Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podobieństwa w przekonaniach C. T. Russella oraz Masonów
4 rozdział "Strażnicy i Masonów" Fritza Springmeyera; "Podobieństwa w ich przekonaniach". (poprzednie rozdziały: 1 i 2 od http://zbawieni.com/showthread.php?tid=435&pid=3049#pid3049 , 3 http://zbawieni.com/showthread.php?tid=508 )
Jak nazwa wskazuje w rozdziale omówiono podobieństwa między naukami masońskimi, a naukami C. T. Russella; tym samym też wieloma naukami organizacji Świadków Jehowy - w sposób jawny, lub bardziej zakamuflowany; jako spuścizna po założycielu nurtu badaczy Pisma Świętego.

Cytat:Kiedy dwa elementy wyglądają podobnie, to może być wskazanie na wspólne tło.
Podobieństwa między Russellem a Masonami są zaskakujące.
Czytelnik jest zachęcany, by odnieść się do dokumantacji, która podaje bardziej szczegółowe informacje.
Ten rozdział nie jest ubieganiem się o pochopne wnioski, ale o otwarty umysł.
Czytelnikowi o otwartym umyśle będzie dana okazja, by pomyśleć.
Te dowody pokazują, że w zakresie wiary to całkiem możliwe, że Russell był wystarczająco kompatybilny, by dołączyć do masońskiego stowarzyszenia kiedyś w swoim życiu. Więcej podobieństw można dodać do tej listy;

PODODNE PRZEKONANIA ODNOŚNIE BOGA
•Jehowa jest najważniejszym słowem, będącym podstawą ich dogmatów oraz imieniem ich Boga
•Nie zwracają uwagi na to, że Tetragram jest bardziej poprawny jako Jahwe, a nie Jehowa, ani nie przykładają dużo wagi do znaczenie Tetragramu "Jestem, który jestem".
•Oboje używają masońskiego terminu Wielki Architekt
•Oboje wyznają, że Bóg przekazał swoją moc mniejszemu Bogu

PODOBNE PRZEKONANIA ODNOŚNIE CHRYSTUSA
•Jezus jest tylko dobrym człowiekiem, nie Wszechmogącym Bogiem
•Hiram Abiff jest mesjaszem
•W równej mierze nie rozumieją pośrednictwa Chrystusa, nie odczuwają potrzeby, by Chrystus był pośrednikiem

PODOBNE PRZEKONANIA ODNOŚNIE KOŚCIOŁA
•Tajemnicze misteryjne ciało, którego misteria i sekrety są przekazywane tylko wtajemnicznym, którzy zrobili postępy.
•W równej mierze deklarują się nie być religiami, ani religijnym organem, ani wyznaniem wiary, ale tylko służą Bogu i zapewniają wolność sumienia.
•Członkowie ich organizacji nie muszą wyrzec się swojego członkostwa w matczynych organach religijnych.
•Kościół jest piramidą

PODOBNE PRZEKONANIA ODNOŚNIE BIBLII
•Ich przekonania nie są na prawdę oparte na Biblii
•Mają odmienne(własne) Biblie
•Oboje twierdzą, że Chrześcijańscy uczeni nie znają podstaw Biblii
•Biblia napisana w zakodowany sposób, jest zamaskowaną książką i jest świątynią

PODOBNE PRZEKONANIA ODNOŚNIE PRZYSZŁOŚCI
•Oboje wierzą w przyszłe życie dla całej ludzkości, nowy Złoty Wiek
•Oboje odrzucają doktrynę o piekle.

PODOBNE PRZEKONANIA ODNOŚNIE PRAWDY
•Oboje mówią tym samym głosem-nakazem, że kłamstwo nie jest kłamstwem kiedy ktoś oszukuje kogoś niezasługującego na poznanie prawdy..
•Oboje kłamaliby pod przysięgą by chronić przyjaciół
•Oboje podkreślają ciągłość olśnienia(objawień)
•Oboje widzą wyłączność na prawdę

PODOBNE PRZEKONANIA ODNOŚNIE WIEDZY
•Oboje odwołują się do rozumu, do tajemnic i ukrytej wiedzy
•Oboje odwołując się do rozumu, nie czują wyrzutów sumienia odnosząc się do faktów historycznych, bez względu na to jak pewne dowody historyczne mogą być przeciwstawne ich obranemu poglądowi.

PODOBNE PRZEKONANIA ODNOŚNIE LICZB
•Oboje są zafascynowani liczbami oraz szególnym i tajemniczym znaczeniem liczb.

PODOBNE PRZEKONANIA ODNOŚNIE TAJNYCH NAKAZÓW
•Bóg używa orderów(godności) oraz stopni i ślubowań
•Abraham i Melchizedek dostąpili wyższego stopnia w sekretnym orderze Boga

PODOBNE PRZEKONANIA ODNOŚNIE WIELKIEJ PIRAMIDY
•Bóg wybudował Wielką Piramidę, być może przez Melchizedeka
•Oboje zainteresowani Egiptologią

PODOBNE PRZEKONANIA ODNOŚNIE ZBAWIENIA
•Oboje nie rozumieją odkupienia przez Chrystusa, tak jak rozumieją to Chrześcijańscy teologowie
•Oboje wierzą w zbawienie przez działania
•Rzadne z nich nie uważa, że konieczne jest Nowe Narodzenie

PODOBNE WIERZENIA ODNOŚNIE INNYCH RZECZY
• Oboje używają masońsko brzmiących słów i symboli (rozdziały 6 i 7)
• Oboje traktują kościół katolicki jako Babilon Wielki
• Oboje odczuwają niższość czarnych od białych
• Oboje spotykali się w masońskich salach

Wszystkie te punkty zostaną kolejno objaśnione. Temat istotny, ze względu na liczne dowody dotyczące bliźniaczo podobnych poglądów Russella, do tych masońskich, które w znaczący sposób także odzwierciedliły się w naukach dzisiejszej organizacji Świadków Jehowy.
Odpowiedz
Choćbyście zakładali i 100 tematów to nic nie da, bo nie działacie z woli Bożej:

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=510&pid=3785#pid3785

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=506&pid=3747#pid3747

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=506&pid=3758#pid3758

Exclamation

Podobny temat na biblia.webd.pl, polecam zwłaszcza posty użytkownika BOBO. Smile
Odpowiedz
Ty działasz z woli Jehowy, czyli szatana. A ja tylko tłumaczę książkę Big Grin
Odpowiedz
(01-10-2014, 11:36 PM)czerwonyflamaster napisał(a):  Ty działasz z woli szatana. Big Grin

Smutne to jak poniewierasz(cie) ludźmi mając z tego ubaw. Sad
Odpowiedz
(02-10-2014, 05:40 PM)watcher napisał(a):  
(01-10-2014, 11:36 PM)czerwonyflamaster napisał(a):  Ty działasz z woli szatana. Big Grin

Smutne to jak poniewierasz(cie) ludźmi mając z tego ubaw. Sad

jak sie wyciagnie 5 słów z mojej wypowiedzi i doda uśmiech nie w tym miejscu co trzeba, to rzeczywiście; brzmi jakbym miała ubaw z tego, że niektórzy nieświadomie czczą szatana. Gdyby mi się to podobało i miałabym "ubaw" z tego, nie tłumaczyłabym tej książki teraz.
Odpowiedz
cd
punkt pierwszy

Cytat:
POCZĄTEK DOKUMENTACJI PUNKTÓW

•Jehowa jest najważniejszym słowem, będącym podstawą ich dogmatów oraz imieniem ich Boga

RUSSELL

Russell był mniej kluczowy w związku z imieniem Jehowa, niż Rutherford, ale nadal używał go konsekwentnie. Jednym z wielu przykładów jest (wybrany w ...Tom I, Wykłady Pisma Świętego, str. 171. ... ), gdy utożsamia imię Jehowa z nazwą osobistego Boga. Laodycjejski Posłaniec (?). Jego życiowe prace i postać wprowadzała przez Russellowskich Badaczy Pisma Świętego, stanowisko
"głównym celem życiowym pastora Russella było uhonorowanie i
potęgowanie imienia wielkiego Jehowy ... "

■ Rutherford
Przywiązywanie przez Rutherforda wagi do imienia Jehowa miało związek z jego potrzebą znalezienia czegoś, by teologicznie podciąć rywala w Europie F.L. Alexandra Freitag'a. Schnell wchodzi w szczegóły tego manewrowania w jego "The Converted
Jehovah's Witness Expositor" (Tom X, nr 2), str. 14

MASONERIA

Mackey, Albert G., 33 °, sprawozdaje w Encyklopedii Wolnomularstwa. Tom 1, 1871, Chicago: Historia Wolnomularstwa
str. 363, następująco "Jehowa jest ze wszystkich znaczących słów Masonerii, zdecydowanie najistotniejszym. Reghellini bardzo poprawnie nazywa to "Podstawą naszych dogmatów oraz tajemnic". Historia wprowadzenia tego słowa w rytualizm Masonerii, byłaby wysoce interesująca, gdyby nie tak niejasna. Będąc w każdej niemal istocie ezoterycznym symbolem." ... "To właśnie imię, w swym mistycznym zastosowaniu, nie było obce średniowiecznym Wolnomularzom, nie ma rzadnych wątpliwości". Trzeba przyznać, z niepodważalnych dowodów, że święte imię było we wcześniejszych latach, a nawet do połowy ubiegłego stulecia, przyłączone do Trzeciego Stopnia, a potem nazwane Hasłem Mistrza." "Trzeci stopień odnosi się do mistycznego słowa, Tetragramu."
Odpowiedz
drugi

Cytat:•Nie zwracają uwagi na to, że Tetragram jest bardziej poprawny jako Jahwe, a nie Jehowa, ani nie przykładają dużo wagi do znaczenie Tetragramu "Jestem, który jestem".

RUSSELL I ŚWIADKOWIE JEHOWY
Powszechnie wiadomo, że Świadkowie Jehowy używają Jehowa, a nie Jahwe. To może nie być tak dobrze znane, ale artykuły Strażnicy i niektóre z ich książek przyznają, że Jahwe jest technicznie bardziej poprawne. Bronią jego wykorzystywania, mówiąc, że Jehowa jest powszechniej stosowane przez ludzi. To dziwna logika, to rzadkie, że oni bronią czegoś błędnego mówiąc "To jest właściwe, bo większość ludzi popełnia ten błąd". Russell powiedział, że imię Jehowa nie powinno być tłumaczone (Strażnica
str. 1410).
Ich słowo Jehowa jest nadrzędnym centrum ich religii. Bóg ocalił Izraelitów właśnie po to, by Jego imię Jehowa było znane. Głównym zadaniem Jezusa było bronienie imienia Jehowa, po tym jak aniołowie zhańbili imię. Zobacz anioły Rutherforda, str. 31. Ten nadmierny nacisk przyszedł kiedy Freitag zadeklarował, że Bóg jest prawodawcą. Umieścił prawo na automatycznej drodze przyczyny i skutku. Z tego powodu nie ma tutaj wyzwania dla Bożej suwerenności. W konsekwencji nie ma kary i nie może być nagrody od Boga. (To neguje dzieło odkupienia Chrystusa). Rutherford następnie zdobył przewagę przez transliterację uniwersalnego prawa i braku koncepcji winy Freitaga wyjaśniając, że "Bóg stracił swoje dobre imię w upadku" i że teraz "to imię musi najpierw zostać potwierdzone, zanim może stać się wybawieniem".

MASONERIA
Masońska informcyjna książka "Obyczaje i Dogmaty" (Morals and Dogmas) 1871, opublikowana przez Masońską Radę Najwyższą 33 stopnia, str. 97, utrzymuje, że tłumaczenie Tetragramu jako "jestem który jestem" jest "nędzne". Prawda, kilku chrześcijańskich uczonych miało wątpliwość, czy jest to najbardziej właściwe tłumaczenie, ale nigdy nie uznali fałszywego słowa Jehowa jako specjalnego, świętego słowa, tak jak Świadkowie Jehowy, czy Masoni. Co ciekawe, werbalne podany jest przez niektóre Masońskie prace do słowa Jahwe (zobacz starożytne mistyczne obrzędy str. 75). Ich obrzędy kontynuują używanie Jehowa, jak to było przez wieki.
Odpowiedz
No i co z tego , tak cie to boli ?
Odpowiedz
owszem, jak ma mnie ni boleć to, że tylu ludzi nieświadomie oddaje cześć szatanowi! Ciebie tez powinno boleć, ale to już nie moja sprawa... o czym Ty wogóle mówisz? Życzysz tym ludziom - chocby Świadkom Jehowy, by zdążali ku zagładzie? By nie szukali prawdziwego Boga, zamiast tkwić w tym maraźmie? Zastanów się trochę, Twój komentarz za przeproszeniem był conajmniej niestosowny, osobiście tak to odebrałam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości