Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bajka pseudo Henocha
księga tzw Henocha to oszustwo, które nie ma nic wspólnego z biblijnym Henochem. To nie Juda cytują ta księgę ale ta księga cytuje Judę czy inne niby wersety z nowego testamentu a nie na odwrót. Albo to dzieło jest całkowicie wymyślone po czasach apostołów albo podczas ich życia istniała bajka przypisywana Henochowi, ale później dodano ku zwiedzeniu parę rzeczy z nowego testamentu aby zwodzić chrześcijan i wmawiać im że np Juda cytuję ta bajkę zwodniczą, która ma wiele błędów, wiele sprzecznych z Biblią nauk.
Na podobnej zasadzie zbudowane jest zwodzenie z septuagintą, koranem, tzw ewangelią Tomasza - np nie nowy testament cytuje septuagintę ale tzw septuaginta nowy testament. To że koran wymienia wiele postaci biblijnych i wydarzeń nie znaczy że jest od Boga - szatan wziął to co mu pasowało aby uwiarygodnić go i dodał masę chorych nauk. Tak samo jest np z ewangelią Tomasza która podaje wiele wersetów znajdujących się w prawdziwych ewangeliach ale co z tego jeśli jest okraszona błędnymi naukami.

gnostyckie oszustwo nazywane ewangelią Tomasza ma m.in takie wersety : " Rzekł Jezus: "Oto wyszedł siewca, napełnił swą rękę i rzucił. Kilka (ziaren) padło na drogę, Przyleciały ptaki i zebrały je. Inne padły na skałę i nie wypuściły korzenia w głąb ziemi, nie wydały kłosów ku niebu. Inne padły między ciernie, a te przydusiły je i robak je zjadł. A inne padły na ziemię dobrą. I wydała ona piękny owoc ku niebu, przyniosła sześćdziesiąt miar i sto dwadzieścia miar".
10 Rzekł Jezus: "Przyniosłem ogień na świat i oto podtrzymuję go, aż zapłonie".

16 Rzekł Jezus: "Ludzie może myślą, że przyszedłem, aby przynieść pokój na świat, a nie wiedzą, że przyszedłem, aby przynieść rozdarcia, ogień, miecz, walkę. Gdy bowiem pięciu będzie w domu, trzech powstanie przeciw dwom, a dwu przeciwko trzem, ojciec przeciw synowi, a syn przeciwko ojcu. I staną się wobec siebie samotni".

17 Rzekł Jezus: "Dam wam to, czego oko nie widziało i czego ucho nie słyszało, i czego ręka nie dotknęła, i co nie weszło do serca człowieka".

20 Rzekli uczniowie do Jezusa: "Powiedz nam, do czego podobne jest królestwo niebieskie?" Rzekł im: "Podobne jest do ziarna gorczycy, najmniejszego ze wszystkich nasion. Jeśli padnie na ziemię, którą się uprawia, wydaje w górę ogromną gałąź, aby stać się osłoną dla ptaków niebieskich"

26 Rzekł Jezus: "Widzisz drzazgę, która jest w oku twego brata, zaś belki, która jest w twoim oku nie dostrzegasz. Jeśli wyrzucisz belkę z twego oka, wtedy przejrzysz, aby wyciągnąć drzazgę z oka twego brata".

przykłady można mnożyć i co z tego że są zbieżne lub podobne do natchnionych ewangelii - szatan wziął co chciał i dodał do nich swoje nauki, taki mix dla młodych wierzących lub nieświadomych może być groźne

Wracając do oszustwa podpisywanego imieniem Henocha to Juda pisał w natchnieniu Bożym i nigdzie nie wspomina o żadnej księdze Henocha ale tylko mówi co Henoch powiedział a wiedział to przez natchnienie, w duchu napisał również to : "Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi." - Judy 1:9 Biblia Warszawska - nie wiem czy szatan zbudował jakiś "apokryf", księgę wokół tego wersetu ale byłoby to możliwe czy jest na tej samej zasadzie co z septuagintą czy bajką tzw Henocha. Tu Juda znowu dostał informacje w natchnieniu a nie z jakiś pseudksiążki. Autorzy Pism nie pisali sami od siebie.

"O nich też prorokował Henoch, siódmy potomek po Adamie, mówiąc: Oto przyszedł Pan z tysiącami swoich świętych" - Judy 1:14 - Biblia Warszawska

"O nich też prorokował Henoch, siódmy po Adamie, mówiąc: Oto idzie Pan z tysiącami swoich świętych" - Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Gdyby Juda cytował księge i będąc w natchnieniu, żeby rozwiązać ewantualne wątpliwości powinien napisać że Henoch pisał, napisał a nie mówił.

o błędach, fałszywych naukach w tej bajce tzw Henocha i tu zgadzam się z autorami że to nie Juda cytuje ta bajkę ale to autor tej bajki cytuje Judę : http://www.jesus-is-savior.com/Wolves/book_of_enoch.htm

http://www.signsoftheend.net/Prophecy/DEBUNKINGBOOKOFENOCH.html

inne błędy w księdze Henocha - wystarczy wpisać erros book Enoch albo false book od Enoch : https://www.google.pl/search?q=erros+in+book+of+enoch&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=ghKKU4_CKuyI8QfnqoHYBQ#channel=sb&q=errors+in+book+of+enoch&rls=org.mozilla:pl:official&spell=1

https://www.google.pl/search?q=false+book+of+enoch&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=bxKKU8f5AuyI8QfnqoHYBQ

, https://translate.google.pl/
Odpowiedz
inne bajki to ksiega Madrości
Ksiega Syracha ...co jeszcze ?
Odpowiedz
Tzw. Księgę Henocha raczej przeglądałem niż czytałem, i to jeszcze jedynie przy okazji tematu o "wklęsłościach".
Sam nieraz cytowałem tzw. księgi deuterokanoniczne. Ja bym powiedział tak, że należy bardzo uważać na wszelkie apokryfy. W pismach kanonicznych jest wszystko, co człowiekowi potrzebne.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz
Dlaczego Cyprianie napisaleś:
Cytat:Ja bym powiedział tak, że należy bardzo uważać na wszelkie apokryfy. W pismach kanonicznych jest wszystko, co człowiekowi potrzebne.

Przecież ustalanie kanonu było czynnością ludzką, skąd pewność że nie doszło do pewnych pomyłek przy jego ustalaniu? Jeżeli wierzysz że Bóg zainspirował i autoryzował w 100 % zawartość kanonu, to na jakiej podstawie?
Tak samo katolicy wierzą w dogmaty, tradycję, w świętość Papieży...
Tylko na jakiej podstawie? Na podstawie LUDZKIEGO OKREŚLENIA I DECYZJI POCHODZĄCYCH OD LUDZI, nie z BOŻEJ WOLI!

Ja wierzę, że Słowa Boga Ojca i Syna są PRAWDZIWE w Pismach, jako że ludzie tłumaczący Pisma oraz szatan baliby się przekręcić ich treść! Wierzę, że BÓG położył na Swoich Słowach NIENARUSZALNOŚĆ i ŚWIĘTOŚĆ! Ale co do pozostałej zawartości mam podstawy pochodzące od Słów Samego Chrystusa by brać pewne treści Biblii pod lupę:
"Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze. A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia i w Mieście Świętym -które są opisane w tej księdze." (Ap 22,18-19).

Dlatego oczywiście dopuszczam do siebie chęć badania także ksiąg apokryficznych...
Odpowiedz
(11-07-2014, 07:36 AM)Mała Mi napisał(a):  Dlaczego Cyprianie napisaleś:
Cytat:Ja bym powiedział tak, że należy bardzo uważać na wszelkie apokryfy. W pismach kanonicznych jest wszystko, co człowiekowi potrzebne.

Takie mam zdanie na temat apokryfów Mi. Nie twierdzę, że wszystko, co a apokryfach napisano jest kłamstwem. To nawet niemożliwe, by tak było. Zawsze powtarzam: Nie istnieje człowiek nieomylny i nie istnieje człowiek, który myli się we wszystkim.

(11-07-2014, 07:36 AM)Mała Mi napisał(a):  Przecież ustalanie kanonu było czynnością ludzką, skąd pewność że nie doszło do pewnych pomyłek przy jego ustalaniu? Jeżeli wierzysz że Bóg zainspirował i autoryzował w 100 % zawartość kanonu, to na jakiej podstawie?

Jest rzeczą, dla mnie oczywistą, że Bóg musiał zadbać o to, byśmy mieli dokładny drogowskaz, jak postępować. Musi być kompletne prawo, bo inaczej nie moglibyśmy być sądzeni. Ścieżki Boże, są Ścieżkami Bożymi. Wydaje mi się, że dobrym przykładem tutaj jest przykład Balaama. Miał przekląć Izrael, a pobłogosławił.

To, że kanon ustalali ludzie nie ma żadnego znaczenia. Bóg na pewno się tym interesował. Takie jest moje zdanie.

Poza tym widać też pewne owoce tego, jeśli zaczyna się majstrować przy Słowie. Thewordwatcher odrzucił Pawła i Łukasza. Wtedy też współpracował z red-octoberem. I ich współpraca teraz legła w gruzach. Podzielili się. Red poszedł o krok dalej i odrzuca teraz ewangelie Mateusza i Marka, twierdzi, że Jerozolima była w Turcji i że ST i NT jest spreparowany odnośnie położenia Jerozolimy --> dowód:
Cytat: Przecież żyjemy w świecie diabła to nie powinna nas dziwić skala tego blefu, gdzie ST i NT tak spreparowano aby każdy wierzący był przekonany że ziemia obiecana jest w Palestynie.

Zaczyna odrzucać już wszystko. Ciekawe, co mu zostanie. Mogę Ci Mi powiedzieć, że obserwuję, iż jakiekolwiek majstrowanie przy Słowie nie ma błogosławieństwa.

Moim zdaniem w Biblii mamy wszystko, co potrzebne do zbawienia. Cały drogowskaz. Musimy być posłuszni Bogu, co ma się wyrażać w wierze i uczynkach.
Odpowiedz
Cyprian
Wydajesz się być taki czysty, taki wierny Bogu, naprawdę! Piszę tak, bo czytałam Twoje wcześniejsze wpisy tu i tam... Rozumiem Cię, i nie chcę mieszać, ostro dyskutować, polemizować, bo nie taka moja rola i mam za słabe możliwości... Tylko Bóg może otworzyć Twój umysł, tak jak ja tego doświadczyłam w pewnym sensie, przecież ciągle wiem tak mało...Twoja wiedza jest bardzo złożona i bardzo ciekawa, obserwowałam Twoje starania w temacie Pawła, Niebocentryzmu, Jerozolimy...Jesteś Prawdziwym Wojownikiem i wierzę, że jesteś Prawdziwym Poszukiwaczem Boga.

Ale jesteś tutaj właśnie w błędzie!
Napisałeś:
Cytat:Jest rzeczą, dla mnie oczywistą, że Bóg musiał zadbać o to, byśmy mieli dokładny drogowskaz, jak postępować. Musi być kompletne prawo, bo inaczej nie moglibyśmy być sądzeni.

Niestety szatan namieszał w Biblii i to dużo! Nawet, jeśli teraz to dla Ciebie niedorzeczne i oburzające, kiedyś, wierzę, że zrozumiesz, dzięki Bożej Łasce, dlaczego Bóg na to pozwolił. Nie sądzę, by Bóg nie otworzył umysłu osobie takiej jak Ty, byłbyś Prawdziwym Skarbem gdybyś działał bez tej skazy strachu i pewnych Twoich założeń - że tak na pewno być musi, nie inaczej! Bo załóż, proszę, hipotetycznie, że jednak szatan pozmieniał wiele, a Bóg pozwolił na to, bo Ludzie Go odrzucili i WIEKUISTY stał się Zagadką, Tajemnicą i ujawni się TYLKO ludziom szukającym Go żywym, szczerym i gorącym pragnieniem, sercem i duszą!
PRZYKŁAD 1
Mojżeszowa 4: 27-31
I rozproszy was Pan miedzy ludami, a pozostaniecie tylko nieliczna garstka wśród narodów, do których was Pan zaprowadzi.
28. A tam będziecie służyli bogom będącym dziełem rąk ludzkich z drzewa i kamienia, którzy nie widzą i nie słyszą, nie jedzą i nie wąchają.
29. I będziecie tam szukać Pana, swego Boga. Znajdziesz go, jeżeli będziesz go szukał całym swoim sercem i cała swoją dusza.
30. Gdy znajdziesz się w niedoli i spotka cie to wszystko u kresu dni, nawrócisz sie do Pana, swego Boga, i będziesz słuchał jego głosu,

31. gdyż Pan, twój Bóg, jest Bogiem miłosiernym, nie opuści cię ani cie nie zniszczy i nie zapomni o przymierzu z ojcami twoimi, które im zaprzysiągł.

PRZYKŁAD 2
Jer 29:
12 Gdy będziecie mnie wzywać i zanosić do mnie modły, wysłucham was.
13 A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem,
14 Objawię się wam - mówi Pan - odmienię wasz los i zgromadzę was ze wszystkich narodów i ze wszystkich miejsc, do których was rozproszyłem - mówi Pan - i sprowadzę was z powrotem do miejsca, skąd skazałem was na wygnanie.

I jeszcze jedno: Przeczytaj parę fragmentów Henocha i pomyśl, mądry człowieku, dlaczego Księga Henocha jest tylko apokryfem uznanym przez Wielką Nierządnicę za taką właśnie księgę.

Hen 98:15
15 Biada wam, którzy rozpowszechniacie kłamstwo i niegodziwość! Są tacy, którzy piszą i zwodzą wielu swoimi kłamstwami. Nie ma dla was ocalenia, ale szybko zginiecie.

Hen 99:1-2

1 Biada wam, którzy popełniacie niegodziwość, chwalicie i czcicie kłamliwe dzieła. Zostaniecie zniszczeni i nie zaznacie dobrego życia.
2 Biada wam, którzy zmieniacie słowa prawdy, zniekształcacie odwieczne prawo i uważacie się za bezgrzesznych. Zostaniecie pochłonięci przez ziemię.

Hen 104:10-11
10 Teraz oznajmiam wam tajemnicę: wielu grzeszników zmieni i wypaczy słowa prawdy i wypowiadać będą słowa złe i kłamliwe i wymyślą wiele fałszu i napiszą księgi w swoim imieniu.
11 Oby tylko spisali wiernie w swoich językach wszystkie moje słowa i nie zmienili lub opuścili czegokolwiek z moich słów, ale spisali dokładnie wszystko, o czym świadczyłem przedtem o nich!

No cóż, niektórzy nawet boją się czytać, a tam takie Skarby Ukryte!!!

Cytat:Poza tym widać też pewne owoce tego, jeśli zaczyna się majstrować przy Słowie. Thewordwatcher odrzucił Pawła i Łukasza. Wtedy też współpracował z red-octoberem. I ich współpraca teraz legła w gruzach. Podzielili się. Red poszedł o krok dalej i odrzuca teraz ewangelie Mateusza i Marka, twierdzi, że Jerozolima była w Turcji i że ST i NT jest spreparowany odnośnie położenia Jerozolimy

Ja to widzę tak: Henryk odrzucił Pawła i Łukasza, bo tak mu serce i rozum podpowiadają( szczere intencje), Red odrzucił Ewangelie Mateusza, bo demony go wpuściły w maliny... Co do Jerozolimy przy Cieśninie Bosfor, nie umiem znaleźć odpowiedzi...
Obaj mogą być naprawdę szczerymi poszukiwaczami prawdy, ale na tym poziomie szatan atakuje z całych sił! On, Książe Ciemności wyczuł wielkie zagrożenie w tych dwóch platformach informacji (Zbawienie.com, Redoctobermsz) i zadał im cios, przez ''ukarykaturalnienie'' ich adminów, by odstraszyć potencjalnych czytelników...Tam musi być dużo na rzeczy! Ale, szczerze, nie widzę szans na rozwój i ukształtowanie ich stron oraz przyciągnięcie mas - właśnie przez te ich wady!
Odpowiedz
(12-07-2014, 10:42 PM)Mała Mi napisał(a):  Cyprian
Wydajesz się być taki czysty, taki wierny Bogu, naprawdę! Piszę tak, bo czytałam Twoje wcześniejsze wpisy tu i tam...

Nie, nie Mi. To zbyt dobre słowa co do mojej osoby. Chciałbym być takim, jak mnie w tym fragmencie opisujesz, ale daleko, bardzo daleko mi do tego ideału.

(12-07-2014, 10:42 PM)Mała Mi napisał(a):  Rozumiem Cię, i nie chcę mieszać, ostro dyskutować, polemizować, bo nie taka moja rola i mam za słabe możliwości... Tylko Bóg może otworzyć Twój umysł, tak jak ja tego doświadczyłam w pewnym sensie, przecież ciągle wiem tak mało

Oczywiście, że tylko Bóg może otworzyć umysł.

(12-07-2014, 10:42 PM)Mała Mi napisał(a):  ...Twoja wiedza jest bardzo złożona i bardzo ciekawa, obserwowałam Twoje starania w temacie Pawła, Niebocentryzmu, Jerozolimy...Jesteś Prawdziwym Wojownikiem i wierzę, że jesteś Prawdziwym Poszukiwaczem Boga.

Wojownikiem to nie jestem ;-)

(12-07-2014, 10:42 PM)Mała Mi napisał(a):  Ale jesteś tutaj właśnie w błędzie!

Mogę być w błędzie. Jestem człowiekiem, a człowiek się myli. Jak mi się ten błąd wytknie i udowodni, to przyznam się do niego, a przynajmniej mam nadzieję, że starczy mi pokory na to.

(12-07-2014, 10:42 PM)Mała Mi napisał(a):  Napisałeś:
Cytat:Jest rzeczą, dla mnie oczywistą, że Bóg musiał zadbać o to, byśmy mieli dokładny drogowskaz, jak postępować. Musi być kompletne prawo, bo inaczej nie moglibyśmy być sądzeni.

Niestety szatan namieszał w Biblii i to dużo! Nawet, jeśli teraz to dla Ciebie niedorzeczne i oburzające, kiedyś, wierzę, że zrozumiesz, dzięki Bożej Łasce, dlaczego Bóg na to pozwolił.

Podkreśliłem najważniejsze w tym fragmencie zdanie. Załóżmy roboczo, że jest tak, jak mówisz. Co mamy zatem robić? Pewnie odpowiedzią jest: poprawiać to wszystko. Ale jak?! Jak to zrobić?! Jeden człowiek nie ma możliwości, nawet 100 temu nie zaradzi. Chyba, że... ma/mają polecenie i natchnienie od Boga. Znasz kogoś takiego? Ja nie.

(12-07-2014, 10:42 PM)Mała Mi napisał(a):  Nie sądzę, by Bóg nie otworzył umysłu osobie takiej jak Ty, byłbyś Prawdziwym Skarbem gdybyś działał bez tej skazy strachu i pewnych Twoich założeń - że tak na pewno być musi, nie inaczej! Bo załóż, proszę, hipotetycznie, że jednak szatan pozmieniał wiele, a Bóg pozwolił na to, bo Ludzie Go odrzucili i WIEKUISTY stał się Zagadką, Tajemnicą i ujawni się TYLKO ludziom szukającym Go żywym, szczerym i gorącym pragnieniem, sercem i duszą!

Ale czego konkretnie miałbym się nie bać - odnośnie tej skazy strachu? Założenia każdy jakieś ma. Jak zostanę pouczony, że moje założenia są błędne, ktoś mi to udowodni - to zmienię je. Mała Mi, zakładając roboczo, hipotetycznie, że "jednak szatan pozmieniał wiele" - co według Ciebie robić dalej? Powyrzucać, popoprawiać? Jak się zacznie wyrzucać, to się wyrzuci za dużo, jak się zacznie poprawiać, to się poprawi to, co było zdrowe. Przecież wiesz, jaka koszmarna jest natura człowieka. Poprawiający, wyrzucający jest od razu na jakimś stanowisku władzy, będzie się tym chełpił itp.

DLATEGO UWAŻAM, że Biblia jest taka, jak miała nam być dana. I jest w niej zawarta PRAWDA.

(12-07-2014, 10:42 PM)Mała Mi napisał(a):  PRZYKŁAD 1
Mojżeszowa 4: 27-31
I rozproszy was Pan miedzy ludami, a pozostaniecie tylko nieliczna garstka wśród narodów, do których was Pan zaprowadzi.
28. A tam będziecie służyli bogom będącym dziełem rąk ludzkich z drzewa i kamienia, którzy nie widzą i nie słyszą, nie jedzą i nie wąchają.
29. I będziecie tam szukać Pana, swego Boga. Znajdziesz go, jeżeli będziesz go szukał całym swoim sercem i cała swoją dusza.
30. Gdy znajdziesz się w niedoli i spotka cie to wszystko u kresu dni, nawrócisz sie do Pana, swego Boga, i będziesz słuchał jego głosu,

31. gdyż Pan, twój Bóg, jest Bogiem miłosiernym, nie opuści cię ani cie nie zniszczy i nie zapomni o przymierzu z ojcami twoimi, które im zaprzysiągł.

To miała być właśnie kara za sprzeniewierzenie się Bogu.

(12-07-2014, 10:42 PM)Mała Mi napisał(a):  I jeszcze jedno: Przeczytaj parę fragmentów Henocha i pomyśl, mądry człowieku, dlaczego Księga Henocha jest tylko apokryfem uznanym przez Wielką Nierządnicę za taką właśnie księgę.

Nie jestem mądry, Mi. Przeczytam, kiedyś tą księgę przeczytam w całości. Nigdy nie twierdziłem, że w apokryfach są same kłamstwa.

(12-07-2014, 10:42 PM)Mała Mi napisał(a):  
Cytat:Poza tym widać też pewne owoce tego, jeśli zaczyna się majstrować przy Słowie. Thewordwatcher odrzucił Pawła i Łukasza. Wtedy też współpracował z red-octoberem. I ich współpraca teraz legła w gruzach. Podzielili się. Red poszedł o krok dalej i odrzuca teraz ewangelie Mateusza i Marka, twierdzi, że Jerozolima była w Turcji i że ST i NT jest spreparowany odnośnie położenia Jerozolimy

Ja to widzę tak: Henryk odrzucił Pawła i Łukasza, bo tak mu serce i rozum podpowiadają( szczere intencje), Red odrzucił Ewangelie Mateusza, bo demony go wpuściły w maliny... Co do Jerozolimy przy Cieśninie Bosfor, nie umiem znaleźć odpowiedzi...
Obaj mogą być naprawdę szczerymi poszukiwaczami prawdy, ale na tym poziomie szatan atakuje z całych sił! On, Książe Ciemności wyczuł wielkie zagrożenie w tych dwóch platformach informacji (Zbawienie.com, Redoctobermsz) i zadał im cios, przez ''ukarykaturalnienie'' ich adminów, by odstraszyć potencjalnych czytelników...Tam musi być dużo na rzeczy! Ale, szczerze, nie widzę szans na rozwój i ukształtowanie ich stron oraz przyciągnięcie mas - właśnie przez te ich wady!

Ja nie wiem, jakie są ich intencje, bo nie siedzę w ich głowach. Jak mówi polskie przysłowie, "dobrymi chęciami to ...". Same zatem chęci nie wystarczą. Na temat niebocentryzmu i Jerozolimy w Turcji piszę, bo uważam, że są wciskane w tych tematach bzdury i należy to pokazać.

Bardzo, bardzo bym chciał, żeby ktoś napisał 6 artykułów kontrujących tezy thewordwatchera na temat Pawła. Na każdy artykuł tww - odpowiedź. Jeśli ktoś się czuje na siłach tak pod względem umiejętności, jak i wiedzy - to powinien to zrobić.
Odpowiedz
Mojż 4
I będziecie tam szukać Pana, swego Boga. Znajdziesz go, jeżeli będziesz go szukał całym swoim sercem i cała swoją dusza.

Napisałeś:
Cytat:To miała być właśnie kara za sprzeniewierzenie się Bogu.

Chodzi mi tutaj o nawiązanie do tego, że BÓG się ukrywa przed ludźmi, nie jest łatwo-dostępny dla każdego, tylko ujawni się takiemu człowiekowi, który GO szuka ze wszystkich sił! (nie po części np., rozumiesz?) Każdy, kto wzywał Boga całym sobą, tęsknił za NIM z całego serca, zrozumie co mam na myśli! I wtedy zacznie się poznanie, bo Bóg odpieczętuje Swój Przekaz do takiego spragnionego Go człowieka, zawarty własnie w Biblii, w JEGO SŁOWACH. I tak jak napisałeś bardzo słusznie:
Cytat:(...)co według Ciebie robić dalej? Powyrzucać, popoprawiać? Jak się zacznie wyrzucać, to się wyrzuci za dużo, jak się zacznie poprawiać, to się poprawi to, co było zdrowe. Przecież wiesz, jaka koszmarna jest natura człowieka. Poprawiający, wyrzucający jest od razu na jakimś stanowisku władzy, będzie się tym chełpił itp.

Dokładnie! Nie wolno nam wyrzucać z Biblii nic, tylko Bóg sam może to uczynić, albo prorok Boży, jeśli Bóg zdecyduje takiego posłać. Ale wolno nam badać treść Biblii i brać ją pod lupę! Dlatego bo nigdzie nie ma w Biblii SŁÓW BOGA OJCA albo SYNA mówiących, że całe Pismo jest natchnione! Wręcz przeciwnie, Chrystus przekazał Janowi w Apokalipsie ostrzeżenie co do treści Objawienia, by nikt nie odważył się jej zmienić! Więc dedukując należy wyciągnąć wniosek logiczny, że pewne manipulacje nastąpiły. I wtedy kiedy mamy poważne znaki zapytania, nieścisłości powinniśmy to badać, analizować!
Nie będzie już tak łatwo dla każdego, bo Bóg zakrył się przed człowiekiem przez zerwanie przymierza, przez nasze odstępstwa, grzechy, letniość w poszukiwaniu Boga! Szatan został mianowany bogiem tego świata i teraz od naszego pragnienia, starań w ukochaniu, w uwielbieniu i uczczeniu Imienia Prawdziwego Boga Żywego zależy nasza relacja ze Stwórcą i przyszłość Królestwa Bożego na ziemi.
Powtórzę jeszcze raz wersety z ks. Henocha:
Hen 104:10-11
10 Teraz oznajmiam wam tajemnicę: wielu grzeszników zmieni i wypaczy słowa prawdy i wypowiadać będą słowa złe i kłamliwe i wymyślą wiele fałszu i napiszą księgi w swoim imieniu.
11 Oby tylko spisali wiernie w swoich językach wszystkie moje słowa i nie zmienili lub opuścili czegokolwiek z moich słów, ale spisali dokładnie wszystko, o czym świadczyłem przedtem o nich!

Pogrubiony fragment mówi: Teraz oznajmiam wam tajemnicę. Grzesznicy (słudzy szatana) zmienią i wypaczą słowa prawdy...Słowa Prawdy to przecież PISMO ŚWIĘTE, BIBLIA! Tylko tam jest Słowo Boże-SŁOWO PRAWDY. Wyraźnie tu mowa o przekształceniu Słów Bożych, o SFAŁSZOWANIU BIBLII! I wypowiadać będą słowa złe i kłamliwe i wymyślą wiele fałszu: fałszywe doktryny, tradycja, islam, buddyzm, kult Królowej Niebios...
[i]i napiszą księgi w swoim imieniu[/i]: niektóre księgi kompletnie nie są pochodzące z natchnienia Boga! Pytanie, które mogą być takimi? Skoro jest liczba mnoga może to sugerować, że chodzi o kilku różnych autorów, albo że jeden autor podszył się pod Sługę Bożego i napisał kilka bluźnierczych ksiąg...
Odpowiedz
Mała Mi, ja pozostaję przy swoim stanowisku. Gdybym tego nie zrobił, to postępowałbym niezgodnie ze swoim sumieniem i wiarą. Stanowisko moje jest takie, Biblia jest natchniona i jest nam dana w takiej postaci, w jakiej miała być nam dana.
Mam jednak do Ciebie dwa pytania, co do Pawła Apostoła:

1. Szeroko komentuje się, zwłaszcza na zbawieniecom.fora.pl, że na Pawle oparte są wszelkie religie chrześcijańskie, wszelkie wyznania. I o tych wyznaniach mówi się tam, że nie nauczają zgodnie z ewangelią Chrystusa. I o dziwo, winę za to ma ponosić Paweł. Czy takie postawienie sprawy jest sprawiedliwe? Czy nie jest tak, że za błędy odpowiedzialny jest interpretujący, a nie autor? Moim zdaniem nie Paweł jest tu winny, tylko interpretatorzy jego pism.

2. Co Tobie konkretnie przeszkadza w Listach Pawła? Czy w całości podzielasz opinię thewordwatchera, czy tylko w jakiejś części i czy masz jakieś dodatkowe, swoje przemyślenia na ten temat?

Przepraszam admina, że to trochę nie w temacie, ale wątek odnośnie Pawła sam się jakoś tak pojawił w tym temacie.
Odpowiedz
Cytat:Mała Mi, ja pozostaję przy swoim stanowisku. Gdybym tego nie zrobił, to postępowałbym niezgodnie ze swoim sumieniem i wiarą.

Prawidłowa i szczera odpowiedź. Wierzę, że Bogu właśnie tacy ludzie się podobają, z wiernymi poglądami, stali, On sam, jeżeli uzna, żeby odmienić postrzeganie człowieka i jego poglądy to tak właśnie uczyni, i żadna siła tego nie zatrzyma! Żadne wcześniejsze poglądy nie będą w stanie już być w człowieku ani sekundy dłużej, nawet w odrobince odrobinek!
JA się boję Pawła, nie ufam mu, wyczuwam i wręcz znajduję ''czarno na białym'' włożone tam pomiędzy piękną treść podstępne ''idee'' i nauki przeciwstawne do Nauk Chrystusa....

Więc odpowiem Tobie podobnie jak Ty mi odpowiedziałeś: Gdybym tego nie widziała, to postępowałabym niezgodnie ze swoim sumieniem i wiarą.

Przykro mi jest, że w Kanonie NT jest tyle listów Pawła z jego własną interpretacją Słów Bożych i Proroctw, a tak mało Ksiąg ze Słowami Jezusa, czy nie jest to dziwne, ze ten który nawet nie znał Jezusa osobiście miał tyle do powiedzenia na JEGO temat?

Ja naprawdę rozumiem, szanuję i nie chcę obrażać niczyich uczuć, tylko czy Chrystus nie powinien być NR.1, zamiast Pawła, którego tekstami niektórzy wręcz się rozkoszują, delektują, są mu tacy wdzięczni, bo przecież gdyby nie Paweł, to my sami z pewnością nie dalibyśmy rady w odgadnięciu co Chrystus miał na myśli i co chciał nam przekazać...

Póki co mało merytoryczna odpowiedź na Twoje pytanie, tylko taka sentymentalna tęsknota i walka o czyste, o nasze interpretowanie CHRYSTUSA a nie przez Pawłowy pryzmat, który nawet tym, którzy go uznają, w niektórych fragmentach sprawia problem etyczny i kłopot w interpretacji, czy tutaj to aby nie nadużycie, albo dlaczego Chrystus mówił inaczej?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Zauważ jeszcze jedną ważną rzecz, że gdyby uznać ks. Henocha za prawdziwą, to zupełnie inaczej wyglądałaby nasza sytuacja z sumieniem i postrzeganie natchnienia całej Biblii. W tym fragmencie zacytowanym przeze mnie we wcześniejszym poście jest mowa o dwóch kolosalnych oszustwach: o przekręceniu Pisma świętego oraz o fałszywym autorze pewnych ksiąg...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości