Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apostoł Paweł był kobietą
Zgadza się, że jesteś wolnym człowiekiem ale jeśli z tej wolności chcesz tak korzystać, że możesz sobie bezpodstawnie oskarżać innego człowieka to jesteś daleko od Chrystusa.
Postawiłeś się w roli sędziego nad Biblią i sam osądzasz co w Biblii jest dobre a co złe. Co Chrystus powiedział a czego jednak nie powiedział. Czyli z całej Biblii wybierasz sobie to co Ci pasuje. Osądzasz na podstawie własnego "widzimisię", własnego stanu serca i własnej wiedzy własnej mocno zniekształconej logiki.
Masz oczywiście do tego prawo ale w tym wszystkim umyka Ci co najmniej jedna rzecz: mianowicie świadomie lub nieświadomie zakładasz, że jesteś na tyle mądry, że Twoje osądy co do wybranych fragmentów Biblii są słuszne i sprawiedliwe. Nie przyjdzie Ci do głowy, że jednak Biblia jest mądrzejsza od Ciebie i to tam jest ukazana prawda a nie w Twoich "mądrościach Melantiqa"
W mojej ocenie to się nazywa pycha.

Jeśli nie będziesz podchodził do Biblii z pokorą to obawiam się, że będziesz się oddalał od Chrystusa pomimo iż w Twoim własnym osądzie będziesz blisko Chrystusa. Jednak Twoje słowa i uczynki będą temu zaprzeczały.

Masz prawo być wolnym człowiekiem, nie musisz nic nikomu udowadniać, masz prawo uważać, że wszystkie Twoje wypowiedzi są mądre logiczne ale nie zdziw się jeśli ludzie będą Cie lekceważyć i śmiać się z Ciebie.
I nie chodzi mi o to forum bo dziś jesteś tu, jutro kto inny będzie miał przywilej słuchania "mądrości Melantiqowych" ale chodzi mi o Twoje życie w realu. O Twoich znajomych w szkole, w pracy.
Nie miej także pretensji do nikogo kto Cię zbanował i kto Cię zbanuje. Skoro Ty masz prawo osądzać kto jest dobry a kto zły na podstawie własnego uznania to daj innym prawo do tego samego. Więc Ci co Cię zbanowali (a wierzę, że sporo już takich osób było) uznali że to było dobre to nic Ci do tego. Oni postąpili według własnego uznania tak jak Ty postępujesz według swojego. Nie oczekuj, że ktoś się będzie musiał przed Tobą tłumaczyć lub Tobie udowadniać cokolwiek.
Na koniec muszę jeszcze powiedzieć, że niektóre Twoje posty są bardzo fajne ale niektóre to pusta i nieprawdziwa paplanina.
Życzę Ci byś z wiarą i pokorą podchodził do tego co jest napisane w Biblii.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości