Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cudowne Ocalenie Ludu Bożego
Nic mnie nie jest w stanie pocieszyć, jeśli Wielki Ucisk faktycznie ma nas objąć.
Jeśli my nie jesteśmy Niewiastą, czyli Izraelem, to koniec, nie chce mi sie wogle żyć.
Nie chce ucisku, nie chce nic, chce umrzeć.
Cierpienie i brak miłości niemal już mnie zabija, a jeszcze gilotyny, siekiery, noże i piece miałyby na mnie przyjść?
Żałuje że żyje...
Odpowiedz
(22-11-2014, 01:08 PM)Melantiq napisał(a):  Nie chce ucisku, nie chce nic, chce umrzeć.

Nikt nie chce to oczywiste. Ja cię nie będę oszukiwał jak inni ludzie, rozwadniał Pismo Święte aby połechtać uszy słuchaczy, że jest pięknie na świecie i będzie pięknie BO TO NIEPRAWDA, ja ci mówię jaka jest i będzie sytuacja. Exclamation

Masz wybór czy poddasz i załamiesz się już teraz czy raczej będziesz walczył jak miniony innych ludzi na świecie z codziennymi cierpieniami, pamiętaj że nie ty jeden przeżywasz udrękę, wielu ludzi także będzie musiało przejść i przechodzi już przez to samo, również ja, także się już załamywałem ale do dziś się nie poddaję, dzięki ciągłemu studium biblii i publikacji na niej opartych zgłębiam coraz bardziej wiarę w Boga i zaufanie do Niego. Smile

Albo się poddasz całkowicie albo dobiegniesz do mety tak jak pocieszał nas apostoł Paweł.

Nie myśl o tym co złe, nie myśl o prześladowcach czy złych ludziach, oni będą mieli marny los, pomyśl o tym co czeka nas w przyszłości, życie wieczne przez miliardy miliardy miliardów lat i porównaj to z udręką trwającą chwilkę czasu na tym świecie Smile

Znajdź pocieszenie:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2003324

Przyjdź do nas a zobaczysz że twój strach minie, nawet pomimo tego co miałoby się jeszcze wydarzyć na tym świecie, przeciwko nam. Smile

2 KORYNTIAN 1:3, 4:
‛Bóg i Ojciec naszego Pana, Jezusa Chrystusa, pociesza nas we wszelkim naszym ucisku’ .

„Kto zaś mnie słucha, będzie mieszkał bezpiecznie i nie będzie go trapił strach przed nieszczęściem” (Przysłów 1:33).

SmileSmile
Odpowiedz
Nie przemawia to do mnie, strach jest zbyt wielki.
Pozatym cierpienie już mi ZBRZYDŁO. Mam tego dosyć.
Lecz zadam inne pytanie.
Gdzie w tym wszystkim miejsce dla Boga?
Jak narody mają poznać, kto jest Bogiem, jeśli Bóg nie ocali cudownie swojego Ludu Izraela i nie będzie im błogosławił?
A przecież tak proroctwa mówią i to sie zgadza!
Jeśli będzie wielki ucisk i zostaniemy pozabijani, to wyjdzie na to, że żadna Niewiasta nie poleci na pustynie, żaden smok nie wyrzuci wody z paszcy swej za nią!
Narody nie będą drżeć ze strachu oglądając błogosławieństwa Boże na Lud Boży, bo Lud Boży będzie wyrżnięty!
Odpowiedz
(22-11-2014, 05:48 PM)Melantiq napisał(a):  Bóg nie ocali cudownie swojego Ludu Izraela i nie będzie im błogosławił?
...
Lud Boży będzie wyrżnięty!

Nie wiem czy mnie nie rozumiesz czy nie czytasz artykułów które ci polecam Sad
bo tam jest napisane coś całkiem odwrotnego i innego niż ty mówisz.

Czytaj>>
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989259

Pochwyceni zostaną tylko niektórzy, ci, którzy okazali się najwierniejszymi sługami Boga i będą oni przemienieni, czyli nie wejdą do nieba jako istoty materialne ale narodzą się na nowo jako istoty duchowe, liczba ta jest ograniczona,w jej skład wchodzą także apostołowie Jezusa i inni wierni Bogu ludzie w dziejach całego świata.

Dlaczego tylko niektórzy chrześcijanie są zabierani do nieba, aby być z Chrystusem?

Obj. 20:6 (Bw): „Będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat”. (Jeżeli mają panować z Chrystusem, to muszą też być ludzie, nad którymi będą sprawować władzę. Co to za ludzie?
Mateusza 5:5 i Psalm 37:29.

Obj. 7:9, 10, 14 „Potem ujrzałem rzeszę wielką, której nikt nie mógł zliczyć, ze wszystkich narodów i pokoleń, ludów i języków. Stojąc przed tronem i przed obliczem Baranka, przyodziani w szaty białe i z palmami w ręku wołali głosem donośnym mówiąc: Zbawienie Bogu naszemu, który zasiadł na tronie, i Barankowi. (...) To są ci, którzy przyszli z ucisku wielkiego”.

"gdyby ów ucisk nie został skrócony, nikt by nie ocalał"

"wielka rzesza ludzi, którzy istotnie doświadczą wielkiego ucisku, wyjdą z niego cało"

Ludzie błędnie tłumaczą pojęcie pochwycenia, wyciągając z kontekstu fragmenty biblii, natomiast jeśli biorąc wszystkie aspekty w całość to popatrz co wychodzi:
nie możliwe jest aby wszyscy zostali pochwyceni do nieba (liczba pochwyconych jest ograniczona do 144000), ale jest także wielka niezliczona rzesza
:

Mat. 5:5 (BT): „Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię”.
Ps. 37:29 (BT): „Sprawiedliwi posiądą ziemię i będą mieszkać na niej na zawsze

Smile

Odpowiedz
"Ezechiela 11:16 Dlatego mów: Tak mówi Wszechmocny Pan: Chociaż zapędziłem ich daleko między narody i rozproszyłem ich po krajach, jednak byłem dla nich na krótki czas świątynią w krajach, do których przybyli. 17 Dlatego mów: Tak mówi Wszechmocny Pan: Zbiorę was spośród ludów i zgromadzę was z krajów, po których was rozproszyłem, i dam wam ziemię izraelską. 18 A gdy wrócą tam i usuną z niej wszystkie jej ohydy i wszystkie jej obrzydliwości, 19 wtedy Ja dam im nowe serce i nowego ducha włożę do ich wnętrza; usunę z ich ciała serce kamienne i dam im serce mięsiste, 20 aby postępowali według moich przepisów, przestrzegali moich praw i wykonywali je. Wtedy będą mi ludem, a Ja będę im Bogiem."

"Ezechiela 12:22 Synu człowieczy! Cóż to macie za przypowieść o ziemi izraelskiej, która brzmi: Wydłużają się dni, a żadne widzenie nie sprawdza się? 23 Dlatego mów do nich: Tak mówi Wszechmocny Pan: Skończę z tą przypowieścią i już jej nie będą powtarzali w Izraelu. A raczej przemów do nich tak: Bliskie są dni, kiedy spełni się każde widzenie. 24 Bo nie będzie już pośród domu izraelskiego żadnego fałszywego widzenia i żadnej złudnej wróżby. 25 Gdyż Ja, Pan, wypowiem Słowo; a co Ja wypowiem, to się stanie i już się nie odwlecze. Zaiste, jeszcze za waszych dni, domu przekory, wypowiem Słowo i wykonam je - mówi Wszechmocny Pan. 26 I doszło mnie słowo Pana tej treści: 27 Synu człowieczy! Oto dom izraelski mówi: Widzenia, które ten ogląda, dotyczą późniejszych dni, i o dalszych czasach on prorokuje. 28 Dlatego tak powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: żadne słowo, które Ja wypowiadam, już się nie odwlecze; słowo, które Ja wypowiadam, spełni się - mówi Wszechmocny Pan. "

"Ezechiela 20:35 I zaprowadzę was na pustynię ludów, i tam będę się procesował z wami twarzą w twarz; 36 jak procesowałem się z waszymi ojcami na pustyni ziemi egipskiej, tak będę się z wami procesował - mówi Wszechmocny Pan."

Kiedy to sie stanie? Przed wielkim uciskiem czy w czasie wielkiego ucisku?
Wszak na pustynie Niewiasta ma polecieć tuż po tym, jak smok zostanie zrzucony na ziemie.
Czyli zanim nastąpi Wielki Ucisk, Izrael zostanie zabrany na pustynie i tam będzie sądzony?

"Ezechiela 20: 44 I poznacie, że Ja jestem Pan, gdy postąpię z wami przez wzgląd na moje imię, nie według waszego złego postępowania i według waszych przewrotnych czynów, domu izraelski - mówi Wszechmocny Pan. "

Czyli Bogu zależy na opinii o nim pośród narodów?
Ale jakie Bóg ma narody na myśli?

"Ezechiela 36: 20 lecz gdy przybyli do narodów, wtedy tam, dokądkolwiek przybyli, znieważali moje święte imię, gdyż mówiono o nich: Oni są ludem Pana, musieli wyjść z jego ziemi. 21 Wtedy żal mi było mojego świętego imienia, które znieważył dom izraelski wśród ludów, do których przybył. 22 Dlatego tak powiedz domowi izraelskiemu: Tak mówi Wszechmocny Pan: Ja działam nie ze względu na was, domu izraelski, lecz ze względu na moje święte imię, które znieważyliście wśród ludów, do których przybyliście. 23 Dlatego uświęcę wielkie moje imię, znieważone wśród narodów, bo znieważyliście je wśród nich; i poznają ludy, że Ja jestem Pan - mówi Wszechmocny Pan - gdy na ich oczach okażę się święty wśród was."

Czy te proroctwa napewno dotyczą nas, ludzi białych?
Czy MY JESTEŚMY ROZPROSZENI?

Jak możemy być rozproszeni, skoro Polska to kraj w którym mieszkają polacy?
To proroctwo niestety nie pasuje do nas;(
Ono idealnie pasuje do żydów, którzy są właśnie rozproszeni po świecie ;(
No bo niby jak my mamy być rozproszeni?
Mało tego.
Znieważanie imienia Boga takze idealnie pasuje do żydów.
Bo rzeczywiście wstyd sie robi, gdy patrzy sie na nich w naszych krajach, jak sie zachowują.
To każdy myśli, to co oni mają za Boga?
No bo niby wśród jakich narodów MY MIELIBYŚMY ZNIEWAŻAĆ IMIE BOGA?
Skoro to my sami jesteśmy narodem!

To nie pasuje do nas ;(
To oni znieważają i do nich pasuje to proroctwo ;(
No i ICH Bóg zabierze spośród narodów na pustynie.
Bo niby jak by miał NAS ZABRAĆ SPOŚRÓD NARODÓW, skoro jesteśmy u siebie? Bez sensu ;(
Czyli wszystko wskazuje na tych faktycznych żydów rozproszonych po świecie.
I te grzechy wszystki opisane w księdze Ezechiela, przez które Bóg sie na nich gniewał.
Bo my takich grzechów nie popełnialiśmy.
Nawet w którymś miejscu pisze, że do jednych Bóg nie posyła proroka, bo wtedy by go usłuchali!
Czyli to mowa zapewne o nas!
A Bóg chce żeby to im prorokować, bo mają twarde serca i to dom przekory!
Czyli wszystko idealnie pasuje!
Henryk albo nie wie albo celowo wprowadza w błąd ;/
A tak sie cieszyłem, ale niestety.

"Ezechiela 37:12 Prorokuj więc i powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja otworzę wasze groby i wyprowadzę was z waszych grobów, ludu mój, i wprowadzę was do ziemi izraelskiej. 13 I poznacie, że Ja jestem Pan, gdy otworzę wasze groby i wyprowadzę was z waszych grobów, ludu mój. 14 I tchnę w was moje ożywcze tchnienie, i ożyjecie; i osadzę was w waszej ziemi, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam - mówi Pan. "

Tutaj Bóg zapowiada zmartwychwstanie dla tych którzy nie żyją spośród Jego Ludu!.
Ale uwaga! Bóg osądzi ich w ich Ziemii a nie na pustyni tym razem!
Co to może oznaczać?

Czy to zmartwychwstanie także będzie przed Wielkim Uciskiem?

"Ezechiela 38:7 Przygotuj się i uzbrój z całym swoim zastępem, który zebrał się wokoło ciebie, i bądź ty ich wodzem! 8 Po wielu dniach otrzymasz rozkaz, w latach ostatecznych przyjdziesz do kraju uwolnionego od miecza i do ludu zebranego z wielu ludów na górach izraelskich, które długo były spustoszone; wszyscy oni wyprowadzeni spośród narodów, mieszkają bezpiecznie. "

Czy tutaj jest mowa o Czasach Końca?
To oznacza, że Czasy Ostateczne to czasy KOŃCZĄCE 1000letnie Królestwo Chrystusa?
Tego kompletnie już nie rozumiem.
Goga i Magoga w księdze Objawienia jest opisane, że wojska wyruszą aby otoczyć Obóz Świętych i miasto umiłowane, ale ogień z nieba ich pochłonie!
Czyli Czasy Ostateczne to NIE TE CZASY TERAZ?

"Ezechiela 38:10 Tak mówi Wszechmocny Pan: W owym dniu przyjdą ci do serca myśli i poweźmiesz złowrogi zamysł, 11 i powiesz: Wyruszę przeciwko ziemi otwartej, napadnę ludzi spokojnych, którzy mieszkają bezpiecznie; mieszkają w miejscowościach, które nie mają ani murów, ani zawór, ani bram, 12 aby brać łupy i grabić, aby zwrócić swoją rękę przeciwko ruinom, które znowu są zamieszkane, i przeciw ludowi zebranemu spośród narodów, który zdobywa bydło i mienie, a mieszka w środku świata."

Czyli Ziemia Obiecana znajduje sie w ŚRODKU ŚWIATA!
Bez żadnej przenośni! To pasuje do wszystkiego.
Ale jak to sie ma do obecnych MAP?
Środek Świata raczej blisko jest Izraela znanego nam.
Ale zdaniem Henryka to jest wrzód.
Jednak jedno jest pewne, gdzieś w tamtych stronach jest ta ziemia obiecana.
Środek Świata to PRAWDOPODOBNIE NAJWYŻSZY PUNKT.
Bo Bóg często mówi, "do gór Izraelskich"!
Czyli to by pasowało, aby Lud Boży mieszkał nie dość że w środku świata, to najwyższym stopniu.

"Ezechiela 38:22 Potem osądzę go przez zarazę i przelew krwi; spuszczę na niego i jego hufce oraz liczne ludy, które są z nim, ulewny deszcz i grad, ogień i siarkę. 23 I tak okażę moją wielkość i moją świętość, i objawię się na oczach wielu narodów. I poznają, że Ja jestem Pan. "

Tutaj Bóg z kolei zapowiada zniszczenie wojsk Goga które w księdze Objawienia są bardziej opisane, że to szatan zwiódł wszystkie narody do walki z Bogiem, czyli armagedon.
Ale to Bóg natchnie te wojska, aby zaatakowały Obóz Święty, po czym sam je zniszczy.
Ogień i siarka, pasuje do ognia z nieba w księdze Objawienia.

"Ezechiela 39:23I poznają narody, że dom izraelski z powodu winy swojej poszedł do niewoli za to, że stali mi się niewierni, i zakryłem moje oblicze przed nimi, i wydałem ich w ręce ich wrogów, i wszyscy padli od miecza. "

To pasuje do wojen światowych, holokaustu i prześladowań żydów.
Znowu do nas to nie pasuje ;/

"Ezechiela 39:28 I poznają, że Ja, Pan, jestem ich Bogiem! Gdyż kazałem im iść do niewoli wśród narodów, ale teraz zgromadzę ich na ich ziemi i nie pozostawię tam nikogo z nich. "

Czy my jesteśmy niewolnikami w Polsce?
Albo rosjanie w Rosji? To też nie pasuje do nas ;(

"Ezechiela 40:2 w widzeniach Bożych przeniósł mnie do ziemi izraelskiej i postawił mnie na bardzo wysokiej górze; a na niej naprzeciwko mnie było coś, jakby zbudowane miasto."

W ziemii Izraelskej są bardzo wysokie góry. Potwierdza to ów werset.
Dalej jest szczegółowy opis światyni, potem miasta.
Potem dzielenie ziemii pośród 12 plemion Izraelskich.
Ale najdziwniejesze jest to, co jest w księdze Objawienia.
Według niej, miasto Jeruzalem ma zstąpić z nieba na ziemie.
A w Ezechiela jest napisane, że pewien teren na ziemii ma być przeznaczony na świątynie dla Boga.
To świątynia zejdzie z Nieba, czy całe miasto?
To po co mają ludzie coś tam dzielić, jakieś ziemie, skoro wszystko gotowe z nieba zejdzie?
Chyba, że jednak sama Świątynia Boża z nieba zejdzie?
O co tu chodzi?
Czy może tylko przez 1000 lat będzie to Królestwo stworzone przez ludzi, a po tych tysiącach latach, gdy wojska szatana ogień pochłonie, wtedy zstąpi nowe miasto z nieba?
Dalej nawet jest mowa o nowych niebiosach i nowej ziemii!
Ale co zatem z tym 1000letnij Królestwem Chrystusa?

"Ezechiela 45:3 Z tego działu odmierzysz dwadzieścia pięć tysięcy łokci wzdłuż i dziesięć tysięcy łokci wszerz; na tym stanie świątynia, miejsce najświętsze. 4 Jest to święty dział ziemi, będzie on należał do kapłanów, którzy pełnią służbę w świątyni, przystępują do Pana, aby mu służyć; jest to miejsce na ich domy stosownie do ich świętości."

Jednego tutaj nie wiem.
Czy tutaj mowa o czasie w 1000letnim Królestwie Chrystusa czy po nim?
Czy może przed? O co tu chodzi?

"Ezechiela 47:8 I rzekł do mnie: Te wody płyną w kierunku okręgu wschodniego i spływają w dół na step i wpadają do Morza, do wody zgniłej, która wtedy staje się zdrowa. 9 I gdzie tylko potok popłynie, każda istota żywa i wszystko, od czego się tam roi, będzie żyło; i będzie tam dużo ryb, bo gdy ta woda tam dotrze, wtedy będzie zdrowa, a wszystko będzie żyć tam, dokąd tylko dotrze potok."

Taka sama woda jest opisana w księdze Objawienia, i ma ona być w Królestwie Bożym.
I znowu pytanie, czy w tym 1000letnim ? Czy wiecznym?
Świat ma drżeć przed błogosławieństwami Boga dla swojego Ludu.
Każdy będzie oglądał to co Bóg im czyni tak pisze!
Ale jak to pogodzić ? Sad

"Ezechiela 48: 31 Bramy miasta są nazwane według plemion izraelskich: trzy bramy w kierunku północy, jedna brama Rubena, jedna brama Judy, jedna brama Lewiego. 32 Od strony wschodniej cztery tysiące pięćset łokci rozciągłości, trzy bramy: jedna brama Józefa, jedna brama Beniamina i jedna brama Dana. 33 Od strony południowej: cztery tysiące pięćset łokci rozciągłości, trzy bramy: jedna brama Symeona, jedna brama Issachara i jedna brama Zebulona. 34 Od strony zachodniej cztery tysiące pięćset łokci rozciągłości, trzy bramy: jedna brama Gada, jedna brama Assera i jedna brama Naftalego. 35 Obwód miasta wynosi osiemnaście tysięcy łokci. A nazwa miasta będzie od dziś brzmieć: Pan tam mieszka. "

Potwierdzenie tego, że Ziemia Izraelska znajduje sie na środku świata!
Będą po 3 bramy w każdym kierunku.
Czyli idealnie jest to środek. 12 apostołów było zatem 4 strony.
Bo 3 bramy w jedną strone na 3 apostołów.
Ale znowu nie wiem ,czy to jest opis bram w Królestwie 1000letnim Chrystusa, czy wiecznym Boga?
Wszak w tej samej księdzie jest mowa o wieczności.

Ezechiela 37:26 I zawrę z nimi przymierze pokoju, będzie to przymierze wieczne z nimi. Okażę im łaskę, rozmnożę ich i postawię swoją świątynię wśród nich na wieki. 27 I będę wśród nich mieszkał; będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. 28 I poznają narody, że Ja jestem Pan, który uświęcam Izraela, gdy moja świątynia będzie wśród nich na wieki.

Tutaj pisze, że gdy Bóg zawrze przymierze WIECZNE z Izraelem, to INNE NARODY POZNAJĄ, że jest Bogiem!
Czyli nadal będą istnieć inne narody w tym momencie.
Więc nie rozumiem, co z nową ziemią i nowym niebem?
I dlaczego w Objawieniu pisze, że Świątyni nie widać w tym Jeruzalem schodzącym z nieba, a w Ezechiela jest jej opis dokładny?

Pozatym, czy my napewno żyjemy w czasach ostatecznych?
Wszak napisane było, dopiero gdy Gog z Magog wyruszy na obóz świętych, że to będą czasy ostateczne!

Pisze, że 42 miesiące będą nacierać na miasto święte.
Okres 3,5 roku zatem.
Ale ten okres nastanie pod koniec 1000letniego Królestwa Chrystusa na górach Izraelskich, na których spokojnie przez 1000 lat będzie żył cały Dom Izraelski zabrany spośród Ludów!
Pytanie kim są faktycznie Izraelici rozproszeni pośród narodów, i kiedy to wydarzenie ma nastąpić? W sensie przed Wielki Uciskiem czy w czasie?
Ja wywnioskowałem, że przed, bo PORWANIE NIEWIASTY, przed wężem który pała gniewem, zatem uchroni Niewiaste od Ucisku.
3,5 roku tu na ziemii będzie ucisk, a na pustyni sądzenie.
Po 3,5 roku Izrael dostanie ziemie w posiadanie która znajduje sie w środku świata,i będą żyli tam 1000 lat spokojnie.

Ale po tym okresie pokoju znowu ma być rzekomo 3,5 roku natarcia wojska szatana na miasto!
Może tutaj jest coś nietak z chronologią?
Może Wielki Ucisk ma być przez 3,5 roku dopiero pod koniec Królestwa Chrystusa i ma on obejnować tylko tych, którzy żyją poza ziemią Izraelska w środku świata?

Do kogo zatem kierowane będą OSTRZEŻENIA o opuszczeniu Babilonu i do kogo przyjdą dwaj świadkowie, jeżeli to MY, zdaniem Henryka, jesteśmy Izraelem, Ludem Bożym, który ma być porwany na pustynie z dala od węża?
Komu będą oni to prorokowali?

Zabitych świętych od miecza jeszcze rozumiem, bo to ci, którzy teraz nie żyją, apostołowie, prorocy i inni.
Odpowiedz
Zadajesz ogrom pytań, ale nie zapoznajesz się z odpowiedziami Huh Chciałbyś wszystko na raz wiedzieć, zamiast na spokojnie przestudiować biblię czy np. pomocnych w zrozumieniu publikacji na http://www.jw.org - dogłębne studium zajmuje lata a ty chciałbyś w mgnieniu oka wszystko wiedzieć. Rolleyes
Odpowiedz
Melantiqu, ciekawe te Twoje wnioski i pytania, bardzo dobrze, że badasz proroctwa.
Ap1 Błogosławiony, który odczytuje, i którzy słuchają słów Proroctwa, a strzegą tego, co w nim napisane,

napisałeś:
Cytat:Czy te proroctwa napewno dotyczą nas, ludzi białych?
Czy MY JESTEŚMY ROZPROSZENI?
Jak możemy być rozproszeni, skoro Polska to kraj w którym mieszkają polacy?
To proroctwo niestety nie pasuje do nas;(
Ono idealnie pasuje do żydów, którzy są właśnie rozproszeni po świecie ;(
No bo niby jak my mamy być rozproszeni?

A może jednak pasuje do nas? Jednym pokoleniem Izraela mogą być Słowianie, którzy nie tworzą zwartego, jednego narodu, tylko są podzieleni na kraje. Poza tym zauważ też jak, dla przykładu, dużo Polaków wyemigrowało z Polski i jak są rozrzuceni po całym świecie...
Jednakże Bóg mówiąc o rozproszeniu może mieć na myśli, że nie tworzą te pokolenia przede wszystkim jednego Narodu Wybranego oraz że poszczególne pokolenia także są rozdzielone. Ogólnie jakiś podział zgrupowań mógł pozostać, ale całości już nie ma.

Cytat:"Ezechiela 39:23I poznają narody, że dom izraelski z powodu winy swojej poszedł do niewoli za to, że stali mi się niewierni, i zakryłem moje oblicze przed nimi, i wydałem ich w ręce ich wrogów, i wszyscy padli od miecza. "

To pasuje do wojen światowych, holokaustu i prześladowań żydów.
Znowu do nas to nie pasuje ;/

Wkleję fragmenty z artykułu dotyczącego Oszustwa Holocaustu na Żydach, pozwoli nam to "nakreślić Prawdę" i celniej badać proroctwa pod tym kątem:

(...)Wkrótce, jeśli nie szybciej, cała ludzkość będzie musiała przyznać, że rozdęty do samych niebios żydowski „holocaust” , jest globalnym oszustwem i powszechną fałszywką wprowadzaną do świadomości ludzi w takim celu żeby, po pierwsze, obłowić się na tej operacji, ogrzać ręce, dostać ogromne dywidendy a po drugie żeby ukryć prawdziwą tragedię II Wojny Światowej, prawdziwe hekatomby ofiar słowiańskich narodów.
(...)Tak, żydzi w tej wojnie ginęli, cierpieli i doznawali prześladowań. Ale ginęli oni i cierpieli razem z innymi narodami krajów europejskich.

http://wolna-polska.pl/mit-6-milionow/lgarstwo-holocaustu

Holokaust nie tylko Żydów, lecz przede wszytskim Słowian, nas Polaków...
Odpowiedz
(23-11-2014, 10:14 PM)Mała Mi napisał(a):  Jednym pokoleniem Izraela mogą być Słowianie

Oszustwa Holocaustu na Żydach, pozwoli nam to "nakreślić Prawdę"

Matko jedyna, forum schodzi na psy, zalewane przez wywrotowców, nie pozostaje nic innego jak się stąd czym prędzej ewakuować.

Adminie gdzieś ty?
Ja tutaj nie mogę dalej przebywać, to szkodzi zarówno pod względem duchowym jak i intelektualnym. Exclamation
Żegnam. Sleepy
Odpowiedz
Post, Jesteś bardzo przemądrzałym człowiekiem! Wydaje się tobie, że masz wyłącznosc na prawdę. Z większości twoich postów bije pycha i zachwyt nad org. JW, gdzie ogłaszasz że wszystkie tajemnice biblijne i świata zostały jedynie poprawnie rozpracowane przez Ciało Kierownicze. Tym samym udowadniasz że brak własnego zdania to ciężki przypadek intelektualny i duchowy!
Odpowiedz
(23-11-2014, 10:52 PM)Mała Mi napisał(a):  Jesteś bardzo przemądrzałym człowiekiem!
brak własnego zdania
ciężki przypadek intelektualny i duchowy!

„Zaufaj Jehowie całym sercem i nie opieraj się na własnym zrozumieniu” (PRZ. 3:5).

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości