Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam wszystkim
Ja osobiście nie wierzę że trzecia osoba istnieje , DUCH ŚWIĘTY w odniesieniu do osoby to poprostu inne imię OJCA lub SYNA , postaram się kiedyś napisać o tym szerzej i wyszczególnić wszystkie teksty które w kluczowych tematach pomijają hipotetyczną trzecią osobę ,

PAN JEZUS - Duchem Świętym jest nazywany np z Dziejach Apostolskich : " Paweł rzekł jedno słowo: Dobrze Duch Święty powiedział do ojców waszych przez proroka Izajasza, (26) mówiąc: Idź do ludu tego i mów: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli;Będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie. (27) Albowiem otępiało serce tego ludu,Uszy ich dotknęła głuchota,Oczy swe przymrużyli,Żeby oczami nie widzieliI uszami nie słyszeli,I sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się,A ja żebym ich nie uleczył" - Dzieje 28:25-27 - cytat ten wzięty jest z 6 rozdziału Księgi Izajasza ale wg Ewangelii Jana 12:37-41 , słowa te wypowiedział PAN JEZUS , bo cały 6 rozdział pokazuje chwałe PANA JEZUSA i to PAN JEZUS mówił do Izajasza a więc widac ze Duch Święty to np inne imię PANA JEZUSA ale równiez OJCA , oczywiscie sa zwroty ze duch święty to dary m natchnienie m moc , czynna siła Boża - duch święty / DUCH ŚWIĘTY ma bardzo szeroki wachlarz znaczań ale nigdzie wg mnie nie oznacza trzeciej osoby

, "Wy jesteście świadkami tego. (49) A oto Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż zostaniecie przyobleczeni mocą z wysokości " - Łukasza 24:28-29 ................."A spożywając z nimi posiłek, nakazał im: Nie oddalajcie się z Jerozolimy, lecz oczekujcie obietnicy Ojca, o której słyszeliście ode mnie; (5) Jan bowiem chrzcił wodą, ale wy po niewielu dniach będziecie ochrzczeni Duchem Świętym." - Dzieje Apostolskie 1:4-5 - w tym przypadku duch święty = moc

,
Odpowiedz
(25-11-2012, 09:12 AM)MieczDucha napisał(a):  Ja osobiście nie wierzę że trzecia osoba istnieje , DUCH ŚWIĘTY w odniesieniu do osoby to poprostu inne imię OJCA lub SYNA , postaram się kiedyś napisać o tym szerzej i wyszczególnić wszystkie teksty które w kluczowych tematach pomijają hipotetyczną trzecią osobę ,

PAN JEZUS - Duchem Świętym jest nazywany np z Dziejach Apostolskich : " Paweł rzekł jedno słowo: Dobrze Duch Święty powiedział do ojców waszych przez proroka Izajasza, (26) mówiąc: Idź do ludu tego i mów: Będziecie stale słuchać, a nie będziecie rozumieli;Będziecie ustawicznie patrzeć, a nie ujrzycie. (27) Albowiem otępiało serce tego ludu,Uszy ich dotknęła głuchota,Oczy swe przymrużyli,Żeby oczami nie widzieliI uszami nie słyszeli,I sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się,A ja żebym ich nie uleczył" - Dzieje 28:25-27 - cytat ten wzięty jest z 6 rozdziału Księgi Izajasza ale wg Ewangelii Jana 12:37-41 , słowa te wypowiedział PAN JEZUS , bo cały 6 rozdział pokazuje chwałe PANA JEZUSA i to PAN JEZUS mówił do Izajasza a więc widac ze Duch Święty to np inne imię PANA JEZUSA ale równiez OJCA , oczywiscie sa zwroty ze duch święty to dary m natchnienie m moc , czynna siła Boża - duch święty / DUCH ŚWIĘTY ma bardzo szeroki wachlarz znaczań ale nigdzie wg mnie nie oznacza trzeciej osoby

Mieczu, najpierw spojrz prosze na to co zaznaczylam na czerwono w Twojej wypowiedzi, a szczegolnie to co podkreslilam. Widzisz niekonsekwencje ? Smile

Teraz na to co pogrubilam, ze Pan Jezus nazwany jest Duchem Swietym. To prawda! On jest Duchem Swietym!
Pan Jezus tez poczal sie z Ducha Swietego, prawda ?
wiec Kto jest Ojcem Pana Jezusa?
Skoro Duch Swiety to rowniez "inne imie Ojca" - jak sam mowisz. Smile
a teraz;
Izajasza 9.5: „Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.” Smile
Odpowiedz
Przepraszam że przerwę, ale od dłuższego czasu zastanawiam się jeszcze nad jedną ważną rzeczą prócz przyjmowania Eucharystii w sprawie odejścia z KRK. Przecież jest przykazanie Pamiętaj abyś dzień święty święcił. I co z tym fantem zrobić?
Odpowiedz
(22-11-2012, 11:27 PM)agnieszka napisał(a):  
Cytat:ja na obecna chwilę jestem sam ze swoją wiarą - nie znam biblijnych chrześcijan którzyby uznawali PANA JEZUSA a BOGA YHVH
mozesz wyjasnic jak to sie stalo, ze uwazasz, ze nie znasz takich chrzescijan ?

, wiekszosc zycia byłem osoba bezbozna [ tzw która niby nie była ateistą ale żyła bez Boga i w wielkim grzechu] , kiedy dano mi było się nawrócic i poznac PANA JEZUSA , wtedy byłem sam ze swoją wiarą i tak zostało , że nie znam osób które wierzą ze biblia jest natchniona , którzy poważnie ją traktują a jednocześnie wierzą że PAN JEZUS jest BOGIEM.

, jesli Bogu wyda się dobre abym poznał kogos to postawi taka osobe czy osoby na mojej drodze ale sam nie będę szukał na siłe tak ja to robi wiele osób , które nieswiadomie wpadaja w szpony organizacji,Wiec niech sie dzieje wola Pana Jezusa ale niech mnie uchroni przed ludzmi zdradliwymi , podstepnymi

(26-11-2012, 09:31 PM)Dakota napisał(a):  Przepraszam że przerwę, ale od dłuższego czasu zastanawiam się jeszcze nad jedną ważną rzeczą prócz przyjmowania Eucharystii w sprawie odejścia z KRK. Przecież jest przykazanie Pamiętaj abyś dzień święty święcił. I co z tym fantem zrobić?

, po pierwsze to jak pewnie wiesz słowa te dotycza STAREGO PRZYMIERZA które zostało zawarte ze starżytnymi Izraelitami , kiedy dokonała się ofiara z Golgoty , wtedy zaczało obowiazywac nowe przymierze w którym nie musimy przestrzegac żądnych dni - nie musisz w sobote przestrzegac dnia jak to robili Izraelici , oczywiscie jesli chcesz to mozesz to robic ale biblia nie wymaga od nas tego wrecz przeciwnie mamy wolna reke :

, "Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu. (6) Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu." - Rzymian 14:5-6

, sabat czyli sobota - 7 dzien wg biblii to cien przyszłych rzeczy ale rzeczywistoscia jest BÓG JEZUS : "Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. (17) Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus" - list do Kolosan 2:16-17

, sabat to odpoczynek i symbolizuje przyszłe 1000 letnie królestwo , bo 7 dni symbolizuje 7000 lat , obecnie zyjemy w 6 dniu ale kiedy powróci PAN JEZUS nastanie dla ludu Bożego odpoczynek czyli sabat , znany nam jako 1000 letnie królestwo
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości