Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Droga nowa i żywa
Co sądzicie o tej nowej i żywej drodze, o której mówi nam autor Listu do Hebrajczyków ?

,,Mając więc, bracia, ufność, iż przez krew Jezusa mamy wstęp do świątyni
Drogą nową i żywą, którą otworzył dla nas poprzez zasłonę, to jest przez ciało swoje,Oraz kapłana wielkiego nad domem Bożym, Wejdźmy na nią ze szczerym sercem, w pełni wiary, oczyszczeni w sercach od złego sumienia i obmyci na ciele wodą czystą;" ( Heb 10,19-22)

Czy ktoś zastanawiał się nad tym tekstem ?
Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza ( Rzym 12,1)
http://www.brunstad.org
Odpowiedz
Może rozpoczniemy dyskusje ten temat o ile zakwalifikujecie go jako biblijny Smile

Zapraszam wszystkich do zabierania głosu Smile
Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza ( Rzym 12,1)
Odpowiedz
Oczywiście ,ale nie moge mówic ponieważ jeszcze nie przyjmujecie Ciała.
A bez tego poznania nie można isć ta Drogą.
Odpowiedz
Czyli dyskutujemy o niedyskutowaniu ?Smile
Odpowiedz
(20-01-2013, 07:15 PM)Elihu napisał(a):  Co sądzicie o tej nowej i żywej drodze, o której mówi nam autor Listu do Hebrajczyków ? ,Mając więc, bracia, ufność, iż przez krew Jezusa mamy wstęp do świątyni Czy ktoś zastanawiał się nad tym tekstem ?

To oznacza że każdy z ludzi dostaje zaszczyt wstąpienia do "świątyni Boga" właśnie przez przelaną krew Jezusa Chrystusa, bo nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przez Jezusa Chrystusa Smile

Cytat:"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą, prawdą i życiem i nikt nie przychodzi do Ojca jak TYLKO PRZEZE MNIE"
(Ew. Św. Jana 14:6 )

Jezus pojednał Nas z Bogiem! doprowadzi do zgody, harmonii, jedności, porozumienia, przywróci przyjazne stosunki. Greckie słowa odnoszące się do pojednania pochodzą od czasownika allásso, który przede wszystkim znaczy „zmienić; odmienić” (Dz 6:14; Gal 4:20, Bw).

Cytat:Ludzie się oddalili od Boga, opuścili i nie pozostają z Nim w zgodzie ani w przyjaznych stosunkach, stali się Jego nieprzyjaciółmi a to z powodu grzechu pierwszego człowieka, Adama, wszyscy jego potomkowie odziedziczyli grzeszność i niedoskonałość (Rz 5:12; por. Iz 43:27).

Cytat:To nie znaczy że Bóg złagodził swe stanowisko i zaczął tolerować występek, ale że miłosiernie nawołuje grzeszników, by szukali pokoju i uniknęli nieuchronnych skutków Jego uzasadnionego gniewu, który wyleje na każdego, kto uporczywie sprzeciwia się Jego świętej woli, zmierzając do nieuniknionej zagłady (por. Eze 33:11)
na podstawie artykułu:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200003664#s=19:779-19:1315

Jezus przyszedł na świat aby to "odmienić"

I aby każdy człowiek który w Niego wierzy miał zaszczyt wejść do "świątyni Boga"

Cytat:„Bóg jednał ze sobą świat za pośrednictwem Chrystusa, nie poczytując im ich wykroczeń”
(2Ko 5:19)

Ale na podstawie ofiary Jezusa nie wszyscy zostają automatycznie pojednani z Bogiem, apostoł wspomina również:

„Pojednajcie się z Bogiem” (2Ko 5:20).

Jezus bowiem przyszedł, aby „dać swoją duszę jako okup w zamian za wielu”, i tylko ten, „kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto jest nieposłuszny Synowi, nie ujrzy życia, lecz pozostaje na nim srogi gniew Boży” (Mt 20:28; Jn 3:36; por. Rz 5:18, 19; 2Ts 1:7, 8).

Jezus jest jedyną drogą do Boga, dostępną dla Żydów, ale również dla nie-Żydów, którzy również mogą stać się uczestnikami nowego przymierza i współdziedzicami Królestwa u boku Chrystusa.
(Ef 2:14-22; Rz 8:16, 17; Heb 9:15).

Ale nie wystarczy wierzyć, bowiem "demony też wierzą i drżą"

(Mat. 7:21)
Cytat:Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.

Więcej w tym temacie w artykule:
"Pojednanie"
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200003664#s=19:779-19:1315

oraz temacie na forum:
"Prosta droga do zbawienia"
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=248
Odpowiedz
Trudno z Tobą się nie zgodzić Obserwatorze jednak koncentrujesz swoją wypowiedź wyłącznie na krwi Jezusa oraz na wierze ale autor listu do Hebrajczyków pisze jeszcze ,,Drogą nową i żywą, którą otworzył dla nas poprzez zasłonę, to jest przez ciało swoje,"
Tak więc zapraszam do dyskusji nad drugim aspektem problemu .
Odpowiedz
Wydaje mi się że w mojej poprzedniej wypowiedzi jeśli mowa o przelaniu krwi to logiczne jest również że mowa jest także o ciele, które Jezus Chrystus złożył na okup za nas wszystkich tym samym otwierając nam "nową drogę" do Ojca, wcześniej mieliśmy tylko surowe prawo - 10 przykazań których Izraelczycy nie potrafili wykonywać, składali ofiary ze zwierząt ku przebłaganiu swoich win, (Jezus jest ofiarą doskonałą i dlatego więcej nie potrzeba). Dzięki Chrystusowi, Naszemu orędownikowi stajemy się godnym przebaczenia bez względu jakie grzechy popełnialiśmy (Jezus jest zasłoną grzechów ludzkich) i przyjęcia nas przed oblicze Boga, pod warunkiem naszego nawrócenia się, przyjęcia tego daru czyli okupu Jezusa i pod warunkiem słuchania słów Jezusa który nawołuje abyśmy pełnili wolę Bożą. Smile

Cytat:„Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.”
(1 Jan 2,1 BW)
Odpowiedz
Obserwator napisał(a):Jezus jest ofiarą doskonałą i dlatego więcej nie potrzeba) dzięki Chrystusowi, Naszemu orędownikowi stajemy się godnym przebaczenia bez względu jaki grzechy popełnialiśmy i przyjęcia nas przed oblicze Boga, pod warunkiem naszego nawrócenia się, przyjęcia tego daru czyli okupu Jezusa i pod warunkiem słuchania słów Jezusa kry nawołuje abyśmy pełnili wolę Bożą.

Czy to , o czym piszesz dotyczy grzechów przeszłych , czyli przed nawróceniem , czy po nawróceniu także ?
Odpowiedz
(27-01-2013, 04:24 PM)Elihu napisał(a):  Czy to , o czym piszesz dotyczy grzechów przeszłych , czyli przed nawróceniem , czy po nawróceniu także ?

Nie wiem w jaki sposób Jezus Chrystus miałby zakryć grzechy tego człowieka który nigdy się nie nawrócił, krzywdził dalej innych bliźnich aż do samej śmierci, natomiast jak najbardziej ci którzy się nawrócili w swoim życiu uczynili wiele grzechów, np. byli więźniowie, którzy się nawracają nadal będą grzeszyć, w końcu są niedoskonali jak my wszyscy a my starając się być sprawiedliwi jak nasz Pan Jezus Chrystus musimy im również wybaczyć bez względu na to co czynili w przeszłości, powinniśmy także ze wszystkich sił starać się jak najlepiej wykonywać posłusznie nakazy Boga aby tych grzechów było jak najmniej, bo właśnie za takimi ludźmi Jezus się wstawia u Ojca.

Trzeba pamiętać że ten kto dostąpił zaszczytu poznania PRAWDY czyli słyszał już Dobrą Nowinę = Królestwo Boże, odkupienie naszych grzechów, po czym przystąpił do wiernych wyznawców Boga Ojca ale po jakimś czasie się rozmyślił lub wolał czynić sobie swoja wolę, (róbta co chceta) to winy oraz stan takiego człowieka jest gorszy niż tego który jeszcze PRAWDY o Jezusie nie poznał i nie miał okazji jej przyjąć bowiem taki człowiek jest porównany do psa który wraca do swych wymiocin!

(2 Piotr. 2:20-22)

Cytat:Jeśli bowiem przez poznanie Pana i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa wyzwolili się od brudów świata, lecz potem znowu w nie uwikłani dają im się opanować, to stan ich ostateczny jest gorszy niż poprzedni.
Lepiej bowiem byłoby dla nich nie poznać drogi sprawiedliwości, niż poznawszy ją, odwrócić się od przekazanego im świętego przykazania.Sprawdza się na nich treść owego przysłowia: Wraca pies do wymiocin swoich, oraz: Umyta świnia znów się tarza w błocie.

Polecam cały drugi rozdział 2 Piotra.

Najlepiej to prosić w modlitwie Boga aby Nam odpowiadał na wszelkie pytania czy nasze dylematy poprzez swoje Boże Słowo.

Szczera modlitwa, prawdziwa i nieobłudna wiara a także podporządkowanie się najważniejszemu przykazaniu o miłości oraz studiowanie biblii lub ciekawych publikacji a gwarantuję że odpowiedzi się znajdą. Wink

(Łuk. 11:9-10)
"A Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
10. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą."
Odpowiedz
Nie zrozumiałeś mnie Obserwatorze i dlatego piszesz do mnie jak do katolika, który nie wie co to jest nawrócenie .
Ja pytałem tylko,o sytuację , w której zgrzeszy człowiek nawrócony - co ma zrobić według Ciebie .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości