Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
łaska ale nie tania
#1
http://www.youtube.com/watch?v=oI6OeX2fABg&list=UUFMjF8uB17wTZ6qQhRBDPgg


,
Odpowiedz
#2
Wiara wymaga odważnych działań i wytrwałości.

"Odłóżmy wszelki ciężar i grzech, który nas łatwo omotuje, i biegnijmy wytrwale w wyznaczonym nam wyścigu” (Hebr. 12:1).http://www.youtube.com/watch?v=oI6OeX2fABg napisał(a):... stale bądźmy na budowie Bożej ...

... łaska jest nam dana dopóki my dążymy do doskonałości ...


Chrześcijański wyścig nie jest łatwy. Jednakże możemy ukończyć go z powodzeniem.


Chociaż jesteśmy grzeszni, dzięki ofierze okupu Jezusa Chrystusa możemy rozkoszować się niezwykłymi błogosławieństwami. Jesteśmy zmuszeni toczyć prawdziwą walkę, by postępować właściwie. Każdy z nas grzeszy — słowem bądź czynem. Jednak dzięki ofierze Jezusa możemy uzyskać „przebaczenie naszych grzechów” (Kolosan 1:13, 14). Aby tak się stało, musimy szczerze ich żałować. Musimy też pokornie prosić Boga, by nam je przebaczył na podstawie naszej wiary w ofiarę Jego Syna (1 Jana 1:8, 9).
Człowiek mający obciążone sumienie łatwo poddaje się zwątpieniu i traci dla siebie szacunek a Bóg życzliwie sprawia, że mimo naszej niedoskonałości możemy oddawać Mu cześć z czystym sumieniem. Dzięki okupowi udziela nam przebaczenia (Hebrajczyków 9:13, 14). W rezultacie możemy swobodnie zwracać się do Niego w modlitwach (Hebrajczyków 4:14-16).

„Zapłatą, którą płaci grzech, jest śmierć lecz darem, który daje Bóg, jest życie wieczne przez Chrystusa Jezusa, naszego Pana” — List do Rzymian 6:23. Wszystkie błogosławieństwa, łącznie z życiem wiecznym w doskonałym zdrowiu, są dostępne dlatego, że Jezus za nas umarł. Aby jednak z nich skorzystać, musimy okazywać wdzięczność za dar okupu.Dziś oglądałem sobie informacje w TV i słyszę: "...luka w prawie, którą ludzie przebiegli mogą ominąć", pomyślałem sobie, gdyby człowiek był uczciwy i wydający "owoce ducha", nie potrafiłby wyszukiwać dziur w prawie aby tylko je omijać dla własnych korzyści kosztem innych, wie co jest dobre a co złe i jeśli wydaje owoce ducha, to nie musi istnieć dla niego kodeks z setkami paragrafów ani żadne inne prawo.

(Galatów 5:19-23)


[Obrazek: 10410633794a17d752a495a-076434-wm.png]

.
Odpowiedz
#3
" A jako współpracownicy napominamy was, abyście nadaremnie łaski Bożej nie przyjmowali" - 2 list apostoła Pawła do Koryntian 6:1 BW
Odpowiedz
#4
Łaska odnosi zwycięstwo nad grzechem i daje moc do posłusznego życia .Moc łaski jest większa niż moc grzechu.Nowo narodzeni chrześcijanie nie podlegają potępieniu,jeśli go nie łamią .Życie jest ,jak wojna ,jest serią błędów i nie ten jest chrześcijaninem ,czy najlepszym generałem kto błędów popełnia najmniej .Najlepszy jest ten kto odnosi najwięcej zwycięstw pomimo błędów .Zapomnij o błędach i dąż do zwycięstwa skrucha dla każdego czynu słowa,myśli,postawy.Dlatego dziękuję Ci Boże że nie zawahałeś się nazwać moim Ojcem .Dziękuję,że uczyniłeś mnie uciekinierem,zdrajcą , swoim dzieckiem i dziedzicem .Dziękuję że mi zaufałeś i podjąłeś ryzyko zbawienia. Duch Ś.zmienia życie on przynosi owoce.Jeżeli pozwolisz mu działać ,uczynisz lepszym mały kawałek świata.Jezus nie przychodzi z gromami i błyskawicami ,lecz w cichym powiewie życia ,niesie pokój i zagubioną przez ludzi społeczność.Osobiste doświadczenie wiary w Boga daje wiarę ,której nie zniszczą życiowe przeciwnośći ani wątpiące ludzie .Są ludzie którzy każde dobro próbują ośmieszyć i podważyć, osobiste przeżycie mocy Boga .Rozpisałam się , nie w temacie przepraszam.
Odpowiedz
#5
(29-12-2014, 01:03 PM)nieliczna napisał(a):  nie ten jest chrześcijaninem ,czy najlepszym generałem kto błędów popełnia najmniej .Najlepszy jest ten kto odnosi najwięcej zwycięstw pomimo błędów .Zapomnij o błędach i dąż do zwycięstwa 
Czyli jak? o swych błędach zapominamy? Jak w takim razie dążyć do zwycięstwa do poprawy swego postępowania?


Czy raczej nie powinno się  wyciągać ze swoich błędów odpowiednich wniosków? czy nie powinniśmy uczyć się na błędach nie tylko swoich ale i innych ludzi, np. studiując biblię możemy się nauczyć na błędach wielu biblijnych postaci i dzięki temu być coraz doskonalsi.  Wink 
Zobaczmy na przykład Jonasza:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2009009


Gdyby ludzie uczyli się z jego przykładu to np. dziś nie popełnili by takich błędów jakie popełnili ci, którzy eliminują z biblii prawie cały Nowy Testament (apostoła Pawła), gdyż nie okazują serca jakie okazuje Bóg ludziom skruszonym.
Lepiej idzie to pojąć zapoznając się z w przypowieściami:

- o miłosiernym Samarytaninie

- o synu marnotrawnym
- o robotnikach w winnicy


KLIK>> http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/zbawienie-jak-go-dostapic-dyskusja-o.html
Jehowa stara się poruszyć nasze serca. Zauważmy coś ciekawego:


„Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości, aby człowiek Boży był w pełni umiejętny, całkowicie wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła” (2 Tymoteusza 3:16, 17).Wszystko, co się znajduje w Słowie Bożym — relacje historyczne, przepisy prawne oraz wskazówki duchowe — ma rzeczywiście ogromną wartość dzięki którym możemy kształtować swoje sumienia i uczyć się na cudzych błędach.

Jest wiele wersetów biblijnych, które nie są przepisami prawa, albo stwierdzeniami: „Nie wolno ci...”. "Musisz czynić to i tamto"

Są to raczej zwykłe stwierdzenia — jakby Jehowa mówił do nas:

„Oto fakty. Jak na nie zareagujesz?


Co jest w twoim sercu?A kto jakie ma prawdziwe serce i prawdziwą wiarę, okazuje się dopiero w czasie wielkich prób życiowych.
Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości