Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum Słowo pana
Usunęli Tobie wpisy i wywalili Cie z forum bo zapewne napisałeś coś mądrego czego oni znieść nie mogli.
99.9% administratorów jakichkolwiek miejsc w internecie to zwykłe pajace i bezmózgie bezduszne patafiany którzy nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa.
Zawsze najgłupsi mają najwięcej do powiedzenia i ich wypowiedzi są tolerowane, a gdy ktoś coś odmiennego pisze, to nie jest tolerowany.
Co do chrześcijana internetowego, owszem istnieją tacy ludzie.
Ktoś kto twierdzi, że nie istnieją, jest poprostu owładnięty nienawiścią.
Wiele osób jest zmanipulowanych przez media, tv, radio, gazety.
Co nie znaczy, że nie wierzą w Boga, że nie zostaną zbawieni.
Tak samo jest z tymi, co zmanipulowani są przez internet, komputer.
Oni tak samo wierzą w Boga, szukają Go, i są chrześcijanami, a z racji manipulacji nie są w stanie oderwać sie od internetu i być w realnym świecie sługami Bożymi.
Wszyscy są tacy sami, i ci przed tv, i my tutaj na forach z Henrykiem włącznie.
Każdy na swój sposób jest zmanipulowany i tym samym uzależniony.
Trzeba sobie uświadomić jedno. Wszyscy jesteśmy braćmi i to co tutaj piszemy, oraz nienawiść i złośliwość jaką często sobie niektórzy okazują będzie przez nas wszystkich znienawidzona.
Każdy z nas chce tego samego, a różnice zdań i sprzeczki wynikają tylko z tego, że każdy inaczej doświadcza życia.
Odpowiedz
Cytat:Zawsze najgłupsi mają najwięcej do powiedzenia
uwazaj z takimi tekstami bo 99 procent internetowego swiatka chrzescijanskiego a takze komentarzy na onecie youtube i tak dalej jest opanowane przez wpisy Miecza Blush

mnie zastanawia tylko jedno ,skoro chrzescijanie maja nadstawiac drugi policzek ,nie zalic sie.......
a tutaj tylko lament zostałem zbanowany tu i tam ,pewnie to jakies agenty patafiany i tak dalej ,a ja przeciez prawde bo tylko ja przeciez znam prawde.......

bez odbioru
Odpowiedz
(09-11-2014, 08:05 PM)leszcz napisał(a):  .....
mnie zastanawia tylko jedno ,skoro chrzescijanie maja nadstawiac drugi policzek ,nie zalic sie.......

Też nie można się dziwić, bo nikt nie lubi być banowany. Tak już jest. Człowiek ma wtedy poczucie krzywdy. Zwłaszcza wtedy, gdy nie nabroił, nie wyzywał, nie "wulgaryzmował" się, tylko przedstawiał swoje poglądy.

Z drugiej strony fora, jakby nie było, są przez kogoś zakładane, czyli są prywatne. I admin też może sobie kogoś na forum "nie życzyć". Być może, gdyby od razu było powiedziane, że z "takimi a takimi poglądami" nie jesteś mile widziany, to nie byłoby nieporozumień. A tak, gdy kto już pisał, a potem jest banowany, ni stąd ni zowąd - to zawsze pojawią się wątpliwości.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz
akurat do MIecza bylo mowione kilkakrotnie by zakończyl swoja dosyc nachalna wkejkową propagande pewnych ideologi ,a poprzestal na sprawach ktore nie budza kontrowersji jak wstawianie swiadectw czy o przesladowanych chrzescijanach,nie odnioslo to jednak skutku ,dlatego zostal zbanowany.
Odpowiedz
(10-11-2014, 09:14 AM)leszcz napisał(a):  akurat do MIecza bylo mowione kilkakrotnie by zakończyl swoja dosyc nachalna wkejkową propagande pewnych ideologi ,a poprzestal na sprawach ktore nie budza kontrowersji jak wstawianie swiadectw czy o przesladowanych chrzescijanach,nie odnioslo to jednak skutku ,dlatego zostal zbanowany.

Ja nie znam szczegółów. Nie wypowiadam się co do zasadności, czy nie. Napisałem tylko ogólnie.
Nie sądzę, by MD się tą sprawą jakoś specjalnie przejął. A do poinformowania, co się stało - ma MD prawo. I Wy również macie prawo do odpowiedzi, kontrargumentacji, itp.

Pozdrawiam
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz
zgadzam sie Cyprianie i mysle ze temat zostal wyczerpany.
Pozdrawiam w Jezusie Chrystusie.
Odpowiedz
(07-11-2014, 07:52 PM)leszcz napisał(a):  a mozesz mi pokazac ze wogóle plonąl?Smile, tutaj trzeba by spojrzec do języka orginalnego i rzeczywistego czasu uzytego słowa nie zgasnie

oczywiście, że mogę kilka z wielu przykładów :

"A ludowi temu powiedz: Tak mówi Pan: Oto Ja daję wam do wyboru: drogę życia albo drogę śmierci. (9) Kto pozostanie w tym mieście, zginie od miecza albo z głodu, albo od zarazy; kto zaś wyjdzie i podda się Chaldejczykom oblegającym was, zachowa życie i będzie mu jego życie zdobyczą. (10) Gdyż zwróciłem swoje oblicze przeciwko temu miastu na zło, a nie na dobro - mówi Pan - będzie ono wydane w ręce króla babilońskiego, i spali je ogniem" - Jeremiasza 21:8-10 BW

"Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Idź i przemów do Sedekiasza, króla judzkiego, i tak mu powiedz: Tak mówi Pan: Oto Ja wydaję to miasto w ręce króla babilońskiego, a on je spali." - Jeremiasza 34:2 BW

"Jeżeli zaś nie wyjdziesz i nie poddasz się dowódcom króla babilońskiego, miasto to będzie wydane w ręce Chaldejczyków i oni je spalą, a ty nie ujdziesz ich ręki. " - Jeremiasza 38:18 BW

, "Tak mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Wy widzieliście wszystkie nieszczęścia, które sprowadziłem na Jeruzalem i na wszystkie miasta judzkie. Oto są one dziś rumowiskiem i nikt w nich nie mieszka " - Jeremiasza 44:2 BW

"Zbuntował się również przeciwko królowi Nebukadnesarowi, któremu na Boga zaprzysiągł uległość, przeciwnie, usztywnił swój kark i zatwardził swoje serce tak, iż nie nawrócił się do Pana, Boga Izraela. (14) Także wszyscy książęta judzcy i kapłani oraz lud coraz bardziej grzęźli w niewierności, naśladując wszelkie obrzydliwości narodów, bezczeszcząc świątynię Pańską, którą On poświęcił w Jeruzalemie. (15) A przecież Pan, Bóg ich ojców, nieustannie wysyłał do nich swoich posłańców, litując się nad swoim ludem i nad swoim mieszkaniem. (16) Lecz oni drwili z posłańców Bożych, pogardzali jego słowami i wyszydzali jego proroków, aż gniew Pana na jego własny lud wzmógł się tak, iż nie było już ratunku. (17) Toteż sprowadził na nich króla chaldejskiego, który pobił mieczem ich pierworodnych w ich świętym przybytku, nie oszczędzając ani młodzieńców, ani dziewic, ani starców, ani sędziwych. Wszystkich wydał Pan w jego ręce. (18) Wszystkie przybory świątyni Bożej, wielkie i małe, skarby świątyni Pańskiej i skarby króla i jego książąt, wszystko to wywiózł do Babilonu. (19) Spalili oni świątynię Bożą, zburzyli mury Jeruzalemu, wszystkie jego pałace spalili ogniem, tak iż wszystkie drogocenne sprzęty zniszczały" - 2 Konik 36:13-19 BW

" Słowa Nehemiasza, syna Chakaliasza: Gdy w miesiącu Kislew roku dwudziestego przebywałem w twierdzy Susa, (2) przyszedł jeden z moich braci, Chanani, a z nim niektórzy mężowie z Judy. Zapytałem ich wtedy o ocalałych Żydów, którzy przeżyli niewolę, i o Jeruzalem. (3) A oni rzekli do mnie: Ci pozostali, którzy przeżyli niewolę, znajdują się w tamtejszym okręgu w wielkiej biedzie i pohańbieniu; wszak mur Jeruzalemu jest zwalony, a jego bramy spalone ogniem " - Nehemiasza 1:1-3 BW

a więc ten ogień, który "nie zgaśnie", w których to bramach palił się np 2000 lat temu ?? w których pali się dziś ?? , https://www.google.pl/search?q=eternal+fire+Jeremiah+17%3A27&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=CdNhVJWXL8ac-wa83IHgAw

,
Odpowiedz
(10-11-2014, 03:54 PM)leszcz napisał(a):  zgadzam sie Cyprianie i mysle ze temat zostal wyczerpany.
Pozdrawiam w Jezusie Chrystusie.

Żaden temat w dziejach ludzkości nie został jeszcze wyczerpany.
Odpowiedz
(10-11-2014, 09:14 AM)leszcz napisał(a):  akurat do MIecza bylo mowione kilkakrotnie by zakończyl swoja dosyc nachalna wkejkową propagande pewnych ideologi

A więc sprawa się wyjaśniła Smile

Jedno zbanowanie nie powinno robić różnicy w porównaniu ze spamem rozsyłanym na wielu forach internetowych i pod komentarzami na wielu stronach www, w tym youtube, onet, interia, zmianynaziemi i wiele innych. Exclamation

(27-10-2014, 09:45 PM)MieczDucha napisał(a):  Najważniejsze, że ja wiem jakiego ducha jestem - tzn wiem z jakich brudów zostałem wyciągnięty i przemieniony i przemieniany nadal.

Zbytnia pewność siebie i pewność we własne poglądy i niemożność przyznania się do jakichkolwiek błędów (jeśli ktoś ci zwraca na nie uwagę) do niczego dobrego Cię nie zaprowadzi, sądzisz siebie według własnego widzimisię że wiesz jakiego ducha jesteś, że wiesz co rozgłaszasz po internecie i sądzisz że zostałeś "nowonarodzonym świętym" jednakowoż nadal się przemieniasz! Uważasz że jesteś już obecnie pomazańcem Bożym, kapłanem u boku Chrystusa w Królestwie Bożym?

Czy uważasz że otrzymałeś ducha prawdy?

KLIK>> http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2002085

Dlaczego więc twoje nauki różnią się od ogólnych nauk w świecie religijnym, dlaczego jesteś odosobniony w tym co głosisz?

Dlaczego tobie podobni jak Henryk Kubik głosicie każdy coś innego, różnicie się ze sobą co do poszczególnych doktryn i nauk, czy tak się działo podczas Pięćdziesiątnicy? Huh

Skąd masz 100% pewność że to ty jednak masz rację i mało kto inny na świecie?

Czy Bóg wybrał kilku ludzi na świecie aby głosili rzekomą prawdę po wszystkich forach dyskusyjnych siedząc wygodnie na foteliku? Confused

Czy może raczej Bóg wylał "ducha prawdy" na całe zgromadzenie jednomyślnych chrześcijan, którzy potem rozpoczęli wielką działalność rozgłaszania dobrej nowiny w pocie czoła i z narażeniem życia przemierzając cały świat do najodleglejszych miejsc.

Dlaczego jest tyle religii a świecie, dlaczego tyle przeróżnych poglądów?
Dlaczego tyle konfliktów na świecie ze względu na poglądy religijne?
Dlaczego ludzie wierzą w tych religiach i na forach internetowych w kompletnie nielogiczne nauki i teorie, czy nie czytają biblii? czy nie doszukują się dogłębnie jaka jest prawda, w jaki sposób interpretują biblię że nie potrafią dojść do setna spraw.

A może chodzi oto że nie są zjednoczeni w duchu i prawdzie? Może dlatego że nie odrzucili całkowicie poglądów, nauk i czynów "babilonu wielkiego".

A skąd możesz wiedzieć czy Bóg nie testuje obecnie ludzkości tak jak testował ludzkość wieki temu, czyli co do powierzenia zwierzchnictwa "niewolnikowi wiernemu i roztropnemu" tak jak niegdyś Mojżeszowi i wówczas ludzie okazywali się być nieposłuszni tak i dziś są nieposłuszni wobec zwierzchnictwa jakie udziela Bóg.

Dziś ludzie jak niegdyś chcą na własną rękę służyć Bogu, na własną rękę interpretować biblię i na własną rękę być przywódcami, na własną rękę oddawać pokłon Bogu tak jak kiedyś pozostawieni przez Mojżesza na chwilę odlali sobie złotego cielca?

Czy nie uważasz że takie działania niezależnych i pojedynczych ludzi są Bogu kompletnie niepotrzebne?

Jak sobie wy wszyscy "niezależni ludzie" wyobrażacie porządek w raju? w jaki sposób jeśli w tym momencie pokazujecie jaka jest wasza jedność, każdy robi i głosi sobie co chce? Jak chcecie otrzymywać konkretne wskazówki i pouczenia od Boga?

Czy nie widzicie że jedność buduje się dokładnie w taki sposób jaki budują świadkowie Jehowy? - czy to nie udowadnia że to im jako temu najbardziej wiernemu i dążącemu do całkowitej prawdy biblijnej ludowi powierzono zwierzchnictwo? Jak Bóg pomagał i kontaktował się ze starożytnym Izraelem?

Nie wiem jak wasza wiara i w co wy tak naprawdę wierzycie każdy z osobna ale widząc wasze poczynania nie przemawia to do mnie, zaś to co czyni i głosi "niewolnik wierny i roztropny" dało mi wiele do myślenia i całkowicie wierzę że ów "niewolnikowi" Bóg udzielił swego wspomożyciela ducha prawdy zaś Jezus Chrystus kieruje i wspiera tą wielką rzeszą prawdziwych chrześcijan, którzy zjednoczeni w duchu i prawdzie przy końcu tego systemu prowadzą wielkie dzieło głoszenia dobrej nowiny, co prawda ludzi niedoskonałych jak wszyscy inni acz chcących dążyć ze wszelkich sił do doskonałości.

Ja w to wierzę i nie czuję się oszukany, wprost przeciwnie
http://www.jw.org

Smile

Odpowiedz
Post napisał :

"nie potrafią dojść do setna spraw"

Chyba dopiero teraz zrozumiałam za co mi podziękował w poście 11. tego wątku:

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=427&page=2
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości