany jest jakiś program biblijny z którego można wyciągnąć dosyć ciekawe wnioski ale mi chodzi o pewną lokalną katolicką rozgłośnię radiową w której emitowane są audycje biblijne, w tej chwili jest seria z księgą psalmów, mam także dostęp do radia w którym emitowane są audycje innych wyznań , są tam znane audycje ze stron internetowych takich jak IFL Polska czy odkryjradio.pl. czytam zarówno to forum jak i strony zbawienie.com, proroctwa.com itp.

Byłem w młodości także wyznawcą jednego z wyznań religijnych (ŚJ) . Obecnie nie należę do żadnej ziemskiej religii natomiast to nie zmienia faktu że szanuję i czerpię wiedzę z każdej z nich i staram się nie uciekać od nikogo niezależnie od jego wyznania ale również nie ufać w pełni nikomu na słowo ale weryfikować to z Pismem Świętym czy rzeczywiście tak głosił Jezus Chrystus i czy ktoś nie głosi innej nauki niż On sam.

Dzięki pomocy Boga do dziś otrzymuję wiele cudów że aż sam jestem przerażony ich ilością, trudno to opisać temu człowiekowi który nigdy nie był pod opieką mocy Bożej bo to co głosi Bóg jest dla człowieka nie objętego duchem Bożym kompletnie niezrozumiałe jakby w innym obcym języku, taki człowiek niewierzący jest całkowicie zagubiony, wierzy w baśnie i brnie w fałszywe nauki i zawierza ludziom naukowcom w ich teorie "o wielkim wybuchu z niczego" itp. przez swoją pychę, niepokorność i brak poddania się woli Stwórcy błądzi. Sad

Ja opiszę proste przykłady działania Boga, np. mam jakieś pytanie, jakiś problem lub czegoś nie wiem, nie rozumiem, to zaglądam do biblii, w moim przypadku mam Biblię MP3 do słuchania, i korzystam z funkcji "shuffle" i za każdym razem odtwarzacz losuje mi jakiś fragment biblii, i co się okazuje? np. rano czytam jakiś artykuł w internecie, np. z waszej strony zbawieni.com. potem nagle program komputerowy biblia i opcja "Tekst manny" wyświetla to samo, a Biblia MP3 losuje ten sam fragment tekstu, a potem w radiu jest audycja o tej samej sprawie, jak to wytłumaczyć?, zbieg okoliczności Rolleyes ? Pozostaje jedynie gęsia skórka i wielka pokora i ukłon w stronę Boga i jego cudów.

PSALM 143
8 Spraw, bym rychło doznał Twojej łaski,
bo w Tobie pokładam nadzieję.
Oznajmij, jaką drogą mam kroczyć,
bo wznoszę do Ciebie moją duszę.

To co opisuję to jednostkowy przypadek, jest ogrom spraw w których Bóg pomaga nie tylko mnie ale wszystkim którzy mu ufają bezinteresownie, bo naprawdę wiele by mówić o grzechach a jednak dzięki naszej wierze Bóg grzechy może odpuszczać, zapomnieć o nich a człowiek może patrzeć w nadzieją w przyszłość, przyszłe zbawienie i nowy lepszy świat.

Zbawienie i "nie z uczynków aby się kto nie chlubił " np. ktoś powie:

"o ja jestem lepszy od swojego bliźniego bo więcej dobrego uczyniłem"

- a czy uczyniłeś tyle dobrego ile sam Bóg czy jesteś w stanie tyle dobrego zrobić ile chciałby od ciebie Bóg?

Usprawiedliwienie jest dzięki wierze w Jezusa Chrystusa a same uczynki są wynikiem wiary i działania mocy Bożej w nas, ludziach.

Zacytuję tu pewien fragment z biblii:

Teraz zaś poza Prawem objawiła się sprawiedliwość Boga, o której świadectwo dają Prawo i Prorocy. A sprawiedliwość Boża spełniła się we wszystkich wierzących dzięki przyjęciu wiary w Jezusa Chrystusa. Nie ma bowiem różnicy: wszyscy zgrzeszyli i utracili chwałę Boga, darmo natomiast dostąpili usprawiedliwienia dzięki Jego darowi, dzięki odkupieniu dokonanemu przez Chrystusa Jezusa. Jego to Bóg ustanowił ofiarą przebłagalną przez wiarę i przelanie Jego krwi, chcąc okazać w ten sposób swoją sprawiedliwość dzięki której odpuszcza dawniej popełnione grzechy. Sprawiła to cierpliwość Boga, który chce okazać swoją sprawiedliwość w obecnym czasie i jako sprawiedliwy udziela usprawiedliwienia każdemu, kto przyjmuje wiarę w Jezusa. Gdzież więc powód do chełpliwości? - Wykluczony. Jakim prawem? Prawem domagającym się uczynków? - Nie! Prawem wiary. Sądzimy bowiem, że człowiek doznaje usprawiedliwienia dzięki wierze, bez uczynków nakazanych przez Prawo. Czyż Bóg miałby być jedynie Bogiem Żydów? Czyż nie jest także Bogiem pogan? Oczywiście, że i pogan, skoro jest jedynym Bogiem, który obrzezanym udziela usprawiedliwienia dzięki wierze oraz nie obrzezanym również dzięki wierze. Czyż więc poprzez wiarę przekreślamy Prawo? Wręcz przeciwnie. My Prawo umacniamy.
(Rz 3,21-31 BP).

Co mogę wam poradzić? Po prostu, uwierzcie mimo że nie widzieliście, uwierzcie, zaufajcie Bogu i jego mocy i wypełniajcie jego wolę, nie gardźcie drugim, nawet jakby to był ktoś z innego wyznania, z innego forum, lub miał inne poglądy bo zawsze może powiedzieć nam coś co będzie dla nas pouczające, bądźmy pokorni jedni wobec drugich a nie wyniośli, a wtedy jeden drugiemu będzie pomagał, przykro że użytkownik tego forum Veteran się doigrał i został zablokowany przez swoje niepokorne zachowanie ale uczmy się na błędach innych bo prawdziwa miłość potrafi znosić stany napięcia i trudności. Miłość nie jest łatwowierna ,ale nie jest też przesadnie podejrzliwa ,lecz darzy zaufaniem. Prawdziwa miłość potrafi oprzeć się trudnościom i walczy nie ze sobą ,lecz z problemami. Jest silna ,ale też ustępliwa , życzliwa i łagodna. Kto chce zaskarbić sobie miłość musi ją okazywać, nie powinno się obrażać innych bo mówią coś co jest sprzeczne z naszym widzimisię, Veteran obraził Agnieszkę a tymczasem ja czegoś się również nauczyłem z wypowiedzi Agnieszki ale i Veteranem nie zamierzam gardzić. Rolleyes

Ja sam nie twierdze że znam w 100% prawdę, tylko jej szukam cały czas.

Sprawdzajcie wszystko natychmiast w biblii czy tak rzeczywiście jest bo może się okazać że czujemy że prawdę poznaliśmy w 100% a tak naprawdę możemy być w 100% w błędzie (wiem jak trudno się przyznać że było się w błędzie lub przyznać się że jest się grzesznikiem i że nie widzi się własnych grzechów i tylko dzięki duchowi Bożemu można w końcu ujrzeć swoją przerażającą naturę i jedyny ratunek w Jezusie Chrystusie) a PRAWDA nie jest w jednym wyznaniu, bo PRAWDA może być po środku, że w każdym wyznaniu głoszona jest prawda ale także odrobina nieprawdy.

Bo przeciwnik Boga nie śpi ale zacięcie walczy a szczególnie z ludźmi którzy dochodzą coraz bardziej do prawdy - nie należy o tym zapominać, szatan próbuje wszystkiego, a do czego jest zdolny wystarczy spojrzeć np. na historię Hioba.

Nie powiem jakie fragmenty biblii to "prawda objawiona" i "pożyteczne fragmenty", że pewnie niektórzy z was sądzą że tylko Psalmy i Przypowieści albo Przypowieść o Hiobie i Nowy Testament są najlepsze i najlepiej nas pouczają, NIE bo "cała biblia jest natchniona i pożyteczna" wszędzie można coś znaleźć co może nas "ratować" albo przekazać że coś robimy źle albo uczyć się na błędach ludzi starożytności, uczyć się na błędach popełnionych m.in. przez starożytnych królów Izraela.

Wiele by można było jeszcze pisać i pisać i "rzucać" wersetami biblijnymi ale nie starczyło by miejsca na jedną wypowiedź więc myślę że tyle pisania wystarczy by nie przemęczyć oczu czytelników Cool

Pozdrawiam.

ps.
Opowiedzcie o swoich cudach otrzymanych od Boga!
Wink
Serdecznie pozdrawiam Rolleyes
Odpowiedz
Witaj wolaczu ! Smile ladnie napisales o milosci;

wolacz! napisał(a):Miłość nie jest łatwowierna ,ale nie jest też przesadnie podejrzliwa ,lecz darzy zaufaniem. Prawdziwa miłość potrafi oprzeć się trudnościom i walczy nie ze sobą ,lecz z problemami. Jest silna ,ale też ustępliwa , życzliwa i łagodna. Kto chce zaskarbić sobie miłość musi ją okazywać.
Odpowiedz
(14-09-2012, 01:40 PM)agnieszka napisał(a):  ladnie napisales o milosci;

To nie ja, to sam Bóg przekazuje ludziom takie oto słowa Rolleyes

1 Koryntian 13:4-8 napisał(a):"Miłość jest wielkoduszna i życzliwa. Miłość nie jest zazdrosna ,nie chełpi się i nie nadyma ,nie zachowuje się nieprzyzwoicie ,nie upatruje własnych korzyści ,nie daje się rozdrażnić. Nie prowadzi rachunku krzywdy. Nie raduje się z niesprawiedliwości ,ale raduje się prawdą. Wszystko znosi ,wszystkiemu wierzy ,wszystkiego się spodziewa wszystko przetrzymuje. Miłość nigdy nie zawodzi."
Odpowiedz
Ty to ladnie podsumowales/ujales swoimi slowami.
Odpowiedz
(18-09-2012, 10:18 AM)agnieszka napisał(a):  Ty to ladnie podsumowales/ujales swoimi slowami.

Wszystkie dary pochodzą od Boga, ja sam nie potrafię się wysławiać na co dzień ale co jakiś czas napiszę jakąś wypowiedź na spokojnie i wtedy wygląda to lepiej Smile, akurat ten fragment o którym mowa wyżej znalazłem w internecie i sobie go zapisałem.

Wszystko co mają ludzie, Bogu zawdzięczają i uważam że takie słowa są właśnie dziełem pochodzącym od Boga danym ludziom.

1 Koryntian 12:4 napisał(a):"Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra. Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce."

Ale w tym wszystkim nie słowa ani poklask dla ludzi ich używających są najważniejsze Rolleyes

1 Koryntian 13:1 napisał(a):Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił. a miłości bym nie miał, byłbym niczym.
Odpowiedz
rozumiem, dziekuje wiec , ze sie podzieliles.
Odpowiedz
Wołacz, też tak miewam od pewnego czasu. Tj niesamowite, że potrzebuje odpowiedzi na dręczące mnie pytanie i spośród kilkuset lub kilkutysięcy stron( ST lub NT) nagle otwieram Biblię na tej stronie gdzie jest odpowiedź na moje rozterki.

Doświadczyłem też materialnej pomocy od Boga. Nie w sensie inwestowania, zarobku. Trochę innym.

Myślę że tj tak, że jak to Kubik napisał, że Bóg sam nas wybiera jak kandydatów do Królestwa Niebios.
Osobiście mam wiele wad nad którymi pracuje, staram się być dobrym człowiekiem, ale kiedy te moje złe cechy się ujawniają a ja sobie z nimi nie radzę i czuję wstyd przed Bogiem i nie wiem wtedy czy mnie zaprosi do elity dobrych ludzi. Zwłaszcza że kiedyś szedłem na prawdę złą ścieżką. Innych nie krzywdziłem tak bardzo jak siebie...

Jednak Bóg mi daję znaki że jest, jakby cytował : "proście a będzie Wam dane"
Odpowiedz
(06-10-2012, 11:13 AM)Zygfryd napisał(a):  Jednak Bóg mi daję znaki że jest, jakby cytował : "proście a będzie Wam dane"

Czy Bóg obecnie czyni cuda?
Jasne że tak! Ale nie takie cuda jakich oczekiwaliby ludzie tj. takich że niepełnosprawnym odrosną kończyny. Undecided

Cały świat jest jednym wielkim cudem

A czy cudami są znaki na drzewach, na szybach, wizerunki postaci biblijnych? A co one mają na celu? Przekonanie ludzi aby się do nich modlono! Przekonanie ludzi do nauk zwodniczych. Jak się obawia "maryja" na szybie, drzewie, czy na jako plama na słońcu to oznacza że to jest cud i że trzeba się do niej modlić?

Zgoda cuda są i dotykają ludzi którzy żyją prawdziwą wiarą i w pełni ufają Bogu stosując się jak tylko mogą do wszystkich Jego rad, wiele łaski i darów spada na takich ludzi.

A cuda takie jakie były ukazywane ludziom w czasach starożytnych (przejście przez morze, zmartwychwstania, uzdrowienia,) to jest obietnica która się spełni w niedalekiej przyszłości!

Pod rządami Chrystusa mieszkańcy ziemi „naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju” (Psalm 37:11). Nikt nie powie: „Jestem chory” (Izajasza 33:24). Każda ułomność, z którą musimy się zmagać, zostanie usunięta. „Kulawy będzie się wspinał niczym jeleń, a język niemowy krzyknie wesoło” (Izajasza 35:6). Sędziwe osoby odzyskają młodzieńczy wigor, a ich ciało „stanie się jędrniejsze niż w młodości” (Hioba 33:25).

Jezus wyraźnie pokazał, czego dokona w swoim Królestwie. Kilka osób nawet wskrzesił (Łukasza 7:11-17; Jana 11:38-44). Czyniąc tak, przydał wiarygodności obietnicy, że „wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos i wyjdą” (Jana 5:28, 29; Dzieje 24:15).

Wyobraź sobie, że budzisz się w raju. Masz nowe ciało, dobry wzrok, twoje uszy słyszą śpiew ptaków i wesołe odgłosy, nie bolą cię ręce ani nogi, a umysł doskonale funkcjonuje. Na zawsze znikną „dni nieszczęsne” (Kaznodziei 12:1-7; Izajasza 35:5, 6). Nawet śmierć „ma zostać unicestwiona”, będzie „pochłonięta na wieki” (1 Koryntian 15:26, 54).

Niebawem osoby w podeszłym wieku, które wiernie służą Bogu, znów będą pełne młodzieńczego wigoru, i to już na zawsze!

Obecnie możemy liczyć na cuda w postaci łaski Bożej, dzięki, którym wiara się buduje, cuda w postaci "rozmowy z Bogiem" poprzez modlitwę a następnie trafiania na odpowiedni werset biblijny, który jest odpowiedzią na twoje pytania - zapytaj prawdziwie wierzących, wszyscy ci opowiedzą że odpowiedzi od Boga otrzymują za pośrednictwem Biblii, za pośrednictwem doświadczeń życiowych, takie historie są opisywane nawet w programach telewizyjnych gdzie nawet więźniowie się nawracają ponieważ otrzymali cud w postaci odpowiedzi na swe pytania w biblii i w tej chwili starają się iść przez życie czyniąc dobro i żyjąc a także dzieląc się nadzieją o przyszłym Królestwie Bożym, raju dla ludzi posłusznym Bogu - to jest prawdziwy CUD. Wink
Odpowiedz
Chciałam krótko odnieść się do tego, co w tym temacie w ostatnim poście napisał Czytelnik o cudach dzisiaj :

"Czy Bóg obecnie czyni cuda?
Jasne że tak! Ale nie takie cuda jakich oczekiwaliby ludzie tj. takich że niepełnosprawnym odrosną kończyny. "

Taki pogląd mają ś.Jehowy, że cuda na ziemi się skończyły wraz ze śmiercią apostołów, ale w Biblii nigdzie nie znajdziemy dowodów na takie twierdzenia.
Ludzie , którzy głoszą takie poglady, twierdzą, że Biblia mówi o fałszywych prorokach, którzy będą czynić cuda, więc wyprowadzają z tego wniosek, że cuda to znak fałszywych proroków.
Wniosek ten jednak nie ma nic wspólnego z logiką i zasadami dochodzenia do prawdy. Bo jeśli fałszywy prorok czyni cuda, to nie ma ten fakt żadnego przełożenia na twierdzenie, że nie będzie cudów czynionych przez prawdziwych sług Bożych. Więc jeśli Biblia nigdzie nie mówi, że nie będzie prawdziwych cudów, to tych prawdziwych cudów absolutnie nie wyklucza.

To jest proste i logiczne, co napisałam. Wielu jednak oparło swoje poglądy religijne na ułomnej "logice", która nic wspólnego z zasadami logiki nie ma i tkwią w kłamstwie.

Na tej stronie na dole jest kilka przykładów Bóżych cudów i Bożego żywego prowadzenia we współczesnych czasach.( a nie promuję tu tej strony, chcę z niej wykorzystać tylko te linki). A możemy o nich przeczytać w linkach o Erlo i Friedlu Stegenie, jak i w książce o Sadhu Sundar Singhu.

http://www.ckpe.pl/literatura/

Wątek jest o" cudach w Twoim i Moim życiu", a ja tu podałam linki do cudów w życiu innych , ale i tak w zasadzie relacje o cudach sprowadzają się jednak do "świadectwa" - a jeśli tu opiszę, jakie cuda wydarzyły się w moim życiu, to i tak będzie to moje osobiste świadectwo, któremu i tak wielu nie da wiary.
A wielu za czasów Jezusa cuda ogladało na własne oczy, nie skłoniło to jednak ich do tego, zeby w Niego uwierzyć i się nawrócić.
Bo podstawą naszej wiary wcale nie cuda mają być.
Odpowiedz
Smile
KLIK>> http://zbawieni.com/showthread.php?tid=571&pid=4736#pid4736
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości