Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
superkomputer nad superkomputery
#1
jeśli ktoś uważa że wszechświat, życie, ludzie to dzieła przypadku to czy też wierzy że superkomputery są dziełem przypadku ?? że powstały same ?? Skoro mózg ludzki przewyższa wszystko co stworzył człowiek i będzie przewyższać to jak wielką wiarę lub ignorancję trzeba mieć aby wierzyć, trzymać się kłamstwa teorii ewolucji. Prędzej uwierzę że superkomputery, samoloty, wieżowce i inne dzieła ludzkie powstają same niż uwierzę, że ludzki mózg powstał sam a nie jest cudem inżynierii Pana i Boga Jezusa Chrystusa. Religia ewolucyjna ma się dobrze a jeszcze lepiej miłość do grzeszenia, pieniędzy i bezbożnego/zbuntowanego świata - one są głównym powodem odrzucania PANA i BOGA JEZUSA CHRYSTUSA i niechętnemu uznaniu Jego dzieł w tym wszechświata i życia

Nawet jeśli za kilka lat zbudowany zostanie superkomputer który dorówna mózgowi to nie będzie przeczyć że mózg jest cudem inżynierii - najbardziej skomplikowaną strukturą we wszechświecieWszystkie superkomputery razem wzięty mają mniejszą moc obliczeniową niż mózg jednego człowieka. Jeszcze w 2010 roku moc obliczeniowa wszelkich urządzeń na świecie była mniejsza niż moc obliczeniowa mózgu jednego człowieka.

Ludzki mózg na poziomie neuronów ma moc obliczeniową szacowaną na ok 1 exaflop = 1000 petaflopów a najszybszy obecnie superkomputer ma moc obliczeniową 33 petaflopy.


"Moc obliczeniowa wszystkich procesorów na świecie = jeden ludzki mózg" : " http://giznet.pl/moc-obliczeniowa-wszystkich-procesorow-na-swiecie-jeden-ludzki-mozg/


"40 minut pracy i 83 tys. procesorów, by symulować 1 sekundę aktywności fragmentu mózgu" - http://www.dobreprogramy.pl/40-minut-pracy-i-83-tys.-procesorow-by-symulowac-1-sekunde-aktywnosci-fragmentu-mozgu,News,45453.html : "To już przynajmniej konkretne liczby, dobrze obrazujące, jak wciąż dalecy jesteśmy od symulowania ludzkich mózgów w czasie rzeczywistym. Uczeni z japońskiego Okinawa Institute of Technology Graduate University oraz niemieckiego Forschungszentrum Jülich podjęli się próby symulacji aktywności największej jak do tej pory sieci neuronowej, wykorzystując do tego celu Fujitsu K computer – maszynę o mocy obliczeniowej 10,5 PFLOPS, zajmującą jeszcze w zeszłym roku pierwsze miejsce na liście Top500 superkomputerów.

Ponad 80 tysięcy procesorów Sparc64 VIIIfx (2 GHz, 8 rdzeni) i około 1 petabajt pamięci RAM pozwoliły na symulację jednej sekundy aktywności 1,74 miliarda komórek nerwowych, połączonych poprzez 10,4 biliona synaps. Połączenia międzyneuronalne wygenerowano losowo, przyznając każdemu z nich po 24 bajty pamięci dla utworzenia realistycznego modelu przekazywania sygnałów. Czas wyliczania tej symulacji jednej sekundy – około 40 minut."


http://www.wykop.pl/ramka/1606753/symulowali-1-ludzkiego-mozgu/ : "Skoro komputery pracujące w petaskali, takie jak komputer K, są w stanie symulować obecnie 1% ludzkiego mózgu, to oznacza, że będziemy mogli symulować pracę całego mózgu za pomocą komputerów pracujących w eksaskali, które prawdopodobnie pojawią się w kolejnej dekadzie - mówi lider projektu Markus Diesmann.

Jednak, jako że mózg jest znacznie bardziej złożonym systemem niż komputer, do jego pełnej symulacji potrzeba nie tylko olbrzymiej mocy obliczeniowej. Nie powinniśmy zatem oczekiwać, że za 10 lat pojawi się komputer zdolny dorównać ludzkiemu mózgowi."
Odpowiedz
#2
Skąd wiadomo, że Bóg istnieje?


Cytat:JEDEN ze sposobów ustalenia, czy istnieje Bóg, polega na zastosowaniu dobrze znanej zasady: Każde dzieło musi mieć twórcę. Im bardziej jest skomplikowane, tym większymi umiejętnościami musiał się odznaczać jego wykonawca.
2 Rozejrzyj się na przykład po swym mieszkaniu. Stoły, krzesła, biurka, łóżka, garnki, rondle, talerze i inne naczynia — podobnie jak ściany, podłogi i sufity — wszystko to musiał ktoś zrobić. Jednakże wykonanie takich przedmiotów jest stosunkowo łatwe. A skoro proste rzeczy muszą mieć swego wytwórcę, czy nie nasuwa się logiczny wniosek, iż rzeczy skomplikowane muszą być dziełem jeszcze inteligentniejszego twórcy?

Nasz imponujący Wszechświat

3 Każdy zegarek został przez kogoś zrobiony. A co powiedzieć o naszym nieskończenie bardziej skomplikowanym Układzie Słonecznym, w którym planety z tak niezwykłą precyzją wiek po wieku obiegają Słońce? A co z imponującą galaktyką, w której mieszkamy — z Drogą Mleczną, liczącą ponad 100 miliardów gwiazd? Czy nie zdarzyło ci się przystanąć nocą, aby popatrzyć na Drogę Mleczną? Czy nie zrobiła na tobie wrażenia? Wobec tego pomyśl o niepojętym ogromie Wszechświata złożonego z niezliczonych miliardów galaktyk, takich jak nasza Droga Mleczna! W dodatku ciała niebieskie poruszają się od stuleci tak niezawodnie, że porównuje się je z najprecyzyjniejszymi chronometrami.
4 Jeżeli stosunkowo prosty zegarek nasuwa wniosek, że ktoś go wykonał, to imponujący i daleko bardziej złożony Wszechświat niewątpliwie świadczy o istnieniu jego konstruktora i twórcy. Właśnie dlatego Biblia zachęca nas, abyśmy ‛podnieśli ku górze nasze oczy i patrzyli’, po czym pyta: „Kto to stworzył?” Odpowiedź brzmi: „Ten [Bóg], który wyprowadza ich wojsko w pełnej liczbie, na wszystkich woła po imieniu. Wobec takiego ogromu siły i potężnej mocy nikogo nie brak” (Izajasza 40:26). A zatem Wszechświat zawdzięcza swe istnienie pewnej niewidzialnej, nadrzędnej, inteligentnej mocy — Bogu.

Niepowtarzalnie zaprojektowana Ziemia

5 Im lepiej naukowcy poznają Ziemię, tym wyraźniej sobie uświadamiają, że została niepowtarzalnie zaprojektowana na mieszkanie dla człowieka. Znajduje się akurat w takiej odległości od Słońca, że otrzymuje odpowiednią ilość światła i ciepła. Raz na rok obiega Słońce, zachowując przy tym właściwy kąt nachylenia, co umożliwia występowanie w różnych częściach świata pór roku. Ponadto Ziemia co 24 godziny dokonuje obrotu wokół własnej osi, zapewniając regularne następstwo okresów światła i ciemności. Jej atmosfera składa się z właściwej mieszaniny gazów, którymi możemy oddychać i które chronią nas przed szkodliwym promieniowaniem kosmicznym. Na Ziemi występują też woda oraz gleba, niezbędne do wzrostu roślin, którymi się żywimy.
6 Te oraz inne czynniki wzajemnie się uzupełniają, a bez nich nie byłoby życia. Czy wszystko to jest dziełem przypadku? W czasopiśmie Science News czytamy: „Wydaje się nieprawdopodobne, aby tak szczególne i precyzyjnie dobrane warunki zaistniały przypadkiem”. Jest to wręcz niemożliwe. Musiały być celowo zaprojektowane przez jakiegoś genialnego Konstruktora.
7 Gdybyś wszedł do pięknego domu i znalazł w nim obfite zapasy żywności, znakomite ogrzewanie i klimatyzację oraz sprawną instalację wodociągową, jaki wniosek byś wyciągnął? Że to wszystko powstało samo? Skądże, z pewnością uznałbyś, że musiała to bardzo starannie obmyślić i wykonać jakaś inteligentna osoba. Również Ziemia została niezwykle starannie zaprojektowana i przystosowana do zaspokajania potrzeb jej mieszkańców, a przecież jest znacznie bardziej skomplikowana i lepiej zaopatrzona niż jakikolwiek dom.
8 Zastanów się też, ile rzeczy dodaje życiu uroku. Popatrz na mnóstwo bajecznie kolorowych, prześlicznie pachnących kwiatów, które cieszą człowieka. Pomyśl o ogromnym bogactwie pokarmów dogadzających naszemu podniebieniu, o lasach, górach, jeziorach i innych dziełach stwórczych, na które tak miło jest patrzeć. A czy przepiękne zachody słońca nie uprzyjemniają nam życia? Czyż nie zachwycają nas wesołe figle i przymilne zachowanie szczeniąt, kociąt i innych młodych zwierzaków? Ziemia jest więc pełna cudownych niespodzianek, które nie są nieodzowne do podtrzymywania życia. Świadczą jednak o tym, że została troskliwie zaprojektowana z myślą o ludziach, żebyśmy nie tylko bytowali, lecz także cieszyli się życiem.
9 Dlatego rozsądnie jest uznać istnienie Dawcy tego wszystkiego, jak to uczynił pisarz biblijny, który rzekł o Jehowie Bogu: „Ty stworzyłeś niebo i ziemię”. W jakim celu? Odpowiedzi udzielił ten sam pisarz, mówiąc, że Bóg „stworzył ziemię i uczynił ją, utwierdził ją, a nie stworzył, aby była pustkowiem, lecz na mieszkanie ją stworzył” (Izajasza 37:16; 45:18).

Zadziwiająca żywa komórka

10 A co powiedzieć o organizmach żywych? Czy nie musiały mieć twórcy? Zastanów się na przykład nad kilkoma zadziwiającymi właściwościami żywej komórki. W książce Evolution: A Theory in Crisis (Kryzys teorii ewolucji) specjalista w zakresie biologii molekularnej Michael Denton oświadczył: „Nawet najprostsze organizmy żyjące na ziemi — komórki bakterii — są niezmiernie złożone. Mimo że najdrobniejsze z nich bywają niewiarygodnie małe, (...) każda jest jakby mikroskopijną fabryką — w której pracuje wymyślna aparatura molekularna zbudowana z tysięcy znakomicie zaprojektowanych części (...) jest więc o wiele bardziej skomplikowana niż jakiekolwiek urządzenie skonstruowane przez człowieka i nie ma nic równego sobie w świecie nieożywionym”.
11 Mówiąc o kodzie genetycznym każdej komórki, Denton zaznacza: „Zdolność magazynowania informacji, jaką odznacza się DNA, niepomiernie przewyższa wszelkie inne znane systemy; jest tak wydajna, że wszystkie informacje potrzebne do opisania najdrobniejszych szczegółów tak złożonego organizmu, jak człowiek, ważą zaledwie kilka miliardowych części grama. (...) W porównaniu z pomysłowością i złożonością żywych mechanizmów molekularnych nawet nasze najnowocześniejsze [produkty] wydają się niezdarne. Czujemy się upokorzeni”.
12 Denton dodaje: „Najprostsze znane nam komórki są tak skomplikowane, że nie sposób przyjąć, iż nagle zostały poskładane w jedną całość dzięki jakiemuś dziwacznemu, wysoce nieprawdopodobnemu przypadkowi”. Potrzebny był konstruktor i twórca.

Nasz zdumiewający mózg

13 Cytowany uczony powiedział też: „Jeśli chodzi o złożoność, to pojedyncza komórka jest niczym w porównaniu z układem takim, jak mózg ssaków. Mózg ludzki składa się z około 10 miliardów komórek nerwowych. Z każdej odchodzi gdzieś w pobliże od 10 do 100 tysięcy włókien, za pomocą których utrzymuje ona kontakt z innymi komórkami nerwowymi mózgu. Łączna liczba połączeń w mózgu ludzkim sięga (...) tysiąca bilionów”.
14 Denton ciągnie dalej: „Gdyby tylko jedna setna połączeń mózgowych utworzyła określoną strukturę, to układ ten i tak zawierałby dużo więcej połączeń niż cały system łączności na Ziemi”. Następnie pyta: „Czy jakikolwiek czysto przypadkowy proces mógłby doprowadzić do powstania takich układów?” Z całą pewnością nie. Mózg musiał mieć genialnego Konstruktora i Twórcę.
15 Przy mózgu człowieka nawet najnowocześniejsze komputery wyglądają prymitywnie. Popularyzator nauki Morton Hunt oświadczył: „Nasza aktywna pamięć przechowuje kilka miliardów razy więcej informacji niż duży komputer stosowany obecnie do celów badawczych”. Toteż neurochirurg dr Robert J. White doszedł do następującego wniosku: „Nie pozostaje mi nic innego, jak uznać istnienie jakiejś Wyższej Inteligencji, której należy przypisać obmyślenie i ukształtowanie ciągle nas zaskakującej relacji między mózgiem a umysłem — jest to coś znacznie przekraczającego nasze pojęcie. (...) Po prostu muszę uwierzyć, że wszystko to miało jakiś rozumny początek, że Ktoś to uruchomił”. I musiał to być Ktoś, kto się o nas troszczy.


Niezrównany układ krwionośny

16 Pomyśl też o niezrównanym układzie krwionośnym, który przenosi składniki pokarmowe i tlen oraz chroni nas przed zakażeniami. W książce ABC’s of the Human Body (ABC ludzkiego ciała) tak powiedziano o czerwonych ciałkach krwi, które są głównym komponentem tego układu: „Pojedyncza kropla krwi zawiera ponad 250 milionów krwinek (...) Organizm zawiera ich chyba 25 bilionów, co wystarczyłoby do pokrycia czterech kortów tenisowych. (...) Wymiana komórek na nowe odbywa się w tempie 3 milionów na sekundę”.
17 A na temat krwinek białych, także wchodzących w skład zadziwiającego układu krwionośnego, to samo źródło podaje: „Podczas gdy czerwonych ciałek krwi jest tylko jeden rodzaj, białe ciałka mają wiele odmian, z których każda jest przystosowana do prowadzenia w organizmie odmiennej walki. Na przykład jedne krwinki białe niszczą martwe komórki. Inne wytwarzają przeciwciała przeciw wirusom, unieszkodliwiają obce substancje albo dosłownie pochłaniają i trawią bakterie”.
18 Cóż za zdumiewający i świetnie zorganizowany układ! Coś, co jest tak uporządkowane i zapewnia tak dokładną ochronę, na pewno musi mieć niezwykle inteligentnego i genialnego organizatora — Boga.

Inne cuda

19 W organizmie ludzkim jest jeszcze wiele innych cudów. Należy do nich oko — tak znakomicie zaprojektowane, że nie ma kamery, która potrafiłaby mu dorównać. Astronom Robert Jastrow powiedział: „Wygląda na to, że oko zostało skonstruowane; żaden konstruktor teleskopów nie zrobiłby tego lepiej”. A w publikacji Popular Photography czytamy: „Oczy ludzkie dostrzegają znacznie więcej szczegółów niż błona fotograficzna. Widzą trójwymiarowo, pod niesłychanie szerokim kątem, bez zniekształceń, w ciągłym ruchu (...) Porównywanie kamery z okiem jest chybione. Oko ludzkie przypomina raczej jakiś niewiarygodnie skomplikowany superkomputer ze sztuczną inteligencją, którego zdolność przetwarzania danych, szybkość i sposób działania daleko przewyższa wszelkie urządzenia wytworzone przez człowieka — czy to komputery, czy kamery”.
20 Zastanów się też nad tym, jak te skomplikowane narządy współdziałają w organizmie bez naszego świadomego udziału. Wypełniamy na przykład żołądek najrozmaitszymi pokarmami i napojami, a jednak organizm je przetwarza i dostarcza energii. Spróbuj włożyć taką mieszankę do baku samochodu i zobacz, jak daleko zajedziesz! Pomyśl też o cudzie narodzin, o powstaniu w ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy uroczego niemowlaka, będącego kopią rodziców. A co powiedzieć o zdolności dziecka do opanowania w ciągu zaledwie kilku lat sztuki posługiwania się skomplikowaną mową?
21 W ciele ludzkim funkcjonuje mnóstwo zdumiewających, przemyślanych mechanizmów, napawających nas szacunkiem i podziwem. Żaden konstruktor nie potrafi ich skopiować. Czyż mogłyby powstać przez ślepy traf? W żadnym wypadku. Zastanawiając się nad niezwykłymi cechami naszego organizmu, rozsądni ludzie powtarzają raczej za psalmistą: „Wysławiam cię [Boże] za to, że cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła twoje” (Psalm 139:14).

Najwyższy Budowniczy

22 Biblia oznajmia: „Każdy dom jest przez kogoś budowany, lecz tym, który wszystko zbudował, jest Bóg” (Hebrajczyków 3:4). Jeżeli więc każdy dom, choćby najprostszy, musi mieć budowniczego, to tak samo musi go mieć daleko bardziej skomplikowany Wszechświat oraz ogromna rozmaitość form życia na Ziemi. A skoro uznajemy, że istnieją wynalazcy takich urządzeń, jak samoloty, telewizory albo komputery, czy nie powinniśmy też uznać istnienia Tego, który dał ludziom mózg, aby mogli to wszystko wymyślić?
23 Pismo Święte uznaje Jego istnienie, mówiąc, że jest to „prawdziwy Bóg, Jehowa, Stwórca niebios, ten Wspaniały, który je rozpostarł, który sporządził ziemię i jej płody, który dał tchnienie ludziom na niej” (Izajasza 42:5, New World Translation). Słusznie zatem w Biblii oświadczono: „Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, przyjąć chwałę i cześć, i moc, ponieważ Ty stworzyłeś wszystko, i z woli twojej zostało stworzone, i zaistniało” (Objawienie 4:11).
24 Rzeczywiście, o istnieniu Boga upewnia nas to, co uczynił. „Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach [Bożych] i poznane umysłem” (Rzymian 1:20).
25 Gdy coś nie jest właściwie użytkowane, to jeszcze nie znaczy, że powstało bez niczyjego udziału. Samolot może służyć do celów pokojowych, na przykład do przewozu pasażerów. Ale może też siać zagładę jako bombowiec. Wykorzystywanie go do śmiercionośnych celów nie oznacza jednak, jakoby nie miał on twórcy.
26 Podobnie fakt, iż ludzie tak często okazują się źli, wcale nie dowodzi, że nie istnieje ich Twórca — że nie ma Boga. Biblia trafnie zauważa: „O, jak przewrotni jesteście! Tak jak gdyby można garncarza stawiać na równi z gliną! Jak gdyby dzieło mogło mówić o swoim twórcy: Nie on mnie stworzył, a garnek mówił o garncarzu: On nic nie umie!” (Izajasza 29:16).
27 Stwórca objawia nam swą mądrość w zadziwiającej złożoności tego, co uczynił. Składa dowody, że się naprawdę o nas troszczy, gdyż przysposobił ziemię na mieszkanie dla nas, dał nam cudowne ciała i umysły oraz stworzył mnóstwo rzeczy sprawiających nam radość.

źródło:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101992002


Polecam także film:
Bóg cudów
https://www.youtube.com/watch?v=SHWH8lseaxA

Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości