Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apostoł Paweł był kobietą
"dzieci moje, znowu w boleści was rodzę, dopóki Chrystus nie będzie ukształtowany w was" - Galacjan 4:19

" proszę cię za synem moim, Onezymem, którego urodziłem w więzieniu," - Filemona 1:10

"Piszę to, nie aby was zawstydzić, lecz aby was napomnieć, jako moje dzieci umiłowane. (15) Bo choćbyście mieli dziesięć tysięcy nauczycieli w Chrystusie, to jednak ojców macie niewielu; wszak ja was zrodziłem przez ewangelię w Chrystusie Jezusie." - 1 Koryntian 4:15

Gdyby np na stronie zbawienie.com pojawił się wpis, że apostoł Paweł był kobietą to zapewne znalazłyby się osoby, które uwierzyłyby w to i głosiły z pełnym zapałem jako prawdę.

"Lecz my, zgodnie z jego obietnicą, oczekujemy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość.
14 Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, abyście zostali przez niego znalezieni bez skazy i nienaganni, w pokoju;
15 A cierpliwość naszego Pana uważajcie za zbawienie, jak i nasz umiłowany brat Paweł według danej mu mądrości pisał do was;
16 Jak też mówi o tym we wszystkich listach. Są w nich pewne rzeczy trudne do zrozumienia, które, podobnie jak inne Pisma, ludzie niedouczeni i nieutwierdzeni przekręcają ku swemu własnemu zatraceniu.
17 Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, miejcie się na baczności, abyście nie byli zwiedzeni przez błąd bezbożników i nie wypadli z waszej stałości.
18 Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu naszego Pana i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Jemu chwała i teraz, i na wieczne czasy. Amen." - 2 list apostoła Piotra rozdział 3 wersety : 13-18 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

,
Odpowiedz
Ale znowu Jezus mowi zeby nikogo na ziemi nie nazywac swoim ojcem ,a tutaj Pawel stawia siebie jako ojca kogos tam duchowego wzrostu.PS czytalem twoja strone i bardzo mi sie podobaja twoje artykuly i spostrzezenia ,i dziekuje za wstawienie filmu Jezus w Chinach.
Poza tym chcialem sie podzielic pewnymi filmami ,jak ktos chce to moze sobie ogladac inne jego kazania ,ja rozumiem ze on tak to przezywa ,i to wszystko jest prawdziwe ,tylko z tym podnoszeniem glosu ,troche to meczace sie staje na dluzszy czas :

https://www.youtube.com/watch?v=7NBql__vqd4

Jednak trzeba sie z tym zmierzyc ze waska jest droga i brama i niewielu ludzi nia idzie ,ludziom jest czesto potrzebny wstrzas ,dziekuje Bogu ze sa tacy ludzie jak on i za to kazanie.
Odpowiedz
MD w pełnym ironii stwierdzeniu napisał:

Cytat:Gdyby np na stronie zbawienie.com pojawił się wpis, że apostoł Paweł był kobietą to zapewne znalazłyby się osoby, które uwierzyłyby w to i głosiły z pełnym zapałem jako prawdę.

To ja się pytam zupełnie poważnie, bo sprawa jest wielkiego znaczenia:

Gdyby na stronie forum zbawieni.com pojawił się wpis, że apostoł Paweł wielokrotnie nazywał sam siebie ojcem, pomimo wyraźnego zakazu nazywania się tak przez samego Chrystusa , to zapewne znalazłyby się osoby, które nie uwierzyłyby w to i głosiły z pełnym zapałem jako nieprawdę.

Mat 23, 9-12 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.
Odpowiedz
(26-10-2014, 09:02 AM)Mała Mi napisał(a):  MD w pełnym ironii stwierdzeniu napisał:

Cytat:Gdyby np na stronie zbawienie.com pojawił się wpis, że apostoł Paweł był kobietą to zapewne znalazłyby się osoby, które uwierzyłyby w to i głosiły z pełnym zapałem jako prawdę.

To ja się pytam zupełnie poważnie, bo sprawa jest wielkiego znaczenia:

Gdyby na stronie forum zbawieni.com pojawił się wpis, że apostoł Paweł wielokrotnie nazywał sam siebie ojcem, pomimo wyraźnego zakazu nazywania się tak przez samego Chrystusa , to zapewne znalazłyby się osoby, które nie uwierzyłyby w to i głosiły z pełnym zapałem jako nieprawdę.

Mat 23, 9-12 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

powiedziałbym, że moja wiara w natchnienie całej Biblii jest mocniejsza, bo kolejny raz m.in apostoł Piotr ma rację : "Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, abyście zostali przez niego znalezieni bez skazy i nienaganni, w pokoju;
15 A cierpliwość naszego Pana uważajcie za zbawienie, jak i nasz umiłowany brat Paweł według danej mu mądrości pisał do was;
16 Jak też mówi o tym we wszystkich listach. Są w nich pewne rzeczy trudne do zrozumienia, które, podobnie jak inne Pisma, ludzie niedouczeni i nieutwierdzeni przekręcają ku swemu własnemu zatraceniu.
17 Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, miejcie się na baczności, abyście nie byli zwiedzeni przez błąd bezbożników i nie wypadli z waszej stałości.
18 Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu naszego Pana i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Jemu chwała i teraz, i na wieczne czasy. Amen." - 2 list apostoła Piotra 3:14-18 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Apostoł Piotr przestrzega przed m.in pozornymi sprzecznościami - na te pozorne sprzeczności można zareagować na dwa sposoby :

1) zaufać swojemu rozumowi, podejść bez wiary i bez gruntownego sprawdzenia i mówić, że Biblia się myli, Biblia jest sfałszowana

2) podejść z wiarą, że Chrystus, ego apostołowie i ich Pisma nie mylą się i prosić o poznanie prawdy, szukać głębiej i Pan pokazuje, że nie było żadnych sprzeczności, ale to ludzie niedouczeni, nieugruntowani albo bez wiary, bezbożni przekręcają Pisma.

"apparent contradiction Matthew 23:9" : https://www.google.pl/search?q=apparent+contradiction+Matthew+23%3A9&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=69lMVO_GOMyc-wbN0IDoCw

,

(25-10-2014, 10:49 PM)stworzenieBoże napisał(a):  Ale znowu Jezus mowi zeby nikogo na ziemi nie nazywac swoim ojcem ,a tutaj Pawel stawia siebie jako ojca kogos tam duchowego wzrostu..

dam ci mądrą radę - jak masz jakiś problem z jakimś wersetem, albo ktoś ci wmawia że w tym albo w tamtym wersecie jest błąd albo występuje gdzieś jakaś sprzeczność, to nie ufaj mu, nie wierz mu, ale wierz Bogu. Proś o światło, o ukazanie prawdy. Wpisuj sobie w wyszukiwarkę frazę :

APPARENT CONTRADICTION

do tej frazy po angielsku wpisuj dany werset z którym masz jakiś problem, albo wygląda na sprzeczność - czyli jak wydaje ci się że między Mateusza 23:9 a innymi tekstami są sprzeczności to wpisz sobie w wyszukiwarkę : apparen contradiction Matthew 23:9

"Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi." - Mateusza 23:8 BW

" Niechaj niewielu z was zostaje nauczycielami, bracia moi, gdyż wiecie, że otrzymamy surowszy wyrok" - Jakuba 3:1 BW

człowiek bez wiary, człowiek ufający swemu sercu a nie Bożej ochronie nad natchnionymi Pismami, albo człowiek bezbożny uzna to za sprzeczność i będzie wyciągał wnioski że Biblia się myli, że Biblia sobie przeczy itd, że list Jakuba jest oszustwem itd.

APPARENT CONTRADICTION Matthew 23:8 teacher

, przechodziłem przez podobne rzeczy - czytałem Biblię i serce mi podpowiadało, że tu czy tam jest błąd w Biblii. Ale z wiarą podchodziłem, że Jezus Chrystus dał nam prawdę i cała Biblia jest natchniona. Szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie wersety i modliłem się o ukazanie prawdy - i okazywało się, że to ja się myliłem i chwała Bogu, że z wiarą podchodziłem i szukałem uczciwie prawdy, bo okazywało się, że nie było żadnych błędów, żadnych sprzeczności ale co najwyżej pozorne sprzeczności, które należą do tych trudniejszych fragmentów Pism, więc tym bardziej trzeba podejść z wiarą i z większą sumiennością. Niestety wiele osób podchodzi bez wiary i bez uczciwego, sumiennego szukania i proszenia. I skutki są takie, że odrzucają jak nie cała Biblią to jakieś jej części.

,
Odpowiedz
A więc pojawił się wpis tutaj, że ap. Paweł kazał nazywać się ojcem, pomimo zakazu Chrystusa i tak, jak się spodziewałam od MD, to tylko pozorna sprzeczność brzmi jego odpowiedź na ten zarzut co do Pawła jawnego nieposłuszeństwa Słowu.
To tutaj jest pozorna sprzeczność, tam znowu ludzie nierozumni... i tak wybiórczo tym żonglujecie, aby tylko całe pismo pozostało natchnione, jak to sam Paweł sobie napisał.

Dobra, zostawiam ten temat z kolejnymi wnioskami i argumentem, że Paweł to fałszywy apostoł a ludzie są zaślepieni tak bardzo, że nie potrafią nawet napisać Prawdy, że chociażby Paweł się zagalopował z tym stwierdzeniem, albo że napisał przeciwko Słowu, tylko ciągle wynajdują kolejne wymówki i kłamstwa tj. pozorne sprzeczności lub o niedouczonych i nieutwierdzonych ludziach!

Paweł sam siebie nazwał OJCEM a Jezus nakazał: Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie , i nie ma tutaj żadnego wytłumaczenia Pawła!

Z wikipedii: 2 List Piotra:
Cytat:Do IV wieku znajomość 2P była niewielka, lecz tylko w Syrii nie był uznawany za natchniony. Nawet dzisiaj istnieją wątpliwości co do autorstwa tego listu, o czym świadczyć miałyby różnice między pierwszym a drugim listem. Mówi się nawet o „pseudoanonimowości” tego listu, czyli że miałby on zostać napisany przez kogoś innego, lecz pod nadzorem i w imieniu Piotra. Za uznaniem Piotrowego autorstwa listu przemawia podobieństwo z pierwszym listem i tradycja kościelna.
Odpowiedz
Jezus Chrystus zawsze mówił prostymi i jasnymi słowami. Nigdy nie było w nich nawet cienia wątpliwości.
Żadnych pozornych sprzeczności.
A u Pawła co drugi werset to pozorna sprzeczność cóż za dziwny zbieg okoliczności.
Paweł miał jakiś dziwny styl pisania listów za pomocą pozornych sprzeczności.
Odpowiedz
Melantiq

Czyli w całkowicie prostym , jasnym i niedwuznacznym pojmowaniu słów Jezusa, powinieneś to rozumieć tak,
że jeśli nikogo na ziemi masz nie nazywać ojcem, to i Ty do swojego biologicznego ojca nie powinieneś mówić "ojcze".

Jezus powiedział w ew. Jana 8:56 :

"Abraham , ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój..."

Rodzaju 17:5 zaś mówi o Abrahamie , że Bóg zmienił mu imię, że względu na to , że ustanowił go ojcem wielu narodów.

Czyżby pozorna sprzeczność, których u Jezusa podobno w ogóle nie ma ?
Odpowiedz
(27-10-2014, 10:06 AM)aga napisał(a):  Melantiq

Czyli w całkowicie prostym , jasnym i niedwuznacznym pojmowaniu słów Jezusa, powinieneś to rozumieć tak,
że jeśli nikogo na ziemi masz nie nazywać ojcem, to i Ty do swojego biologicznego ojca nie powinieneś mówić "ojcze".

Jezus powiedział w ew. Jana 8:56 :

"Abraham , ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój..."

Rodzaju 17:5 zaś mówi o Abrahamie , że Bóg zmienił mu imię, że względu na to , że ustanowił go ojcem wielu narodów.

Czyżby pozorna sprzeczność, których u Jezusa podobno w ogóle nie ma ?

Nie ma tu żadnej pozornej sprzeczności.
Jezus nie kazał nikogo nazywać ojcem.
I ja wyobraź sobie tak też czynie. Zamiast ojcze mówie tato.
Druga sprawa to taka, że Jezus mówił do ludzi, aby nikogo nie nazywali Ojcem.
Nie mówił o sobie. On więc mógł używać słowa Ojciec.
Bóg także mógł używać tego słowa.
Ale my ludzie nie mamy nikogo nazywać Ojcem.
Bóg może ale my mamy zakaz.
Odpowiedz
Melatinq czy ty potrafisz odróżnic lewe-prawe ?
Ojcze Abrahamie znaczy Ojcze i juz .

Zrozum w jakim kontekście Jeszua mówi bo jesli dzieci nie maja mówic do swego abba Abba, to jak maja mówic na ty ?
no weź sie zastanów...
Juz nie wiecie co jeszcze złapac byle biczowac Pawła to sadymzm a moze muzułmanizm ?
Nie mów o protym jasnym pojmowaniu słów Jezusa bo nic nie rozumiesz ?
Chcesz prosto ? jedzcie mięso Moje i pijcie Krew Moją - jake On moze mówic jedzcie Mieso moje pijcie Krew Moja .
Proste ?
Odpowiedz
Kto jest autorem słów z Wikipedii ?? Wikipedia podważa praktycznie każdą księgę biblijną - sami zobaczcie co piszą o ewangeliach, listach w tym Jakuba, Jana, Judy o Objawieniu Jana. Również księgi starotestamentowe są podważane. Jest mnóstwo dowodów że 2 list Piotra jest prawdziwy i Jego autorem jest Piotr : https://bible.org/article/2-peter-peter%E2%80%99s

nie wiem kto pisze te artykuły na Wikipedii, ale jeśli się opierają na jakichś "naukowcach" to znam tych naukowców - ci sami zaprzeczają, że Jezus jest Bogiem, Ci sami zaprzeczają że jest Zbawicielem który zmartwychwstał. Ci sami zaprzeczają że Biblia jest natchniona i że Chrystus jest Stwórcą. Ci sami popierają kłamstwa ewolucji i mówią, ze np homoseksualizm nie jest grzechem i można wymieniać i wymieniać

, poza tym list Judy potwierdza, drugi list Piotra - list Judy też odrzuciliście ?? też ktoś powoła się na wikipedie ?

, wracając do ojców to powtarzam, ludziom zagubionym,albo zwiedzionym albo nie mającym wiary, albo zbuntowanym - WPISZCIE W WYSZUKIWARKĘ : "APPARENT CONTRADICTION MATTHEW 23:9"

, poza tym :

"Piszę to, nie aby was zawstydzić, lecz aby was napomnieć, jako moje dzieci umiłowane" - 1 Koryntian 4:14 BW

" Nie ma zaś dla mnie większej radości, jak słyszeć, że dzieci moje żyją w prawdzie" - 3 list Jana 1:4

"Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli" - 1 list Jana 2:1

"Napisałem wam, dzieci, gdyż znacie Ojca. Napisałem wam, ojcowie, gdyż znacie tego, który jest od początku. Napisałem wam, młodzieńcy, gdyż jesteście mocni i Słowo Boże mieszka w was, i zwyciężyliście złego" - 1 list Jana 2:14 BW - ojcowie to nie biologiczni ojcowie

"Czy Abraham, nasz ojciec, nie został usprawiedliwiony z uczynków, gdy ofiarował Izaaka, swego syna, na ołtarzu? " - Jakuba 2:21 UBG - Jakub mówi o nauczycielach, mówi o ojcach - zaraz się okaże że i Jakub jest fałszywy,

Jan mówi o chrześcijanach jak Paweł - moje dzieci, nazywa najbardziej utwierdzonych w wierze - ojcami, zaraz i Jan okaże się fałszywy

według niewierzących ludzi Ewangelia Mateusza ma 143 sprzeczności : http://skepticsannotatedbible.com/mt/contra_list.html

Ewangelia Jana ma wg nich 89 sprzeczności : http://skepticsannotatedbible.com/jn/contra_list.html

a ja mówię, że to są pozorne sprzeczności jak u apostoła Pawła i w innych Pismach gdzie ludzie je przekręcają

znowu list Piotra ma rację, tak jak ma rację wobec tych którzy odrzucają Jego listy i listy apostoła Pawłą i inne natchnione Ppisma : ""Lecz my, zgodnie z jego obietnicą, oczekujemy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość.
14 Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, abyście zostali przez niego znalezieni bez skazy i nienaganni, w pokoju;
18 Wzrastajcie zaś w łasce i poznaniu naszego Pana i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Jemu chwała i teraz, i na wieczne czasy. Amen." - 2 list apostoła Piotra rozdział 3 wersety : 13-18 Uwspółcześniona Biblia Gdańska
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości