Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienia ?!
Witaj Agnieszko,

Moje przewrażliwienie nie jest kompletnie spowodowane tym o czym piszesz. Eusiem jest na forum nowy a już w dwóch tematach zapodał swoje linki zamiast merytorycznie podyskutować. Stąd wnioskuję, że ta sytuacja będzie się dalej powtarzać co oczywiście nie ma sensu i jest narzucaniem i spamem nie do tematu. Nie chcę by te ataki na ŚJ przerodziły się następnie w ataki na Obserwatora, gdyż Obserwator jest według mnie bardzo wartościową osobą i nie chciałbym aby uciekł z tego forum. Podobnie aga jest według mnie wartościową osobą i żałuję, że sobie poszła.

Bardzo podobnie zachowywał się veteran. Dużo ataków, mało merytorycznej dyskusji. Nie chcę by to się powtórzyło.

Nie musisz mi oczywiście wierzyć Agnieszko. Staram się po prostu być sprawiedliwy Smile

Odpowiedz
(22-01-2013, 12:16 PM)Admin napisał(a):  Witaj Agnieszko,

Moje przewrażliwienie nie jest kompletnie spowodowane tym o czym piszesz. Eusiem jest na forum nowy a już w dwóch tematach zapodał swoje linki zamiast merytorycznie podyskutować. Stąd wnioskuję, że ta sytuacja będzie się dalej powtarzać co oczywiście nie ma sensu i jest narzucaniem i spamem nie do tematu. Nie chcę by te ataki na ŚJ przerodziły się następnie w ataki na Obserwatora, gdyż Obserwator jest według mnie bardzo wartościową osobą i nie chciałbym aby uciekł z tego forum. Podobnie aga jest według mnie wartościową osobą i żałuję, że sobie poszła.

Bardzo podobnie zachowywał się veteran. Dużo ataków, mało merytorycznej dyskusji. Nie chcę by to się powtórzyło.

Nie musisz mi oczywiście wierzyć Agnieszko. Staram się po prostu być sprawiedliwy Smile

Adminie, hmm, starasz sie byc sprawiedliwy, ale moim zdaniem nie jestes w tym przypadku. Eusiem jest nowy na tym forum, napisal 7 postow i wszystkie sa merytoryczne, sprawdzilam jeszcze raz. Nikogo nie obraza, nie poniza, nie wyzywa, przywital sie ze wszystkimi i rozmawia merytorycznie odnoszac sie do tematu watkow. Zupelnie nie mozesz porownywac go do zachowania veterana jekie prezentowal na tym forum, bo obarazasz tym jego i mnie. Smile
Co do linkow to Obserwator wkleja ich tysiace, ja rowniez wklejam.
Nie zauwazylam, by ktos atakowal Obserwatora, ani agi, wiec kieruja Toba osobiste sympatie ze wgledu na podobne poglady, a nie sprawiedliwosc, Adminie.
To ludzkie.

Odpowiedz
Nie mam nic przeciwko wklejaniu linków ale powinny być one do tematu. Temat tego wątku jest wszystkim znany i chciałem aby jeśli się ktoś wypowiada to żeby to robił zgodnie z tematem. Atakowanie całej organizacji jest według mnie nie na miejscu w tym temacie. To tak, jakby atakować youtube za to, że ktoś wkleił z niego link do wartościowego filmu.

W tym przypadku nikt nie przeczytał artykułu, który wkleił Obserwator natomiast występuje atak na jakąś religię. Dla mnie to nie ma sensu.

Jeśli chodzi o osobiste sympatie to rzeczywiście mam takie ale nie ze względu na poglądy a ze względu na owoce jakie dana osoba wydaje.

pozdrawiam Smile
Odpowiedz
Adminie, zgadzam sie z Toba, ze nalezy dyskutowac na temat watku, ale Obserwator rowniez przemycil link do innych tematow, wiec eusiem odniosl sie do tego rowniez, dlatego, ze zostaly w tym temacie zapodane inne tematy, wiec zgadzam sie rowniez z eusiem, ze "kto dyskutuje na wiele tematow nie dyskutuje wcale". Obserwator nie jest tu po to, by dyskutowac, ale tak jak sam przyznal, by zarzucic temat i obserwowac.
Mnie to akurat nie przeszkadza, ze ktos sobie cos wklei, jesli mam ochote czytam jesli nie mam nie czytam, jesli mam ochote odniose sie do tego lub nie, sama tez wklejam artykuly, ktore uwazam za wartosciowe.

p.s. ciekawe, ze Obserwatora i age uwazasz za wartosciowych, a u eusiem wypatrzyles nienawisc, bardzo to ciekawe, Adminie, hmm... Huh
Odpowiedz
Zbyt pochopnie posądziłem eusiem o nienawiść za co przeprosiłem na samym początku, nie wiem czy pamiętasz jeszcze Agnieszko. Dlatego jeszcze raz przepraszam jeśli eusiem nie ma ŚJ w nienawiści Smile
Odpowiedz

Kiedyś w tamtym roku napisałem coś bardzo istotnego. Myślę że co poniektórzy to jeszcze pamiętają. Otóż napisałem że wkrótce mogą się rozpocząć ataki nawet w stronę administratora (podważana obiektywność itd. osobowość, będą pisali że Ja i Admin to ta sama osoba, itp.), a forum wpiszą na czarną listę forów niebezpiecznych. Po wyrzuceniu użytkowników Veteran i Seler niemal do tego doszło i podważano autorytet właściciela tej strony (ja byłem "agentem"), chociaż jawne były czyny za jakie administrator miał prawo blokować te osoby. Dlaczego to wtedy napisałem? Bo już się z tym spotkałem NIE RAZ!

Ogólnie to księga Syracha całkiem przypadkowo zbiegła mi się z sytuacjami na tym forum (trafiło mi się także mnóstwo wersetów biblijnych, o których może nie powiem publicznie ale jakby dosadnie opisały obecną sytuację na forum. Dziś przytrafił mi się werset biblijny gdzieś właśnie z tej księgi, który brzmiał podobnie: "ten kto ma doświadczenie ten wie więcej" nie piszę to dlatego że chciałbym się wywyższyć ale po prostu dlatego że mam pewne doświadczenia życiowe i przez wiele lat w internecie widziałem mnóstwo rzeczy (dzieckiem już od dawna również nie jestem), będąc na wielu forach dyskusyjnych, prowadząc strony internetowe, będąc wewnątrz organizacji religijnych mnóstwo rzeczy doświadczałem i się nauczyłem również na swoich błędach. Wiem że wielu ludzi tego samego nie doświadczyło a jednak pisze o czymś czego dogłębnie jeszcze nie poznali czy nie doświadczyli, czasem pisząc nieroztropnie lub tylko powtarzając za innymi, być może przyjdzie czas że zdanie zmienią ale wpisy na forach pozostaną latami.

Wątek ten miał spełnić dwa zadania:

Pierwszym zadaniem była moja troska o tych ludzi, którzy zadają trudne pytania, a najtrudniejszym jest właśnie pytanie dlaczego ten świat jest zły i dlaczego Bóg tego prędko nie skończy, artykuł naprawdę wyjaśnia wszystkie te kwestie i odpowiada na trudne pytania a do tej pory nie znalazłem lepszej odpowiedzi, w dodatku artykuł ukazuję zdumiewająco PRAWDZIWĄ MĄDROŚĆ BOGA.

Drugim zadaniem tego wątku było sprawdzenie reakcji pewnych osób.

Wielu kieruje się uprzedzeniami a to prowadzi do takiego obłędu jaki widać nie tylko w tym wątku.

Dobrze to ujął Administrator, po prostu wielu boi się przeczytać ten artykuł w całości a już zaczyna komentować niepochlebnie, a "żyjąc w świetle" nikt nie powinien się tego obawiać, jeśli coś w tym artykule jest nie tak powinien napisać co takiego. tak samo jak w moim poprzednim temacie o Jezusie ,gdzie przytaczałem wersety które budzą u mnie wątpliwości, nikt się do tego nie odniósł, zrobiło mi się przykro.

Wątek oraz autora wątku jak na 99% forów dyskusyjnych sprowadzono do tego samego, do bałaganu i odstraszania od ŚJ i oczerniania, choć ja sam nie nawoływałem do wstępowania do jakiejkolwiek organizacji a już jestem skreślony, admin ledwie coś napomknął już w jego stronę lecą gromy.

O to samo poszło z użytkownikiem MieczDucha, gdzie napominałem Go aby nie kierował się uprzedzeniami ale czasem nie bał się zaznajomić z literaturą wyjaśniającą różne teksty biblijne lub nasze codzienne życie. Od razu wojna. Nikomu jeszcze na siłę nie kazałem wstąpienie do organizacji jako tej jedynej słusznej, może są tacy ludzie, którzy tak robią i są wszystkiego pewni na 100%, ja zaledwie zgodziłem się z paroma kwestiami, które głoszą ŚJ z radością podzieliłem się tym na forum bo odczułem taką potrzebę, być może Bóg chce aby jakiś cichy czytelnik chciał to przeczytać coś sobie przemyśleć (NIC NIE DZIEJE SIĘ PRZPADKOWO!), albo nabrać doświadczenia, np. jakie są reakcje na niewygodną wiedzę innych wyznawców.

A administrator słusznie poprosił oto aby na forum nie rozlał się poważny spór (ponieważ będzie się rejestrowało coraz więcej osób które na forum będą jedynie powtarzały te same linki do stron jakie wymienił Elihu i MieczDucha i na tym skończy się dyskusja a zacznie degradacja forum). Widziałem to nie raz i nie jeden upadek takich forów dyskusyjnych gdzie wychodziło za dużo prawdy o świecie czy nawet postępowaniu innych chrześcijan.

A prawdziwy chrześcijanin nigdy na takie forum nie wejdzie jak zobaczy co się wyprawia i jak z armaty strzelają w kierunku much, przecież zostanie zagadany a być może i wyrzucony zależy od administratora.

A jeszcze dodam że dziś również trafiłem na werset (nie pamiętam dokładnie jaki rozdział) zacytuję swoimi słowami: "po co budować jak ktoś rujnuje, obydwaj się napracują niepotrzebnie" więc postanowiłem że jeśli nadal będzie się działo na forum jak teraz to proszę mi wybaczyć i przepraszam Cię administratorze ale będę musiał po prostu odejść, nie chcę uczestniczyć w syzyfowej pracy z której nikt pożytku miał nie będzie, "mówić można do słuchacza" a nie tego który mów innych kompletnie nie szanuje i nie przyjmuje.

Pozdrawiam. Smile
Odpowiedz
(22-01-2013, 02:32 PM)Admin napisał(a):  Zbyt pochopnie posądziłem eusiem o nienawiść za co przeprosiłem na samym początku, nie wiem czy pamiętasz jeszcze Agnieszko. Dlatego jeszcze raz przepraszam jeśli eusiem nie ma ŚJ w nienawiści Smile
Adminie, na poczatku napisales;
Cytat:jeśli nie ma w tym nienawiści to przepraszam.
Teraz wyzej piszesz tak samo.

Znaczy to, ze przepraszasz na wszelki wypadek, a nie z przekonania o tym, ze zbyt pochopnie posadziles eusiem o nienawisc. Smile

Odpowiedz
Masz rację Agnieszka. Zatem przepraszam eusiem Smile
Odpowiedz
Adminie i jeszcze jedno, ten pan, ktorego uwazasz za wartosciowego czlowieka i masz do tego prawo, jest uwazam prowokatorem, trolluje i manipuluje;
Obserwator napisał(a):admin ledwie coś napomknął już w jego stronę lecą gromy.
Czy uwazasz Adminie, ze poslalm w Ciebie "gromy" jak to ten pan probuje tu insynuowac ?
Odpowiedz
Nie
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości