Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadkowie Jehowy
(01-08-2014, 06:57 PM)MieczDucha napisał(a):  sobie i wszystkim innym życzę żywej relacji, społeczności z PANEM JEZUSEM CHRYSTUSEM

Co według niektórych znaczy "żywa relacja z Jezusem", bo dużo o tym głoszą współcześni kaznodzieje ale jakoś ze samych słów nic nie wynika.

W Ewangelii według Marka 10:21, Jezus rzekł:

„Chodź, bądź moim naśladowcą”.

Słowa te skierował w rzeczywistości do każdego z nas. Warto więc spytać samego siebie: „Jak reaguję na to wezwanie?

My świadkowie jeśli mówimy o żywej relacji z Jezusem to dla nas jest to naśladowanie Jezusa oraz słuchanie Jezusa a jednymi z Jego słów są słowa o "wykonywaniu woli jego Ojca", tak jak to powiedział Jezus wszystkim swoim naśladowcom:

Mateusza7:21
Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca

Być może dla niektórych żywą relacją z Jezusem jest rozmawianie z nim jak z duchami albo robienie z Jezusa hipisa, którego można zaprosić na przystanek Woodstock:
http://wyborcza.pl/1,75478,16412572,Ks__Lemanski_na_Woodstocku__Jezus_tez_by_tu_byl__ZDJECIA_.html

Wielu ludzi podających się za chrześcijan uważa że "ma żywą relację z Jezusem", że "narodzili się ponownie", że "ukrzyżowali swe uczynki", ale po pierwsze nie rozumieją tego co głoszą, a po drugie nie potrafią w żaden sposób tego udokumentować swoim postępowaniem życiowym, nadal są grzeszni w tym życiu, nadal postępują haniebnie, jak to więc jest? mają oni jakąś relację czy nie?, są świętymi ludźmi czy nie?

Oczywiście że nie są świętymi tak jak nikt z obecnych ludzi na świecie nie jest świętym, nawet świadkowie Jehowy nie są świętymi ludźmi i również przyznają się do swoich grzechów.

Jesteśmy nadal niedoskonali ale dzięki najwspanialszemu darowi czyli okupowi Jezusa Chrystusa nadal możemy być uznani godnymi w oczach Boga:

Ofiara okupu — najwspanialszy dar Boży
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102005135

I nie wystarczy przyjąć jedynie ten dar, powinniśmy za ten dar się odwdzięczyć a więc tak jak wspomniałem na samym początku jeśli człowiek chce żywej relacji z Jezusem Chrystusem to nie rozmawia z nim jak z kumplem przy piwku, nie zaprasza go na imprezki takie jak przystanek Woodstock, itp. dziwne pomysły. ale czyni to co nakazuje Mu Jezus Chrystus a więc:

Mat. 7:24-29
Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce

Studiuje pilnie biblię i wykonuje wszystko co zaleca Bóg z całych sił jak tylko potrafi naśladuje dobre cechy Jezusa, nieustannie jak to głosił apostoł Paweł:

Biegnijmy wytrwale w wyścigu po życie wieczne:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2011684

Niestety wielu ludzi tego nie robi a jednak uważa że ma "żywą relację z Jezusem" jak ta relacja wygląda to poznajemy po owocach ducha takiego człowieka, jeśli ma relację to owocami są:

Gal. 5:22-23
miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, Łagodność, wstrzemięźliwość.

I zapamiętajcie sobie najważniejsze słowa:

Mateusza7:21
Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca.

A sporo osób uważających się za chrześcijan może nie pojmować powyższych słów Jezusa. Dlaczego miałby on tak ostro zwrócić się do tych, którzy w jego imieniu ‛dokonują wielu potężnych dzieł’? Kościoły chrześcijaństwa są znane z takich dokonań, jak wspieranie instytucji dobroczynnych, pomaganie ubogim, budowanie szpitali i szkół. Dlaczego miałyby zasługiwać na gniew Jezusa? Łatwiej będzie nam to zrozumieć na następującym przykładzie:

Pewni rodzice muszą wyjechać. Nie mogą zabrać ze sobą dzieci, toteż wynajmują opiekunkę. Dają jej proste zlecenie: „Prosimy opiekować się naszymi dziećmi i dopilnować, żeby były najedzone, czyste i żeby nie zrobiły sobie krzywdy”. Niestety, po powrocie z przerażeniem stwierdzają, że dzieci są wygłodniałe, brudne i zmizerowane. Płaczem próbują zwrócić na siebie uwagę opiekunki, ale nic to nie daje. Dlaczego? Kobieta stoi na drabince i myje okno. Rozzłoszczeni rodzice żądają od niej wyjaśnień. Słyszą wtedy: „Proszę zobaczyć, jak się napracowałam! Pomyłam okna. Porobiłam w domu różne naprawy. Wszystko to dla państwa!” Czy owa opiekunka uspokoi tym rodziców? Oczywiście, że nie. Nie po to ją przecież wynajęli. Miała zajmować się dziećmi. Są oburzeni, że zignorowała ich wyraźne wskazówki.

Chrześcijaństwo przypomina właśnie taką opiekunkę. Jezus polecił, żeby jego przedstawiciele karmili bliźnich pod względem duchowym, ucząc ich prawdy ze Słowa Bożego i pomagając im zachować czystość duchową (Jana 21:15-17). Jednak chrześcijaństwo w ogóle nie słucha tego nakazu. Zaniedbuje ludzi, którzy z tego powodu duchowo głodują, są zdezorientowani fałszywymi naukami i nie znają nawet podstawowych prawd biblijnych (Izajasza 65:13; Amosa 8:11). Próby poprawienia warunków na świecie wcale nie usprawiedliwiają takiego rozmyślnego nieposłuszeństwa. Przecież ten szatański system jest jak dom przeznaczony do rozbiórki! Słowo Boże nie pozostawia żadnych wątpliwości, że wkrótce przestanie on istnieć (1 Jana 2:15-17).

Z drugiej strony Jezus musi się ogromnie cieszyć, gdy widzi z nieba miliony osób, które zgodnie z jego poleceniem ‛czynią uczniów’ (Mateusza 28:19, 20). Przysparzanie takiej radości mesjańskiemu Królowi jest naprawdę wielkim zaszczytem! Bądźmy zdecydowani nigdy nie rezygnować z pomagania ustanowionemu przez niego „niewolnikowi wiernemu i roztropnemu” (Mateusza 24:45). Ta niewielka grupa braci namaszczonych duchem Bożym — w przeciwieństwie do kleru nominalnego chrześcijaństwa — posłusznie kieruje działalnością kaznodziejską oraz zajmuje się karmieniem owiec Chrystusa.

Poza tym możemy być przekonani, że mesjański Król z dezaprobatą patrzy na powszechny dziś na ziemi brak miłości. Zapewne przypominamy sobie, iż faryzeusze krytykowali Jezusa za uzdrawianie w sabat. Byli tak nieczuli i uparci, że nie dostrzegali niczego poza własną wąską interpretacją Prawa Mojżeszowego oraz prawa ustnego. Przecież Jezus swymi cudami wyświadczał ludziom tyle dobra! Niósł im ulgę, przysparzał radości i wzmacniał ich wiarę. Ale dla przywódców religijnych wszystko to było bez znaczenia. Co Jezus o nich sądził? Pewnego razu ‛rozejrzał się po nich z oburzeniem, przejęty smutkiem z powodu niewrażliwości ich serc’ (Marka 3:5).

Obecnie znacznie więcej rzeczy przejmuje Jezusa smutkiem. Przywódcy chrześcijaństwa są ślepo przywiązani do niebiblijnych tradycji i dogmatów. Sprzeciwiają się też głoszeniu dobrej nowiny o Królestwie Bożym. W wielu stronach świata wzniecają okrutne prześladowania wymierzone w osoby szczerze pragnące kontynuować działalność, którą zapoczątkował Jezus (Jana 16:2; Objawienie 18:4, 24). A swoich wiernych często zachęcają do pójścia na wojnę — jak gdyby Jezusa Chrystusa można było uradować zabijaniem drugich!

Natomiast prawdziwi naśladowcy Jezusa starają się okazywać bliźnim miłość. Podobnie jak on, mimo sprzeciwu dzielą się dobrą nowiną z „ludźmi wszelkiego pokroju” (1 Tymoteusza 2:4). Swoich współwyznawców darzą tak gorącą miłością, że stało się to ich głównym znakiem rozpoznawczym (Jana 13:34, 35). Odnoszeniem się do siebie z miłością i szacunkiem nie tylko potwierdzają, że są naśladowcami swego Mistrza, ale też przysparzają mu radości!

fragment z książki "Bądź moim naśladowcą"
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102007061

Odpowiedz
Z publikacjami towarzystwa Strażnica jest duży problem, nie tylko z powodu głoszenia odstępczych nauk (niezgodnych ze Słowem Bożym!) , operowaniem terminów, dat i wydarzeń niby natchnionych przez Ducha świętego, ale wiele razy błędnych!!! ale to co dzisiaj chciałam Wam pokazać to ich grafika - nasycona okultystycznymi znakami !. To było właśnie to co mnie zraziło na zawsze do tej Organizacji! Ludzie, których poznałam w tej organizacji są jednymi z najbardziej miłych, uprzejmych, uczciwie szukających Boga ze znanych mi osób, ale od tej Organizacji trzymam się z daleka! To manipulatorska, zwodnicza sekta! A te ich ryciny to czysty satanizm i okultyzm!

CO KRYJĄ PUBLIKACJE TOW. STRAŻNICA cz.1
https://www.youtube.com/watch?v=Sn0IhGIUU1I

cz.2
https://www.youtube.com/watch?v=nhWw3R42oLk

cz.3
https://www.youtube.com/watch?v=SUy2xn2sbZI
Odpowiedz
Naiwny jesteś. Patrz tutaj: to tylko jedno z kilkudziesięciu zdjęć pokazanych w tych filmach...

W książce "Zbliż się do Jehowy." na str.230 ukazany jest ukrzyżowany Pan Jezus. Spójrz jak ma ułożone palce u rąk!

[Obrazek: f0b5299668c5c956med.png]

[Obrazek: ef24b78565fdff1emed.png]
Odpowiedz
(11-08-2014, 12:48 PM)Mała Mi napisał(a):  Naiwny jesteś.

Hehe, paluszek drugiej ręki Smile Smile Smile
Brzytwy się chwytacie, już nie wiecie co tu jeszcze wykombinować Smile

Bawcie się dalej, czas ucieka a wieczność czeka. Wink
Odpowiedz
W książce "Wiedza, która prowadzi do życia wiecznego". na str.35 jest kolejna ilustracja. Zrobiono lustrzane odbicie przykładając lusterko do różnych miejsc i zobacz co się pojawia!

[Obrazek: 08a54736a57a32famed.png]

[Obrazek: 30261140f276711emed.png]

[Obrazek: 8c7fc59e0818eb8emed.png]

[Obrazek: 2a6b880e8e22b6a7med.png]

[Obrazek: eaefa14d75fa628cmed.png]

[Obrazek: 6f321ec738d00567med.png]

Czy Twoje sumienie nie mówi Tobie, że coś jest nie tak z tymi publikacjami?

Kolejne...

[Obrazek: gr62.JPG]

[Obrazek: gr63.JPG]

"Ilustracja karawany opuszczającej swoje rodzinne miasto Ur zawiera wielce sugestywną scenę w tle. Niewolnik prowadzi owce używając kija, aby je utrzymać w porządku. Patrzy bardziej w dół niż przed siebie, gdzie duży, wyglądający złowrogo czarny kozioł najwyraźniej toruje drogę i niewolnikowi i owcom. W środku stada znajduje się mniejszy brązowy kozioł z wysoko uniesioną głową obserwując sytuację. Z punktu widzenia pasterza i stada czarny kozioł prowadzi ich na lewo. Symbolika jest uderzająca. "Niewolnik" może być interpretowany jako przywództwo - przewodnictwo Towarzystwa Strażnica, który używa patyka jako apodyktycznej dyscypliny wobec światowego "stada" Świadków Jehowy. Czarny kozioł przedstawia szatana. Brązowy kozioł reprezentuje siły tajemne - okultystyczne wewnątrz stada, manipulując organizacją w kierunku nieświadomego podążania za ich mistrzem - diabłem.
Czy jest możliwa taka interpretacja?"

I jeszcze dodatkowo...
[Obrazek: b616fcc23ba4fc1fmed.jpg]
[Obrazek: c6de0322e4f84d14med.png]
Czarny kozioł (symbol szatana) znajduje się idealnie pod słowem szatan!
Odpowiedz
(31-07-2014, 12:01 PM)Mała Mi napisał(a):  Dzisiaj wpadłam na takie pisemko ŚJ odnoszące się do potrzeby utworzenia Rządu Światowego! Jest tam wyjaśnione, że Jezus będzie tam rządził z ...nieba! Podstęp jakich mało, by autoryzować wśród naiwnych członków tej religiii struktury NWO! Zapoznajcie się sami z tą broszurką.
http://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/wp20121101/rz%C4%85d-%C5%9Bwiatowy/

Fragment:
Cytat:1. Dlaczego ludzkość potrzebuje rządu światowego?

Współczesne problemy często mają wymiar globalny. W niektórych krajach przeważająca część społeczeństwa to osoby biedne i uciśnione. W innych wielu ludzi ma więcej, niż w gruncie rzeczy potrzebuje. Jedynie rząd o zasięgu światowym mógłby sprawiedliwie rozdzielić ziemskie zasoby. Przeczytaj Kaznodziei 4:1; 8:9.

3. Czy idea rządu światowego naprawdę jest możliwa do zrealizowania?

Bóg postanowił, że Jego Syn będzie sprawował rządy nad ziemią z nieba (Daniela 7:13, 14). Podobnie jak człowieczy przywódca nie musi być fizycznie obecny w każdym mieście podległym jego władzy, tak Jezus nie musi przebywać na ziemi, by móc rządzić ludzkością. Przeczytaj Mateusza 8:5-9, 13.

Czy każdy uzna władzę Jezusa? Nie. Poprą go tylko osoby miłujące dobro. Ludzi, którzy odrzucą tego życzliwego i sprawiedliwego Władcę, Jehowa usunie z ziemi. Przeczytaj Mateusza 25:31-33, 46.

jej...przeraża mnie to. I pomyśleć, że dałam się w to wciągnąć. Ale nie żałuję...mam sporą nauczkę. I już nie długo, trzeba się trzymać, mocno, Chrystusa! Pozdrawiam...
Odpowiedz
(31-07-2014, 01:51 PM)Mała Mi napisał(a):  7:23 I tak rzekł: Czwarte zwierzę oznacza czwarte królestwo na ziemi, które jest inne niż wszystkie królestwa; ono pochłonie całą ziemię, podepcze i zmiażdży ją.
7:24 A dziesięć rogów znaczy, że z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, a po nich powstanie inny; ten będzie inny niż poprzedni i obali trzech królów.
7:25 I będzie mówił zuchwałe słowa przeciwko Najwyższemu, będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu.
7:26 Potem odbędzie się sąd i pozbawią go władzy, aby ją ostatecznie zniszczyć i obalić.
7:27 Królestwo, władza i moc nad wszystkimi królestwami pod całym niebem będą przekazane ludowi Świętych Najwyższego. Jego królestwo jest królestwem wiecznym, a wszystkie moce jemu będą służyć i jemu będą poddane.
7:28 Tu kończy się opowiadanie. A mnie, Daniela, bardzo zaniepokoiły moje myśli, barwa mojej twarzy zmieniła się; i zachowałem to słowo w mojej pamięci.
[/color][/i]

a może tak (spekuluję!): czwarte zwierzę - czwarte królestwo zniszczy ziemie (Nwo-owsko masońskie ład z chaosu) - znieszczenie ziemi - wojami, czy też wojną światową. Potem odbudowa ludzkimi rękoma (z pomocą zmanipulowanych ludzi, takich jak ŚJ) w tym "królestwie" królowie, pomagający doprowadzić do ładu, a na koniec mały róg - antychryst, najbardziej niegodziwy człowiek i bardzo charyzmatyczny, skutecznie zwodzący ludzi. "będzie zamyślał odmienić czasy i zakon" - szatańskie prawa, imitujące te Boskie...dla ŚJ nowy świat z Jehową - może antychryst będzie ich Jehową? Albo przynajmniej tak go zinterpretują (nie sami, z pomocą, która "pomaga" im od początku działania owej organizacji). Wtedy też będą najdotkliwiej prześladowani chrześcijanie (może to będzie wielki ucisk?), może "Jehowa" będzie tego dokonywał, czyimikolwiek rękoma, twierdząc, że właśnie giną odstępcy - "jak zostało przepowiedziane". A potem prawdziwy sąd, prawdziwego Boga i zbawienie dla wiernych i wytrwałych.

Muszę to jeszcze skonfrontować z Apokalipsą... ciekawe.
Odpowiedz
chciałam jeszcze coś dodać. coś o czym wspominałam przyjaciółce : ) u Świadków trwa największa dotychczas kampania głoszenia, przy zaproszeniu na Pamiątkę obecne było hasło: może to już ostatnia pamiątka? Oprócz tego krążą pogłoski że spełnia się jedno z proroctw Daniela według strażnicowej interpretacji tychże proroctw. Coś z USA i Rosją? Królem południa i królem północy? Nie pamiętam, jakoś tak... To również tylko spekulacje, Świadkowie "planowali" "końce świata" już kilka razy...ale może teraz planują (NWO) na prawdę? I celowo spełniają swoje proroctwa... znów spekuluję, ale... coś jest na rzeczy!
Odpowiedz
Kolejne dowody na zwodnicze prowadzenie świadków Jehowy:

Broszurka o utworzeniu Rządu Światowego:
http://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/wp20121101/rz%C4%85d-%C5%9Bwiatowy/

Fragment:
Cytat:
Cytat:1. Dlaczego ludzkość potrzebuje rządu światowego?
Współczesne problemy często mają wymiar globalny. W niektórych krajach przeważająca część społeczeństwa to osoby biedne i uciśnione. W innych wielu ludzi ma więcej, niż w gruncie rzeczy potrzebuje. Jedynie rząd o zasięgu światowym mógłby sprawiedliwie rozdzielić ziemskie zasoby. Przeczytaj Kaznodziei 4:1; 8:9.

3. Czy idea rządu światowego naprawdę jest możliwa do zrealizowania?
Bóg postanowił, że Jego Syn będzie sprawował rządy nad ziemią z nieba (Daniela 7:13, 14). Podobnie jak człowieczy przywódca nie musi być fizycznie obecny w każdym mieście podległym jego władzy, tak Jezus nie musi przebywać na ziemi, by móc rządzić ludzkością. Przeczytaj Mateusza 8:5-9, 13.

JW.ORG twierdzi w IMIENIU BOGA, że BÓG POSTANOWIŁ ŻE JEGO SYN BĘDZIE SPRAWOWAŁ RZĄDY NAD ZIEMIĄ Z NIEBA...

Co na ten temat mówi nam Apostoł Jan?

1 List Jana
4:1 Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat. 2. Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Isus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest. 3.Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Isus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, ze ma przyjść, i teraz już jest na świecie.

Apostoł Jan mówi, że Chrystus nie przychodzi poza ciałem tylko fizycznie w ciele! Dodatkowo daje nam odpowiedź kim są ci, którzy twierdzą inaczej: jest to duch antychrysta! Organizacja Świadków Jehowy (JW.ORG) twierdzi w imieniu antychrysta, ich boga, że Jezus przyjdzie poza ciałem!

Teraz wszystko się zgadza!
Przykro mi, ale taka jest PRAWDA czarno na białym! Świadkowie obudźcie się! Wyjdźcie z tej sekty, która prowadzi Was na zgubę!
Odpowiedz
to prawda Mała Mi...ale wiem jak im ciężko z tego wyjść. Mi było ciężko po niezbyt długim kontakcie z tą sektą. Czasem nie wiem co zrobić, żeby ich przekonać. Mam tam kilku przyjaciół, wspanialych ludzi i tak zwiedzonych...i zaczęłam delikatnie sugerować pewne rzeczy, ale pranie mózgu robi swoje, gadanie do ściany. ; (
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości