Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadkowie Jehowy
Dzisiaj wpadłam na takie pisemko ŚJ odnoszące się do potrzeby utworzenia Rządu Światowego! Jest tam wyjaśnione, że Jezus będzie tam rządził z ...nieba! Podstęp jakich mało, by autoryzować wśród naiwnych członków tej religiii struktury NWO! Zapoznajcie się sami z tą broszurką.
http://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/wp20121101/rz%C4%85d-%C5%9Bwiatowy/

Fragment:
Cytat:1. Dlaczego ludzkość potrzebuje rządu światowego?

Współczesne problemy często mają wymiar globalny. W niektórych krajach przeważająca część społeczeństwa to osoby biedne i uciśnione. W innych wielu ludzi ma więcej, niż w gruncie rzeczy potrzebuje. Jedynie rząd o zasięgu światowym mógłby sprawiedliwie rozdzielić ziemskie zasoby. Przeczytaj Kaznodziei 4:1; 8:9.

3. Czy idea rządu światowego naprawdę jest możliwa do zrealizowania?

Bóg postanowił, że Jego Syn będzie sprawował rządy nad ziemią z nieba (Daniela 7:13, 14). Podobnie jak człowieczy przywódca nie musi być fizycznie obecny w każdym mieście podległym jego władzy, tak Jezus nie musi przebywać na ziemi, by móc rządzić ludzkością. Przeczytaj Mateusza 8:5-9, 13.

Czy każdy uzna władzę Jezusa? Nie. Poprą go tylko osoby miłujące dobro. Ludzi, którzy odrzucą tego życzliwego i sprawiedliwego Władcę, Jehowa usunie z ziemi. Przeczytaj Mateusza 25:31-33, 46.
Odpowiedz
Są osoby które popierają dobro a nie lubią Chrystusa więc to żadne tłumaczenie.
A to troche szkoda że Chrystus będzie z nieba rządził, tak dziwnie troche ;/
To my Go nigdy nie zobaczymy na żywo? Tak żeby być chociaż pare metrów od Niego żeby Go widzieć na żywo?
Czyli ludzie zawsze będą żyli ale nigdy Boga nie zobaczą?
Odpowiedz
A oto cały 7y rozdział mówiący o widzeniu proroka Daniela. Proponuję wczytać się w niego i razem wyciągniemy wnioski i podzielimy się naszymi interpretacjami...

7:1 W pierwszym roku Belsazara, króla babilońskiego, miał Daniel sen, a to co widział, leżąc na swoim łóżku, zaniepokoiło go. Potem spisał sen, a oto jego treść:
7:2 Ja, Daniel, miałem w nocy widzenie: Oto cztery wiatry niebieskie wzburzyły Wielkie Morze,
7:3 I cztery wielkie zwierzęta wychodziły z morza, każde inne.
7:4 Pierwsze było podobne do lwa i miało orle skrzydła. Gdy potem spojrzałem, wyrwano jego skrzydła; wtedy podniosło się z ziemi i stanęło na dwóch nogach jak człowiek i dano mu ludzkie serce.
7:5 Potem pojawiło się inne, drugie zwierzę, podobne do niedźwiedzia; było ono podniesione tylko jedną stroną, a miało w paszczy między zębami trzy żebra, i powiedziano mu: Wstań, jedz dużo mięsa!
7:6 Potem spojrzałem, a oto pojawiło się inne, podobne do pantery; miało ono na grzbiecie cztery ptasie skrzydła, i cztery głowy miało to zwierzę, i dano mu władzę.
7:7 Potem spojrzałem i w widzeniu nocnym pojawiło się czwarte zwierzę, straszne i groźne, i nadzwyczaj silne; miało ono potężne żelazne zęby: pożerało i miażdżyło, a co pozostało, deptało swoimi nogami, było ono inne aniżeli wszystkie poprzednie zwierzęta, a miało dziesięć rogów.
7:8 Gdy uważnie przypatrywałem się rogom, zaczął wyrastać między nimi inny, mały róg, i trzy spośród poprzednich rogów zostały wyrwane. Na tym rogu były oczy jakby oczy ludzkie i usta, które mówiły zuchwałe słowa.
7:9 A gdy patrzałem, postawiono trony i usiadł Sędziwy. Jego szata była biała jak śnieg, a włosy na głowie czyste jak wełna. Jego tron jak płomienie ogniste, a jego koła jak ogień płonący.
7:10 Ognista rzeka wypływała i wychodziła sprzed niego. Tysiąc tysięcy służyło mu, a dziesięć tysięcy razy dziesięć tysięcy stało przed nim; zasiadł sąd i otworzono księgi.
7:11 Potem, na dźwięk zuchwałych słów, które wypowiadał róg, spojrzałem i widziałem, jak zwierzę zostało zabite, jego ciało zniszczone i wrzucone do ognia na spalenie.
7:12 Również pozostałym zwierzętom odebrano ich władzę, a długość ich życia była ograniczona do pewnego okresu i czasu.
7:13 I widziałem w widzeniach nocnych: Oto na obłokach niebieskich przyszedł ktoś, podobny do Syna Człowieczego; doszedł do Sędziwego i stawiono go przed nim.
7:14 I dano mu władzę i chwałę, i królestwo, aby mu służyły wszystkie ludy, narody i języki, Jego władza - władzą wieczną, niezmienną, jego królestwo - niezniszczalne.
7:15 Ja, Daniel, byłem zaniepokojony w duchu z tego powodu, a to co widziałem, przestraszyło mnie.
7:16 Przystąpiłem do jednego z tych, którzy tam stali, i prosiłem go o wiarygodne wyjaśnienie tego wszystkiego. I odpowiedział, i dał mi wykład wydarzeń.
7:17 Owe wielkie cztery zwierzęta, to czterej królowie, którzy powstaną na ziemi.
7:18 Lecz potem Święci Najwyższego otrzymają królestwo i posiądą królestwo na wieki, na wieki wieczne.
7:19 Wtedy zapragnąłem dowiedzieć się prawdy o czwartym zwierzęciu, które było inne niż wszystkie inne, straszne nad miarę, z żelaznymi zębami i miedzianymi pazurami, pożerało i miażdżyło, a to co pozostało, deptało nogami,
7:20 I o dziesięciu rogach na jego głowie, i o innym rogu, który wyszedł i przed którym trzy z nich wypadły, o rogu, który miał oczy i usta, które mówiły zuchwale, i który wyglądał na większy niż inne.
7:21 A gdy patrzyłem, wtedy ów róg prowadził wojnę ze Świętymi i przemógł ich,
7:22 Aż przyszedł Sędziwy i odbył się sąd i prawo zostało przyznane Świętym Najwyższego, i nadszedł czas, że Święci otrzymali królestwo.
7:23 I tak rzekł: Czwarte zwierzę oznacza czwarte królestwo na ziemi, które jest inne niż wszystkie królestwa; ono pochłonie całą ziemię, podepcze i zmiażdży ją.
7:24 A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.
7:25 I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.
7:26 Potem odbędzie się sąd i pozbawią go władzy, aby ją ostatecznie zniszczyć i obalić.
7:27 Królestwo, władza i moc nad wszystkimi królestwami pod całym niebem będą przekazane ludowi Świętych Najwyższego. Jego królestwo jest królestwem wiecznym, a wszystkie moce jemu będą służyć i jemu będą poddane.
7:28 Tu kończy się opowiadanie. A mnie, Daniela, bardzo zaniepokoiły moje myśli, barwa mojej twarzy zmieniła się; i zachowałem to słowo w mojej pamięci.
Odpowiedz
Mała Mi napisał(a):A oto cały 7y rozdział mówiący o widzeniu proroka Daniela. Proponuję wczytać się w niego i razem wyciągniemy wnioski i podzielimy się naszymi interpretacjami...

Kim jest 10 króli? Czy oni już są?
Jeśli tak, to kogo ma obalić król który pojawi sie po nich?
Bo on ma obalić 3 króli.
Ale których, skoro on sam pojawi sie dopiero PO TYCH 10 królach?
Proroctwo mówi, że najpierw pojawi sie czwarte królestwo, które pochłonie całą ziemie, i z tego królestwa powstanie 10 króli.
Ale po nich ,czyli gdy ich już nie będzie, ma sie pojawić inny król, który obali 3 króli.
Ale skąd tych 3 króli sie weźmie skoro poprzednich 10 już nie będzie?
Odpowiedz
.

Królestwo głoszone przez organizację Świadków Jehowy królestwem antychrysta ?! : http://watchtower-forum.pl/topic/4313-kr%C3%B3lestwo-g%C5%82oszone-przez-%C5%9Bj-kr%C3%B3lestwem-antychrysta/

, szczegóły tego i innych zwiedzeń w swoim czasie będą wiadome tym którzy mają ducha Chrystusowego - list do Rzymian 8:8-9. Dziś te dewagacje są bardzo ogólne i w szczegółach mogą być błędy. Jednak ogólny kierunek jest widoczny - m.in organizacja Świadków Jehowy zwodziła, zwodzi i będzie zwodzić a raczej szatan którego jest jedną z marionetek jak rzymski katolicyzm i inne.

Jak pisałem organizacja ŚJ nie przypadkowo odczłowiecza pierwsze i drugie zwierze czyli antychrysta i fałszywego proroka. Nie przypadkowo podaje błędne interpretacje innych proroctw.

http://watchtower.org.pl/forum/topic/2915-zbawienie-w-organizacji-swiadkow-jehowy/

, http://brooklyn.org.pl/zbawienna.htm : " Świadkowie Jehowy po raz kolejny dają dowód na to, jak dalece odchodzą od tego, co sami deklarują. Z jednej strony odmawiają oni bowiem ludzkim organizacjom prawa do zbawczych roszczeń jakie przypisuje się tylko Bogu, z drugiej strony zaś sami deklarują, że są taką Organizacją.

W książce Świadków Jehowy pt. Prawda, która prowadzi do życia wiecznego na stronie 172 odnajdujemy takie oto zdanie:

„Zło tego zwyczaju polega na tym, że wychwala się takie organizacje za dobrodziejstwa, za które wdzięczność w rzeczywistości należy się Bogu, albo przypisuje się im moc wybawiania i zapewniania ochrony w sposób dostępny tylko Bogu” (Prawda..., str. 172, par. 16 - wyróżnienia dodane od JC).

Z cytowanego powyżej fragmentu książki Prawda....., wynika, że Świadkowie Jehowy nie popierają przypisywania jakiejkolwiek organizacji na ziemi zdolności do takiego wybawienia, jakie może zapewnić tylko Bóg. W cytacie z powyższej książki Świadkowie Jehowy wyraźnie dają do zrozumienia, że uważają takie mniemanie za „zło”. Jeśli Świadkowie Jehowy tak uważają, to czemu jednocześnie przypisują swej organizacji moc zbawienia, jakie może dać tylko Bóg?

Strażnica nr 9 z roku CIII wprost uczy o wybawieniu jakie można znaleźć w Organizacji Jehowy:

„A chociaż dzisiaj świadectwo to [świadectwo głoszenia – przyp. JL] obejmuje jeszcze zaproszenie do organizacji Jehowy w celu zapewnienia sobie wybawienia, nadejdzie czas, gdy orędzie przybierze ostrzejszy ton, jak gromki >>okrzyk wojenny<<” (str. 19, par. 18, pogrubienie od JL).

Strażnica z 15 września 1993 roku zapewnia dodatkowo, że takie wybawienie znajdziemy tylko w Organizacji Świadków Jehowy:

„Ale jeśli odsuniemy się od organizacji Jehowy, w żadnym innym miejscu nie znajdziemy radości ani nadziei na zbawienie” (str. 22).

Strażnica nr 17 z roku CVI podawała w tym samym tonie:

„Wskazujmy wszystkim zlatującym się >>gołębiom<< drogę do >>wybawienia<<, do ocalenia za obronnymi murami organizacji Jehowy, i pomnażajmy >>sławę<< Jehowy w jej bramach” (str. 20, podkreślenia od JL).

Wewnętrzny biuletyn Świadków Jehowy - angielska Służba Królestwa z listopada 1990 roku, podawała:

„Powinni wciąż przywiązywać wagę do tego, że utożsamianie się z organizacją Jehowy ma fundamentalne znaczenie dla ich zbawienia” (str. 1).

Angielska Strażnica z 1 października 1952 podała zaś:

„Ci, którzy pragną zostać wybawieni muszą udać się do Bożej organizacji, do której wejdą, pozostając w niej bez szukania drogi odwrotu” (str. 603, podkreślenie od JL).

Angielska Strażnica z 1 czerwca 1950 była nie lepsza, gdy zaserwowała czytelnikom oświadczenie takiej oto treści odnośnie swej religijnej Organizacji:

„Arka zbawienia na którą wchodzimy to nie literalna arka, ale Boża organizacja” (str. 176, podkreślenie od JL).

Angielska Strażnica z 1 czerwca 1952 podała na stronie 350:

„Pamiętajmy, że wszyscy żyjący w czasie Armagedonu zostaną ochrzczeni, albo w ogniu zniszczenia przeznaczonym dla złych, lub w ogniu zbawienia dla życia u boku organizacji teokratycznej”.

Harmonizowało to z wydanym równo rok później oświadczeniem angielskiej Strażnicy z 1 czerwca 1953, która podawała na stronie 352:

„W dzisiejszym świecie nie znajdziemy pewnej ani trwałej pomyślności. W ostrym kontraście co do tego wygląda sytuacja jaką zastajemy w Organizacji Jehowy, która obfituje w pomyślność jaka naprawdę się liczy, w bogatą pomyślność duchową, przynosząca zbawienie” (podkreślenia od JL).

Nic dziwnego zatem, że jeden ze Świadków Jehowy tak oto oświadczył później na łamach angielskiego Przebudźcie się! z 22 kwietnia 1989 roku:

W głębi mego serca wiedziałem, że Jehowa był naszym jedynym zbawieniem, a jego organizacja była jedynym miejscem, w którym należało się znaleźć” (str. 13).

Niniejsza postawa nie dziwi, skoro mniemanie takie zaszczepiał Świadkom Jehowy już drugi ich prezes Rutherford, gdy pisał:

„Nie ma obietnicy, że ktoś przeżyje walkę wielkiego dnia Boga wszechmogącego, z wyjątkiem tych, co są w organizacji Jehowy pod Chrystusem” (Bogactwo, Brooklyn 1936, str. 310, pogrubienie od JC).

„Nikt nie może pozostać w organizacji diabelskiej i ujść plag, które w Armagedonie przyjdą na całe stworzenie. Państwo uciekają na góry, wsiadając do „wozu” Większego Jehu czyli łącząc się z Organizacją Pańską pod kierownictwem Chrystusa Jezusa” (Bogactwo, str. 309, podkreślenie od JC).

Wybawienie przed Armagedonem może współczesnych ludzi spotkać już tylko w organizacji Świadków Jehowy, o czym przekonują dziś regularnie ich własne książki i broszury:

„Nie myśl, że można chodzić różnymi drogami i zaskarbić sobie życie wieczne w nowym systemie Bożym. Jest tylko jedna droga. Tylko jedna arka przetrwała potop, a nie pewna liczba łodzi. I tylko jedna organizacja – widzialna organizacja Boża – przetrwa szybko nadciągający „wielki ucisk”. (...) Jeśli chcesz być ubłogosławiony życiem wiecznym, to musisz należeć do organizacji Jehowy i spełniać Jego wolę” (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi, str. 255, par. 14, pogrubienia od JC).

„Tę broszurę wydali Świadkowie Jehowy, aby Ci pomóc. (...) Chcąc zmierzać do wytkniętego celu, powinieneś w dalszym ciągu się uczyć. Tak jak do zajęcia określonego miejsca w społeczeństwie potrzebne jest odpowiednie wykształcenie świeckie, tak też potrzeba odpowiedniego wykształcenia biblijnego, żeby się przyłączyć do społeczności, która ma przetrwać i będzie żyć w rajskiej ziemi” (Oto wszystko nowe czynię, Brooklyn 1987, str. 27, par. 53, pogrubienie od JC).

„Jeżeli są pilnie zajęci w dziele Pana i lojalnie służą razem z organizacją, to mogą spokojnie spoglądać w przyszłość bez żadnej obawy” (Zjednoczeni w oddawaniu czci jedynemu prawdziwemu Bogu, Brooklyn 1989, str. 76, par. 14, pogrubienie od JC).

„Ocaleją jedynie osoby lojalne wobec Jehowy” (Wiedza która prowadzi do życia wiecznego, str. 183, par. 6, pogrubienie od JC).

Zacytowana na samym początku tego tekstu książka Prawda....., podawała też, że nie należy wychwalać żadnych Organizacji próbujących wyręczyć Boga w jego zbawczej działalności. Świadkowie Jehowy jak widzimy nie tylko sami uważają, że ich Organizacja jest zbawcza, ale ponadto zachwalają swoją Organizację, gdy piszą:

„Poprzez tę organizację poznaliśmy wspaniałą obietnicę Jehowy zastąpienia tego, co nas otacza, nowymi niebiosami i nową ziemią, w której ma mieszkać sprawiedliwość” (Zjednoczeni w oddawaniu czci jedynemu prawdziwemu Bogu, Brooklyn 1989, str. 10, par. 11).

„Okazujemy należny szacunek organizacji Jehowy (...)” (tamże, str. 124, par 14).

Świadkowie Jehowy jak widzimy nie tylko uważają, że ich Organizacja niesie wybawienie jakie należy przypisać tylko Bogu, ale ponadto okazują laudację względem swej Organizacji. Byłoby to może jeszcze do zrozumienia. Nie jest jednak to zrozumiałe, wziąwszy pod uwagę fakt, że Świadkowie Jehowy w przytoczonej na początku niniejszego tekstu książce Prawda....., uważają za „zło” przypisywanie jakiejkolwiek Organizacji złożonej z ludzi pochwały i zarazem przypisywania jej możliwości wybawienia jakie może ze sobą nieść tylko Bóg. "
Odpowiedz
http://watchtower-forum.pl/topic/5532-kilka-wa%C5%BCnych-pyta%C5%84/ - na forum o organizacji Świadków Jehowy i ich naukach założyłem temat o tym ich rządzie światowym - były świadek Jehowy tak odpisał :

, " Mam nadzieję, że chociaż poszczególni Świadkowie się przebudzą i w porę rozpoznają antychrysta. Tym bardziej, że niektórzy z nich pilnie obserwują to, co się dzieje we współczesnym świecie.

Poznałem niedawno fajną rodzinę Świadków, którzy badając materiały o spisku zmierzającym do utworzenia Nowego Porządku Świata z antychrystem na czele, doszli przy tym do przekonania, że organizacja Strażnicy także ma zwodniczego ducha. Nie muszę chyba dodawać, że ich dni w organizacji są już policzone.

Ale masz rację, że organizacja Strażnicy nie przygotowuje swego ludu na czasy ostateczne, gdyż naucza o zbiorowym antychryście w postaci duchowieństwa tzw. nominalnego chrześcijaństwa. Tymczasem będzie to konkretna jednostka, prawa ręka szatana i będzie on miał moc przeprowadzić najstraszniejsze prześladowanie chrześcijan w historii (Objawienie 13:7). Wówczas ważna będzie wytrwałość i bezkompromisowość, płynące z gorącej miłości do Chrystusa i z niezachwianej wiary (Obj 13:10, 15). "

czy to będzie antychryst czy wg mnie imitacja antychrysta z 3 świątyni to się okaże, ale zwiedzenie w tym temacie jest pewne
Odpowiedz
(01-08-2014, 02:18 PM)MieczDucha napisał(a):  założyłem temat o tym ich rządzie światowym

Oczerniasz innych. Uważasz że np. ja posłuchałbym jakiejś widocznej organizacji/osoby by mordować innych ludzi albo uwierzyłbym że jakaś widoczna osoba (antychryst) zasiadłaby na tronie i zaczęła rządzić w tej chwili światem a ja będę jej słuchał myśląc że robię dobrze, uważasz że "świadkowie Jehowy to tępi i zaślepieni ludzie", którzy nie potrafią rozpoznać że czynią zło tak jak czynili to inni ludzie w przeszłości po namowie swoich przywódców duchowych:

Prześladowania (post numer 2):
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=370&pid=2133#pid2133

Pewni ludzie z internetu oszaleli i wcale się temu nie dziwię, w końcu tak miało być w czasach ostatecznych, ludzie będą opowiadali najdziksze teorie spiskowe i kłamliwe zarzuty wobec niewinnych ludzi tak jak wówczas wobec Jezusa i wobec niego były zarzuty że będzie nowym królem żydów, który usunie ówczesnych przywódców, natomiast sam Jezus wówczas powiedział, "moje królestwo nie jest z tego świata".

Rząd światowy według waszego opisu ma się nijak do tego o czym mowa w tej broszurce.

Są dwa wyjścia, albo to co mówicie i piszecie to:
a) efekt czytania bez zrozumienia
b) czysta złośliwość

Rząd pod kierownictwem Chrystusa będzie rządem sprawiedliwym kierowanym z nieba i będzie on w bardzo widoczny sposób na ziemi, ponieważ cała ziemia się przeobrazi w widoczny sposób dla każdego a nie będzie to jakiś kolejny rząd jakieś widocznej osoby/organizacji na tej ziemi, (według was antychrysta podobnego do Hitlera lub organizacji SS) a na świecie nadal będzie panował nieład i niesprawiedliwość - to wy to próbujecie tak to przedstawić i wmanewrować w to Towarzystwo Strażnica i myślicie że ludzie wam w te kłamstwa uwierzą.
To kolejny pocisk, który okazuje się być niewypałem.
Gratulacje sami się ośmieszacie. Smile

Tak więc MieczuDucha skorzystaj z porady z innego forum "abyś nie wyzionął ducha" w tych atakach. I nie zamartwiaj się! nikt nikogo nie będzie mordował jak podczas krucjat, ludzie źli i fałszywi chrześcijanie sami znikną z ziemi i będzie to sprawiedliwy wyrok Boży tak jak podczas wyroku nad Korachem i innymi buntownikami, nikt ich nie zabił, sami się zabili przez swą pychę i głupotę.

(31-07-2014, 01:28 PM)Melantiq napisał(a):  troche szkoda że Chrystus będzie z nieba rządził,...To my Go nigdy nie zobaczymy na żywo? ... ludzie zawsze będą żyli ale nigdy Boga nie zobaczą?

To że jest napisane iż Jezus Chrystus „przychodzi z obłokami”, i że „ujrzy go wszelkie oko oraz ci, którzy go przebili” (Obj 1:1, 7).
Nie oznacza że Chrystus będzie widoczny ludzkim okiem jako osoba (lub według spiskowców jako antychryst). Występujący w Mateusza 24:30 i w Objawieniu 1:7 grecki czasownik horáo, czyli dosłownie „widzieć, spostrzec, zobaczyć”, może też być użyty w sensie przenośnym w odniesieniu do wzroku duchowego i oznaczać „rozpoznać, zrozumieć”.

Przyjście Jezusa będzie widoczne po znakach i zmianach na ziemi a nie jako osobista wizyta szefa państwa. Smile

Parousía Jezusa nie określa po prostu momentu przyjścia, po którym zaraz następuje odejście, lecz oznacza obecność trwającą przez jakiś czas. Świadczą o tym także jego słowa zanotowane w Mateusza 24:37-39 oraz w Łukasza 17:26-30, gdzie porównał „dni Noego” do „obecności Syna Człowieczego” (w Łukasza: „dni Syna Człowieczego”). Jezus nie ograniczył tego porównania jedynie do chwili nadejścia potopu, będącego punktem szczytowym dni Noego, choć zaznaczył, że jego „obecność” czy też jego „dni” osiągną podobną kulminację. A skoro „dni Noego” trwały przez wiele lat, można przypuszczać, że zapowiedziana „obecność [lub „dni”] Syna Człowieczego” również rozciągnie się na dłuższy okres, przy czym jej punktem kulminacyjnym będzie zagłada tych, którzy nie skorzystają ze sposobności szukania wybawienia.
Charakter „paruzji” Chrystusa. Obecność (parousía) może być oczywiście widzialna i w sześciu miejscach odnosi się do takiej właśnie obecności jakiegoś człowieka: Stefanasa, Fortunata, Achaika, Tytusa i Pawła (1Ko 16:17; 2Ko 7:6, 7; 10:10; Flp 1:26; 2:12). Ale może mieć także charakter niewidzialny. Świadczy o tym wypowiedź Pawła, który użył pokrewnego czasownika páreimi, mówiąc, iż jest „obecny duchem”, chociaż nieobecny ciałem (1Ko 5:3).

Bóg może przebywać w niebie, a jednocześnie w sensie duchowym (tzn. niewidzialnie) być obecny na ziemi. Czasami obecność Boga reprezentował jakiś anioł, który występował w Jego imieniu, a nawet mówił: „Jam jest Bóg twego ojca”, jak to uczynił anioł przemawiający do Mojżesza z płonącego krzewu (Wj 3:2-8; por. 23:20; 32:34). Pewnego razu Jehowa oznajmił Mojżeszowi, że ‛przyjdzie’ lub ‛zstąpi’ do niego na górę Synaj (Wj 19:9, 11, 18, 20), a tymczasem według pism apostolskich byli tam obecni Jego aniołowie, którzy przekazali Mojżeszowi przymierze (Gal 3:19; Heb 2:2; zob. TWARZ, OBLICZE).
Ponieważ zmartwychwstały Syn Jehowy, Jezus Chrystus, otrzymał „wszelką władzę w niebie i na ziemi” i jest „dokładnym wyobrażeniem samej jego [Boga] istoty”, więc on także może być obecny w sposób niewidzialny (Mt 28:18; Heb 1:2, 3). Warto przypomnieć, że jeszcze podczas życia na ziemi potrafił uzdrawiać ludzi na odległość, tak jakby był przy nich osobiście obecny (Mt 8:5-13; Jn 4:46-53).
Nie ulega też wątpliwości, że wyniesionemu do chwały Synowi Jehowy Boga zostali podporządkowani również aniołowie (1Pt 3:22). Wersety mówiące o obecności Jezusa częstokroć opisują go w towarzystwie zastępów aniołów wykonujących jego rozkazy (Mt 13:37-41, 47-49; 16:27; 24:31; Mk 8:38; 2Ts 1:7). Nie oznacza to jednak, że jego przepowiedziana obecność jako Króla otoczonego chwałą miała polegać tylko na tym, iż będzie posyłał z misją na ziemię swych anielskich przedstawicieli czy posłańców, bo przecież już w I w. n.e. kierował ich do apostołów i innych ludzi (Dz 5:19; 8:26; 10:3, 7, 22; 12:7-11, 23; 27:23). Z przypowieści Jezusa i z innych wypowiedzi wynikało, że jego obecność będzie przypominać obecność pana, który wraca do swego domu, lub człowieka, który po otrzymaniu godności królewskiej powraca objąć władzę nad swym państwem. Miała też oznaczać, że Jezus osobiście dokona przeglądu i odbędzie sąd, po czym dopilnuje wykonania wyroku i udzielenia nagrody tym, którzy na nią zasługują (Mt 24:43-51; 25:14-45; Łk 19:11-27; por. Mt 19:28, 29). Ponieważ jego władzy królewskiej podlega cały glob, również jego obecność ma charakter ogólnoziemski (por. Mt 24:23-27, 30). A natchnione słowa Pawła z 1 Koryntian 15:24-28 oraz wzmianki o panowaniu Chrystusa podane w Objawieniu (5:8-10; 7:17; 19:11-16; 20:1-6; 21:1-4, 9, 10, 22-27) wskazują, że podczas swej obecności skieruje on całą swą uwagę na ziemię i jej mieszkańców i przejmie nad nią królowanie, by urzeczywistnić wolę swego Ojca wobec tej planety i żyjących na niej ludzi (por. Mt 6:9, 10).
Zdaniem niektórych Jezus miał być obecny widzialnie, ponieważ zapowiedziano, iż będzie go można ujrzeć „przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą” (Mk 13:26; Obj 1:7). Jak jednak wykazano pod hasłem CHMURA (Znaczenie symboliczne), w Biblii obłok jest na ogół symbolem niewidzialnej obecności Boga. Częste są też wzmianki o symbolicznym wzroku, o ‛widzeniu’ czegoś sercem i umysłem (Iz 44:18; Jer 5:21; Eze 12:2, 3; Mt 13:13-16; Ef 1:17, 18). Podobnie o ślepocie, będącej przeciwieństwem widzenia, mówi się nieraz w znaczeniu przenośnym, duchowym. W takim właśnie sensie Jezus wspominał zarówno o widzeniu, jak i o ślepocie (Jn 9:39-41; Obj 3:14-18; por. 2Ko 4:4; 2Pt 1:9). Kiedy Jehowa odezwał się do Hioba „z wichru” (czemu najprawdopodobniej towarzyszyły chmury), ten oznajmił: „Słyszałem o tobie pogłoski, ale teraz widzi cię moje własne oko” (Hi 38:1; 42:5). Tutaj również chodziło raczej o ‛widzenie’ umysłem i sercem niż literalnym okiem, gdyż Biblia wyraźnie uczy, że „żaden człowiek nigdy nie widział Boga” (Jn 1:18; 5:37; 6:46; 1Jn 4:12).
Przeciwko poglądowi, jakoby Jezus miał być obecny widzialnie (tzn. pojawić się w postaci cielesnej, dostrzegalnej dla ludzkich oczu), przemawia jego własna wypowiedź, iż odda swe ciało za życie świata (Jn 6:51). Przeczy temu także oświadczenie apostoła Pawła, według którego zmartwychwstały Jezus ‛mieszka w niedostępnym świetle i żaden z ludzi go nie widział ani widzieć nie może’ (1Tm 6:14-16). Dlatego Jezus słusznie oznajmił swym uczniom: „Jeszcze trochę, a świat mnie więcej nie zobaczy”. Oni sami mieli go ujrzeć — nie tylko dlatego, że im się ukazywał po zmartwychwstaniu, lecz także dlatego, że w stosownym czasie mieli zostać wskrzeszeni i dołączyć do niego w niebiosach, aby ‛zobaczyć chwałę, którą mu dał Ojciec’ (Jn 14:19; 17:24). Ale ogół ludzi już go nie widział, ponieważ odkąd zmartwychwstał jako stworzenie duchowe (1Pt 3:18), ukazywał się wyłącznie swym uczniom. Tylko oni — a nie świat — zobaczyli, jak wstępuje do nieba, a obecni przy tym aniołowie zapewnili ich, że Jezus przyjdzie ponownie „w taki sam sposób” (gr. tròpos, nie morfé: „postać”), czyli bez rozgłosu, dostrzegalnie tylko dla jego wiernych naśladowców (Dz 1:1-11).
Wskutek złego stanu serca oraz błędnych oczekiwań co do obecności Chrystusa ktoś może zostać szydercą. Jak przepowiedziano, w „dniach ostatnich” ludzie tacy mieli drwić: „Gdzie jest ta jego obiecana obecność? Przecież od dnia, gdy nasi praojcowie zapadli w sen śmierci, wszystko trwa dokładnie tak, jak od początku stworzenia” (2Pt 3:2-4; por. 1:16).

O niewidzialnej obecności Boga donosi też Biblia. Na przykład gdy Jehowa rozkazał Mojżeszowi sporządzić Arkę Przymierza, mającą stać w Miejscu Najświętszym, oznajmił: „I tam będę do ciebie przybywał, i będę z tobą rozmawiał znad pokrywy” (Wj 25:22). Bóg nie był tam obecny literalnie, gdyż jak wyjaśnia Pismo Święte, „żaden człowiek nigdy nie widział Boga” — ani Mojżesz, ani arcykapłan, który wchodził do Miejsca Najświętszego (Jn 1:18; Wj 33:20).

Tak więc podstawowy zarzut odstępców się sypnął ponieważ Jezus nie będzie widoczny fizycznie gołym okiem ale poprzez znaki i zmiany na ziemi
:

Więcej szczegółów o tym jak rozpoznać czasy ostateczne oraz obecności Jezusa w tym artykule:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200003548

Boga nie da się ujrzeć, tak jak nie da się ujrzeć aniołów i innych istot duchowych, tak jak nie widać wiatru, powietrza, można jedynie poczuć lub poznać jego efekty, tak samo można widzieć co Bóg oraz Jezus uczynili bądź uczynią na ziemi. Gdy minie 1000 lat panowania Królestwa a ludzie będą już całkowicie doskonali, Chrystus odda władze Bogu, kto wie co będzie wówczas, te dzieje jeszcze nie zostały spisane. Nie lubię spekulować ale jest nadzieja na to że wszystko jest możliwe w końcu ludziom będzie dane lepsze życie, lepszy mózg i zmysły. Tego co będzie za tysiące lat nie wie jeszcze nikt prócz Boga.

Czego dokona teokratyczny rząd Boga?

- Przywróci zniedołężniałym starcom młodzieńczą rześkość (Hioba 33:25).
- Sprawi, że wojny będą należeć do przeszłości (Psalm 46:10, „Bw”; Izajasza 9:6, „Bw”).
- Zapewni każdej rodzinie wspaniałe mieszkanie (Izajasza 65:21).
- Uzdrowi chorych i kalekich (Izajasza 33:24; 35:5, 6).
- Wskrzesi zmarłych (Izajasza 25:8; Dzieje Apostolskie 24:15; Objawienie 20:13).
- Uwolni ziemię od przekupstwa, niemoralności i przestępczości (Przysłów 2:21, 22).
- Dostarczy wszystkim obfitość żywności (Psalm 72:16; Izajasza 25:6).
- Przywróci pokojowe stosunki między ludźmi i zwierzętami (Izajasza 11:6-9; Ezechiela 34:25).
- Wyznaczy każdemu sensowną i przyjemną pracę (Izajasza 65:22, 23).
- Przeobrazi całą ziemię w raj (Izajasza 35:1, 6, 7; Łukasza 23:43).

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=363
Odpowiedz
Biblia nigdzie nie mówi o niewidzialnym przyjściu Chrystusa, a jeśli już to w kontekście herezji, że przyjście Pana Jezusa Chrystusa
i dzień Pański już rzekomo nastał(2Tes 2:1,2) A ci zwodziciele mogli mieć na myśli tylko przyjście niewidzialne, bo Jezusa Chrystusa
i dnia Pańskiego nikt realnie wtedy nie widział.
Jezus w ew.Mateusza mówi o znakach , które zapowiadają Jego przyjście , a nie o znakach , które mają świadczyć, że On niewidzialnie
już panuje.Powiedział On(24:33)

"Tak i wy , gdy ujrzycie to wszystko ,wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi."

Dz.Ap. mówią, że Jezus tak przyjdzie , jak go widziano idącego do nieba.

A na jakiej podstawie się twierdzi, że ma On przyjść niewidzialnie , skoro ma Go ujrzeć wszelkie oko?

Że czasownik "ujrzeć" może mieć też inne przenośne znaczenie, nie zmienia faktu, że Biblia wiele razy mówi o widzialnym

przyjściu Jezusa. To niewidzialne przyjście trzeba by udowodnić, że tak to należy rozumieć, a jak je udowodnić, skoro

Paweł mówi, że ci, którzy uczą o niewidzialnym przyjściu Jezusa,że rzekomo już jest, to zwodziciele.

Świadkowie Jehowy głoszą tak samo jak ci zwodziciele wspomniani przez Pawła, że Jezus niewidzialnie panuje od 1914 roku.

Niewidzialne przyjście Jezusa według Biblii jest znakiem fałszywych proroków.

Mat 24:26,27 mówi:

"Gdyby więc wam powiedzieli:Oto jest na pustyni- nie wychodżcie; oto jest w kryjówce- nie wierzcie.
Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna człowieczego"

Ten werset jednoznacznie wskazuje, że przyjście Jezusa będzie widoczne jak błyskawica i żeby nie wierzyć, że Jezus
pojawi się w jakimś zakątku albo ukryciu.

Nie w ukryciu, nie niewidzialnie , ale w sposób widzialny dla wszystkich.Po to Jezus robi to zestawienie, żeby

dobitnie wskazać, że Jego przyjście będzie jednoznaczne dla wszystkich i tak jasne i zrozumiałe jak błyskawica

na niebie.

Jezus przychodzi na sąd , na ostateczny rozrachunek i cały świat ujrzy swego Sędziego.

Watcher napisał :

" Boga nie da się ujrzeć, tak jak nie da się ujrzeć aniołów i innych istot duchowych, tak jak nie widać wiatru,
powietrza, można jedynie poczuć lub poznać jego efekty,"

Dziwne to, bo aniołów wielokrotnie widziano, Jezus też widzialnie przyszedł na świat, a potem ukazał się m.in. Pawłowi i Janowi w
Apokalipsie. Dlaczego nie miałby się widzialnie pojawić? Biblia nie uczy czegoś takiego.

Jezus był widziany przez wszystkich, gdy był na ziemi. Jego pierwsze przyjście było widzialne dla wszystkich, dlaczego

drugie przyjście ma być niewidzialne?

Owszem Boga nikt nigdy nie widział, ale Bóg objawił się w swym Synu i Jego wszyscy mogli zobaczyć i to właśnie ten Syn

ma znowu przyjść. Co tu w ogóle do rzeczy mają wersety, że Boga nikt nigdy nie widział?

Jezus powiedział (Mat 5:8):

"Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą"

Watcher nie musi więc "spekulować", czego nie lubi, co do widzenia Boga, wystarczy tylko przeczytać, co mówi Jezus i sprawa jest jasna.
Odpowiedz
"TU NIE MA MIEJSCA NA RELIGIE, NIKT NIE MA PRAWA TWORZYĆ RELIGII. LUDZIE MUSZĄ BYĆ ŻYWI, PRAWDZIWI, OTWARCI, SZCZERZY, SZCZĘŚLIWI Z POWODU JEZUSA CHRYSTUSA. A NIE PIERWSZA MIŁOŚĆ PRZEMINĘŁA. WSPOMNIENIA, WSPOMNIENIA - STARE ZDJĘCIE TAKIE : KIEDYŚ BYŁEM CHRZEŚCIJANINEM, CHRZEŚCIJANKĄ. POPATRZ. - A TERAZ KIM JESTEŚ ?
NO ZNAWCĄ BIBLIJNYM, WIEM CO GDZIE JEST NAPISANE." - http://www.youtube.com/watch?v=Ft7kos_hjH4&list=UUFMjF8uB17wTZ6qQhRBDPgg

, sobie i wszystkim innym życzę żywej relacji, społeczności z PANEM JEZUSEM CHRYSTUSEM a nie zakonnego trzymania się litery i ludzkich nauk
Odpowiedz
Watcher napisał:

"Tak więc podstawowy zarzut odstępców się sypnął ponieważ Jezus nie będzie widoczny fizycznie gołym okiem ale poprzez znaki i zmiany na ziemi:"

Przytoczył on wypowiedzi Strażnicy, że Bóg niewidzialnie obcował z ludżmi .

Ta cała argumentacja to manipulacja, bo my nie mówimy o tym, że Bóg panuje i kontaktuje się niewidzialnie z ludżmi, przez wieki zawsze tak czynił, tylko mówimy

o powtórnym przyjściu Chrystusa.

Watcher pomieszał tu dwa porządki. Jeden to stałe panowanie Boga nad swym stworzeniem i Jego niewidzialne rządy. I choć Boga nie widać to On działa i Jego wola się dzieje. Druga sprawa to powtórne przyjście Chrystusa.
Za pierwszym razem przyszedł On widzialnie a dlaczego za drugim ma przyjść niewidzialnie?

Czy wersety o stałym niewidzialnym działaniu Bożym mają udowadniać, że i przyjście Jezusa ma być niewidzialne?

Świadkowie Jehowy manipulują też słowem paruzja, tłumacząc je jako obecność.
Jezus jest cały czas obecny dla swych uczniów i powiedział, że będzie z nimi aż do skończenia świata(Mat 28:20).
Niewidzialnie to On jest zawsze z uczniami.
Przyjście ma właśnie sens jako przyjście widzialne. Był widzialnie na świecie, potem odszedł do Ojca, ale niewidzialnie był ze swymi uczniami, a potem powraca. Powraca widzialnie , aby zabrać swych uczniów i odbyć sąd nad światem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości