Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
imitacja/ imitacje antychrysta biblijnego
, "JAK ANTYCHRYST OSZUKA ŚWIAT" - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=6754

ODNOŚNIE CAŁEGO MOJEGO WPISU pod tytułem : Jak antychryst oszuka świat", TO CHCE ZAZNACZYĆ ŻE TO TYLKO JEDEN ZE SCENARIUSZY - PO BLISKO ROKU WIDZĘ ŻE NIEKTÓRE RZECZY MOGĄ BYĆ BŁĘDNE LUB SĄ BRAKI W PEWNYCH TEMATACH. OGÓLNY KIERUNEK, ŻE NWO POSŁUŻY JAKO OSZUSTWO JEST MOIM ZDANIEM DOBRYM KIERUNKIEM ALE ANTYCHRYST BIBLIJNY POŚLE PRZED SOBĄ CO NAJMNIEJ JEDNEGO CZŁOWIEKA KTÓRY BĘDZIE GO IMITOWAŁ.

IMITACJE PROROCTW, OSÓB BIBLIJNYCH W TYM ANTYCHRYSTA BĘDĄ NA PEWNO MIAŁY MIEJSCE A WIĘC MOŻLIWE ŻE CZĘŚĆ RZECZY Z MOJEGO WPISU DOKONA PODRÓBKA ANTYCHRYSTA - TZW TA OSOBA MOŻE DOKONAĆ WIELU POZYTYWNYCH REFORM I RZECZY NA POZIOMIE MATERIALNYM ALE JEDNAK BĘDZIE TO TYLKO CIEŃ TEGO CZEGO DOKONA PRAWDZIWY ANTYCHRYST - MOŻLIWE ŻE WŁAŚNIE ILUMINATÓW, MASONERIE ITP OBALI IMITACJA ANTYCHRYSTA. IMITACJA ANTYCHRYSTA PO OBWOŁANIU ANTYCHRYSTEM ZOSTAŁA BY OBALONA PRZEZ PRAWDZIWEGO ANTYCHRYSTA KTÓRY DOKONA WIELOKROTNIE WIĘKSZYCH RZECZY I WTEDY AUTOMATYCZNIE WIELU CHRZEŚCIJAN DAŁOBY SIĘ OSZUKAĆ.

MOIM ZDANIEM SZATAN BĘDZIE KREOWAŁ RÓŻNE WYDARZENIA W CELU PODROBIENIA BIBLIJNYCH WYDARZEŃ - MOIM ZDANIEM WIĘKSZOŚĆ PROROCTW BIBLIJNYCH BĘDZIE IMITOWANA PRZEZ SZATANA, DLATEGO TRZEBA TRZYMAĆ SIĘ BIBLIJNEGO WSKAZANIA - "PROROCTW NIE LEKCEWAŻCIE" - 1 TESALONICZAN 5:20.

OPRÓCZ JEDNEJ LUB WIELU IMITACJI ANTYCHRYSTA, CZY FAŁSZYWEGO PROROKA, PRAWDOPODOBNIE IMITOWANA BĘDZIE BITWA ARMAGEDON, TZW 3 ŚWIĄTYNIA WG MNIE BĘDZIE IMITACJĄ PROROCTWA A NIE SPEŁNIENIEM CO Z KOLEI SPRAWI ŻE TEN KTÓRY W NIEJ ZASIĄDZIE BĘDZIE IMITACJĄ ANTYCHRYSTA A NIE ANTYCHRYSTEM - INACZEJ SZATAN NIE ROZGŁASZAŁ BY TEGO NA CAŁY ŚWIAT ALE TRZYMAŁ W TAJEMNICY, RÓWNIEŻ WG MNIE BIBLIA POKAZUJE ŻE BUDYNEK NIE MOŻE BYĆ ŚWIĄTYNIĄ BOŻĄ. ZAPEWNE BĘDZIE TEŻ MÓWIONE ŻE TO SPEŁNIENIE SŁÓW O ŚWIATYNI Z KSIĘGI EZECHIELA.

TAJEMNICE BIBLII "APOKALIPSA" Z NATIONAL GEOGRAPHIC - http://www.dailymotion.com/video/xomv02_tajemnice-biblii-apokalipsa_lifestyle#.URPOT2fp5gs

ZAPEWNE DZIESIĄTKI, SETKI MILIONÓW LUDZI OBEJRZAŁO TEN FILM - W 28 MINUCIE JEST MÓWIONE ŻE ANTYCHRYST WEJDZIE DO ŚWIĄTYNI I PODA SIĘ ZA BOGA. TEN FILM TO STRASZNA MANIPULACJA ALE SZATAN BYŁBY IDIOTĄ GDYBY OGŁASZAŁ ŚWIATU TAKĄ RZECZ PO KTÓREJ ŁATWO BY BYŁO ROZPOZNAĆ ANTYCHRYSTA - ALE SZATAN CHCE ŻEBY LUDZIE WIERZYLI W TO BO TO BĘDZIE IMITACJA PROROCTWA I TEN KTÓRY TAM BĘDZIE DZIAŁAŁ BĘDZIE IMITACJĄ ANTYCHRYSTA.

CAŁY TEN FILM POKAZUJE IMITACJE ANTYCHRYSTA i IMITACJE INNYCH PROROCT. NA FILMIE NIE WARTO BUDOWAĆ WNIOSKÓW ALE JEST TO DODATKOWY ARGUMENT, A DZIESIĄTKI, SETKI MILIONÓW CHRZEŚCIJAN NP Z RUCHU ZIELONOŚWIĄTKOWEGO TO SMACZNY KĄSEK DLA SZATANA - WIĘC M.IN CI LUDZIE SĄ URABIANI NA IMITACJĘ ANTYCHRYSTA ABY PÓŻNIEJ PÓJŚĆ ZA PRAWDZIWYM ANTYCHRYSTEM

DO IMITACJI ANTYCHRYSTA JAK I DO PRAWDZIWEGO ANTYCHRYSTA BĘDĄ PRZYPISYWANE PROROCTWA ODNOSZĄCE SIĘ DO PANA JEZUSA I JEGO KRÓLESTWA NP :

1) kiedy imitacja antychrysta lub antychryst który będzie panował nad wszystkimi masami ludzmi : Izajasza 10:14, Objawienie Jana 13:7 wtedy chrześcijanie będą zwodzeni, że to wypełnienie słów biblijnych o PANU JEZUSIE : " jego władza będzie od morza do morza i od Eufratu aż po krańce ziemi." - Zachariasza 9:10. Innym fragmentem może być np : "I dano mu władzę i chwałę, i królestwo, aby mu służyły wszystkie ludy, narody i języki, Jego władza - władzą wieczną, niezmienną, jego królestwo - niezniszczalne" - Daniela 7:14.

NA 100 % PODOBNE WERSETY MÓWIĄCE O PANU JEZUSIE I JEGO WŁADZY BĘDĄ PRZYPISYWANE IMITACJI ANTYCHRYSTA A PÓŻNIEJ ANTYCHRYSTOWI.

2) NA PEWNO ZA RZĄDÓW IMITACJI ANTYCHRYSTA BĘDZIE IMITOWANE TEŻ "POKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO" - WTEDY FAŁSZYWE ORGANIZACJE BĘDĄ MÓWIĆ ŻE TO WYDARZENIE TO SPEŁNIENIE SŁÓW APOSTOŁA PAWŁA : "GDY BĘDĄ MÓWIĆ POKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO WTEDY PRZYJDZIE NA NICH NAGŁA ZAGŁADA" - no i pojawi się PRAWDZIWY ANTYCHRYST A WTEDY ZNOWU BĘDĄ MU PRZYPISYWANE PROROCTWA ODNOSZĄCE SIĘ DO RZADÓW PANA JEZUSA np : "Kładzie kres wojnom aż po krańce ziemi, Łamie łuki i kruszy włócznie, Wozy ogniem pali. (11) Przestańcie i poznajcie, żem Ja Bóg, Wywyższony między narodami, Wywyższony na ziemi!" - Psalm 46:10 LUB -

"Wtedy rozsądzać będzie narody i rozstrzygać sprawy wielu ludów. I przekują swoje miecze na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi i nie będą się już uczyć sztuki wojennej." - IZAJASZA 2:4 - TEGO TYPU PROROCTWA BĘDĄ PRZYPISYWANE ANTYCHRYSTOWI ALE I MOŻLIWE ŻE IMITACJI ANTYCHRYSTA.

PODOBNYCH PRZYKŁADÓW JEST WIĘCEJ WIĘC NA 100 % POJAWI SIĘ OSOBA / OSOBY KTÓRE BĘDĄ IMITOWAŁY ANTYCHRYSTA BIBLIJNEGO - OPRÓCZ MASS MEDIÓW RÓWNIEŻ NP PROKATOLICKIE ZWODNICZE PRZEKAZY JUŻ URABIAJĄ NA IMITACJE ANTYCHRYSTA : http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/08/17/antychryst-bedzie-twierdzil-ze-jest-mna-jezusem-chrystusem/

[b]
Odpowiedz
,,Pilnuj siebie samego i nauki, trwaj w tym, bo to czyniąc, i samego siebie zbawisz, i tych, którzy cię słuchają."( 1 Tym 4,16) - tego Ci życzę MieczuDucha - z całego serca i to zupełnie szczerze .
Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza ( Rzym 12,1)
http://www.brunstad.org
Odpowiedz
MD, na czym opierasz tą hipotezę imitacji? Czy w przypadku jakichkolwiek wypełnionych już proroctw zdarzyły się podobne imitacje? Nie przypominam sobie, żeby coś takiego miało miejsce.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz
(21-04-2014, 09:19 PM).Cyprian. napisał(a):  MD, na czym opierasz tą hipotezę imitacji? Czy w przypadku jakichkolwiek wypełnionych już proroctw zdarzyły się podobne imitacje? Nie przypominam sobie, żeby coś takiego miało miejsce.

na kilka rzeczach.

1) Świątynia Boża to nie budynek ale m.in uczniowie Jezusa Chrystusa

2) nauka o tzw 3 świątyni i antychryście w niej - jest propagowana, rozpowszechniania na całym świecie, również przez mass media, filmy, oraz inne religie jak islam

3) Pismo ostrzega przez fałszywymi znakami i cudami które będą tak wielkie że nawet wybrani będą zagrożeni - wybrani to nie są nominalni chrześcijanie ale biblijni chrześcijanie a skoro tak to te wielkie zwodnicze znaki i cuda będą wyglądały jak biblijne - teraz trzeba sobie odpowiedzieć o jakich znakach i cudach mówi Biblia i które z nich szatan będzie imitował - uważam że jedną z wielu imitacji właśnie będzie trzecia świątynia ale i pojawi się jedna czy kilka imitacji antychrysta a przecież ma on obalić przed sobą trzech króli - czy oni nie będą ukazywani jako antychryst - czy któryś z nich nie zasiądzie w 3 świątyni i nie będzie robił innych pozornie "antychrystowych" rzeczy ??

biorąc pod uwagę powyższe rzeczy, biorac pod uwagę że szatan zwodzi cały świat - trudno mi mieć inne zdanie - szatan jest bardzo sprytny. Moim zdaniem scenariusz będzie mniej więcej taki że trzecia świątynia zostanie odbudowana - zasiadzie w niej marionetka - później nadejdzie prawdziwy antychryst lub jeszcze jeden podstawiony czlowiek udający go,

i tu rodzą się dwa scenariusze :

1) prawdziwy antychryst niszczy 3 świątynie i imitacje antychrysta i buduje czwartą świątynię - światu mówi się że to świątynia Ezechiela - świat uznaje go za Boga/Mesjasza

2 drugi scenariusz - po pierwszej imitacji antychrysta, nadchodzi kolejny koń trojański i niszczy 3 świątynie, i poprzednika, buduje czwartą świątynię i mówi że to świątynia Ezechiela - swiat uznaje go za Boga/Mesjasza ale później nadchodzi antychryst z 13 rozdziału, czy z księgi Daniela i niszczy go, dyskredytuje chrześcijaństwo i inne religie i nadchodzi kompletnie nowa duchowość

skomplikowane scenariusze i to są tylko moje domysły na dziś dzień pewnie nie wiele warte ale co do samej 3 świątyni i antychrysta w niej to jestem pewny że to oszustwa i ten który w niej zasiądzie nie będzie prawdziwym antychrystem i 2 Tesaloniczan 2:4 nie mówi o budynku - ani o tzw 3 świątyni ani o żadnym innym budynku
Odpowiedz
(10-06-2014, 08:38 AM)MieczDucha napisał(a):  ...
2) nauka o tzw 3 świątyni i antychryście w niej - jest propagowana, rozpowszechniania na całym świecie, również przez mass media, filmy, oraz inne religie jak islam
...

Ale jest cała masa różnych rzeczy propagowana, różnych głupot itp. Sam fakt propagowania czegoś nie oznacza, że to coś będzie stanowić kiedyś bazę do imitacji wypełnienia się proroctwa.

(10-06-2014, 08:38 AM)MieczDucha napisał(a):  3) Pismo ostrzega przez fałszywymi znakami i cudami ...

Tak, ale nie spotkałem się, żeby gdzieś było ostrzeżenie przed imitacją wypełnienia się proroctwa. Wypełnienie się proroctw, o których tu mówisz jest szersze, moim zdaniem, niż znak, czy cud. Dlatego też zapytałem: Czy w przypadku jakichkolwiek wypełnionych już proroctw zdarzyły się podobne imitacje ich wypełnienia?

Jeśli tak, to jest "precedens", jeśli nie, to wytłumacz, na jakiej podstawie mam tak uznawać. Chodzi mi o to, czy potrafisz wskazać na podstawie Biblii, że zaistniała kiedykolwiek imitacja wypełnienia się proroctwa.
Odpowiedz
oczywiście że samo propagowanie nie musi oznaczać że ten budynek zwany 3 świątynią powstanie, ale jeśli powstanie to nie będzie to spełnieniem biblijnego proroctwa ale jego celowo wykreowaną imitacją

uważam że jesli chodzi o proroctwa czasów końca to one nadal są kwestią przyszłości, może oprócz tego : "Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą. (6) Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec"

możliwe że te rzeczy juz się dzieją ale nawet do tych nie mozemy miec 100 % przekonania, takie przekonanie przyjdzie gdy nadejdzie następne wydarzenie które jest kwestią nieznanej nam przyszłości : "Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi. (8) Ale to wszystko dopiero początek boleści." - 24 rozdział Ewangelii Mateusza rozdział 24

więc nie jestem Ci w stanie tego udowodnić na podstawie Biblii ponieważ, te wydarzenia są kwestią przyszłości, ale masz dziesiątki, setki przykładów osób, wydarzeń, rzeczy z których wiele jest celowo wykreowanych aby wyglądały na proroctwa biblijne mówiące o przyszłości - np uważam że celowo zbudowano tamę Ataturka żeby można było zablokować przepływ Eufratu, co już się zdarzało - następnie ludziom się wmawia i będzie wmawiać że to spełnienie proroctwa z księgi Objawienia które mówi o wylaniu jednej z czasz gniewu na Wielką rzekę Eufrat tak że wyschnie jej woda - tak na prawdę Biblią nie ma na myśli dosłownej rzeki z bliskiego wschodu ale widzisz jak łatwo jest i będzie wielu osobom wmówić że proroctwo się spełnia

podobnie np z wielkim miastem Babilonem - od Nowego Jorku czy USA, przez Watykan po odbudowywany Babilon w Iraku - a zadna z nich nie jest prawdziwym Wielkim Babilonem - i ludziom się wmawia że np odbudowywany Babilon w Iraku będzie centrum politycznym i ekonomicznym antychrysta i może tak będzie ale nie będzie to spełnienie proroctwa ale celowa jego imitacja aby ukryć znaczenie prawdziwego Wielkiego Babilonu i aby marionetkę ukazać jako antychrysta, tak aby później przyjdzie prawdziwy nie był poznany

i mozna tak podawac wiele przykładów
Odpowiedz
(20-06-2014, 11:56 AM)MieczDucha napisał(a):  ...
więc nie jestem Ci w stanie tego udowodnić na podstawie Biblii ponieważ, te wydarzenia są kwestią przyszłości,
...

Rozumiem, ale mnie nie o to chodziło. W Biblii są też proroctwa, które się już wypełniły. Czy odnośnie tych proroctw, które już się wypełniły, było coś takiego, jak próba ich imitacji? Moim zdaniem - nie. Zatem nie ma precedensu.

(20-06-2014, 11:56 AM)MieczDucha napisał(a):  ale masz dziesiątki, setki przykładów osób, wydarzeń, rzeczy z których wiele jest celowo wykreowanych aby wyglądały na proroctwa biblijne mówiące o przyszłości - np uważam że celowo zbudowano tamę Ataturka żeby można było zablokować przepływ Eufratu, co już się zdarzało - następnie ludziom się wmawia i będzie wmawiać że to spełnienie proroctwa z księgi Objawienia które mówi o wylaniu jednej z czasz gniewu na Wielką rzekę Eufrat tak że wyschnie jej woda - tak na prawdę Biblią nie ma na myśli dosłownej rzeki z bliskiego wschodu ale widzisz jak łatwo jest i będzie wielu osobom wmówić że proroctwo się spełnia

podobnie np z wielkim miastem Babilonem - od Nowego Jorku czy USA, przez Watykan po odbudowywany Babilon w Iraku - a zadna z nich nie jest prawdziwym Wielkim Babilonem - i ludziom się wmawia że np odbudowywany Babilon w Iraku będzie centrum politycznym i ekonomicznym antychrysta i może tak będzie ale nie będzie to spełnienie proroctwa ale celowa jego imitacja aby ukryć znaczenie prawdziwego Wielkiego Babilonu i aby marionetkę ukazać jako antychrysta, tak aby później przyjdzie prawdziwy nie był poznany

i mozna tak podawac wiele przykładów

Tak, rozumiem, ale to, o co faktycznie pytałem - jest powyżej.
Odpowiedz
(07-07-2014, 07:35 PM).Cyprian. napisał(a):  Rozumiem, ale mnie nie o to chodziło. W Biblii są też proroctwa, które się już wypełniły. Czy odnośnie tych proroctw, które już się wypełniły, było coś takiego, jak próba ich imitacji? Moim zdaniem - nie. Zatem nie ma precedensu.

jednak myśle że mogę podać jeden przykład ze starożytności - przypisywanie Antiochowi Epifanesowi wydarzen opisanych w księdze Daniela m.in z 8 rozdziału i z rozdziału 11 - ale to nie jest ważne - ważne że w dzisiejszych czasach miały, mają i będą mieć miejsca spreparowane wydarzenia, osoby które w oczach wielu chrześcijan wyglądaja i będą wyglądać na proroctwa - jeśli potrzebujesz na to dowodów biblijnych - to bardzo dobrze - poznaj prawdziwy charakter proroctw biblijnych a dowody same ci się pokażą

(07-07-2014, 07:35 PM).Cyprian. napisał(a):  Tak, rozumiem, ale to, o co faktycznie pytałem - jest powyżej.

ale rozumiesz zagrożenie tych działań - jak wielkie zwiedzenie przynoszą i przyniosą ??
Odpowiedz
(09-07-2014, 08:09 PM)MieczDucha napisał(a):  ale rozumiesz zagrożenie tych działań - jak wielkie zwiedzenie przynoszą i przyniosą ??

Pisząc "rozumiem", rozumiem co masz na myśli. Nad tym wszystkim jednak muszę się zastanowić, bo rozprawiasz tu o rzeczach dość trudnych, żeby nie powiedzieć, skomplikowanych. Biblia ostrzega przed zwiedzeniem, ale nie spotkałem się z tym, by było ostrzeżenie przez imitacją np. antychrysta, czy proroctw. Jeśli się mylę, to mnie popraw. Poza tym imitacja antychrysta kim będzie? Moim zdaniem i tak będzie antychrystem, bo będzie przeciwko Chrystusowi, przeciwko Prawdzie.
Odpowiedz
(09-07-2014, 09:14 PM).Cyprian. napisał(a):  Pisząc "rozumiem", rozumiem co masz na myśli. Nad tym wszystkim jednak muszę się zastanowić, bo rozprawiasz tu o rzeczach dość trudnych, żeby nie powiedzieć, skomplikowanych. Biblia ostrzega przed zwiedzeniem, ale nie spotkałem się z tym, by było ostrzeżenie przez imitacją np. antychrysta, czy proroctw. Jeśli się mylę, to mnie popraw. Poza tym imitacja antychrysta kim będzie? Moim zdaniem i tak będzie antychrystem, bo będzie przeciwko Chrystusowi, przeciwko Prawdzie.

najważniejsze że chcesz się zastanowić bo wielu zamiast zastanowić się na starcie ignorowało lub wyśmiewało to o czym piszę. Dam Ci jeszcze jeden dowód a może dwa :

" I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok" - Objawienie Jana 13:11 BW

, "Potem zobaczyłem inną bestię wychodzącą z ziemi, a miała dwa rogi podobne do Baranka, ale mówiła jak smok" - Uwspółcześniona Biblia Gdańska

, "Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi: miała dwa rogi podobne do rogów Baranka, a mówiła jak Smok." - Biblia Tysiąclecia

na pewno chodzi o Baranka z dużej litery - rogi to symbol władzy, mocy - jesli działanie fałszywego proroka ma być podobne do władzy, mocy PANA JEZUSA to musi mieć pewne podstawy zbudowane na Biblii. Podobnie mowa smoka to nie jest mowa szaleńca ale węża z Edenu który był przebiegły, roztropny w swojej strategii zwiedzenia

drugi możliwy dowód imitowania biblijnych wydarzeń czy wzorców to :

" I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi." - Objawienie Jana 13:13 BW

tutaj może być wskazówka co do wydarzenia z życia Eliasza i proroków Baala - wielu może w przyszłości robić różne zwiedzenia z ogniem, dlatego nie ma co doszukiwać się sztywnego scenariusza że jakoby pierwszy lepszy który sciągnie ogien będzie tym fałszywym prorokiem z 13 rozdziału - wąż starodawny jest bardzo sprytny
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości