Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadkowie Jehowy - moje osobiste doświadczenia
Przypowieści. 26:26
Odpowiedz
Sal 26/26
Choć nienawiść ubiera się w szatę pozornej życzliwości, to jednak jej złość wyjdzie na jaw w zgromadzeniu.
.
nie miałes odwagi wstawic całości ?

robisz to co juz tu robiono - skad to sie w was bierze ?
domagacie sie wersetów ale po to by nimi KAMIENOWAC !?

ty tylko potwierdzasz ze świadectwo - agi - jest prawdziwe.

Odpowiedz
Obserwatorze, podałeś jako odpowiedź tym razem :

"Choć nienawiść ubiera się w szatę pozornej życzliwości, to jednak jej złość wyjdzie na jaw w zgromadzeniu. (Prz26;26)

Teraz z kolei zarzucasz mi nienawiść i pozorną życzliwość.

Otóż oznajmiam Tobie i przed Bogiem, że nie czuję do Ciebie nienawiści, a prawdziwą życzliwość.

Jakbym fałszywie życzliwa dla Ciebie była, to bym wprost Ci pewnych uwag nie zrobiła.

A te same Przypowieści mówią również(27:5,6)

"Lepsza jest jawna nagana, niż nieszczera miłość. 6Razy przyjaciela są oznaką wierności, pocałunki wroga są zwodnicze."

I oswiadczam, że w takim duchu działam. I w takim duchu zrobiłam Ci uwagę w wątku o trójcy i całe tło i kontekst jest tam do sprawdzenia.

I znowu nie musisz wierzyć w moje oświadczenie, ale ja wiem, ze mówię prawdę.

To Ty uczyniłeś sobie ze mnie wroga. Czy w zgromadzeniu moja złość wychodzi na jaw, czy raczej Twoja?

Bo ja się nie miotam w rzucaniu bezpodstawnych oskarżeń, ale jestem do dyspozycji i gotowa na rzeczową , uczciwą rozmowę
twarzą w twarz.

Odpowiedz
Jezus przestrzegał przed ŚJ i fałszywymi mejsaszami takimi jak np "Jezus z syberii" który zwiódł już bodajże 50tys ludzi( którzy z nim żyją w jego wiosce)

Ewangelia Św Mateusza '

24:23 Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24:24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
24:25 Oto przepowiedziałem wam.
24:26 Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.

to dokładnie można przypasować do rzekomego z martwych wstania sprawiedliwych w 1914.
Odpowiedz
Pod pewnym względem można by się zgodzić z tym, co napisałeś, ale na pewno nie zgodzą się z tym Świadkowie Jehowy.
Będą przy tym argumentować, że oni nie wierzą w żadne widzialne objawienia, że Chrystus się tu czy tam objawia, ani w wielkie znaki i cuda, bo te się ze śmiercią apostołów według nich skończyły, więc tych wersetów w żaden sposób do nich odnosić nie można.

Warto jednak mocno podkreślić,że za to Ś.J. wierzą, że Mesjasz już przyszedł i jest obecny, ale niewidzialnie , jakby w "ukryciu"od 1914 r. Wierzą również, że ten Mesjasz ustanowił tu na ziemi swego "przedstawiciela" w postaci "niewolnika wiernego i rozumnego", którego uznają za kanał łączności z Mesjaszem. Ten "niewolnik wierny" w zasadzie jest bezwzględnym dyktatorem, który ustala wykładnię Biblii i nie ma odwołania od tej wykładni. Nie różni się on pod tym wzgledem właściwie niczym od papieża w KK.
Bezsprzecznie można udowodnić, że ten "niewolnik wierny i roztropny" okazał się fałszywym prorokiem, bo jego zapowiedzi się nie sprawdziły. Można też udowodnić, że ten "niewolnik wierny" często zmieniał swoje nauki, czasami wracając z powrotem do tego, czego nauczał wcześniej, a czasami nauki zmieniał wielokrotnie w jednej sprawie. A dziwne by było, żeby coś takiego pochodziło od prawdziwego Mesjasza, który raz mówi jedno, zeby za chwilę powiedzieć coś wręcz przeciwnego.
Więc to ciało kierownicze Ś.J. czyli "niewolnik wierny i rozumny" nie jest kanałem łączności z prawdziwym Mesjaszem, bo prawdziwy Mesjasz był stały w tym , co głosił i czego nauczał.
Możemy więc powiedzieć, że w 1914 roku przyszedł "fałszywy Mesjasz", tak samo jak fałszywym prorokiem i nauczycielem jest jego rzekomy przedstawiciel na ziemi czyli ciało kierownicze Ś.J.
Paweł pisał (2Tym 2:17,18 ; 2Tes 2:2) o ludziach, którzy uczyli o tym, że już jakoby nastąpiło zmartwychwstanie i nastał dzień Pański, a cóż mógł mieć na myśli jeśli nie to, że miało się to odbyć niewidzialnie?.

Biblia zaś mówi o widzialnym przyjściu Mesjasza, że ujrzy Go wszelkie oko :Mat 24:30, Obj 1:7, Dz 1:11.

Dla mnie więc panowanie niewidzialnego Mesjasza od 1914 r. wpisuje się w ostrzeżenie dane przez Jezusa Chrystusa, że zanim On przyjdzie to powstanie wielu fałszywych Mesjaszy i wielu przyjdzie w imieniu Jezusa Chrystusa i wielu zwiodą.
Odpowiedz
Chciałabym podziękować Aga za świadectwo,które napisałaś, gdyż ja podobnie wszystko przeżywałam.Tylko tak ładnie nie umiem napisać i dobierać słów .Cieszę się że mogę ciebie poznaćSmile

tylko dopisze że u śj byłam z 5 pięć razy w ciągu 14 lat,z powodu tego co Aga napisała,bo ze mną i było podobnie .Teraz rozumiem dlaczego nie raz mam taką chęć być u nich bo dawałam złapać się na ich miłość powierzchowną ,i kilka prawd .
Odpowiedz
Witaj Nieliczna!

Znam wielu świadków Jehowy, wielu członków mojej rodziny do nich należy.Na tle naszego ,przede wszystkim, katolickiego społeczeństwa, świadkowie Jehowy prezentują się dość dobrze - nie ma więc co się dziwić, że sprawiają wrażenie prawdziwych chrześcijan. Znam jednak wiele osób, które nie są świadkami Jehowy, a o nich mogę powiedzieć to samo: że sprawiają wrażenie prawdziwych chrześcijan. Różnią się od świadków poglądami i tym, że nie głoszą od drzwi do drzwi, ale nie ma między nimi różnicy co do zewnętrznej ogłady i uczciwości. Piszę o zewnętrznej uczciwości i ogładzie, bo jak się pozna dobrze niektórych ś.J. od kuchni, to można się przekonać, że wcale tak różowo nie jest.
Paweł w Liscie do Rzymian 10:1-4 pisze o usprawiedliwieniu.Żydzi mieli gorliwość dla Boga, ale opartą o niewłaściwe usprawiedliwienie.
Usprawiedliwienie to ogłoszenie i uczynienie kogoś sprawiedliwym, oświadczenie że spełnia wymogi ...Paweł pisze że końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy , kto wierzy.
To jest sedno ewangelii Chrystusowej, że usprawiedliwienie jest za darmo przez wiarę w Jezusa Chrystusa.
I według mnie religie chrześcijańskie i w ogóle chrześcijanie dzielą się na tych, którzy tę ewangelię i jej przekaz zrozumieli i tych, którzy sedna ewangelii nie pojmują. Oczywiście jest jeszcze wiele innych linii podziału, ale co do istoty ewangelii ta jest zasadnicza.
Są religie, które już w swych podstawowych założeniach twierdzą, że wiara i łaska nie wystarcza do zbawienia, ale trzeba również wykonywać obrzędy, przyjmować sakramenty i zasługiwać sobie na zbawienie przez uczynki.Oni ustanowili sobie własne usprawiedliwienie, które do zbawienia nie prowadzi. Zbawienna i wyzwalająca nie jest gorliwość lecz prawda.Jeśli z fałszu czynimy swe schronienie, to nic ono nam nie da(Iz 28:15). To jest kluczowa sprawa, żeby poznać prawdę.
Zanim zacznie się cokolwiek głosić, to trzeba być pewnym, że się zna prawdę i głosi prawdę.
Bóg mówi(Jer.23:21,32), że nie posyłał proroków, a oni jednak biegną. Biegną ze swymi wyobrażeniami, snami, przekonaniami, ale
jeśli nie jest to od Boga, to ci prorocy nikomu nie pomogą, bo prawdziwej drogi nie pokazują, a tak naprawdę zaszkodzą, bo odwodzą od prawdy.
Świadkowie Jehowy okazali się fałszywymi prorokami. Dzisiaj już nie głoszą tego, co głosili wcześniej. Całkowicie się zdyskredytowali i Słowo Boże obnażyło ich jako fałszywych proroków, a jednak wielu ludzi nie bierze sobie do serca Bożego świadectwa o takich ludziach i dalej w tej organizacji tkwi.
Kto za daleko się zapędza , nie ma Boga(2Jana 9).
Jeśli ktoś głosi nieprawdę, nawet w dobrej wierze i gorliwości, to nie z Boga to wynika, bo Bóg nikogo z kłamliwym słowem na ustach nie wysyła. Biblia daje przykład, że kiedyś posłał ducha kłamliwego do fałszywych proroków Izraela, aby zwieść Achaba, ale to ta sama sytuacja, gdzie Paweł mówi(2Tes 2:9-11), że Bóg pozwala na sprowadzenie obłędu na ludzi nieprawych.
Nieprawość wierzy kłamstwu, sprawiedliwość prawdzie. Nie na darmo Pismo mówi, że dopiero sprawiedliwość daje światło i poznanie(Prz 4:18).
Usprawiedliwienie Boże czy własne wyobrażenie o usprawiedliwieniu?
Sprawiedliwy z wiary żyć będzie. Wiele znaczeń kryje się w tym wersecie, ja zaś chcę zwrócić uwagę na to, że Bóg daje wiarę sprawiedliwym, którzy w światłości i sprawiedliwie siebie osądzają, wiarę do tego, aby i w uczynkach swych też stali się sprawiedliwi.
Panie, przydaj nam wiary - powiedzieli apostołowie do Jezusa, a On odpowiedział:"nakarmcie najpierw Pana, to wtedy i wy będziecie jeść". W przypowieściach ukryte prawdy, ukryte od założenia świata, jak powiada Pismo i niestety dla wielu dalej ukryte.
Jezus mówi, że jak wyzwoli kogoś, kto jest niewolnikiem grzechu, to będzie on wtedy prawdziwie wolnym. Jan mówi, że kto się z Boga narodził nie grzeszy, Paweł mówi, że mamy się uważać za umarłych dla grzechu.
Biblia jest co do tego zgodna. Jezus jest Zbawicielem i Wyzwolicielem nie tylko od kary za grzech czyli śmierci, ale również wyzwolicielem od grzechu. Nikt temu zaprzeczyć nie może, a jednak jest to "martwa prawda"
Ludzie widzą te słowa w Biblii , a jednak im nie wierzą - a przecież wszystko jest możliwe dla wierzącego.
Świadkowie Jehowy nie uczą o wyzwoleniu od grzechu już teraz, ale mówią, że w 1000-letnim Królestwie będziemy się doskonalić.
Wiele innych religii i ludzi uczy podobnie, że nie możemy już teraz pokonać grzechu.
Po co więc nam właściwie wiara? Demony też wierzą, że jest Bóg i drżą.
Sprawiedliwy z wiary żyć będzie. Sprawiedliwość ducha i czystość serca sprowadzi od Boga wiarę do tego , żeby i dusza ,i ciało też wykonywały sprawiedliwość. Najpierw jednak w duchu rodzimy się dla Boga i nie ma innego początku, BO TYLKO Z TEGO NARODZENIA WYNIKA WIARA DO CZYSTOŚCI DUSZY I CIAŁA. Sami nie zapanujemy nad sobą - tylko moc Ducha przebywającego w nas może nas uzdolnić do świętości.
Świadkowie Jehowy zagrodzili drogę t.zw. drugim owcom do narodzenia z Ducha, twierdząc, że tyczy to tylko tych, którzy mają z Jezusem rządzić w niebie. Zaś narodzenie z Ducha to droga do świętości - i tylko taka i żadna inna.
Ci którzy prawdziwie uwierzyli w Jezusa Chrystusa i prawdziwie do Niego przyszli, otrzymują dar Ducha świętego właśnie po to, żeby przejąć naturę Chrystusa i stać się świętymi, bo bez uświęcenia nikt Pana nie ujrzy.
Ta prawda , choć jasno w Biblii wyrażona, przed wieloma jest ukryta, a na pewno jest ukryta przed świadkami Jehowy.
Niby z Bogiem się chodzi i wiele dla Niego robi, a celu,o jakim mówi Biblia, nie osiąga.
"Nigdy was nie znałem" mówi Jezus do tych którzy czynili nieprawość."Kto w małym jest niesprawiedliwy, ten będzie i w wielkim"
Na szatach świętych z czystego białego bisioru , nie było żadnej plamki. Na Dzień Pański mamy być doskonali bez żadnej skazy.
Wiele osób ma swe ukryte grzechy, które chowa w ciemności, a nieprawość mała lub duża i tak jest nieprawością.
Jeśli świętość nie jest możliwa do osiągnięcia, to po co Biblia o tym mówi?
Wiele religii i chrześcijan usypia ludzi, aby wiarą nie sięgali po świętość. Wielu też nie uczy prawdy o istocie ewangelii jak i znaczeniu narodzenia z Ducha.
Życzę Ci spełnienia Bożej obietnicy, jeśli jeszcze Ciebie ona nie dotyczy, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie!
Gorąco pozdrawiam,Aga
Odpowiedz
Witaj Aga ! Doświadczyłam duchowej przemiany i tak od 14 lat idę Chrystusem,nowe życie darowane w Chrystusie które rozciąga się przez całą wieczność ,codzienne ,które jest z łaski Bożej,jest nowym życiem w Chrystusie. Nad tym grzech już nie panuje ,jesli nawet czasami zgrzeszy.Przeżyłam wewnętrzną przemianę,i Jezus zmartwychwstały jest moim Panem i nie chcę żyć inaczej i pragnę aby było dobro i sprawiedliwość i prawda ,bo kłamczuchów i samolubów to nie lubię najbardziej.I tak Mat,11;28 -30 Przyjdzcie do mnie wszyscy ,którzy utrudzeni jesteście a ja was pokrzepię .Kto trwa we mnie ,a ja w nim ,ten wydaje wiele owocu;bo beze mnie nic uczynić nie możecie J,15;5.
Odpowiedz
Bardzo cieszy mnie to, co napisałaś!

Życzę Ci Bożych błogosławieństw i wytrwałości na drodzę z Jezusem Chrystusem!

Serdecznie pozdrawiam!
Odpowiedz
(02-12-2014, 11:31 AM)nieliczna napisał(a):  u śj byłam z 5 pięć razy w ciągu 14 lat, ... dawałam złapać się na ich miłość powierzchowną ,i kilka prawd .

To wielka szkoda że tylko 5 razy w ciągu 14 lat i już tak rażący osąd, bo ja np. byłem już ze 100 razy i studiuję mnóstwo materiałów z jw.org i mam całkowicie odmienny pogląd zarówno dotyczący miłości Heart jak i prawd. Exclamation

Prawda o Świadkach Jehowy:
KLIK>> http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/prawda-o-swiadkach-jehowy.html

Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości