Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy bestia już atakuje?
#1
Information 
Co dzisiaj słyszymy w dziennikach telewizyjnych na całym świecie, jaki jest główny temat? Oczywiście pedofilia wśród księży oraz wyraźny głos krytyki płynący ze strony ONZ do Watykanu oraz bezpośrednie nakazy narodów zjednoczonych, (które biblia przedstawia jako bestię), która usiłuje wymusić na Watykanie (członka wielkiego babilonu) ujawnienie akt w sprawie pedofilii.

Cytat:Pedofilia wśród księży. Watykan odpowiada na zarzuty ONZ

Apel ONZ ws. pedofilii w Kościele "Posłuży jedynie Watykanowi jako argument o ciągłych atakach"

ONZ do Watykanu: Usuńcie pedofilów z szeregów Kościoła

Watykan zarzuca ONZ ingerencję w sprawy Kościoła.

ONZ zażądał aby Watykan udostępnił swe archiwa na temat przypadków pedofilii w szeregach Kościoła oraz tych, którzy tuszowali ten proceder

Ostry apel ONZ w sprawie pedofilii w Kościele! Komitet Praw Dziecka domaga się od Watykanu „natychmiastowego usunięcia" wszystkich pedofilów z szeregów Kościoła

https://www.google.pl/search?client=opera&q=onz%2Bpedofilii%2Bwatykanowi&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Zaś krytycy ONZ sugerują że ONZ posuwa się za daleko w swych działaniach i że domaga się nawet zmian w naukach kościoła. Rolleyes
Apostoł Jan, któremu Bóg objawił co ma się stać w czasie końca tego systemu rzeczy, opisuje pewną scenę przedstawiającą ostateczne wyroki Boże. Siedmiu aniołów otrzymuje siedem czasz gniewu Bożego. Wyruszają, by wykonać to końcowe dzieło. Uwaga zostaje zwrócona na jednego z głównych wrogów Boga oraz „oblubienicy” Chrystusa — na „Babilon Wielki, matkę nierządnic”, „wielką metropolię mającą królestwo nad królami ziemi”. Bestia mająca siedem głów zrywa z nią przymierze, z wściekłością zwraca się przeciwko niej, pożera jej ciało i pali ją ogniem. Ci, którym powiązania z tą nierządnicą przynosiły zyski, pogrążają się w głębokiej żałobie, natomiast w niebie panuje ogromna radość (Obj 15-18).

Już widać że wpływy przywódców religijnych na narody świata coraz bardziej maleją, wierni przejrzeli na oczy i odstępują od fałszywych religii, kościoły w Holandii zamieniane są na restauracje i puby, nareszcie kończy się era panowania nad ludzkością fałszywych kościołów, które tylko ciemiężyły narody świata.

Polecam:
"O czym katolicy nie wiedzą?"
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=362&action=lastpost
.

2 Koryntian 6:14
Cytat:14 Nie wprzęgajcie się nierówno w jarzmo z niewierzącymi. Bo cóż wspólnego ma prawość z bezprawiem? Albo jakaż jest wspólnota światła z ciemnością? 15 Ponadto jakaż jest zgoda między Chrystusem a Belialem? Albo jakiż dział ma wierny z niewierzącym? 16 I jakąż ugodę ma świątynia Boża z bożkami? My bowiem jesteśmy świątynią Boga żywego, jak to Bóg powiedział: „Będę wśród nich przebywał i się przechadzał, i ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem”. 17 „‚Dlatego wyjdźcie spośród nich i się oddzielcie — mówi Jehowa — i przestańcie dotykać tego, co nieczyste’”; „‚a ja was przyjmę’”. 18 „‚I ja będę dla was ojcem, a wy będziecie dla mnie synami i córkami’ — mówi Jehowa, Wszechmocny”.

WIZERUNEK BESTII POŻERA NIERZĄDNICĘ

Jan opisuje, że szkarłatnej bestii — wizerunku pierwszej bestii — dosiada symboliczna nierządnica, która w ten sposób nią kieruje. Kobieta ta nosi imię „Babilon Wielki” (Obj. 17:1-6). Trafnie wyobraża wszystkie fałszywe religie, wśród których prym wiodą kościoły chrześcijaństwa. Owe organizacje religijne udzielają wizerunkowi bestii swojego poparcia i starają się wywierać na niego wpływ. Jednakże w dniu Pańskim gwałtownie wysychają wody Babilonu Wielkiego, symbolizujące ludzi, którzy popierają tę nierządnicę (Obj. 16:12; 17:15). Kiedy na przykład wizerunek bestii pojawił się po raz pierwszy, kościoły chrześcijaństwa — licząca się część Babilonu Wielkiego — dominowały w świecie zachodnim. Obecnie wyznania te oraz ich duchowni nie cieszą się aż takim szacunkiem i poparciem ogółu. Wielu ludzi uważa, że religia w gruncie rzeczy przyczynia się do konfliktów lub nawet je wywołuje. Coraz głośniejsza i coraz bardziej wojownicza grupa intelektualistów w krajach zachodnich domaga się wyeliminowania wpływu religii na społeczeństwo. Mimo to religia fałszywa nie zaniknie stopniowo. Wciąż będzie zachowywać swą wpływową pozycję i próbować urabiać ziemskich królów według swej woli, aż Bóg zaszczepi w ich serca pewną myśl (odczytaj Objawienie 17:16, 17). Już niebawem Jehowa sprawi, że polityczne elementy systemu Szatana reprezentowane przez ONZ zaatakują religię fałszywą. Pozbawią ją wpływów i bogactw. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wydarzenie takie mogło się wydawać nieprawdopodobne. Dzisiaj nierządnica chwieje się na grzbiecie szkarłatnej bestii. Ale nie zsunie się z niego powoli. Jej upadek będzie nagły i brutalny (Obj. 18:7, 8, 15-19).

NA BESTIE TAKŻE PRZYCHODZI KRES

Po zagładzie religii fałszywej bestia, obrazująca cały szatański system polityczny, zostanie sprowokowana do ataku na Królestwo Boże. Ziemscy królowie, nie mając przystępu do rządu w niebie, zwrócą swój gniew przeciwko jego poddanym na ziemi. Wynik tego ataku jest z góry przesądzony (Obj. 16:13-16; 17:12-14). Jeden ze skutków końcowej bitwy opisał Daniel (odczytaj Daniela 2:44). Ostatecznie bestia opisana w Objawieniu 13:1, jej wizerunek oraz bestia dwurożna zostaną zniszczone. Żyjemy za dni siódmej głowy. Do czasu unicestwienia bestii już nie pojawi się na niej żadna inna głowa. Anglo-amerykańskie mocarstwo światowe będzie dominować w chwili zniszczenia religii fałszywej. Proroctwa Daniela i Jana spełniają się w najdrobniejszych szczegółach. Możemy być pewni, że zagłada religii fałszywej i bitwa Armagedonu są tuż, tuż.

Bóg zawczasu objawia nam te dokładne informacje. Czy będziemy zważać na te prorocze ostrzeżenia? (2 Piotra 1:19).

A dlaczego narody zjednoczone oraz wszystkie rządy świata można zaliczyć do biblijnej "bestii"?

Polecam argumentację w tym temacie:
"WYBORY! zagłosuj i ty!"
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=363&action=lastpost


-------------------------------------------------------------------
Najwyższy czas stanąć po stronie Jehowy i poprzeć Jego Królestwo! (Obj. 14:6, 7).
„Do mieszkańców całego świata: Kres religii fałszywej jest bliski!”
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102006290


_______________________________________________________________
PRZYSŁÓW SALOMONA 10:30
" Sprawiedliwy nigdy się nie zachwieje, lecz bezbożni nie będą mieszkali na ziemi "

MATEUSZA 5:5
" Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię " EWANGELIA

KSIĘGA PSALMÓW 37:29
" Sprawiedliwi posiądą ziemię I zamieszkają w niej na wieki "

Big Grin

Amen.
Odpowiedz
#2
organizacja Świadków Jehowy współpracowała z ONZ : http://zbawieni.com/showthread.php?tid=264 : "Wielu Świadków Jehowy jest zbulwersowanych tak oczywistym aktem hipokryzji. Przez wiele lat byli nauczani, że wpierw Liga Narodów, a potem ONZ jest "szkarłatną bestią" o której pisze Księga Apokalipsy. (zobacz Wspaniały Finał Objawienia Bliski!, s. 254) i że zapisywanie się do takiej organizacji czy jej popieranie jest "obrzydliwością w oczach Boga i Jego ludu"
Tymczasem okazuje się, że przez okres ostatnich 10 lat Towarzystwo Traktatowe i Biblijne Strażnica zapisało się samo do ONZ jako organizacja pozarządowa. O tym od dawna można było się dowiedzieć z oficjalnych materiałów Organizacji Narodów Zjednoczonych, ale mało komu chciało się tego doszukiwać. Sekta nie wierzy w swój udział w takim rządzie i pierwotnie próbowała zaprzeczać dowodom dostępnym na stronach internetowych ONZ gdzie organizacja Strażnicy znajduje się na liście 1500 organizacji pozarządowych należących do ONZ. Zobacz wpis na oficjalnej stronie ONZ.

Sprawa jednak nabrała rozgłosu po tym jak niecały miesiąc temu (8 października 2001) czasopismo Guardian opublikowało artykuł który ten fakt wywiódł na szersze światło. Artykuł został powielony, przetłumaczony i wysłany na kilka list dyskusyjnych Świadków Jehowy. Wywołał wielkie zainteresowanie. Tak wielkie, że sprawa dotarła do władz Towarzystwa w Brooklynie. Pod naporem krytyki i zarzutu hipokryzji, szybko w przeciągu dwóch dni napisali podanie o rezygnację ze swego członkowstwa w ONZ.
To jednak, wbrew pozorom, nie jest koniec powiązań organizacji Strażnicy ze "szkarłatną bestią" za jaką uważają ONZ. Istnieją dowody wskazujące, że organizacja Strażnicy posiada więcej pozarządowych organizacji należacych do ONZ i nadal z nich korzysta! Osoby dociekliwe odsyłam do stron angielskich, gdzie cała sprawa została dokładniej omówiona i udokumentowana.

[nowość!] Zobacz polskie tłumaczenie artykułu, jaki ukazał się w Guardian 8 października 2001
Oficjalne pismo potwierdzające rezygnację organizacji Strażnicy ze swego udziału w ONZ


11 październik 2001.

Do wszystkich zainteresowanych.

Ostatnio sekcja d/s organizacji pozarządowych otrzymywała liczne zapytania w sprawie przynależności Strażnicy, Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego z siedzibą w Nowym Jorku do Departamentu Informacji Publicznej (DPI). Organizacja ta złożyła wniosek o przystąpienie do DPI w roku 1991 i została przyjęta w roku 1992. Akceptując swoją przynależność do DPI, organizacja zgodziła się akceptować wymagane do tego kryteria, włącznie ze wsparciem i okazywaniem szacunku dla zasad Karty Narodów Zjednoczonych, akceptowaniem zobowiązań i środków jakimi prowadzone są efektywne programy informacyjne w okręgach wyborczych i dla szerokiej publiczności na temat działań ONZ.

W październiku 2001 Strażnica, Towarzystwo Biblijne i Traktatowe zgłosiło wniosek o przerwanie swej przynależności do DPI. Zgodnie z tym wnioskiem, dnia dnia 9 października 2001 podjęła DPI decyzję o wykluczeniu Strażnicy, Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego ze swych szeregów.

Z uszanowaniem
Paul Hoeffel
szef biura prasowego Sekcji
d/s organizacji pozarządowych ONZ


Oficjalne wyjaśnienia Towarzystwa Strażnicy

Dnia 1 listopada 2001 pod wpływem zalewu pytań z oddziałów wywołanych artykułem w UK Guardian i rozgłosem w Internecie, Towarzystwo Strażnica wydało okólnik w tej sprawie:


WORLD HEADQUARTERS OF JEHOVAH'S WITNESSES
25 Columbia Heights, Brooklyn, NY 11201-2483 • Tel. 718 560-5000
XXXX 1 listopad 2001 Nr XXXXX

Via CompuServe

Komitet Oddziału
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Drodzy Bracia:

Z powodu publikowanych przez naszych przeciwników twierdzeń, że posiadamy ukryte powiązania z Organizacją Narodów Zjednoczonych, wiele naszych oddziałów domaga się w tej sprawie wyjaśnień, więc odpowiadamy. Ten okólnik zastępuje i odpowiada na ten który wcześniej wysyłaliśmy do wszystkich oddziałów. Każdemu, kto w ramach obszaru Waszego oddziału domagałby się wyjaśnień, możecie odpowiedzieć zgodnie z tym, co poniżej stwierdzono:

"Naszym celem rejestracji się w Departamencie Informacji Publicznej (DPI) jako pozarządowa organizacja (NGO) w roku 1991 była chęć uzyskania dostępu do materiałów analitycznych na temat zdrowia, ekologii i problemów socjalnych znajdujących się w bibliotekach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Korzystaliśmy z ich biblioteki na wiele lat przed rokiem 1991, ale w tym roku stało się konieczne zarejestrować się jako NGO aby móc dalej mieć ten dostęp. Papiery rejestracyjne ONZ, które wypełniliśmy i które posiadamy w swych plikach, nie posiadają żadnych stwierdzeń, które by wchodziły w konflikt z naszymi chrześcijańskimi wierzeniami. Więcej, organizacje pozarządowe są informowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych, że "przynależność NGO do DPI nie oznacza włączenia jej do systemu Organizacji Narodów Zjednoczonych, ani nie daje stowarzyszonym organizacjom lub ich pracownikom specjalnego statusu, przywilei czy immunitetów."

Kryteria jakie musi spełniać organizacja pozarządowa ONZ, przynajmniej w swojej ostatniej wersji - wciąż zawiera język pod którym nie możemy się podpisać. Gdy sobie z tego zdaliśmy sprawę, natychmiast wystąpiliśmy o wyrejestrowanie. Jesteśmy wdzięczni za zwrócenie nam że uwagi na tą sprawę.

Ufamy, że to co wyżej napisaliśmy, będzie pomocne w odparciu prób podejmowanych przez naszych przeciwników w celu naszego zdyskredytowania.

Wasi bracia,
Prezes Komitetu

kopia dla: Administration Offices Desks Legal Department
Office of Public Information
Strażnica brnie dalej w kłamstwie n/t swych powiązań z ONZ

W umieszczonym powyżej tekście rozesłanym przez organizację Strażnicy do wszystkich oddziałów spotykamy interesujące zdanie o tym, że ten okólnik zastępuje treść, wcześniej wysłanego listu w tej sprawie. Wygląda na to, że Brooklyn na początku próbował podawać jakieś inne wyjaśnienia, od których teraz się odżegnuje.

Strażnica usiłuje wmówić światu dwa wielkie kłamstwa jak to widać w liście od Paula Gilliana (rzecznika prasowego ŚJ w Wielkiej Brytanii) skierowanym do gazety Guardian czy w wyżej przedstawionym okólniku Strażnicy rozesłanym do wszystkich jej oddziałów. Pierwszym kłamstwem jest udawanie, że Strażnica nie znała kryteriów przynależności do organizacji pozarządowej ONZ, lub że wtedy (1991 r.) te kryteria były inne. Jak czytamy w podanym wyżej okólniku: "Kryteria jakie musi spełniać organizacja pozarządowa ONZ, przynajmniej w swojej ostatniej wersji - wciąż zawiera język pod którym nie możemy się podpisać." I dlatego niby wypisali się z ONZ. Jednak na stronie http://www.randytv.com/secret/unitednations.htm znajduje się mnóstwo dowodów na to, że te kryteria były dokładnie takie same i wtedy, kiedy Strażnica się pod nimi podpisywała. Jest to więc kłamstwo. Wiemy też, że złożyli wniosek o wypisanie zaraz po opublikaniu artykułu w UK Guardian.

Drugim wielkim kłamstwem Strażnicy jest rzekoma konieczność zarejestrowania się jako organizacji pozarządowej ONZ aby po roku 1991 uzyskać "dostęp do bibliotek ONZ". Strażnica mówi także, że korzystała z biblioteki ONZ przed 1991 r. bez zapisania się do DPI, a po roku 1991 dostęp do tych materiałów został im zablokowany przez bibliotekę ONZ dopóki Strażnica nie "zwiąże" się z DPI. Aby przekonać się, że Strażnica mówi prawdę, wystarczy skontaktować się z dowolnym z oddziałów ONZ i zapytać się czy tak jest w istocie (kontakt: http://www.unic.un.org.pl/). Wystarczy też sięgnąć do odpowiednich stron internetowych ONZ dostępnych w Internecie aby się przekonać, że Strażnica kłamie. Dokładne informacje w jęz. angielskim można znaleźć na serwisach http://www.randytv.com/secret/unitednations.htm oraz http://watchtower.observer.org. Jednak z ciekawości postanowiłem sprawę zbadać osobiście i w tym celu zadzwoniłem do ONZ aby zapytać się o kwestię NGO (tzn. organizacji pozarządowych ONZ) i tego, czy trzeba być NGO aby mieć dostęp do bibliotek ONZ. Odpowiedź była jednoznaczna: nie! Nigdy nie było takiej zasady, żeby dostęp do bibliotek ONZ był uzależniony od przynależności do NGO. Dostęp do tych materiałów zawsze był publicznie dostępny. Strażnica więc kłamie, że po roku 1991 musiała się zapisać jako NGO aby mieć dostęp do tych bibliotek!

Dlaczego więc Strażnica zdecydowała się na tak ryzykowany krok aby "ujeżdżać szkarłatną Bestię" razem z Babilonem Wielkim? Odpowiedź jest banalna i pokazuje w jak wielkim "poszanowaniu" ta organizacja ma przestrzeganie zasad, których wymaga od swych członków. Otóż Strażnica zapisała się do ONZ zapewnie po to, aby im za darmo przysyłano te materiały do biura, bo im się pewnie nie chciało chodzić do biblioteki. Materiały są jawne, lecz niektóre są płatne (pokrycie druku) zaś organizacje pozarządowe ONZ otrzymują je za darmo i na dodatek mogą otrzymywac je wysyłkowo pod wskazany adres. Jak widać, niewiele trzeba Strażnicy, aby pójść na kompromis i dosiąść "szarłatnej Bestii" z Apokalipsy. Co na to powiedzą szeregowi ŚJ jak ta hipokryzja stanie się szerzej znana?
Ciąg dalszy kłamstwa - "nowe światło"

Niestety, polscy ŚJ chyba nie doczekają się w zborach okólnika Towarzystwa który został rozesłany na Zachodzie. Towarzystwo przygotowało swoim członkom inną niespodziankę. Poniższy tekst, autortwa Marcina Majchrzaka, ukazał się na pl.soc.religia.

Nowe Światło spłynie wkrótce...

Nowe Światło wkrótce zaświeci dla wszystkich świadków Jehowy. Oto Jehowa zastanowił się i błysnął nowym strumieniem rozumienia Biblii. Pewnie wziął pod uwagę wybryk swoich samowzwańczych pupilków, kiedy to ciskając gromy na ONZ jednocześnie zapisali się do tej szatańskiej organizacji (vide: http://www.watchtower.org.pl/onz.php)

==

Oto co wam przyniesie Strażnica z 1 czerwca 2003 roku! "Nowe Światło" zajaśnieje w sprawie ONZ. ONZ nie jest już tą bestią, która wykończy najpierw Babilon Wielki a później będzie próbowała wykończyć samozwańczy lud Jehowy(ch).

Dzięki "Nowemu Światłu" dowiecie się, że Biblia nie podaje żadnych szczegółów, co do tego, jaka to będzie agencja ponadrządowa. Co prawda, przez 50 lat szczegóły takie podawała, ale widać ktoś się mylił. Strażnica z definicji się nie myli, więc pewnie Biblia...

Dowiecie się również, że będziecie uważnie śledzić wydarzenia światowe, aby zidentyfikować tego Szatana, co to będzie próbował was zaatakować. Najlepsze będzie, kiedy się okaże, że to jednak ONZ...

No i co najważniejsze, dowiecie się, że "Lud Jehowy unika spekulacji". Przez 50 lat nie unikał, ale to przecież taki drobiazg w porównaniu z "Nowym Światłem"!

==

Kiedy przeczytacie całość i dokonacie tzw. studium biblijnego, czyli przeanalizujecie akapit po akapicie cały artykuł, to żaden z was nie powie już, że szkarłatna besta z siedmioma głowami i dziesięcioma rogami (Objawienie 17:3,5,7-12) to ONZ. I żeby mi żaden z was nie sięgał do Strażnicy nr 19 z 1968 roku, gdzie na stronie 8 jest rysunek tejże bestii z
gmachem ONZ w tle!

Zapewne w książce "Proroctwo Izajasza", tom 1, na stronach 153-154 trzeba będzie wprowadzić adnotacje: "Nowe Światło!", przy słowach: "Dosiada ona [nierządnica 'Babilon Wielki'] bestii barwy szkarłatnej, która mi siedem głów i dziesięć rogów (Objawienie 17:3,5,7-12). Bestia ta przedstawia Organizację Narodów Zjednoczonych." A szkoda, bo to wydane w roku 2000, ledwo 3 lata temu...

==

Od siebie mam pytanie:

Cud "Nowego Światła" zdarzy się w Strażnicy datowanej na 1 czerwca 2003. Czy oznacza to, że Nowe Światło obowiązuje od 1 czerwca? Czy też od dnia kolportażu Nowego Światła?

--"
książki o błędach czy oszustwach organizacji Świadków Jehowy :

armageddon 1975 : http://www.piotrandryszczak.pl/armagedon_w_1975_strona_glowna.html


zmienne nauki Świadków Jehowy : http://www.coolshop.pl/product-pol-8885-ZMIENNE-NAUKI-SWIADKOW-JEHOWY.html


kryzys sumienia : http://szaron.pl/zycie-kosciola/3452-Kryzys-sumienia-Franz-Raymond-9788392483205.html : Ta książka po prostu wstrząsnęła Świadkami Jehowy!!!

Konflikt między lojalnością Boga, a lojalnością względem swojej religii.

Wnikliwa obserwacja najwyższej rady religijnej i jej dramatycznej władzy nad życiem ludzi. Autor tej książki był przez wiele lat członkiem Ciała Kierowniczego - najwyższego organu Świadków Jehowy. Stojąc na tym stanowisku był świadkiem wydarzeń, które podważyły jego zaufanie do organizacji. Przeżył wtedy tytułowy "kryzys sumienia", który w konsekwencji doprowadził do opuszczenia szeregów Świadków Jehowy. W swojej książce opierając się na niezbitych dowodach (często na tajnych dokumentach niedostępnych zwykłym Świadkom Jehowy) wprost ukazuje prawdziwe oblicze organizacji. Większość zawartych w niej fotokopii dokumentów jest unikatowa. Większość znawców tematyki uważa tę książkę za najważniejszą książkę o Świadkach Jehowy, jaką kiedykolwiek wydano. Liczbę odejść od organizacji Świadków Jehowy po jej przeczytaniu szacuje się na dziesiątki tysięcy.

Wydanie nowe - zrewidowane, uaktualnione. Książka dostępna obecnie w 13 językach
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości