Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piotr Zimbarder
(14-11-2014, 07:34 PM)Melantiq napisał(a):  Żyd w czystej postaci. Plemie żmijowe.

Obrońca fałszywych doktryn szatańskich.

Wilk w owczej skórze, który jak pluskwa czy też pchła podlizuje sie co drugi post na swoim forum Henrykowi.

jesteś internetową żydowską pluskwą która sieje jad w dokładnie taki sam sposób jak to robi plemie żmijowe, przed którym ostrzegał nas Nasz Pan Jezus Chrystus.

Melantiqu, będę się powtarzał za Adminem i napiszę że wiele z tego co masz do powiedzenia to cenne słowa ale są też twoje pewne pewne wypowiedzi, które bardzo mi się nie podobają, i na pewno bardzo nie podobają się również Bogu. Sad

Bez względu na to jaką widzimy niesprawiedliwość i oszustwo, krętactwo na świecie i jak bardzo czujemy że ktoś nas skrzywdził nie można zachowywać się jak "światowcy" czyli wyzywać się nawzajem, nie szanować, jako chrześcijanin, w ogóle nie powinieneś takich słów jak powyżej użyć.

Jeśli już to najlepiej odnosić się merytorycznie z czym się nie zgadzam i konkretnie wyjaśnić że biblia mówi inaczej. Smile

Wiesz co to znaczy empatia, to popatrz jak czuje się człowiek, w którego stronę kierowane są takie wyzwiska, opisałem to na moim przykładzie:

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=540&pid=4125#pid4125

A teraz pomyśl sobie że te słowa skierowałeś w moją stronę albo ktoś takie słowa użył wobec ciebie na innym forum. - i co? Huh

Zobacz co mówi do nas Bóg:

Cytat:Niech z waszych ust nie wychodzi żadna zgniła wypowiedź, lecz wszelka wypowiedź dobra ku zbudowaniu, stosownie do potrzeby, aby słuchającym udzielić czegoś korzystnego.

Wszelka złośliwa gorycz i gniew, i srogie zagniewanie, i krzyk, i obelżywa mowa niech będą spośród was usunięte wraz z wszelkim złem. Natomiast stańcie się jedni dla drugich życzliwi,tkliwie współczujący,wspaniałomyślnie przebaczając sobie nawzajem, jak i wam Bóg przez Chrystusa wspaniałomyślnie przebaczył.

Efezjan 4:29-32

Odpowiedz
Watcher napisał:

Cytat:Zobacz co mówi do nas Bóg:

Cytat:
Niech z waszych ust nie wychodzi żadna zgniła wypowiedź, lecz wszelka wypowiedź dobra ku zbudowaniu, stosownie do potrzeby, aby słuchającym udzielić czegoś korzystnego.

Wszelka złośliwa gorycz i gniew, i srogie zagniewanie, i krzyk, i obelżywa mowa niech będą spośród was usunięte wraz z wszelkim złem. Natomiast stańcie się jedni dla drugich życzliwi,tkliwie współczujący,wspaniałomyślnie przebaczając sobie nawzajem, jak i wam Bóg przez Chrystusa wspaniałomyślnie przebaczył.

Zobacz, co mówi do nas BÓG?

Tego NIGDY BÓG WIEKUISTY nie powiedział!!!
To tylko jakiś tam cytat z Listu do Efezjan! Doprawdy, jak mogłeś zacytować słowa jakiegoś tam pisarza jako Słowa samego Boga - Stwórcy Świata!?

Zrób tak jeszcze raz - to nie zostawię na tobie suchej nitki!
Odpowiedz
Witaj Mała Mi. Według Twojej logiki żadne słowo zawarte w Biblii nie może być traktowane jako Słowo Boga tylko słowa jakiś tam pisarzy. Bo jeśli podważasz apostoła Pawła to na tej samej zasadzie możesz podważyć każdego, np. Salomona, Dawida, Jezusa (co już Melantiq raczył uczynić) i wielu innych. Skąd wiesz, kto napisał Biblię? Byłaś przy tym? Nie byłaś tak samo jak i ja nie byłem. Albo więc wierzysz albo nie wierzysz.
Jeśli nie wierzysz to masz do tego prawo. Ale Zwiastun/Watcher ma prawo wierzyć, że cała Biblia jest natchniona przez Boga i że apostoł Paweł miał Ducha Świętego i daruj sobie "suche nitki" bo skoro szanowane są tutaj Twoje poglądy to również i Ty szanuj poglądy innych.
Idź do merytorycznej dyskusji o apostole Pawle i tam wypowiadaj się w oparciu o Biblię bo jest to forum biblijne a nie np. samochodowe.
Odpowiedz
(15-11-2014, 09:27 PM)Mała Mi napisał(a):  Watcher napisał:

Cytat:Zobacz co mówi do nas Bóg:

Cytat:
Niech z waszych ust nie wychodzi żadna zgniła wypowiedź, lecz wszelka wypowiedź dobra ku zbudowaniu, stosownie do potrzeby, aby słuchającym udzielić czegoś korzystnego.

Zobacz, co mówi do nas BÓG?

Tego NIGDY BÓG WIEKUISTY nie powiedział!!!
To tylko jakiś tam cytat z Listu do Efezjan! Doprawdy, jak mogłeś zacytować słowa jakiegoś tam pisarza jako Słowa samego Boga - Stwórcy Świata!?

Zrób tak jeszcze raz - to nie zostawię na tobie suchej nitki!

-----------------------------------------------------------------------------------

:-) Mała Mi! Właśnie tak Bóg do nas mówi i post/watcher ma absolutną rację. Wystarczy przeczytać, co Chrystus powiedział - w Ewangelii Mateusza:

Cytat:BT

Mateusza 6:14-15
(14) Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
(15) Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.

A kto przebacza, to z jego ust nie wychodzi żadna zgniła wypowiedź, lecz wszelka wypowiedź dobra ku zbudowaniu, stosownie do potrzeby, aby słuchającym udzielić czegoś korzystnego. I ten, który przebacza, usuwa z siebie wszelką złośliwą gorycz i gniew, i srogie zagniewanie, i krzyk, i obelżywą mowę.

Naprawdę tego nie widzisz?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz
Stanęłam w obronie Boga i Jego Świętych Słów! Dlatego wiem, ze zrobiłam to co trzeba!
Paweł nie był PROROKIEM, więc Bożych Słów nie cytował!NAPISAŁAM PRAWDĘ.

Admin napisał:
Cytat:Według Twojej logiki żadne słowo zawarte w Biblii nie może być traktowane jako Słowo Boga tylko słowa jakiś tam pisarzy. Bo jeśli podważasz apostoła Pawła to na tej samej zasadzie możesz podważyć każdego, np. Salomona, Dawida, Jezusa

TO BARDZO NIESPRAWIEDLIWE, co napisałeś. Słowa Proroków: Jeremiasza, Ezechiela, Izajasza i Daniela, słowa Jezusa były SŁOWAMI BOGA, ale nie Pawła. To Wszystko na ten temat!
Odpowiedz
Witaj Mała Mi
Wiem, że jesteś szczerą osobą ale musisz zrozumieć, że Twoją argumentację można zastosować także do apostoła Pawła.
Apostoł Paweł miał Ducha Świętego, wytrwał do końca i był prawdziwym Chrześcijaninem.
Które słowa są według Ciebie Słowami Boga?
Odpowiedz
Mała Mi napisała:
Cytat:TO BARDZO NIESPRAWIEDLIWE, co napisałeś. Słowa Proroków: Jeremiasza, Ezechiela, Izajasza i Daniela, słowa Jezusa były SŁOWAMI BOGA, ale nie Pawła. To Wszystko na ten temat!

Dobrze, że wierzysz, że Jeremiasz, Ezechiel, Izajasz i inni byli prorokami, przez których przemawiał Bóg.
Ale zapewniam Cię że jak ktoś się uweźmie to na Dawidzie nie pozostawi suchej nitki i na podstawie Ewangelii udowodni, że Dawid był fałszywym prorokiem. Tak można zrobić z wieloma postaciami starego testamentu stosując tą samą logikę, za pomocą której obala się apostoła Pawła.

Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi.
A chodzi mi o to, że przyjdzie ktoś i powie, że słowa Dawida to nie słowa Boga tylko słowa Dawida. A słowa Boga to słowa Jezusa. I takich ludzi a także takich odmian Chrześcijaństwa zapewne są już setki.

Ja tak samo jak i Ty mogę powiedzieć, że bronię Słowa Bożego i wszystko na ten temat Smile
Odpowiedz
Odpowiem Ci Adminie:
Kocham Boga Ojca i Jezusa, i strasznie mnie rozdrażniło, kiedy Watcher napisał o interpretacji Pawła, że to Słowa Boga! Tak nie można, to są słowa Pawła, NIGDY BOGA!!! Nazywajmy wszystko tak jak jest. Mam na myśli: TE SŁOWA NIGDY NIE WYSZŁY Z UST BOŻYCH, nawet jeśli są podobne do Słów Chrystusa to wciąż tylko podobne i sa tylko i wyłącznie słowami Pawła!

Paweł nie był prorokiem Bożym! On tylko sam o sobie powiedział że jest apostołem, nigdy Chrystus tego nie potwierdził!

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Uważam że temat Pawła będzie kością niezgody między nami dlatego proponuję żeby jednak nas połączyła miłość do Boga Ojca i ChrystusaSmile
I zachęcam Admina do aktywniejszego uczestnictwa w tym forum, jest tyle tematów które możemy razem rozwinąć, biorąc pod uwagę kulturę, styl wypowiedzi oraz wspólną miłość: moją i Admina - do Boga Ojca i ChrystusaSmile
Pozdrawiam.
Odpowiedz
No to nie rozumiem Smile
Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że słowa Dawida to tylko słowa Dawida a Ewangelie są spreparowane przez szatana. Częściowo prawdziwe, częściowo fałszywe.
Albo wierzysz albo nie wierzysz.
Ty wierzysz, że prorocy byli od Boga ale tego nie wiesz. Wierzysz.

To czy Chrystus potwierdził czy nie potwierdził apostoła Pawła nie wiesz. Możesz wierzyć albo nie.
Ja wierzę, że tak i równie dobrze mógłbym być na Ciebie rozdrażniony ale nie jestem. Ale według mnie nie tędy droga.
Orjo jest rozdrażniona na Ciebie, Ty na Zwiastuna i tak można tworzyć bezsensowny łańcuszek bez końca.
Odpowiedz
Mała Mi napisała:
Cytat:I zachęcam Admina do aktywniejszego uczestnictwa w tym forum, jest tyle tematów które możemy razem rozwinąć, biorąc pod uwagę kulturę, styl wypowiedzi oraz wspólną miłość: moją i Admina - do Boga Ojca i ChrystusaSmile

Zgadzam się tym całkowicie i Twój post świadczy o tym, że jesteś szczerą osobą Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości