Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Królestwo głoszone przez organizację Świadków Jehowy królestwem antychrysta ?!
#1
http://watchtower-forum.pl/topic/4313-kr%C3%B3lestwo-g%C5%82oszone-przez-%C5%9Bj-kr%C3%B3lestwem-antychrysta/

,
Odpowiedz
#2
Całkiem niezły temat ... do pośmiania się ale cóż, innego się spodziewać jeśli wypowiadają się osoby, które nie mają żadnego pojęcia w tym temacie Smile

Więcej w tym temacie (od postu siódmego 08-01-2014, 03:34 PM):
http://zbawieni.files.cba.pl/zbawieni.com/archive/indexc612.html?thread-435.html
Odpowiedz
#3
Przeczytałem temat z tam tego forum i powiem że trafnie zobaczyłeś że ŚJ budują coś co może przypominać system jaki ma zaprowadzić antychryst, bez inflacji długów i totalny dobrobyt, a Pan Jezus powiedział: 

Łk 12:51 "Czy myślicie, że przyszedłem, by dać ziemi pokój? Bynajmniej, powiadam wam, raczej rozdwojenie."
Odpowiedz
#4
(17-01-2015, 12:36 PM)jarodnb napisał(a):  ŚJ budują coś co może przypominać system jaki ma zaprowadzić antychryst

A czy w swym poszukiwaniu, szukasz WSZĘDZIE, również tam gdzie mało kto szuka?
Czy przeczytałeś także to:
http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/666-znamie-bestii.html

Czy nie zauważyłeś czegoś szczególnego?
Komu zależy na sianiu psychozy, dezinformacji i oszczerstw na temat milionów wiernych świadków Boga Jehowy?

Dla przeciwników Boga Jehowy, Jezusa - Jego Syna, Jego Świadków wystarczy mały pretekst i już padają wszystkie oszczercze opinie, nie umiejąc dokładnie i logicznie wyjaśnić dlaczego i skąd, itd, wyrzucają na raz i jednym tchem. Jest to zachowanie charakterystyczne nie dla Świadków Jehowy, ale wszystkich ich przeciwników i oszczerców. DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE? PROSTE RÓWNANIE:

Szatan = Przeciwnik;
Diabeł = Oszczerca;


To szatan podjudza ludzi do szerzenia (mowy) nienawiści wobec innych.

Przeczytaj więcej:
http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/dobry-i-zy-kierowca-moje-refleksje-nad.html

A dlaczego? Bo:

Świadkowie Jehowy zawsze zdemaskują zło!
http://zwiastowanie.blogspot.com/2015/01/swiadkowie-jehowy-zawsze-zdemaskuja-zo.html

Dla szatana są najzacieklejszymi wrogami, bo nie dają się zwieść jego pułapkom!
Czym jest Dobra Nowina o Królestwie Bożym?
http://zwiastowanie.blogspot.com/p/czym-jest-dobra-nowina-o-krolestwie.html

Jezus Chrystus nauczał owej Dobrej Nowiny:
http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/jezus-naucza-o-krolestwie-bozym.html

Wiadomość do wszystkich:
http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/wiadomosc-do-wszystkich-mieszkancow.html

Mieszkańcy ziemi bez Boga nie potrafią sobie poradzić, od tysięcy lat:
http://zwiastowanie.blogspot.com/2015/01/czy-zycie-bez-boga-jest-mozliwe-moje.html

Dlatego Bóg ustanowi Królestwo Boże, które będzie panowało nad ziemią, gdyż ziemia według obietnic Bożych miała zamienić się w piękny raj. (Psalm 37:29) Identyczny raj w jakim żyli Adam i Ewa.


Bóg dał również kompetencje do bycia sprawiedliwym królem nad ziemią Jezusowi Chrystusowi oraz niektórym najwierniejszym Bogu ludziom, którzy zmartwychwstaną do życia duchowego, będą oni królowali wraz z Jezusem nad ziemią. Natomiast ogromna liczba ludzi ma szansę zmartwychwstać i żyć wiecznie w raju na ziemi.

RAJ, Przyszłe życie na odnowionej ziemi  Smile

http://www.youtube.com/watch?v=Ea4VAwcprPs

Jak będzie wyglądał raj, w pełni opisuje go właśnie Biblia, przeczytaj fragmenty przedstawiające przyszłe wydarzenia na ziemi.

„Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze” (Psalm 37:29).

http://www.youtube.com/watch?v=EjLte9kyubc


Nastąpi zmartwychwstanie prawych jak i nieprawych (Dzieje 24:15)

Czego dokona Królestwo Boże:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2000764


Jak posiąść życie wieczne?
Oddawaj cześć Bogu w duchu i prawdzie (Jana 4:23, 24)
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2004161

Nabywaj wiedzy o Bogu i Jego miernikach:
http://zwiastowanie.blogspot.com/2015/01/nabywanie-wiedzy-teraz-i-w-przyszosci.html

Przestrzegaj najważniejszych przykazań Bożych, czyli miłość do Boga i miłość do ludzi (bo te dwie zasady obejmują całe Boże prawo):

Zbawienie jak go dostąpić:
http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/zbawienie-jak-go-dostapic-dyskusja-o.html

Które przykazanie jest najważniejsze:
http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/ktore-przykazanie-jest-pierwsze-ze.html

Bądź dobrym kierowcą swojego życia...
http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/dobry-i-zy-kierowca-moje-refleksje-nad.html

a Bóg z pewnością zapisze Cię do "księgi życia"

[Obrazek: 0raj0.jpg]Smile
Odpowiedz
#5
Zwiastun zastanów się czy na pewno wierzysz tym którym warto zaufać, ja mam Babcie która została zwiedziona przez ŚJ i nic nie mówi o Jezusie tylko gada o "Jehowa to Jehowa tam to" to proste pytanie to każdego Świadka, jeżeli Jehowa jest Ojcem, to czemu nie ma pół słowa "Jehowa" w nowym testamencie? Oczywiście nie potrafi odpowiedzieć moja babcia ani mój tata który też spotyka się z ŚJ. Gdy będę się modlić pomyślę o Tobie żebyś przejrzał na oczy. Przestań Proszę również odpowiadając na moje posty walić tysiące filmików linków weź poprzyj swoje słowa wersetami z Biblii jak to robi większość użytkowników.
Odpowiedz
#6
(26-01-2015, 11:07 AM)jarodnb napisał(a):  walić tysiące filmików

Szkoda że dla ciebie to są tylko jakieś filmiki, dla mnie i dla wielu innych są bardzo budującymi i pouczającymi historiami. Ale to po prostu trzeba czuć i odmieniać swoje życie bo dla kogoś innego mogą one jedynie być jakimś chłamem nie wartym oglądania. Shy(26-01-2015, 11:07 AM)jarodnb napisał(a):  tylko gada "Jehowa to Jehowa tam to"

A czy Jezus także nie kierował pełni uwagi na swojego Ojca i mówił "Jehowa to, Jehowa tamto"?

Jak można nie zwracać uwagi na najważniejszą istotę we wszechświecie a nawet po za nim, przecież to Bóg Jehowa (Jahwe) dał życie ludziom, aniołom, planetom, a nawet Jezusowi i to Bóg jest najważniejszy.
Gdybyś uczęszczał na zebrania to byś wiedział że nie pomijamy absolutnie Jezusa, o Jezusie także rozmawiamy bardzo dużo, bo jest drugą osobą po Bogu (zasiadającym po prawicy Bożej):

http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/czy-wierze-w-jezusa-chrystusa.html

(26-01-2015, 11:07 AM)jarodnb napisał(a):  to proste pytanie to każdego Świadka, jeżeli Jehowa jest Ojcem, to czemu nie ma pół słowa "Jehowa" w nowym testamencie? ... Oczywiście nie potrafi odpowiedzieć moja babcia ani mój tata który też spotyka się z ŚJ

Musisz zrozumieć jedną rzecz że nie wszyscy ludzie mogą odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania, niektórzy w podeszłym wieku mogą ci nie udzielić odpowiedzi tak na szybko, bo mają słabą pamięć i mogą zapominać coś co mówiło się do nich np. wczoraj.

Ale ja ci odpowiem.
Odpowiem wpierw pytaniem na pytanie:
a kto jest autorem większości przekładów biblijnych? Czy nie różni przywódcy duchowi różnych kościołów? To oni tłumacząc biblię, imię Boże zastępowali np. słowem PAN

http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/jak-zwalczano-imie-boze-przez-wieki.html


Zauważ też jedno:

Cytat:http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2008567
Dostępne dziś manuskrypty Nowego Testamentu nie są oryginałami. Rękopisy sporządzone przez Mateusza, Jana, Pawła i innych chrześcijan były w ciągłym użyciu, zapewne więc szybko się zniszczyły. Dlatego robiono kopie. A gdy i te się zużywały, przygotowywano następne. Większość spośród istniejących dziś tysięcy odpisów Nowego Testamentu jest co najmniej dwa stulecia młodsza od oryginałów. Wygląda na to, że już w tym czasie przepisywacze albo zastępowali tetragram słowem Kýrios (grecki odpowiednik wyrazu „Pan”), albo kopiowali teksty, w których wcześniej dokonano tych zmian*.
Z powyższych względów tłumacz musi rozważyć, czy są przekonujące dowody, że w oryginałach greckich rzeczywiście występował tetragram. Czy znamy takie dowody? Przeanalizujmy parę argumentów.
▪ Gdy Jezus cytował lub publicznie czytał Stary Testament, używał imienia Bożego (Powtórzonego Prawa 6:13, 16; 8:3; Psalm 110:1; Izajasza 61:1, 2; Mateusza 4:4, 7, 10; 22:44; Łukasza 4:16-21). W czasach Jezusa i jego pierwszych uczniów tetragram występował w odpisach hebrajskiego tekstu Starego Testamentu, tak samo jak dzisiaj. Jednak przez stulecia uczeni sądzili, że owego tetragramu nie było ani w Septuagincie, czyli greckim przekładzie Starego Testamentu, ani w Nowym Testamencie. Tymczasem w połowie XX wieku dokonano niezwykłego odkrycia — znaleziono fragmenty Septuaginty z okresu, gdy na ziemi żył Jezus. Bibliści zwrócili uwagę, że w tekstach tych występuje osobiste imię Boże, zapisane hebrajskimi literami.
▪ Jezus posługiwał się imieniem Bożym oraz mówił o nim innym. W modlitwie do Boga rzekł: „Ujawniłem twoje imię ludziom, których mi dałeś ze świata”. Co ciekawe, samo imię Jezus znaczy „Jehowa jest wybawieniem” (Jana 17:6, 11, 12, 26).
▪ W Pismach Greckich występuje skrócona forma imienia Bożego. W Objawieniu 19:1, 3, 4, 6 imię to jest częścią słowa „Alleluja” („Halleluja”). Oznacza ono: „Wysławiajcie Jah!”. Jah to skrócona postać imienia Jehowa.
▪ Dawne teksty żydowskie wskazują, że chrześcijanie pochodzenia hebrajskiego posługiwali się w swoich pismach imieniem Bożym. Tosefta, spisany zbiór ustnych reguł sporządzony około 300 roku n.e., wspomina o tekstach chrześcijańskich, które były palone w sabat: „Nie ratują od ognia ksiąg ewangelistów i ksiąg minim [utożsamianych z hebrajskimi chrześcijanami]. Ale pozwalają, by płonęły tam, gdzie są (...) one oraz zawarte w nich zapisy Imienia Bożego”. Według tego samego źródła rabin Jose Galilejczyk, który żył na początku II wieku n.e., powiedział, że w inne dni tygodnia „należy wyciąć zapisy Imienia Bożego, które w nich są [w pismach chrześcijan], zachować je, a resztę spalić” (The Tosefta — Translated From the Hebrew With a New Introduction pod redakcją Jacoba Neusnera). Istnieje zatem mocny dowód, że w II wieku n.e. Żydzi napotykali w chrześcijańskich tekstach imię Jehowa.
Jakie decyzje podejmują tłumacze?
Czy Przekład Nowego Świata jest jedynym tłumaczeniem zawierającym imię Boże w Pismach Greckich? Bynajmniej. Wyżej wspomniane argumenty skłoniły wielu tłumaczy do przywrócenia imienia Bożego w ich przekładach Nowego Testamentu.
Imię to często pojawia się w licznych tłumaczeniach Nowego Testamentu na języki używane w Afryce, Ameryce, Azji oraz na wyspach Pacyfiku (zobacz listę na stronie 21). Niektóre z tych wersji zostały wydane stosunkowo niedawno — chociażby Biblia w języku rotumańskim (1999), w której imię Jihova występuje 51 razy w 48 wersetach Nowego Testamentu. Innym przykładem jest indonezyjska wersja Nowego Testamentu w języku batackim (toba) (1989); imię Boże w formie Jahowa pojawia się tam 110 razy. Imię to można znaleźć także w przekładach francuskich, hiszpańskich i niemieckich. Na początku XX wieku Pablo Besson przetłumaczył Nowy Testament na język hiszpański. Posłużył się imieniem Bożym (Jehová) w Liście Judy, wersecie 14. A niemal w stu przypisach podał je jako tłumaczenie alternatywne.
Oto niektóre tłumaczenia angielskie, francuskie, hiszpańskie, niemieckie i polskie z imieniem Bożym w Nowym Testamencie:
Nowy Testament w przekładzie Szymona Budnego (1574)
Die heilige Schrift des neuen Testaments, Dominik von Brentano (1791)
A Literal Translation of the New Testament... From the Text of the Vatican Manuscript, Herman Heinfetter (1863)
The Emphatic Diaglott, Benjamin Wilson (1864)
„Bonner Bibel”, Petrus Dausch (1932)
The New Testament Letters, J.W.C. Wand, biskup Londynu (1946)
Bible de Chouraqui (1985)
Les Evangiles, Claude Tresmontant (1991)
Santa Biblia. Traducida del arameo al español, Centro cultural Nueva Creación de Sonora (1994)
Biblia Peshitta en Español, Instituto Cultural Álefy Tau (2006)
W przedmowie do popularnego przekładu New Living Translation (2004) pod nagłówkiem „Tłumaczenie imion Bożych” zauważono: „Zazwyczaj tetragram (JHWH) konsekwentnie tłumaczymy na ‚PAN’, używając wielkich liter, co jest częstą praktyką w wersjach anglojęzycznych. W odróżnieniu od tego imię ′adonai oddajemy jako ‚Pan’”. W nawiązaniu do Nowego Testamentu wyjaśniono dalej: „Greckie słowo kurios [kyrios] konsekwentnie tłumaczymy na ‚Pan’. (...) Wyjątkowo piszemy ‚PAN’ w bezpośrednich cytatach ze Starego Testamentu — w miejscach, gdzie słowo to zapisano tam wielkimi literami” (kursywa nasza). A zatem tłumacze owego przekładu przyznali, że w Nowym Testamencie w cytatach należy zaznaczyć miejsca, gdzie występował tetragram (JHWH).
Co ciekawe, w dziele The Anchor Bible Dictionary pod nagłówkiem „Tetragram w Nowym Testamencie” napisano: „Istnieją pewne dowody, że w pierwotnym tekście N[owego] T[estamentu] tetragram, imię Boże, Jahwe, występował w niektórych lub we wszystkich cytatach ze S[tarego] T[estamentu]”. Ponadto biblista George Howard wyraził następujący pogląd: „Ponieważ w dalszym ciągu wypisywano tetragram w kopiach Biblii greckiej [Septuagincie], będących Pismami pierwszego kościoła, więc należałoby przyjąć, że pisarze N[owego] T[estamentu] zachowywali tetragram w tekście biblijnym, gdy cytowali z Pisma”.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości