Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nieuczciwosc cytowania
#1
"Pamiętaj, że korzystanie z cudzych publikacji bez podania źródła jest nieuczciwe i często kończy się oskarżeniem o plagiat i przykrymi konsekwencjami."

http://www.bibliotekawszkole.pl/dla_autorow.php

Jakkolwiek cytowanie publikacji ze Straznicy nie musi skonczyc sie przykrymi konsewencjami jednak cytowanie jako swojej wypowiedzi bez podania zrodla jest nieuczciwe.

Odpowiedz
#2
(26-01-2013, 06:38 PM)Elihu napisał(a):  Jeżeli nie otrzymałaś od autora publikacji pozwolenia aby opublikować artykuł na tym forum , to popełniłaś wykroczenie

Prawo nie jest jednoznaczne. To również zależy od danego kraju, nie wiemy nawet gdzie witryna zbawieni.com została założona, w jakim kraju i pod jakie prawo należy, w Polsce w kraju w którym mieszkam, jest to różnie interpretowane, było niedawno mnóstwo sporów o prawa autorskie (nie chodzi tylko o tekst ale mp3, filmy, użytek własny i te sprawy).

"Bez czerpania korzyści finansowych" itd., witryna zbawieni.com nie posiada reklam, nikt nie zarabia, podawane są źródła wiadomości a to najważniejsze, trudno jednoznacznie cokolwiek ferować, do tego potrzebny byłby wynajęty prawnik, jedni mówią że wolno cytować pod warunkiem podania źródła inni że nie.

Więcej po wpisaniu hasła do google:

"CZY INTERNET JEST PRASĄ?"

Więcej na:

http://homepages.ihug.co.nz/~antora/KULTINT/PRZEDRUK/PRAWO.HTM

http://forumprawne.org/prawo-autorskie/31544-prawo-cytatu.html

... ja się kierowałem artykułem 29, ustępem 1 a i b oraz 2

Cytat:Wolno w celach dydaktycznych i naukowych zamieszczać rozpowszechnione drobne utwory lub fragmenty większych utworów w antologiach.

Korzystam z rozpowszechnionych publicznie treści z które nie są pobierane jakiekolwiek opłaty, o dziwo są pewne wyznania chrześcijańskie albo pastorzy którzy spore kwoty pobierają za swoje nauki, więc takich źródeł nie cytuję absolutnie. Jeśli błędnie zinterpretowałem polskie prawo to mój błąd, przepraszam.


Ale to forum biblijne więc nie rozpisujmy się na nie te tematy co trzeba. Smile

Odpowiedz
#3
tak czy owak nieuczciwoscia jest cytowac czyjes publikacje jako swoje wypowiedzi, bez podania zrodla, tym bardziej, ze sa cytowane wybiorczo, a nie w calosci.

Na forum biblijnyn rowniez obowiazuje uczciwosc tym bardziej u kogos kto sie uwaza za "chrzescijaniena", " nie jest juz dzieckiem" i " ma wieloletnie doswiadczenie w internecie".

Odpowiedz
#4
Tak, w 4 postach zabrakło znaczników: {quote}{/quote} błąd już wyedytowany. Smile
Odpowiedz
#5
cudze wypowiedzi mozna wziac tez w cudzyslow i nalezy podac zrodlo.

bo o tym jest ten temat, ze nalezy - tego wymaga uczciwosc, by podac zrodlo jesli sie cytuje cudze wypowiedzi/ publikacje.
Odpowiedz
#6
a moim zdaniem jeżeli ktoś nie ma nic do ukrycia i jest to związane z wiarą nie powinien tak się oburzać jak koleżanka, widocznie kolega trafił w czuły punkt Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości