Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwiatun ... zwiastuje ...
Smile 
Witam serdecznie wszystkich czytelników tego forum. Smile

Postanowiłem zamieścić w tym miejscu obszerniejszy artykuł związany z moją osobą, chciałbym w nim opisać moje doświadczenia oraz to jaką ja drogą idę do Boga.

A zatem rozpoczynam:

Pominę może połowę mojego prywatnego życia, (takie szczegóły ewentualnie mogę opowiedzieć w gronie osób, które widzę w 4 oczy) a rozpocznę opisywaną historię zaczynając od cofnięcia się jedynie parę lat wstecz. Smile Zaczynamy.

Przez wiele lat nie byłem aktywnie związany z żadną z religii, jakoś tak wyszło że mnie to po prostu nie interesowało, wierzyłem jednak w istnienie Stwórcy, który stworzył ten świat, dla mnie po prostu było nie do uwierzenia aby wszystko co obserwuję ten piękny świat mógł został złożony z przypadku, to nie prawda, nigdy nie dałem się zmanipulować że te klocki lego (wszechświat i ziemia) mogły się ułożyć same. Przez kilka ostatnich lat, miałem sporo wolnego czasu (tak się jakość potoczyły sprawy prywatne w moim życiu) a więc biernie obserwowałem internet, oglądałem najróżniejsze filmy dokumentalne te oficjalne (telewizyjne w kablówce) jak i te nieoficjalne z internetu (youtube, google video), analizowałem argumenty za i przeciw, błądziłem pośród wielu teorii spiskowych czy opowieści ludzkich, nie sposób wyliczyć ile Gigabajtów internetu przemieliłem przez mój komputer i moją głowę i co z tego? Do niczego konkretnego nie doszedłem, a więc analizowałem dalej, również wiele tekstów, filmów, czy audycji o tematyce religijnej najróżniejszych wyznań, słuchałem audycje radiowe adwentystów, zielonoświątkowców, ewangelistów, audycje katolickie, byłem nawet pod wpływem ludzkich nauk ludzi, którzy odeszli od świadków Jehowy (nawet byłych starszych) i uwierzyłem w ich słowa np. w to że Jezus może być Bogiem wszechmogącym i wystarczy sama wiara w niego nic poza tym, uwierzyłem ludziom i pomodliłem się do Jezusa okazało się że nic nadzwyczajnego się nie stało a czemu ? O tym w dalszej części tego artykułu. Bądźcie cierpiliwi Rolleyes

W międzyczasie zacząłem pisać na tym forum pod pseudonimem „Wolacz” niestety z kilkoma rzeczami które pisałem teraz się nie zgadzam, wiem, to dziwne, nie zgadzam się sam ze sobą ale to dlatego że byłem w tamtym okresie jeszcze pod wpływem nauk ludzkich, a więc jeszcze wówczas chwalono mnie na tym forum.

Po jakimś czasie poszukiwań okazało się że ujawnia się prawdziwa natura tych, którzy odeszli od świadków Jehowy, ich zachowanie oraz/lub ich nielogiczne argumenty, zauważyłem wiele błędów w ich rozumowaniu, zacząłem intensywnie przypatrywać się m.in takim osobom jak Mariusz Szczytyński (obejrzałem jego wszystkie filmy na youtube) i Henryk Kubik (Kubika i jego stronę znam od 2008 roku, przyciągnęła mnie ona tym że pisał dużo dobrych rzeczy, wiele z wiedzy miał od świadków, obecnie strona wygląda całkiem inaczej to nie to samo co kiedyś) Zauważyłem wiele nieścisłości w tym co zaczęły głosić te osoby oraz inni tzw. odstępcy, ich argumenty można było bardzo łatwo obalić a zatem pomodliłem się ale już nie do Jezusa ale do Boga Jehowy, I CO!? od tej chwili zaczęły się dziać PRZEDZIWNE RZECZY (i wcale tu nie mam na myśli płaczącej madonny czy wizerunku Jezusa na drzewie) o cudach w dalszej części opowiem. Shy

W międzyczasie gdy w internecie było mnóstwo multimediów od różnych wyznań (nawet płatne Confused ) dawna oficjalna strona świadków Jehowy wyglądała na bardzo ubogą, było ledwie parę tekstów ale po moich intensywnych modlitwach i ta strona odmieniła swe oblicze (obecnie to adres www.jw.org), pojawiło się na niej ogrom audycji i audio-booków, filmów i PDFów, przyznam że bardzo ułatwiło mi to zapoznawanie się z tymi materiałami, ponieważ mogłem je sobie kopiować na komórkę i słuchać gdziekolwiek będę. Big Grin

Po głębszym studiowaniu zauważyłem że dzieją się cuda, że na każde moje pytanie do Boga, co mam robić, którędy iść, jak postąpić, znajduję bezpośrednie odpowiedzi z biblii po czym ten sam werset widzę, np. na stronie WWW, w audycji radiowej, czy w TV w niedługim czasie raz za razem.

Znalazłem wyszukiwarkę biblioteki internetowej strażnicy:
http://wol.jw.org/pl/wol/h/r12/lp-p
oraz wszedłem w posiadanie oprogramowania „Watchtower Library 2012 Polish”
od tej chwili zdobywanie szczegółowej wiedzy nie sprawiało już żadnych problemów, mogłem na każde hasło lub zapytanie znaleźć całkowicie logiczne odpowiedzi, które wyjaśniają wiele nieścisłości innych ludzi dociekających prawdy.

Zacząłem więc i na tym forum zamieszczać odpowiedzi na różne pytania i zagadki na które odpowiedzi jak sam szukałem wiele lat, zacząłem odpowiadać na argumenty przeciwników świadków Jehowy ale dziś już wiem że nie ma to żadnego sensu, bo oni tak jakby nie chcą lub nie potrafią słuchać świadka Jehowy czy kogoś takiego jak ja - czyli ich zwolennika. W zasadzie to rozumiem, bo nie wszyscy mają jeszcze takie same zdolności poznawcze.

Zauważyłem że Bóg był i jest przy mnie przez całe moje życie, był gdy miałem wypadek, był gdy byłem załamany, był i wspierał i nadal wspiera każdego godnego człowieka tak jak Hioba.
Działa nawet poprzez dobre słowo wypowiadane przez innych ludzi, i jest w stanie pomóc nawet w tym przypadku:

Wiem co odczuwa człowiek o imieniu Herbert Jennings bo mam ten sam przypadek co on:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=255&pid=1997#pid1997

Bóg po malutko poprzez różne doświadczenia życiowe i poznawanie przyprowadza na właściwą drogę a każdy człowiek jest na różnym etapie rozwoju dlatego jestem w stanie zrozumieć że dziś jest wielu przeciwników prawdy bo jeszcze nie doszli do właściwego etapu swej podróży przez życie.

Ja nie mam im tego za złe, nie mogę ich nienawidzić, nawet jeśli na mnie obecnie bluźnią:

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=368&pid=2250#pid2250

, baa, nie wolno mi tego czynić bo wiem że kiedyś mogą jednak się zmienić, ja jedynie wytknąłem ich błędy ale ich nie potępiam ani nie oceniam, nawet apostoł Paweł gdy zwał się jeszcze Szawłem bardzo źle postępował i prześladował chrześcijan po czym sam nim się stał i już do końca życia godnie postępował Smile

Mnie czasem ogarnia gniew, (może i mój język na forum był zbyt ostry) a czasem i lęk przez to że ludzie aż w takim błędzie i zakłamaniu żyją i jeszcze wciągają w to inne osoby a ja chciałbym im pomóc ale nie potrafię jeśli oni sami sobie nie pomogą a nie pomogą sobie dopóki trzymają się nauk ludzkich albo ignorują ewangelię Pawła, dzieje apostolskie czy też nie są pewni co do tego czy księga Hioba jest w pełni natchniona, obawiam się ponieważ niektórzy ludzie przejawiają ducha przywódcy i guru a za nimi podążąją bezmyślnie i niczego nieświadomi ludzie. Sleepy

Wszystko co ja przeżyłem i doświadczyłem i do czego osobiście doszedłem dzięki moim obserwacjom internetu, starałem się opisać i przestrzec innych na tym forum, przestrzec przed pułapkami oraz ujawnić pewne kłamstwa publicznie.

Obecnie im głębiej poznaję Boga Jehowę, im więcej korzystam z publikacji strażnicy, i przebudźcie tym coraz więcej wiem i odczuwam że świeci lampa, która rozświetla mrok w tunelu, nawet „tekst dzienny” potrafi być skierowany tak jakby do mnie osobiście, jestem świadom że to „masówka” na cały świat do każdego człowieka a za razem tak jakby tylko do mnie osobiście, tak samo jakieś konkretne artykuły – wszystko oparte o Pismo Święte, o wspaniałe Boże porady i mądrości, których nie da się podważyć.

Muszę przyznać że są pochwały od Boga ale także rózgi, nieprzyjemne ponieważ ujawniają mój stan duchowy czy serca i rady że tu a tu trzeba coś poprawić.
Wiem że trzeba to przejść że to jest tak jak z polerowaniem brylantu, że czasem trzeba mocniej docisnąć szmateczką aby jakaś rysa zniknęła.

Po moich kolejnych modlitwach, kolejny przypadek, (słynny przypadek opisywany wielokrotnie w internecie) otóż również i do mnie zapukali świadkowie Jehowy, jakim cudem? Podejrzliwy człowiek mógłby powiedzieć, „uważaj namierzyli cię i teraz chcą cię wciągnąć” a jednak to Bóg posyła ludzi w najodpowiedniejsze miejsca o czym wspomina Pismo Święte np. na przykładzie Jonasza.

Nie mogłem wobec tych wszystkich „dziwnych zbiegów okoliczności przejść obojętnie”

Nabierałem coraz więcej pewności że TO JEST TO i końcu po tych przemyśleniach wpadłem na werset:

Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem. (Mich. 6:8)

To jest droga którą mam kroczyć. Od tej chwili z całą pewnością zacząłem więc się tym dzielić tym co zdobyłem, co obserwowałem przez lata w internecie ,zacząłem również dzielić się tymi wspaniałymi mądrościami na forum ale niestety na każde moje proste odpowiedzi czy cytaty z publikacji strażnicy, były to albo ataki personalne albo jakieś zmyślone zarzuty wobec mnie, albo odbieganie od tematu i nieodnoszenie się merytorycznie albo ciągnięcie dyskusji w nieskończoność pomimo że odpowiedzi już padły i tylko można wspominać wspaniałe czasy gdy to ludzie mnie lubili bo pisałem tak jak oni i można się pokusić o stwierdzenie „i po co ci to było teraz cię nie lubią”

Nic z tych rzeczy jeśli miałbym wybierać między pokojem z ludźmi a pokojem z Bogiem, wybrałbym to drugie, w pierwszym przypadku musiałbym przyjąć poglądy kłamliwe wobec Boga

Zachowanie moich niektórych czytelników wobec tego co pisałem było dla mnie bardzo podejrzane i wyczuwałem że coś tu jest nie tak czyżby szatanowi nie podobało się że w końcu doszedłem do setna?

Chciano mnie zapędzić w „kozi róg”, ale się nie udało. Sytuacja się odwróciła to ja przeprowadziłem pewien test, przeanalizowałem jego wynik i zapytałem sam siebie:
„czyżby to wszystko to była jakaś moja próba życiowa”
np. taka jak ja odniosę się do tego wszystkiego co już poznałem?

TAK, WRESZCIE ZROZUMIAŁEM! I wiem na czym stoję i na czym buduję „fundament przyszłości”

"Jak odnaleźć prawdę, ochronę, mądrość i zbawienie? "
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=333&pid=2134#pid2134

Co to jest "PRAWDA" i co oznacza "kroczyć drogą prawdy" wyjaśniłem tutaj (post numer 2):
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=383&pid=2260#pid2260

Poznaję Boga Jehowę i Jezusa Chrystusa a w Chrześcijańskich Pismach Greckich „wiedza” lub „poznanie” to na ogół tłumaczenia dwóch wyrazów: gnosis i epígnosis. Oba są spokrewnione z czasownikiem ginosko, który znaczy „poznać; dowiedzieć się; zrozumieć; zauważać”. Ale ze sposobu użycia go w Biblii wynika, iż może także opisywać zażyłe stosunki z kimś, kogo się „zna” (1Ko 8:3; 2Tm 2:19). „Wiedza” (gnosis) przedstawiana jest w bardzo korzystnym świetle.

Zrozumiałem że nie warto przyswajać sobie wszystkiego, co ludzie uznają za „wiedzę”, ponieważ niektóre poglądy i filozofie są „fałszywie tak nazywaną ‚wiedzą’” (1Tm 6:20).

Należy poznawać Boga i Jego zamierzenia (2Pt 1:5).

W tym wypadku nie wystarczy jedynie znajomość pewnych faktów, którą mogą mieć również ateiści:
np. to:

O czym katolicy nie wiedzą a wiedzieć powinni?
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=362

Potrzebne jest jeszcze osobiste oddanie dla Boga i Chrystusa (Jn 6:68, 69; 17:3).
Bo sama wiedza (zasób wiadomości) może wywoływać poczucie wyższości, toteż aby z niej korzystać w sposób zdrowy i wyważony, trzeba „poznać miłość Chrystusową, przewyższającą poznanie [samą wiedzę]”, i to poznać ją z doświadczenia, przez osobiste naśladowanie pełnego miłości postępowania Jezusa (Ef 3:19).

A więc i ja nie powinienem stać w miejscu i ogłosić wszem i wobec że już jestem zbawiony i całkowicie sprawiedliwy.

Wielu ludzi takie ma mniemanie o sobie i się wywyższa, sądzi że nie musi nic już zmieniać w swym życiu że dobrze postępują – to jeden z najgorszych błędów współczesnych chrześcijan że zatrzymują się w miejscu, uważają że: „wystarczy wiara w Chrystusa a my nic od siebie nie musimy czynić, nie musimy się starać”

A co miał na myśli apostoł Paweł mówiąc:

"biegnijmy w wyścigu po życie wieczne"?

Miał na myśli to że zbawienie to nie czynność automatyczna, to nie tak że wyznamy: „wierzę” i już … już mamy życie wieczne, nie można sobie wyciągnąć jeden werset w biblii ( z ewangelii według św. Jana (J 11, 1-45 „kto we mnie wierzy żyć będzie”) i na jego podstawie tworzyć nieprawdę a pomijać inne wersety mówiące o tym że wiara bez uczynków jest po prostu martwa

Zbawienie to czynność ciągła i wcale nie jest takie pewne że ktoś kto choć dziś przejawia wiarę w Chrystusa to utrzyma się przy tej wierze czy jutro będzie ją jeszcze przejawiał, nasze zbawienie zależy od postępowania przez całe nasze życie:

"Jesteście przyjaciółmi moimi, jeśli czynić będziecie, co wam przykazuję Jan. 15:14"
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=333&pid=2146#pid2146

Prosta droga do zbawienia:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=248&pid=1178#pid1178

Przebudźcie się! Wielu chrześcijan jest w błędzie! Ale pojawiają się przebłyski badaczy i detektywów pisma:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=387

Wielu chrześcijan powołuje się na tzw.:
"automatyczność zbawienia łotra"
sugerując jakoby "Jezus Chrystus na krzyżu obiecał zbrodniarzowi niebo zaraz po jego śmierci"
Ale tak naprawdę nie wiedzą o co chodziło Jezusowi, który rozmawiał z łotrem wraz z nim wiszącym:

Należy pamiętać że Bóg nigdy nie wskrzesi niepoprawnych niegodziwców, ale daje szansę wszystkim ludziom udodownienia że są godni zycia wiecznego, taką szansę dałe również nieświadomemu łotrowi:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=341&pid=2279#pid2279

Łotr jak i wiele milionów ludzi umarli nieświadomi, oni mają szansę na zmartwychwstanie. Natomiast ludzie przełomu XX i XXI wieku jesteśmy świadomi co jest wolą Boga. Exclamation

Jednak:
Wszyscy (...) wielokrotnie się potykamy (Jak. 3:2).

I ja nadal mam świadomość że powinienem się rozwijać bo widzę że nadal przejawiam pewne niewłaściwe cechy i będę musiał nad tym pracować, to co do tej pory uzyskałem to zdjęcie klapek z oczu, niejako przebudzenie się, realną pomoc od Boga, bo gdy teraz czytam biblię, wszystko staje się jasne i proste, wcześniej tak nie było, to właśnie dzięki pomocy Boga Jehowy - Chwała mu za to.
Ale swoją wiarę muszę pogłębiać z dnia na dzień by nie odpaść w wyścigu o którym wspomina apostoł Paweł
.

Mimo pozorów nie jestem jeszcze świadkiem Jehowy być może to się niedługo zmieni bo w końcu zrozumiałem że Bóg wprowadza mnie na najwłaściwszą drogę w moim życiu. Niegdyś byłem niemowlęciem w sensie przenośnym - brak żywej wiary i stałego pokarmu słowa Bożego utrzymuje uczniów w stanie niemowlęctwa a więc i niewiedzy.

Dziś już wiem dlaczego modlitwa do Jezusa nic nadzwyczajnego mi nie dała i czemu modlitwy do obrazków lub do krzyża (pala męki Jezusa) to zwykła głupota. Bo dzięki poznaniu prawdy o Jezusie Chrystusie oraz Bogu Jehowie zrozumiałem że to dwie istoty, Jezus to Syn Boga Jehowy, że Jezus ma swojego Boga do którego się modli – to jedna z głównych prawd Pisma Świętego dziś tak bardzo ignorowana a więc logiczne jest to że ludzie swoje modlitwy powinni kierować wyłącznie do Boga za pośrednictwem Jezusa Chrystusa.

Sam Jezus uczył nas jak mamy się modlić:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/102012045

"ALBOWIEM JEDEN JEST BÓG,JEDEN TEŻ POŚREDNIK MIĘDZY BOGIEM A LUDŹMI CZŁOWIEK JEZUS CHRYSTUS!!!
( 1 List do Tymoteusza 2:5 )

Bezpodstawnie jest sądzić że modlitwa zanoszona do Syna Bożego to coś właściwego, w sporadycznych wypadkach niektórzy zwracali się do Jezusa Chrystusa przebywającego w niebie. Szczepan tuż przed śmiercią zawołał: „Panie Jezusie, przyjmij ducha mego” (Dz 7:59). Te niecodzienne słowa znajdują jednak wytłumaczenie w zaistniałych okolicznościach. Szczepan miał wtedy wizję „Jezusa stojącego po prawicy Boga” i najwyraźniej zareagował tak, jak gdyby znajdował się w jego obecności — ośmielił się przedstawić swą prośbę temu, którego uznawał za Głowę zboru chrześcijańskiego (Dz 7:55, 56; Kol 1:18). Również apostoł Jan na koniec Objawienia rzekł: „Amen! Przyjdź, Panie Jezusie” (Obj 22:20). Ale i tę wypowiedź objaśnia kontekst: Jan w pewnej wizji usłyszał, jak Jezus mówi o swym przyszłym przyjściu, a powyższymi słowami wyraził pragnienie, by tak się rzeczywiście stało (Obj 1:10; 4:1, 2; 22:16, 20). Zachowanie Szczepana i Jana niewiele się różniło od rozmowy, którą ten ostatni przeprowadził z pewną istotą niebiańską w wizji opisanej w Objawieniu (Obj 7:13, 14; por. Dz 22:6-22). Nic nie wskazuje na to, by po wniebowstąpieniu Jezusa uczniowie zwracali się do niego w innych okolicznościach. Dlatego apostoł Paweł napisał: „We wszystkim niech wasze gorące prośby zostaną przedstawione Bogu w modlitwie i błaganiu wraz z dziękczynieniem” (Flp 4:6). Prawo przystępowania do Stwórcy i zanoszenia do Niego modlitw uzyskujemy poprzez Chrystusa Jezusa.

Przystęp do Boga:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200000317

Dzięki jego krwi, złożonej Bogu w ofierze, „mamy śmiałość, jeśli chodzi o drogę wstępu do miejsca świętego”, tzn. możemy śmiało przystępować do Boga w modlitwie „z sercami prawdziwymi w zupełnej pewności wiary” (Heb 10:19-22). Z tego względu Jezus Chrystus jest jedyną „drogą” umożliwiającą ludziom pojednanie się z Bogiem i zanoszenie do Niego modlitw (Jn 14:6; 15:16; 16:23, 24; 1Ko 1:2; Ef 2:18;

Całe Pismo Święte wyraźnie poświadcza, że wszelkie modlitwy należy kierować do Jehowy (Ps 5:1, 2; Mt 6:9), że to On ?wysłuchuje modlitwę’ (Ps 65:2; 66:19) i jest władny spełnić to, o co się Go błaga (Mk 11:24; Ef 3:20). Modlenie się do fałszywych bogów i ich wizerunków przedstawiono w Biblii jako głupotę, ponieważ te bożki nie potrafią słuchać ani działać i nic nie znaczą w porównaniu z prawdziwym Bogiem (Sdz 10:11-16; Ps 115:4, 6; Iz 45:20; 46:1, 2, 6, 7). To, jak niemądre są takie modlitwy, wykazał sprawdzian dotyczący kwestii boskości Baala i Jehowy, przeprowadzony na górze Karmel (1Kl 18:21-39; por. Sdz 6:28-32).

Odnośnie do nauk Świadków Jehowy zrozumiałem że ci, którzy się nimi kierują, wyróżniają się w swoim środowisku uczciwością, trzymanie się tych nauk oddziałuje korzystnie na życie rodzinne oraz podnoszą one poziom moralny ludzi:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=376&pid=2243#pid2243

Zrozumiałem że Bóg Jehowa pomaga ludziom wszelkiego pokroju dojść do dokładnego poznania prawdy i pomaga ludziom o szczerych sercach ukazać prawdziwe Swe oblicze czyli kochającego Boga Ojca oraz wagę ofiary okupu Jezusa Chrystusa.

Ludzie, tacy jak ja, którzy nie kierują się uprzedzeniami czy nie są nastawieni negatywnie do kogoś w tym przypadku do świadków Jehowy mogą dojść do takiego właśnie poznania.

Nie bałem się na tym forum niewygodnych konfrontacji i dociekań:

Dyskusja o pastorze Russel'u i nie tylko:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=341&pid=2282#pid2282
Dyskusja na inne tematy:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=341&pid=2284#pid2284

Ani nie uległem fałszywym poglądom:
"Bóg i Jezus to dwie różne istoty"
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=280&pid=2290#pid2290

Niejako przejrzałem na oczy:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=341&pid=2302#pid2302
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=341&pid=2307#pid2307

Zdałem sobie sprawę że objaśnienia wersetów powinny być zgodne z naukami biblijnymi. Zamiast więc po prostu wybierać jakieś fragmenty, które się nam podobają, i interpretować je po swojemu, musimy brać pod uwagę kontekst:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=341&pid=2284#pid2284

Gdy zacząłem pisać na tym forum, moje poznanie prawdy nie było aż tak spore ale nie bałem się konfrontacji z argumentami świadków i dzięki temu mogłem je obiektywnie prześledzić. Smile

Dziś już wiem że to dzięki Jehowie, mogę poznawać niezafałszowaną prawdę biblijną. To Bóg Jehowa od czasu gdy przyjąłem go ze szczerego serca, ukazuje mi każdego dnia jakieś wskazówki lub napomnienia przy pomocy swego Słowa Bożego lub opartych na nim publikacjach.

„Niewolnik wierny i roztropny”
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=376&action=lastpost

[b]Dla mnie największym cudem jest gdy mam jakieś pytania do Boga a Jehowa mi na nie odpowiada przy pomocy biblii, to prawdziwe cuda, wie tylko ten kto tego doświadczył.

Jest to realna pomoc i duchowa i na co dzień w życiu, także ta materialna, choć wydawało by się że jestem biedny to ja tak nie odczuwam bo dzięki Bożej mądrości ja cieszę się z tego co posiadam i nie zabiegam o bogactwa i nowinki techniczne tego świata, korzystam z nich ale nie uczestniczę w szaleństwie konsumpcjonizmu. Wink

"Uciekam także od tego świata" (w sensie przenośnym):
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=257&pid=1249#pid1249

Zrozumiałem że rozpoczął się istotny czas w dziejach ludzkości i że niewiele już czasu pozostało niegodziwcowi, bo to właśnie szatan sprowadza na ludzkość nawałnicę coraz większych nieszczęść bardziej niż kiedykolwiek przedtem, a dlaczego? ponieważ on i demony zostali wyrzuceni z nieba, gdy w roku 1914 ustanowiono tam Królestwo Boże.

Kataklizmy jak z przepowiedni, a ludzie wciąż grzeszą!
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=310

„Biada ziemi (...), ponieważ zstąpił do was Diabeł, pałając wielkim gniewem, bo wie, że mało ma czasu” (Objawienie 12:7-12).

Dzięki Bogu zdemaskowałem źródło zła:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=310&pid=2263#pid2263

Ja ani prawdy ani mądrości nie szukam w internecie, bo wiem że jej tutaj nie znajdę, tak jak nie znaleźli jej inni załamani ludzie:

"Masowa dezinformacja"
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=341
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=190&pid=2220#pid2220
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=367
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=314

"Wszechobecna znieczulica zatacza coraz szerzej swoje kręgi"
(ludzie załamują się psychicznie)
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=341&pid=2266#pid2266

"Przestańmy się w końcu wzajemnie atakować"
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=341&pid=2279#pid2279

Cytat:"Nie warto poświęcać więcej uwagi jakimś niskim rozgrywkom międzyludzkim. Warto szukać nauki w Słowie Bożym ... pielęgnujmy poszukiwanie prawdy, bo to jest najważniejsze. Czas ucieka, trzeba się jak najbardziej zbliżyć do Boga."

A w co wierzę?

Cytat:W co wierzą Świadkowie Jehowy?
„Chcielibyśmy (...) z twoich własnych ust usłyszeć, jakie są twoje przekonania, gdyż o sekcie, do której należysz, wiadomo, że spotyka się z powszechnym sprzeciwem” (Dzieje Apostolskie 28:22, Romaniuk). Ci przywódcy pewnej społeczności, mieszkającej w Rzymie w I wieku n.e., dali dobry przykład. Woleli zasięgnąć informacji ze źródła, zamiast poprzestać na wysłuchaniu krytyków z zewnątrz.
Tak samo dziś często krytykuje się Świadków Jehowy i błędem byłoby dochodzić prawdy o nich od kogoś, kto się kieruje uprzedzeniem. Chętnie więc sami wyjaśnimy Państwu niektóre nasze podstawowe wierzenia.
Biblia, Jezus Chrystus i Bóg
Wierzymy, że całe Pismo „jest przez Boga natchnione i pożyteczne” (2 Tymoteusza 3:16). I chociaż niektórzy twierdzą, że wcale nie jesteśmy chrześcijanami, jest to po prostu nieprawda. Całkowicie popieramy oświadczenie, które o Jezusie Chrystusie złożył apostoł Piotr: „Nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni” (Dzieje Apostolskie 4:12).
Ponieważ jednak Jezus powiedział, że jest „Synem Bożym” i że „posłał [go] Ojciec”, Świadkowie Jehowy wierzą, że Bóg jest większy niż on (Jana 10:36; 6:57). Zresztą sam Jezus przyznał: „Ojciec większy jest niż Ja” (Jana 14:28; 8:28). W związku z tym nie wierzymy, jakoby Jezus był równy swemu Ojcu, jak tego uczy doktryna o Trójcy. Wierzymy natomiast, że został stworzony przez Boga i jest Mu podporządkowany (Kolosan 1:15; 1 Koryntian 11:3).

Imię Boga brzmi po polsku Jehowa. W Biblii czytamy: „Ty, który sam jeden masz Jahwe [Jehowa] na imię, jesteś Najwyższy nad całą ziemią” (Psalm 83:19, Biblia Tysiąclecia, wyd. III). Zgodnie z tą wypowiedzią Jezus przywiązywał wielką wagę do imienia Bożego i nauczył swych naśladowców modlić się: „Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje”. Sam zaś modlił się do Boga: „Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś” (Mateusza 6:9; Jana 17:6).

http://www.jehowa.info/

Świadkowie Jehowy wierzą, że tak jak Jezus powinni dawać świadectwo o imieniu i zamierzeniu Bożym. Przyjęliśmy nazwę „Świadkowie Jehowy”, ponieważ wzorujemy się na Jezusie, „Wiernym Świadku” (Objawienie 1:5; 3:14). Jest to zgodne z tym, co w Księdze Izajasza 43:10 jest powiedziane do ludu, który reprezentował Boga: „Wyście moimi świadkami, brzmi wypowiedź Jehowy, jak i sługą moim, którego obrałem” (New World Translation).
Królestwo Boże
Jezus kazał się modlić: „Przyjdź Królestwo twoje”. Właśnie Królestwo było głównym tematem jego nauki (Mateusza 6:10; Łukasza 4:43). Świadkowie Jehowy wierzą, że Królestwo jest prawdziwym rządem niebiańskim, mającym sprawować władzę nad ziemią, i że jego namaszczonym, niewidzialnym Królem jest Jezus Chrystus, o którym Biblia mówi: „Na Jego barkach spoczęła władza” oraz: „Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic” (Izajasza 9:5, 6, Biblia Tysiąclecia).
Niemniej Jezus Chrystus nie będzie jedynym królem w tym rządzie Bożym. Będzie miał w niebie wielu współwładców. Apostoł Paweł napisał: „Jeśli z nim wytrwamy, z nim też królować będziemy” (2 Tymoteusza 2:12). Biblia wskazuje, że liczba osób, które dostępują zmartwychwstania, by panować z Chrystusem w niebie, wynosi „sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi” (Objawienie 14:1, 3).
Oczywiście każdy rząd musi mieć poddanych i Świadkowie Jehowy wierzą, że życia wiecznego dostąpią nie tylko ci niebiańscy władcy, lecz także miliardy innych ludzi. Ziemia stanie się w końcu pięknym rajem, zamieszkiwanym przez tych szczerych poddanych Królestwa Bożego, podporządkowanych władzy Chrystusa i jego współkrólów. Świadkowie Jehowy są więc głęboko przekonani, że nasza planeta nigdy nie ulegnie zagładzie i że spełni się obietnica biblijna: „Sprawiedliwi posiądą ziemię i zamieszkają w niej na wieki” (Psalm 37:29; 104:5).
Ale jak przyjdzie Królestwo Boże? Czy może wszyscy ludzie dobrowolnie zechcą się podporządkować panowaniu Boga? Wręcz przeciwnie. Biblia rzeczowo wyjaśnia, że nadejście Królestwa pociągnie za sobą bezpośrednią interwencję Bożą w sprawy ziemskie. Czytamy: „Bóg Nieba wzbudzi królestwo, które nigdy nie ulegnie zniszczeniu. (...) Zetrze i zniweczy ono wszystkie te królestwa, samo zaś będzie trwało na zawsze” (Daniela 2:44, Biblia Tysiąclecia).
Kiedy nadejdzie Królestwo Boże? Już wkrótce. Świadków Jehowy przekonują o tym spełniające się obecnie proroctwa biblijne. Zachęcamy do bliższego zbadania kilku proroctw dotyczących „dni ostatnich” obecnego złego systemu rzeczy. Można je znaleźć w ewangeliach: Mateusza 24:3-14 i Łukasza 21:7-13, 25-31 oraz w Liście 2 Tymoteusza 3:1-5.
Ponieważ miłujemy Jehowę, naszego Boga, całym sercem, całą duszą oraz całym umysłem i siłą, a swego bliźniego jak siebie samego’, nie ma wśród nas podziałów na tle narodowościowym, rasowym ani społecznym (Marka 12:30, 31). Nietrudno dostrzec, że nasi chrześcijańscy bracia ze wszystkich narodów kierują się miłością (Jana 13:35; 1 Jana 3:10-12). Dlatego w politycznych sprawach narodów zachowujemy neutralność. Staramy się brać wzór z pierwszych uczniów Jezusa, o których powiedziano: „Nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata” (Jana 17:16). Wierzymy, że trzymanie się z dala od świata oznacza unikanie spotykanych dziś na każdym kroku niemoralnych postępków, takich jak kłamstwo, kradzież, rozpusta, cudzołóstwo, homoseksualizm, niewłaściwe obchodzenie się z krwią, bałwochwalstwo i inne rzeczy potępione w Biblii (1 Koryntian 6:9-11; Efezjan 5:3-5; Dzieje Apostolskie 15:28, 29).
Nadzieja na przyszłość
Świadkowie Jehowy wierzą, że obecne życie w tym świecie nie jest końcem wszystkiego. Wierzymy, że Jehowa posłał na ziemię Chrystusa, aby przelał swą krew dla złożenia okupu, dzięki czemu ludzie mogą zająć przed Bogiem sprawiedliwą pozycję i dostąpić życia wiecznego w nowym systemie rzeczy. Apostoł Jezusa napisał: „Przez krew jego zostaliśmy usprawiedliwieni” (Rzymian 5:9, Biblia Tysiąclecia; Mateusza 20:28). Jesteśmy bardzo wdzięczni Bogu i Jego Synowi za dostarczenie okupu, który otwiera możliwości przyszłego życia.
Świadkowie Jehowy są absolutnie pewni przyszłego życia na zasadzie zmartwychwstania umarłych pod panowaniem Królestwa Bożego. Zgodnie z Biblią wierzymy, że gdy człowiek umiera, kończy się jego istnienie i „w tymże dniu giną wszystkie zamysły jego” (Psalm 146:3, 4; Ezechiela 18:4; Kaznodziei 9:5). Przyszłe życie zmarłych zależy od tego, czy Bóg będzie o nich pamiętał w czasie zmartwychwstania (Jana 5:28, 29).
Jednocześnie jesteśmy przekonani, że wiele ludzi żyjących obecnie ocaleje, gdy Królestwo Boże będzie kłaść kres wszystkim dzisiejszym rządom. Podobnie jak Noe, który razem z rodziną przeżył potop, przetrwają oni i będą się radować życiem wiecznym na oczyszczonej ziemi (Mateusza 24:36-39; 2 Piotra 3:5-7, 13). Ale wierzymy też, że owo przetrwanie będzie zależeć od spełniania wymagań Jehowy, ponieważ Biblia mówi: „Świat przemija (...) ale kto pełni wolę Bożą trwa na wieki” (1 Jana 2:17; Psalm 37:11; Objawienie 7:9, 13-15; 21:1-5).
Oczywiście nie sposób tu omówić wszystkich wierzeń Świadków Jehowy, zachęcamy więc do zasięgnięcia dalszych informacji.

http://www.jw.org

A oto niektóre z najistotniejszych tematów, które poruszałem na tym forum od samego początku:

Czy Bóg Starego Testamentu jest okrutny?
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=313

WYBORY! zagłosuj i ty!
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=363

"Mówienie językami" i nie tylko...
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=385&pid=2270#pid2270

Niegodziwiec zdemaskowany!!!:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=310&pid=2263#pid2263

Fałszywe proroctwa i fałszywi prorocy - jak ich rozpoznać?:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=382&action=lastpost

Prześladowania za zwiastowanie prawdy!
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=360

Przykład dobrze działającego forum?
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=368

Apokryfy - dyskusja ogólna
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=365

Spór o boskość Jezusa (i kiedyś i obecnie)
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=380&action=lastpost

Sekty!
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=367

„Niewolnik wierny i roztropny” ale czy nieomylny?
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=376

Rodzeństwo Jezusa?
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=359

SPRAWIEDLIWOŚĆ - czymże jest?
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=324

Postępujmy "według ducha"!
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=300

Gdzie są umarli?
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=290

Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienia ?!
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=287

Dzień w dzień czytajcie biblię!
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=260

Biada ... niesprawiedliwym władzom
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=240

Pułapki internetu!
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=328

Publikacje multimedialne, MP3 do słuchania
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=246

Czego naprawdę uczy biblia?
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=282

Kim jest szatan zwany też diabłem?
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=291

Nie lękajcie się ... Boga !!!
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=343

Nie bójmy się PRAWDY!
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=296

ODSTĘPCY! i ich ofiary
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=314

Ofiary forów dyskusyjnych?
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=341

Jak przebaczać ?
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=340

Bądźcie prawdziwej wiary, zaprzestańcie kłótni!
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=238

... abym nie zgrzeszył językiem swym
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=239

Bądźcie przykładem dla pogan i żeby z waszego powodu poganie nie przeklinali Boga!
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=210

Czy gniew i oburzenie są kiedykolwiek uzasadnione?
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=247

Marihuana
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=165&pid=1690#pid1690

Palenie tytoniu
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=386&action=lastpost

LEPIEJ mi umrzeć, niż żyć - depresja
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=255
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=255&pid=1997#pid1997
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=255&pid=2091#pid2091

Cuda w Twoim i Moim życiu!
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=232

Życie i siła płyną od Boga
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=251

... i wiele wiele innych ...

Zachęcam wszystkich czytelników forum do lektury Wink

=====================================================

A przy okazji polecam ciekawe filmy dokumentalne, które jakiś czas temu oglądałem w kablówce czy na youtube, większość z nich można bez problemu odnaleźć właśnie na http://www.youtube.com

Bóg cudów (lektor PL)
film szeroko dostępny na youtube
Film „Bóg cudów” to zapierająca dech w piersiach podróż po widzialnych i niewidzialnych wspaniałościach Bożego stworzenia. Opowiada również o jednym z najwspanialszych Bożych cudów – darze zbawienia i odkupienia życia!

Aniołowie i demony - Kto rządzi światem?
Nie tylko politycy z pierwszych stron gazet mają największy wpływ na losy świata. Za ich plecami są prawdziwi rządcy - nowa globalna elita, nowa superklasa. Wśród nich są prezesi największych firm, instytucji finansowych, nobliści, słynni profesorowie i odkrywcy, gwiazdy mediów i superfilantropi.

Naziści - Spisek okultystów
Liczne dokumenty potwierdzają, że nazizm nie był zwykłym ruchem politycznym, lecz okultystyczną religią. Adolf Hitler pełnił funkcję nowego mesjasza, najwyższym kapłanem był Heinrich Himmler, a duchowieństwem - żołnierze Dywizji Pancernej SS Totenkopf. Dokument przedstawia przerażającą prawdę o roli okultyzmu w Trzeciej Rzeszy. Tajemna wiedza miała pomóc Niemcom w wygraniu II wojny światowej. Istnieją źródła świadczące o odprawianiu mistycznych obrzędów w związku z podejmowaniem decyzji militarnych, szkoleniem oficerów SS, indoktrynacją niemieckiego społeczeństwa czy wywieraniem politycznego wpływu na aliantów. Fascynujący dokument, pokazujący w jaki sposób narodowi socjaliści zniekształcili tradycję mistycyzmu, aby wykorzystać ją do swych zbrodniczych celów.

Fahrenheit 9.11
Film jest ostrą krytyką George’a W. Busha i jego polityki. Wpisuje się on też w kampanię wyborczą przed wyborami prezydenckimi jesienią 2004 r. Łatwo jest nazwać Busha idiotą, ale ja tego nie zrobiłem. Pozwoliłem natomiast, by zrobiły to za mnie jego własne słowa i własne zachowania – powiedział Moore dziennikowi „Washington Post”. W filmie Moore wskazuje na związki biznesowe Busha z wpływowymi Saudyjczykami, w tym rodziną Osamy bin Ladena. Bin Ladenowie zerwali z Osamą kontakt na początku lat 90., jednak istnieje co do tego dużo wątpliwości. Szef Disneya Michael Eisner (zapłacił za produkcję filmu) miał ponoć poinformować, że nie dopuści do dystrybucji filmu w Stanach. Decyzja ta wzbudziła w USA dyskusję na temat wolności wypowiedzi i cenzury w mediach.

Rozbój w biały dzień - Przekręt w Iraku (TVN24)
Film ujawniający kulisy wielkiego przekrętu finansowego, do jakiego doszło podczas wojny w Iraku. Dziennikarze brytyjscy szukają odpowiedzi na pytanie, gdzie podziały się 23 biliony dolarów, które rząd amerykański przeznaczył na pomoc gospodarczą dla tego kraju. Okazuje się bowiem, że w rzeczywistości pieniądze te trafiały m.in. do działających w Iraku prywatnych firm amerykańskich. Film zrealizowano w niekonwencjonalnej formie, stylistyką nawiązującą do do westernów.

Kraina gazem płynąca – Gasland
Kiedy Josh Fox dostał list od koncernu energetycznego z ofertą na wydzierżawienie jego rodzinnej ziemi, by wydobywać spod niej gaz łupkowy, postanowił sprawdzić, o co z tym gazem łupkowym chodzi. Wyruszył więc z kamerą w podróż po Stanach Zjednoczonych do miejsc, gdzie już wydobywany był gaz z łupków. Tak powstał nominowany do Oskara film “Kraina gazem płynąca”, a w oryginale “Gasland”. Złoża gazu łupkowego są także w Polsce, m.in. na Pomorzu, i już prowadzone są przygotowania do tego, by zacząć go wydobywać. Tymczasem we Francji wprowadzony został zakaz nie tylko wydobywania go, lecz nawet poszukiwań. Przeciw rozpoczęciu wydobycia gazu łupkowego protestują także mieszkańcy stanu Nowy Jork w USA. Dlaczego? O tym właśnie opowiada Josh Fox

Chleb, ropa i korupcja
W styczniu 2004 roku iracki dziennik Al Mada wywołał poruszenie na całym świecie, publikując listę osób i przedsiębiorstw z całego świata, które w połowie lat 90-tych zanotowały niebotyczne zyski na wielkim szwindlu przeprowadzonym w porozumieniu z reżimem Saddama Husajna i urzędnikami ONZ. W aferze uczestniczyły koncerny z 30 krajów, które w ramach zainicjowanego przez ONZ programu "Oil for Food" miały zapewnić Irakowi dostęp do żywności i lekarstw w zamian za możliwość obrotu iracką ropą. Gdy zachodnie media pojęły ogrom nadużyć, uniosły się oburzeniem na "największy skandal w historii". Nie minęło jednak wiele czasu, a o sprawie wszyscy zapomnieli. Tak jakby nigdy się nie wydarzyła.

Chmury nad Bagdadem - wojna w Iraku
Przejmujący dokument o prawdziwym obliczu wojny w Iraku, demaskujący niewygodną prawdę o największym partactwie politycznym ostatnich lat, o końcu złudzeń i nadziei. Wojny w Iraku są trzy, na ulicach w wioskach, w chaosie i pogardzie dla ludzi i narodu giną w niej dzieci, kobiety, a ogromny dorobek kraju zamienia się w pył. Z wywiadów wyłania się przerażający obraz: strategiczne decyzje podejmowane były w sekrecie przez kilku ludzi, którzy nigdy nie byli w Iraku i nie znają się na problematyce Bliskiego Wschodu. Brzemienna w skutkach, tragiczna decyzja o demobilizacji i rozwiązaniu irackiej armii została podjęta w Waszyngtonie przez wysokiego urzędnika w drugim tygodniu jego pracy, bez konsultacji ze specjalistami, wojskiem i okupacyjnymi władzami w Iraku. Film z jednej strony demaskuje ignorancję i bezmyślność urzędniczego aparatu Busha, z drugiej ujawnia jego wyjątkowy cynizm.

Ciesz się biedą!
Kulisy działań organizacji humanitarnych, w których interesie leży podtrzymywanie biedy w krajach Afryki. Młody dziennikarz z Holandii, Renzo Martens, zwrócił uwagę na sytuację panującą w Demokratycznej Republice Konga. Kraj ten od 1996 roku niszczony był przez wojnę domową, która pochłonęła około 3 milionów ofiar. Od kilku lat na terenie Konga stacjonują siły ONZ oraz organizacje humanitarne starające się zaprowadzić porządek i pokój. Martens dołączył do jednej z lokalnych społeczności i rejestrował powojenne życie mieszkańców. Jego obserwacje są wstrząsające. Zdaniem dziennikarza Bank Światowy udziela Kongu pożyczek w zamian za zgodę na wydobywanie diamentów. Organizacje humanitarne rozdają żywność, ale większość ich budżetu pochłaniają wydatki na utrzymanie urzędników. Biali farmerzy zakładają gigantyczne plantacje, gdzie zatrudniają Afrykańczyków jako tanią siłę roboczą za dolara dziennie. Nawet Lekarze bez Granic czerpią zyski z pracy w regionie, gdzie życie ludzkie nie ma żadnej ceny.

Czas nagli
Naukowcy twierdzą, że tempo życia zwiększyło się aż o 10% w ciągu minionej dekady. Tak drastyczna zmiana nie może pozostać bez wpływu na nas samych i społeczeństwo, w jakim żyjemy. Jaki wpływ wywiera zawrotna szybkość życia? Odpowiedzi na to pytanie Xavier Marquis szukał we Francji, Wielkiej Brytanii, Danii i USA. Na swej drodze spotykał zarówno ludzi biorących udział w obłędnym wyścigu donikąd, jak i wieszczów nowej "powolnej rewolucji", którzy w zmniejszeniu tempa życia widzą sposób na ponowne docenienie jego walorów. Tak powstał interesujący, nie pozbawiony humoru dokument, traktujący o szczególnej relacji człowieka z czasem.

Dokąd zmierza ten świat - biblijne przepowiednie
Tylko Biblia jest ponad czasem i przestrzenią. Żadna inna księga nie próbuje nawet dowieść swej prawdziwości poprzez przepowiadanie przyszłości Dokąd zmierza ten świat? Czy istnieje prawda absolutna?Jak Biblia odpowiada na te pytania? Występujący w filmie Bil Gallatin, Dave Hunt, Chuck Missler, Roger Oakland i Chuck Smith przedstawiają tę prowokującą do myślenia perspektywę na "Znaki Czasów". Obecnie setki biblijnych przepowiedni staje się rzeczywistością. Kaseta zawiera omówienie kilku wypełniających się na naszych oczach proroctw, dotyczących m.in.: środowiska, upadku moralności, technologii, Izraela, światowej religii. "Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego." - Izajasza 45:22

Hitlerowskie UFO
Dziennikarze - utrzymują, że w czasie II wojny światowej niemieckim naukowcom udało się skonstruować latające talerze, których zamierzali użyć na polu walki. Podobno latające spodki ze swastykami wzbijały się w powietrze jeszcze przed końcem wojny, a po jej zakończeniu niezwykłe statki przejęli alianci.

Mózg w powodzi fal
Dziś gdy jesteśmy otoczeni z każdej strony elektroniką nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każde urządzenie wytwarza szkodliwe promieniowanie. Jedni naukowcy pracujący dla wielkich korporacji twierdzą że owo promieniowanie nie jest szkodliwe ale nie mówią nam całej prawdy z drugiej strony wypowiadają się niezależni naukowcy, którzy twierdzą że każde urządzenie elektryczne jest szkodliwe dla zdrowia, wywołuje różne choroby, bóle głowy, złe samopoczucie czy nawet raka. Niemal każdy posiada telefon komórkowy, nie każdy już jednak zdaje sobie sprawę z tego, iż korzystając z niego wystawiony jest na działanie fal elektromagnetycznych. Ich wpływ na ludzki organizm stanowi zagadnienie, z którym wciąż mierzy się współczesna nauka. W miarę rozwoju nowoczesnej technologii bezprzewodowej wzmaga się także dyskusja nad negatywnym oddziaływaniem fal elektromagnetycznych. Międzynarodowe środowisko naukowe poszukuje wciąż odpowiedzi na pytanie o konsekwencje nadmiernego kontaktu z powszechnie stosowanymi urządzeniami. Dokument "Mózg w powodzi fal" przedstawia wyniki badań nad wpływem fal elektromagnetycznych na ludzki organizm. Dzięki umiejętnemu połączeniu wywiadów, materiałów archiwalnych i animacji trójwymiarowej film ukazuje medyczne niebezpieczeństwa ubocznych skutków uzależnienia od technologii oraz podejmuje temat rosnącej nieufności, jaką społeczeństwo żywi wobec rozwoju przemysłu. Twórcy stawiają także pytania o wyzwania stojące przed nauką, które mają na celu poprawę jakości życia.

Orwell przewraca się w grobie
W filmie odwołując się do powieści wykazywano, że rzeczywistość przegoniła Orwellowską fikcję, w której nad społeczeństwem sprawowano kontrolę myśli, a która teraz jest możliwa za pośrednictwem mediów. Według Joan Didion mass media nie relacjonują już wydarzeń (newsów), lecz zarządzają nimi, kształtując ich zawartość, decydując co znajdzie się na czołówkach, a co zostanie dogodnie zignorowane, ostatecznie definiując strukturę, na bazie której większość innych zagadnień jest dyskutowana przez społeczeństwo. Jako przykład podawane jest twierdzenie, że od początku późnych lat 80 istnieje agenda napędzana przez główne korporacje medialne dotycząca deregulacji rynku medialnego.

Scheda po Darwinie
Twórcy filmu pozwalają wypowiedzieć się zarówno zwolennikom, jak i krytykom darwinizmu, ukazując tym samym wpływ, jaki wywarł on nie tylko na stan wiedzy ludzkości, ale i jej kondycję mentalną oraz duchową. Na całym świecie nie brak ludzi, którzy widzą w teorii ewolucji herezję i zagrożenie dla religii, i zwierają szyki w walce z darwinizmem. W kilku protestanckich zborach w Szwecji spotykają się ludzie gotowi do obalenia teorii ewolucji. Ich ambicją jest wprowadzenie do szkół i uniwersytetów kreacjonizmu, poglądu karzącego w sposób dosłowny odczytywać biblijną antropogonię.

UFO i zimna wojna
Wiele "nadzwyczajnych zjawisk" to po prostu produkt zniekształconych informacji, ale wiele z nich to także prawdziwe sceny z tajnych prac nad konstrukcją nowego samolotu. Film opowiada o powiązaniach między obserwacjami UFO w Ameryce i Związku Radzieckim i o tym jak te supermocarstwa rozgrywały między sobą tę kartę zastraszania się nawzajem ewentualnością dominacji przez obcych a także, jak ten irracjonalny lęk przenosił się na całe narody w i tak już drażliwych czasach zimnej wojny.

W poszukiwaniu Edenu
Zgodnie z przekazem Księgi Rodzaju około siedmiu tysięcy lat temu Bóg stworzył ogród dla pierwszych ludzi. David Rohl wykorzystuje wskazówki ukryte w Biblii, starosumeryjskich przekazach, ukształtowaniu terenu i materii językowej, by odnaleźć miejsce, w którym najprawdopodobniej znajdował się raj.

Nocna Zmiana
Film dokumentalny z 1994 roku poświęcony kulisom odwołania rządu Jana Olszewskiego w czerwcu 1992 roku. Reżyser filmu Jacek Kurski i politycy związani z rządem Jana Olszewskiego określają przedstawione w filmie rozmowy mianem "tajnej narady", a samo odwołanie rządu nazywają spiskiem i porównują z zamachem stanu. Lech Wałęsa ponoć miał obawiać się ekipy Macierewicza, film wskazuje na prezydenta jako inicjatora działań skierowanych przeciwko lustracji.

Czy Darwin się mylił
Od 150 lat różnorodność życia na Ziemi tłumaczy teoria ewolucji Karola Darwina. Krytycy ewolucjonizmu uważają, że ta popularna koncepcja ma wiele niedostatków, które dowodzą istnienia Inteligentnego Twórcy. W programie biolodzy przyjrzą się jednej z najbardziej kontrowersyjnych gałęzi nauki i sprawdzą czy słynny przyrodnik się nie mylił.

Supermocarstwo
FILM DOKUMENTALNY (Superpower), USA, 2008 | USA | Dokumentalny, Reżyseria: Barbara-Anne Steegmuller
Ameryka zostaje po zakończeniu drugiej wojny światowej supermocarstwem. Postęp techniczny wywołuje boom gospodarczy w USA.

Rozbroić bombę nuklearną
Securing the Bomb / Kalte Krieger rüsten ab Der Kampf gegen neue Atomwaffen
dokument - Niemcy 2008 | 58 minut
W ostatnich latach w pojawił się w USA ruch pokojowy, którego celem jest wyeliminowanie posiadania broni nuklearnej na świecie. George Schultz, były sekretarz stanu, oraz Henry Kissinger, senator partii opozycyjnej, opublikowali apel na ten temat na łamach "The Wall Street Journal". Głos w tej sprawie zabrali również wybitni naukowcy, między innymi Richard Garwin, doradca prezydentów USA, konstruktor bomby wodorowej.

Fotograf na wojnie
Każdego dnia jesteśmy bombardowani zdjęciami z wojen i konfliktów rozgrywających się w różnych częściach świata. W ręku dobrego fotoreportera aparat jest świadkiem wydarzeń, ale też skuteczną bronią w walce o zachowanie naszego człowieczeństwa i kroniką prawdy na potrzeby historii. Bohaterowie filmu to kilku najwybitniejszych fotoreporterów, którzy byli lub nadal są świadkami różnych wojen. I choć oswojeni z ciemnymi stronami swojego zawodu, często z trudem wytrzymują psychicznie ogrom cierpień, z jakimi przychodzi im się stykać. Po powrocie do domu zastanawiają się, czy mogli coś więcej zrobić, pomóc, interweniować. Takie pytania dręczą ich do następnego wyjazdu. Trudno nie wierzyć, kiedy jeden z nich mówi, że żadnej wojny nie da się usprawiedliwić, że słuszne wojny nie istnieją. Pokazują że współczesna wojna jest zupełnie nieludzka, wyzuta z emocji.

Miasto aryjskich bliźniąt
Josef Mengele, "Anioł Śmierci" z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, stworzył miasto bliźniaków w Brazylii - zdaniem Jorge'a Camarasa, argentyńskiego historyka, który specjalizuje się w badaniu powojennych losów nazistowskich zbrodniarzy i w książce "Mengele. »Anioł Śmierci« w Ameryce Południowej" tropi ślady lekarza z Auschwitz, który dopuścił się zbrodni.

Odkrycie Arki Noego
Dokładne omówienie relacji naocznych świadków, którzy twierdzą, że widzieli arkę na zboczach Araratu, rekonstrukcja potopu i arki oraz fragmenty fabularyzowane.

Kłopoty w raju
Seria przybliża oparte na faktach historie wakacyjnych, wymarzonych wyjazdów, które niespodziewanie zamieniły się w koszmar. W każdym z odcinków poznajemy losy kolejnej osoby, która po aresztowaniu trafiła do więzienia w obcym, często dalekim kraju. Są to m.in.: 18-latek, który próbował wywieźć heroinę z Bangladeszu, dziennikarz uprowadzony w Afganistanie przez członków Al-Kaidy, a także młode małżeństwo, które w Czeczenii chciało założyć ośrodek dla dzieci. Każda z tych historii napawa strachem i przerażeniem: od chwili aresztowania, poprzez rozprawy sądowe, aż do momentu osadzenia w więzieniu.

Lucjan Łągiewka - Geniusz z Kowar
Od wielu lat zajmuje się eksperymentami związanymi z energią w układach mechanicznych, a znany jest głównie jako twórca zderzaka, który wprowadzony na rynek ma go zrewolucjonizować i pchnąć w zupełnie nowym kierunku teorie rządzące fizyką. Zderzak jest urządzeniem, które zabezpiecza samochód przed skutkami zderzenia znacznie skuteczniej, niż powszechnie stosowane rozwiązania. Chyba wszyscy widzieli Fiata 126 P, który z prędkością 50 - 60 km/h uderzał w ścianę, przy czym - zamiast pogniecionej jak harmonia blachy - nic się nie działo, a kierowca spokojnie siedział, nie odczuwając uderzenia.

Sonderkommando Auschwitz-Birkenau
Po wyzwoleniu Auschwitz w styczniu 1945 roku w pobliżu krematorium znaleziono kilka manuskryptów. Ich treść okazała się najbardziej przerażającym opisem tego, jak w praktyce wyglądało ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Autorami zapisków okazali się członkowie Sonderkommando - silni i zdrowi więźniowie przymusowo pracujący w krematorium. Ich głównym zadaniem było wyciąganie zwłok z komory gazowej, przeszukiwanie ich z kosztowności, wyrywanie złotych zębów, a potem palenie ciał w krematorium lub na stosach spaleniskowych. Z zakreślonych przez członków Sonderkommando kartek wyłonił się wstrząsający obraz żniwa śmierci, jakie zgotowali Żydom naziści. Film ukazuje grozę Holocaustu, udokumentowaną w starych manuskryptach i zeznaniach ostatnich pozostających przy życiu członków Sonderkommando.

Tajemica Trzech Króli - Viasat History
Tożsamość tajemniczych biblijnych postaci Trzech Króli na zawsze zawładnęła wyobraźnią ludzi. Program odsłania kryjące się w tej legendzie prawdziwe miejsca, prawdziwych ludzi i rzetelne fakty. Przy użyciu najlepszych materiałów filmowych z odwiedzanych miejsc i znakomicie zaprezentowanej fabularyzacji fragmentów, a także wywiadów ze znakomitymi znawcami Biblii poznajemy wspaniałą tajemnicę tego jednego z najsłynniejszych wydarzeń w historii chrześcijaństwa.

Tajemnicza rodzina Jezusa - Viasat History
Historia ludzkiej rodziny Bożego proroka Jezusa. Ukrywana przez ponad 2000 lat sięga wstecz do samych początków chrześcijaństwa. Robert Beckford opowiada o tym jak członkowie rodziny Jezusa przetrwali przez niemal 300 lat po jego śmierci i odegrali ogromną rolę w tworzeniu zrębów chrześcijaństwa. Robert Beckford odkrywa w Biblii mirror szyfrujący tam informacje na temat tego w jaki sposób rodzina Jezusa została wymazana przez Kościół z oficjalnej historii.

TW Bolek
Film dokumentalny Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka o domniemanych związkach Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa.

Apokalipsa II wojna światowa w kolorze - 6 odcinków National Geographic:
- Inwazja (Historia II wojny światowej. Inwazja Hitlera na Polskę
- Druzgocąca klęska (Wydarzenia z 1940 roku)
- Szok (Próba inwazji Niemiec na Moskwę w 1941 roku)
- Punkt zwrotny (Wypowiedzenie wojny Japonii)
- Wielkie lądowanie (Wydarzenia prowadzące do zakończenia wojny)
- Koniec koszmaru (Wydarzenia z 1944 roku prowadzące do kapitulacji Niemiec)

Kto napisał Biblię? (część 1 i 2) - Viasat History
Teolog Robert Beckford podejmuje się ustalenia autorstwa Biblii. 20 lat po tym jak wychowany został w duchu i wierze kościoła babtystów nie jest już tak pewien tego, że księga ta jest najczystszym bożym słowem, którego nie tknęła ludzka ręka. Według niego ustalenie autorstwa Biblii jest ważniejsze w dzisiejszych czasach jeszcze bardziej niż kiedykolwiek dotychczas. Z głębokim postanowienie dowiedzenia się prawdy Beckford wyrusza w podróż, która powiedzie go z Birmingham do Zachodniego Brzegu Jordamu, z Jerozolimy do Turcji.

Czy świat oszalał?: Elektroniczny przedmiot pożądania (2009)
Tytuł oryginalny: Upgrade Me, produkcja: Wielka Brytania, reżyseria: Jeremy Monblat
Rewolucja cyfrowała zasypała społeczeństwo gadżetami, bez których współczesny człowiek czułby się zagubiony. Brytyjski pisarz i poeta Simon Armitage przedstawia swoje refleksje na temat roli, jaką odgrywają one w naszym życiu. Zakrawa na ironię fakt, że twórca urodzony w hrabstwie Yorkshire - kolebce ruchu społecznego, który sprzeciwiał się rewolucji przemysłowej - sam stał się wyznawcą postępu technicznego. W Korei Południowej rewolucja cyfrowa osiągnęła niespotykane w innych krajach tempo. Film przedstawia między innymi siedzibę firmy Samsung, gdzie powstają najnowsze modele telefonów komórkowych. Rewolucja cyfrowa zasypała ludzkość przedmiotami, które stały się oznakami statusu społecznego, sukcesu i władzy. Brytyjski pisarz i poeta Simon Armitage przedstawia swoje refleksje na temat roli, jaką elektroniczne gadżety odgrywają w ludzkim życiu. Gadżety które często zastępują Boga.

Zwierzęca intuicja - National Geographic
Czy zwierzęta potrafią przewidywać trzęsienia Ziemi, tsunami i inne klęski żywiołowe? Przez lata miliony ludzi opowiadały o niezwykłych zachowaniach zwierząt na krótko przed nadciągającą katastrofą. Jeśli tak jest rzeczywiście, to jak one to robią? Niektórzy twierdzą, że są w stanie komunikować się telepatycznie. Zbadamy tsunami, które niedawno miało miejsce w południowo-wschodniej Azji i usłyszymy o zwierzętach uciekających w panice na wzgórza, tuż przed nadchodzącymi falami. Wysłuchamy opowieści Ruperta Sheldrake'a o zwierzęcej intuicji oraz poznamy bardzo gadatliwą afrykańską papugę szarą, której właścicielka twierdzi, że ptak ma niezwykłą umiejętność przewidywania.

Siedem znaków Apokalipsy
Naukowe i teologiczne rozważania nad Księgą Objawienia/Apokalipsy.

Kartel farmaceutyczny
W ostatnich latach okazało się, że przemysł farmaceutyczny jest przynoszącym wiele bilionów dolarów biznesem, polegającym na „robieniu interesów na chorobach, którego przyszłość jest uzależniona od dalszego istnienia i rozwoju chorób.

Przemysł tytoniowy - Historia spisku
"Ta bezprecedensowa epidemia w historii ludzkości spowodowała w XX wieku śmierć 100 milionów mężczyzn i kobiet. W XXI wieku umrze kolejny miliard; ponad trzy lata śledztwa prowadzonego na całym świecie pozwoliło Nadii Collot rozszyfrować strategię działalności przemysłu tytoniowego, który z sukcesem umacnia swą potęgę kosztem zdrowia publicznego oraz, paradoksalnie, pomimo zdrowotnych kampanii profilaktycznych. Reżyserka z samego środka nikotynowego kartelu ujawnia taktykę, o której nikt nic nie mówił od ponad pół wieku.

=====================================================

(Koheleta 3:1-11)
... Na wszystko jest wyznaczony czas ... czas mówienia ... czas milczenia …

?Wykupujcie sobie dogodny czas, ponieważ dni są złe’ (EFEZJAN 5:16).
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2000724

„Mamy „mnóstwo pracy w dziele Pańskim” (1 Koryntian 15:58).

I mój pobyt na tym forum się zakończył, myślę że nie był to czas stracony i dla niektórych czytelników jako cenna wiedza i doświadczenie kogoś drugiego i dla mnie osobiście jako próba wiary.

Czas zająć się od tej chwili sprawami istotniejszymi w życiu, to co miałem do przekazania publicznie na tym forum już przekazałem, myślę że już nic nie trzeba dodawać ani odejmować.

Zwiastun (vel. Czytelnik vel. Obserwator vel User – to moje loginy w różnych odstępach czasu i na różnym „poziomie poznawczym” przebywania na tym forum) pozdrawia i życzy wszystkim czytelnikom dokładnego poznania prawdy i budowania autentycznej wiary w Jezusa Chrystusa i Boga Jehowy.

I pamiętajcie: pomimo wszystko:
(1 Koryntian 13) niech trwa nadzieja, wiara i miłość - te trzy, z nich zaś najważniejsza jest miłość.

.The.End.
Zastanawiałem się nieraz czy mój pobyt na tym forum jest zasadny, czy odpowiadanie na najróżniejsze i najdziwniejsze argumenty przeciwników prawdy to był i jest nadal dobry pomysł?

Sądzę że wystarczająco dużo już przekazałem na forum cennych informacji a czytelnicy niech wyciągną pewne wnioski z sytuacji zaistniałych tutaj i niech sami poszukują odpowiedzi na intrygujące ich pytania:

Wiem że tacy czytelnicy są, którzy nie dają się zwieść różnym internetowym propagandzistom i kłamcom, pozdrawiam ich Smile

Po tym co tutaj na forum ostatnio czytam:

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=214&pid=2342#pid2342

uznałem że takie niekończące odpowiadanie nie służy już obecnie niczemu dobremu. Ciarki mnie przechodzą do jakich ogromnych błędów dochodzą odstępcy i chcą takie zgubne nauki przekazywać innym, a ja robię błąd że w ogóle odpowiadam na posty pewnych osób, wszystko to nie ma najmniejszego sensu i do niczego budującego już nie prowadzi.

Ja nie chcę się z nikim o nic spierać. Szkoda mi tych ludzi chciałbym im pomóc coś zrozumieć ale co poradzić? nie wszystkim jest to dane.

Dziś wpadłem na bardzo ciekawy artykuł:

(od akapitu 10)
http://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/w20140715/słudzy-jehowy-wyrzekają-się-nieprawości

Po przeczytaniu go postanowiłem że zaprzestanę udzielania odpowiedzi na wszelakie zarzuty odstępców nawet te najdziwniejsze:

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=390&action=lastpost

Pewni ludzie nie znają podstaw biblii, nie wiedzą nic o naukach świadków Jehowy, nie poznali prawdziwego Boga a Bożych sług potrafią tak oczerniać i takie kłamstwa potrafią zmyślać że aż ciarki przechodzą, potrafią wyjąć czyjeś słówko z kontekstu i na tej podstawie zmyślać niestworzone historie, które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.

Potrafią ciągle coś komuś wytykać a nie widzieć swoich błędów.

Nie ma sensu nic prostować ani odpowiadać na zarzuty.
Prawda obroni się sama. Koniec kropka.

Postanowiłem porzucić wszelkie szkodliwe fora dyskusyjne i inne strony www, których użytkownicy wywołują odszczepieństwo od prawdziwego wielbienia Boga.

Dalsze moje uczestnictwo na forach internetowych, zarówno pisane jak i ich czytanie miałoby poważne konsekwencje dla mnie i wywołałoby poważne szkody duchowe, które już odczuwam.

Jak o wiele lepiej spożytkować ten czas na zajęcia, które duchowo budują wie tylko ten kto tego doświadczył.

Dziękuję za uwagę.
Żegnam.

Smile

_________

THE END: 27 kwietnia 2014 18:38

.
To ja, użytkownik Zwiastun, chciałbym w tym temacie dopowiedzieć jeszcze parę słów. Smile

Wielokrotnie już słyszałem wyznania ludzi, że wierzą w Jezusa, że wiara w Jezusa odmieniła ich życie, że porzucili uczynki ciemności, że są w pełni w "prawdzie Chrystusa" że "narodzili się na nowo" i nic więcej nie potrzeba do zbawienia, już są go w tej chwili pewni na 100%, ale obserwując tych ludzi, to co głoszą i to co czynią, nie widzę aby słowa szły w parze z czynami, nie widzę także ich twierdzeń aby były zgodne z biblią.

Wielokrotnie już pisałem na łamach tego forum, to o czym pisał apostoł Paweł, że biegniemy w wyścigu po życie, ten wyścig to nic łatwego bo trzeba się wysilić a cóż to za wysiłek wierzyć tylko w Jezusa?

Uważam że sama wiara nie wystarcza, trzeba również usilnie pragnąć zmian w swoim życiu.

Wielu ludzi, którzy głoszą że wierzą w Jezusa niestety wyznają błędne przekonanie że Jezus jest Bogiem i poprzez tą złą interpretację wpadają w różne inne pułapki i złe interpretacje natchnionych Pism, jedną z nich jest wiara że nie istnieje żadna religia prawdziwa na świecie, a to nieprawda, biblia wyraźnie przepowiedziała że takowa ma być a jednym z jej owoców ma być głoszenie Dobrej Nowiny po całym zamieszkałym świecie, że poznamy jej czcicieli po owocach i stanowczości w tym aby nie zmieniać ani jednej joty tego co jest zapisane w biblii, aby wypełniać wszystko co nakazuje Bóg i niczego nie pomijać. Są na to konkretne wersety.

Piękno religii prawdziwej polega na tym że m.in. zawdzięczamy jej to że opiera się na prawdzie pochodzącej od Boga, którego imię brzmi Jehowa i na którym możemy bezwzględnie polegać (Psalm 83:18 [83:19, B.Tysiąclecia]; Izajasza 55:10-11). nie jest zastrzeżona dla ludzi nieprzeciętnie inteligentnych, lecz może ją poznać każdy człowiek o pokornym sercu (Mateusza 11:25; 1 Koryntian 1:26-28). Nikogo nie wyróżnia ze względu na rasę, pozycję społeczną ani zamożność (Dzieje Apostolskie 10:34-35; 17:24-27). Wzbudza uzasadnioną nadzieję na życie w świecie spokojnym i bezpiecznym, wolnym od smutku, chorób, cierpień i śmierci (Izajasza 32:18; Objawienie 21:3-4). Jej wyznawcy tworzą ogólnoświatową społeczność lojalnych braci, zespoloną jednakowym duchem, postępowaniem i nauką (Psalm 133:1; Jana 13:35). Każdemu mężczyźnie, kobiecie i dziecku umożliwia aktywne uczestniczenie w dziele Bożym, które nadaje życiu sens (1 Koryntian 15:58; Hebrajczyków 13:15-16). Mając na względzie nasze dobro, ostrzega przed ukrytymi niebezpieczeństwami i poucza, jak mamy postępować (Przysłów 4:10-13; Izajasza 48:17-18). A dlaczego można twierdzić, że jej piękno jest wieczyste? Dlatego, że będzie jaśnieć tak długo, jak długo ma istnieć religia prawdziwa - NIEWIASTA - już zawsze. „Niewiasta” musi ‛świecić’ dla dobra tych, którzy obok niej wciąż błądzą w ciemnościach.

Zważajmy jedni na drugich, żeby się pobudzać do miłości i do szlachetnych uczynków, nie opuszczając naszych wspólnych zebrań, jak to niektórzy mają w zwyczaju, ale zachęcając się nawzajem, i to tym bardziej, gdy widzicie przybliżanie się dnia (Hebr. 10:24, 25).

Jehowie podobają się wszyscy, „którzy u niego szukają schronienia”; dlatego nawet jeśli już Go poznaliśmy, chcemy regularnie spotykać się z gronem innych Jego przyjaciół (Nahuma 1:7). W świecie ograbiającym z sił mądrze jest otaczać się braćmi i siostrami, którzy są źródłem zachęt. Co to daje? W zborze spotkasz osoby, które będą cię pobudzać „do miłości i do szlachetnych uczynków”. Żeby można było okazywać wzajemną miłość, o której Paweł pisał Hebrajczykom, musi istnieć zbór — braterska społeczność, której członkowie mają podobny sposób myślenia i wspólnie wielbią Boga.

Religia prawdziwa pobudza swych wyznawców do zadzierzgnięcia, nierozerwalnych więzów miłości i jedności, niezależnych od granic państwowych (Jana 13:35). Religia fałszywa nie zaszczepia takiej miłości. Przeciwnie, jej członkowie wzorem mordercy Kaina biorą udział w wojnach między narodami, nawzajem się zabijając (1 Jana 3:10-12).

Religia prawdziwa trzyma się z dala od polityki, a rozwiązania problemów światowych oczekuje od Stwórcy i Jego rządu Królestwa. Religia fałszywa naśladuje przykład Nemroda, budowniczego wieży Babel. Sprzęga się z polityką, polega na bóstwach politycznych, w których sprawy się wtrąca, i w ten sposób sama kopie sobie grób (Daniela 2:44; dana 18:36; Jakuba 1:27).

Religia prawdziwa uznaje Jehowę za Boga prawdziwego, jedynego, który potrafi wybawić z ucisku. Religia fałszywa, wyznawana na przykład przez starożytnych Egipcjan i Greków, karze wierzyć w mnóstwo bezradnych mitycznych bogów, z których żaden nie jest godny tego miana (Izajasza 42:5; 1 Koryntian 8:5-6).

Religia prawdziwa obiecuje szczęśliwe życie wieczne na ziemi. Religia fałszywa - na przykład buddyzm - traktuje bytowanie na ziemi jako coś uciążliwego, z czego człowiek zostanie uwolniony w nieokreślonej przyszłości(Psalm 37:29; Objawienie 21:3-4).

Religia prawdziwa przez swoją świętą Księgę, Biblię, wpaja ludziom niezachwianą wiarę; daje im uzasadnioną nadzieję i pobudza do uczynków, wypływających ze szczerej miłości do Boga i bliźniego (2 Tymoteusza 3:16-17). Religii fałszywej na ogół się to nie udaje, Choć też ma swoje święte księgi (1 Jana 5:3-4).

Religię prawdziwą można rozpoznać po pokornych nadzorcach. Religia fałszywa znana jest z ambitnych przywódców, ogarniętych duchem niezależności, skłonnych do wypaczania prawdy i szukających korzyści w polityce i świeckich przedsięwzięciach (Dzieje Apostolskie 20:28-29; 1 Piotra 5:2-3).

Religia prawdziwa, która wskazuje właściwy sposób poddania się woli Bożej, posługuje się mieczem duchowym, a nie literalnym. Religia fałszywa natomiast sprzeniewierza się prawdziwej nauce, łamie neutralność chrześcijańską i bardziej zabiega o sprawy istotne dla człowieka niż o to, co ważne w oczach Boga (2 Koryntian 10:3-5).
Religia prawdziwa zjednuje serca niewierzących dla wielbienia prawdziwego Boga. Religia fałszywa przyczynia się do powstania atmosfery sceptycyzmu, wolnomyślicielstwa, racjonalizmu i zeświecczenia (Łukasza 1:17; 1 Koryntian 14:24-25).

Religia prawdziwa, wyznawana przez Świadków Jehowy, rozkwita pod względem duchowym jak nigdy przedtem. Religia fałszywa splamiła swoje szaty krwi, cierpi niedożywienie duchowe i ma coraz mniejsze poparcie (Izajasza 65:13-14).

Jak się zapowiada. przyszłość religii w świetle jej przeszłości? Religia fałszywa nie ma przed sobą żadnych perspektyw. Słowo Boże radzi, by ją jak najszybciej porzucić! (Objawienie 18:4-5). Zwróć się ku religii prawdziwej, która będzie istnieć wiecznie.

I nie wystarczy sam podziw religii prawdziwej, bowiem, nauka, która trafia do uszu, lecz nie do serca, jest jak obiad jedzony w marzeniach.

„Religia, gdy w niebiańskie prawdy jest odziana, przez wszystkich, co ją ujrzą, będzie podziwiana”
(Wiliam Cowper - osiemnastowieczny poeta angielski)

„Prawda jest niczym skromny kwiatek w zdziczałym ogrodzie życia, otoczona i niemal zagłuszona przez wybujałe chwasty błędu. Jeżeli chcesz ją znaleźć, stale wytężaj wzrok. Jeśli chcesz ujrzeć jej piękno, odgarnij chwasty błędu i ciernie fanatyzmu. Jeśli chcesz ją posiąść, schyl się po nią”.

Ja już wybrałem, a Ty?

Wink

.
(06-08-2014, 05:44 PM)watcher napisał(a):  Wielokrotnie już słyszałem wyznania ludzi, że wierzą w Jezusa, że wiara w Jezusa odmieniła ich życie, że porzucili uczynki ciemności, że są w pełni w "prawdzie Chrystusa" że "narodzili się na nowo" i nic więcej nie potrzeba do zbawienia

Nie wystarczy poprzestać na sloganach, trzeba jeszcze je pojąć i wprowadzić w czyn. Smile

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=435&pid=2855#pid2855

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=190&pid=2856#pid2856

Pozdrawiam. Wink

.
Depresja i inne choroby nie są oznaką braku miłości do Boga i na odwrót.
Nawet sługa Boży może być w wielkiej udręce (Psalm 34:19)

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=190&pid=2886#pid2886

Zbliża się wasze wyzwolenie” (Łukasza 21:28).
Jezus mówił o nastaniu nowego, sprawiedliwego świata Bożego, kiedy „stworzenie zostanie uwolnione z niewoli skażenia i dostąpi chwalebnej wolności dzieci Bożych” (Rzymian 8:21).

Wielką ulgę odczują ludzie, gdy zostaną oswobodzeni od swych brzemion i co rano będą się budzić z jasnym umysłem i w pełni zdrowia.
Nikomu wówczas nie zagrozi już ani depresja ani rak ani żaden wirus ebola.
Bóg dał ludziom obietnicę, że:

(Objawienie 21:3, 4).
„otrze z ich oczu wszelką łzę i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło”

Już wkrótce ....

Smile
Cytat:Biblia w Przekładzie Nowego Świata Wydana przez Watchtower Bible and Tract Society of New York Inc. - Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy. Powstawała w latach 50 i 60 ubiegłego wieku. Przekładu na język angielski dokonano z języków oryginalnych. Tekst jednolity opublikowano w 1971. Ostateczny tekst, uwzględniający najnowsze odkrycia naukowe powstał w 1984 roku. Na podstawie tego tekstu dokonano tłumaczeń na języki narodowe - na polski w 1997 roku. Do tej pory Przekład Nowego Świata wydano w nakładzie ponad 159 milionów egzemplarzy i w 74 językach (w całości w 48, a Chrześcijańskie Pisma Greckie [Nowy Testament] dodatkowo w 26). W krajach protestanckich zbiera znakomite recenzje, jako jeden z najlepszych i najlepiej udokumentowanych przekładów Pisma Świętego. Olbrzymi nakład i dostępność w tak wielu językach (prowadzone są prace nad dalszymi przekładami), znakomita jakość i liczna literatura pomocnicza – leksykony, konkordancje, słowniki, skorowidze, artykuły przybliżające treść i uzasadniające zastosowaną interpretację, oraz filmy – pozwalają wszechstronnie zapoznać się z treścią Pisma Świętego. W wydawanych publikacjach można znaleźć informacje o nowych odkryciach, które mają wpływ na zrozumienie Pisma Świętego.
fragment:
http://rgbplus.pl/index.php?id=1046

Cytat:Bibliści o przekładzie nowego świata:

«Przekład Nowego Testamentu dowodzi, że w tej organizacji [tzn. Świadkowie Jehowy - przyp. tłum.] są specjaliści, którzy mają odpowiednie kompetencje do rozwiązywania problemów, jakie stwarza przekład biblijny» («ANDOVER NEWTONQUARTERLY»)

Edgar Goodspeed, tłumacz „Nowego Testamentu» tak napisał o Świadkach Jehowy w «An American Translation»: «Interesuje mnie misjonarska działalność waszych ludzi i jej ogólnoświatowy rozmach i bardzo podoba mi się wasz prosty, naturalny i żywy przekład. Mogę potwierdzić, że jest on rezultatem ogromnego wysiłku badawczego».

Znawca starożytnych języków hebrajskiego i greckiego Aleksander Thomson napisał: «Przekład ten jest dziełem wykwalifikowanych i uzdolnionych filologów, którzy starali się oddać sens tekstu greckiego, na ile tylko pozwala na to język angielski».

Profesor Benjamin Kedar, hebraista z Izraela, powiedział:
«W swoich badaniach z zakresu lingwistyki, dotyczących Biblii hebrajskiej i jej przekładów często korzystam z wydania w języku angielskim, znanego pod tytułem „Przekład Nowego Świata”. I za każdym razem utwierdzam się w przekonaniu, że praca ta jest odzwierciedleniem w dobrej wierze poniesionego wysiłku, by osiągnąć możliwie najbardziej dokładne zrozumienie tekstu».

Prawidłowy przekład biblii ma znaczenie:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=427&pid=2698#pid2698

ZNAK ROZPOZNAWCZY UCZNIÓW JEZUSA?
(Jana 13:35) Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość.

Naśladowcy Chrystusa powinni więc okazywać miłość w sposób tak wyraźny, by mogły to dostrzec nawet osoby postronne (Jana 13:34, 35).

Dlatego nie do pomyślenia jest, by prawdziwi chrześcijanie walczyli jeden przeciw drugiemu na wojnie. Czy ludzie uczęszczający do kościołów sprostali temu wymaganiu? Podczas II wojny światowej jedynym ugrupowaniem religijnym, które konsekwentnie i niezłomnie odmawiało wspierania działań wojennych w jakiejkolwiek formie, byli Świadkowie Jehowy. Hanns Lilje, nieżyjący już biskup kościoła luterańskiego w Hanowerze, napisał o nich: "Mają prawo mówić, że stanowili w Trzeciej Rzeszy jedyną większą grupę osób odmawiających pełnienia służby wojskowej". Podczas tego konfliktu zbrojnego Świadkowie woleli narazić się na represje, niż poprzeć wojnę. Według Encyklopedii Powszechnej PWN w drugiej wojnie światowej straciło życie około 55 milionów ludzi. Zabili ich wyznawcy wszystkich większych religii z wyjątkiem Świadków Jehowy. Żadna z tych ofiar nie zginęła z ręki świadka na rzecz Jehowy, przestrzegali oni bowiem przykazania, by się wzajemnie miłować, i odmawiali uczestniczenia w wojnach prowadzonych przez narody. Za tę neutralną postawę wielu z nich poniosło śmierć męczeńską, ale mogli powtórzyć za apostołem Pawłem: „Jestem czysty od krwi wszystkich ludzi” (Dzieje Apostolskie 20:26).

Co wyróżnia Świadków Jehowy spośród innych religii uchodzących za chrześcijańskie?

Oto, co stanowi o ich odrębności.

STRUKTURA
● Nie mają klasy duchownych.
● Starsi zboru, nauczyciele i misjonarze wykonują swoją pracę bez wynagrodzenia.
● W swych obiektach religijnych, zwanych Salami Królestwa, nie zbierają pieniędzy na tacę ani dziesięcin.
● Prowadzona przez nich działalność jest wspierana dobrowolnymi datkami składanymi anonimowo.
● Zachowują neutralność w sprawach politycznych.
● Nie biorą udziału w wojnach i są orędownikami pokoju.
● Na całym świecie trzymają się tych samych nauk i wierzeń biblijnych.
● Tworzą zjednoczoną społeczność, w której nie ma podziałów na tle rasowym, etnicznym bądź klasowym.
● Nie mają żadnych powiązań z innymi wyznaniami - katolickimi, protestanckimi ani prawosławnymi.

WIERZENIA
● Wierzą, że istnieje tylko jeden prawdziwy Bóg, który ma na imię Jehowa.
● Nie utożsamiają Jezusa z Bogiem Wszechmocnym i nie uznają doktryny o Trójcy.
● Kierują się naukami Jezusa i okazują mu szacunek jako Synowi Bożemu.
● Nie adorują krzyża i nie czczą Boga za pomocą wizerunków.
● Nie wierzą w ogniste piekło, do którego mieliby po śmierci trafiać wszyscy źli ludzie.
● Wierzą, że Bóg obdarzy posłusznych Mu ludzi doskonałością i wiecznym życiem w ziemskim raju.
Świadkowie Jehowy są przekonani, że ich religia stanowi odrodzoną formę chrystianizmu, którą w I wieku praktykowali apostołowie Jezusa.

http://www.jw.org
Smile
Czy Bóg i Jezus to dwie różne istoty? - Wersety potwierdzające że Jezus jest synem, który ma Ojca:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=280&pid=1422#pid1422

„Na początku był Słowo" - wyjaśnienie zagadnienia:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=280&pid=1434#pid1434

„Mój Pan i mój Bóg” - wyjaśnienie zagadnienia:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=280&pid=2290#pid2290

Jeśli chce się poznać prawdę o Jezusie, to najlepiej sprawdzić w biblii, co On sam o sobie powiedział:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=280&pid=2928#pid2928

Chciałbym tu o czymś jeszcze powiedzieć, mianowicie o pewnym przypadku, który miał miejsce wczoraj po godzinie 21:00 mianowicie gdy ja przysłuchiwałem się ważnym tematom poruszanym w kolejnych audiobookach: http://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/wp20141101/

na forum padały niemiłe treści:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=450&pid=2919#pid2919

Chciałbym powiedzieć że nie pierwszy raz czegoś takiego doświadczyłem, i nie tylko ja, otóż mam takie przeświadczenie że za każdym razem gdy jakiś człowiek studiuje/czyni coś istotnego, to szatana to doprowadza do szału i zaczyna swoje działania, w ten czas mogą się dziać dziwne rzeczy i przeciwności, dla mnie np. taką dziwną rzeczą jest własnie taki słowny atak. Nie mam niczego za złe ludziom, takiego czy innego ich zachowania, wiem że szatan zaślepia albo podpowiada im co mają mówić, a człowiek niepohamowany to wypowie ale potem bije się w pierś http://zbawieni.com/showthread.php?tid=450&pid=2922#pid2922, mówię o tym dlatego żeby inni także takie oznaki szatańskiego działania dostrzegali bo dochodzenie do prawdy bądź czynienie coś dla prawdziwego Boga, szatana niesamowicie drażni. Czasami objawia się to w postaci nienawiści innych ludzi, bądź nawet ich zwykłych zaczepkach.

Smile
Dlaczego dochodzi do napadów na Świadków Jehowy?
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=446&pid=2831#pid2831

Większość ludzi kieruje się uprzedzeniami
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=446&pid=2835#pid2835

Jeden z głośnych incydentów, brutalna przemoc wobec Świadków Jehowy w Bułgarii:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=446&pid=2969#pid2969

"Będziecie przedmiotem nienawiści wszystkich ludzi"
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=446&pid=2976#pid2976

(2 Koryntian 4:7)
Mamy jednak ten skarb w naczyniach glinianych, aby moc wykraczająca poza to, co normalne, była Boża, a nie z nas samych. Na wszystkie sposoby jesteśmy uciskani, ale nie tak ściśnięci, żebyśmy nie mogli się poruszyć; jesteśmy w rozterce, ale wcale nie bez wyjścia; jesteśmy prześladowani, ale nie pozostawieni własnemu losowi; jesteśmy powaleni, ale nie zgładzeni.

Życie i siła płyną od Boga
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=251

Psalm 106:48:
Błogosławiony niech będzie Jehowa, Bóg Izraela,
od czasu niezmierzonego aż po czas niezmierzony;
a cały lud niechaj powie:
Amen.

Po tym co ostatnio czytałem na tym forum, wpadł mi kolejny artykuł do ręki, takie upomnienie w moją stronę:

„Kto zważa na upomnienie, jest roztropny”
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2006483

„Głupiec gardzi skarceniem od swego ojca, ale kto zważa na upomnienie, jest roztropny” (Przysłów 15:5).

*
Wszyscy słudzy Jehowy w taki czy inny sposób otrzymują skarcenie. W Liście do Hebrajczyków 12:6 czytamy, że „kogo Jehowa miłuje, tego karci; doprawdy, smaga każdego, kogo przyjmuje za syna”. Swoją reakcją na udzielane nam rady pokazujemy, czy jesteśmy mądrzy, czy niemądrzy.

*
„niewolnik Pana nie ma się spierać, lecz ma być delikatny [gr. épion] wobec wszystkich” (2Tm 2:24). Człowiek delikatny nie zachowuje się głośno, hałaśliwie ani nie traci umiaru. Mojżesz, „mąż prawdziwego Boga”, nie zawsze postępował właściwie, niemniej „był najpotulniejszy ze wszystkich ludzi, którzy byli na powierzchni ziemi” (Ps 90, nagł.; Lb 12:3 )

*
Księga Przysłów zawiera praktyczne wskazówki np. dotyczące panowania nad gniewem, posługiwania się językiem oraz krzewienia wiedzy.

*
Zrozumiałem że nie ma najmniejszego sensu dyskutować czy nawet spierać z kimś kto nie chce tego słuchać:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=457&pid=2999#pid2999

*
„Odpowiedź łagodna odwraca złość, lecz słowo bolesne wywołuje gniew” (Przysłów 15:1).

Postanowiłem także więc że nie wolno odpowiadać na zaczepki, lepiej przemilczeć nawet jeśli ktoś mnie oczerni:
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=457&pid=3003#pid3003

Ostre słowa sprawiające przykrość mogą jedynie zaognić sytuację

Natomiast odpowiedź życzliwa często łagodzi napięte stosunki.

Jednak nie zawsze łatwo jest odpowiedzieć łagodnie komuś zagniewanemu.

Warto wtedy starać się zrozumieć, co go rozdrażniło. W Biblii czytamy: „Wnikliwość człowieka powściąga jego gniew i jest rzeczą piękną, gdy przechodzi on do porządku nad występkiem” (Przysłów 19:11).

Może ta osoba czuje się zagrożona lub domaga się uwagi? Prawdziwym powodem jej zachowania wcale nie musi być to, co zrobiliśmy lub powiedzieliśmy. Gwałtowne reakcje ludzi napotykanych w służbie kaznodziejskiej często wynikają z ich uprzedzeń albo fałszywych informacji na temat naszych wierzeń. Czyż mielibyśmy się wtedy obrażać lub odpłacać podobną monetą?

Nawet jeśli czyjś gniew wydaje nam się irracjonalny, nie powinniśmy odpowiadać zjadliwie, gdyż dowodzilibyśmy tym braku panowania nad sobą. Takiej postawy należy się wystrzegać.

Dyscyplina wewnętrzna ma wpływ nie tylko na nasz sposób mówienia, ale także na dobór słów. Salomon wyjaśnia: „Język mądrych wyświadcza dobro wiedzą, lecz usta głupich tryskają głupotą” (Przysłów 15:2).

Gdy rozwijamy w sobie pragnienie pomagania innym oraz mówimy im o zamierzeniu i wspaniałych darach Bożych, ‛wyświadczamy dobro wiedzą’. Człowiek głupi nie zdobędzie się na to, bo brak mu takiej wiedzy.

Przed podaniem kolejnych rad w sprawie używania języka Salomon wypowiedział pobudzające do myślenia słowa:
„Oczy Jehowy są na każdym miejscu; obserwują złych i dobrych” (Przysłów 15:3).

W innej księdze biblijnej znajdujemy zapewnienie:
„Oczy Jehowy przebiegają całą ziemię, by ukazał on swą siłę dla dobra tych, których serce jest wobec niego niepodzielne” (2 Kronik 16:9).

Bóg widzi, czy nasze postępowanie jest dobre. Dostrzega też uczynki niegodziwców i pociąga ich do odpowiedzialności.

Salomon dodatkowo podkreśla znaczenie łagodnych wypowiedzi, mówiąc:

„Spokój języka jest drzewem życia, lecz jego przewrotność oznacza załamanie na duchu” (Przysłów 15:4).

Określenie „drzewo życia” wskazuje na właściwości lecznicze i odżywcze (Objawienie 22:2).

Spokojne wypowiedzi człowieka mądrego działają ożywczo na słuchaczy i odwołują się do ich pozytywnych cech. Natomiast język przewrotny czy podstępny przygnębia ich ducha.

To czego ja doświadczyłem na tym forum, niestety nie przypomina mi prawdziwych owoców ducha, słowa które tu padają są naprawdę przykre ale nie można dać się sprowokować. Nad prawdziwymi owocami ducha się ciężko pracuje. I tego uczy się u świadków Jehowy - ludzie ci starają się żyć dzień w dzień tak aby przynosić chlubę swemu Bogu i być przykładem dla innych ludzi - temu nikt nie przeczy.

Smutne jest to że gdybyśmy posadzili w jednym pokoju ludzi z róznych religii oraz ludzi bez konkretnej denominacji, ludzi głoszących własne interpretacje pisma Świętego oraz własne rozumienie proroctw, kóre ogłaszają w internecie, a także odstępców, to wszyscy byliby święcie przekonani o swoich racjach i o tym że czynią dobrze i nie widzą nic złego w swym postępowaniu twierdząc że przecież "wierzą w Jezusa", wraz z nim "odrzucili grzech", że "narodzili się na nowo" ale ich postępowanie tego nie udowadnia, niczym nie różni się od postępowania przed poznaniem Jezusa.

I to jest bardzo smutne że ci ludzie swoim językiem mogą wyrządzać krzywdę i posuwać się coraz bardziej ku gorszemu i nie chcą usłuchać żadnych napomnień.

Salomon mówi: „Serce odznaczające się zrozumieniem szuka poznania, lecz usta głupców dążą do głupoty” (Przysłów 15:14). Przysłowie to kieruje naszą uwagę na jaskrawy kontrast między radą człowieka mądrego a radą głupiego.

Osoba odznaczająca się zrozumieniem najpierw stara się zdobyć dokładną wiedzę. Uważnie słucha, by należycie poznać fakty. Sięga po Pismo Święte i sprawdza, które prawa lub zasady mają zastosowanie w danej sytuacji. Jej rady są mocno oparte na Słowie Bożym. Natomiast człowiek głupi nie fatyguje się, by poznać fakty, i mówi, co mu ślina na język przyniesie.

DZIŚ PAN REDAKTOR W TV NAWET POWIEDZIAŁ, ŻE NA ŚWIECIE DZIEJE SIĘ COŚ BARDZO DZIWNEGO, CORAZ WIĘCEJ WOJEN, CORAZ WIĘCEJ NIENAWIŚCI MIĘDZYLUDZKIEJ, NIKT NIE CHCE USŁUCHAĆ UPOMNIEŃ INNYCH ŻE POSTĘPUJE NIEWŁAŚCIWIE.

*
Ale „Zatroskanie w sercu człowieka przytłacza je” (Przysłów 12:25). Jak nie dopuścić, by przykre przeżycia zdruzgotały naszego ducha? Zamiast bez końca zamartwiać się rzeczami, na które nie mamy większego wpływu, cieszmy się obfitymi błogosławieństwami duchowymi, które Jehowa udostępnia nam już dzisiaj i które będzie zlewał w przyszłości. Dzięki temu jeszcze bardziej się do Niego zbliżymy. A bliska więź ze „szczęśliwym Bogiem” niezawodnie przyniesie pociechę zasmuconemu sercu (1 Tymoteusza 1:11).

Ponadto niezrównanym źródłem pokrzepienia i radości jest orędzie biblijne. Psalmista oznajmił, że szczęśliwy jest człowiek, który ma „upodobanie w prawie Jehowy i jego prawo czyta półgłosem dniem i nocą” (Psalm 1:1, 2).

Nawet gdy nasze serce jest smutne, czytanie Biblii i rozmyślanie nad jej treścią będzie stanowiło dla nas zachętę. Mamy też przywilej pełnić służbę dla Boga. I możemy być pewni, że „ci, którzy sieją ze łzami, będą żąć z radosnym wołaniem” (Psalm 126:5).

„Wszystkie dni uciśnionego są złe, ale kto jest w dobrym nastroju serca, bezustannie ucztuje” (Przysłów 15:15). Życie ma swoje jasne i ciemne strony — niesie ze sobą radość, ale też nieszczęścia i łzy. Jeżeli skupiamy się tylko na rzeczach złych i smutnych, naszymi myślami zawładnie żal, a dni przesłoni mrok. Jeśli jednak skoncentrujemy się na osobistych błogosławieństwach i nadziei danej przez Boga, to odzyskamy radość, a smutniejsze aspekty życia zejdą na dalszy plan. Dzięki pozytywnemu nastawieniu będziemy mogli ‛bezustannie ucztować’.
Koniecznie więc z docenianiem przyjmujmy karcenie. Niech wywiera ono wpływ nie tylko na nasze uczucia, mowę i czyny, ale też na nasze nastawienie.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości