Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spiski, spiskowcy
Zwiastunie, podałeś mi 2 linki, dlatego się do nich odniosłem. Napisałem moje zdanie na ten temat na podstawie rzeczy które obserwuję i znalezionych przeze mnie informacji. Zaznaczyłem, że czas pokaże, nie widzę tutaj żadnego wróżenia ale logiczne obserwacje tego co się dzieje w otaczającym nas świecie oraz wyciąganie na tej podstawie wniosków. Twoja argumentacja nie jest mi obca, jednakże mam inne poglądy na ten temat. Nie wykluczam jednakże twoich.
Chciałem zwrócić też uwagę na fragment:
"Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka."
Myślę, że chodzi o coś więcej, jeżeli trzeba tę liczbę obliczyć.

Doceniam twój zapał Zwiastunie i masz rację, że ludzie zaczynają "przedobrzać" idąc w złym kierunku. Natomiast twoja postawa jakobyś posiadał prawdę absolutną odnośnie wszystkich doktryn jest dosyć niepokojąca, ponieważ wiele z nich jest sprzeczna z tym co pisze w Biblii. Wiesz o czym mówię, nawet jeśli się z tym nie zgadzasz, więc nie będę na razie ich przytaczał. Ja wierzę w Słowo Boże dosłownie, bazując ten kontekst na całości i widzę jak działa aplikując je w swoim życiu. To co piszę np. na temat transhumanizmu nie jest w Biblii, ale również Pismo temu nie zaprzecza. Nie zmienia to też faktu, że są w Biblii pewne wskazówki dotyczące tych spraw, jednakże wolę nie wchodzić dalej w ten temat bo do naszej rozmowy zapewne nic nie wniesie.

Niebawem, rzeczy z księgi Objawienia powinny stać się rzeczywistością, wtedy poznamy dopiero prawidłową interpretację. Nie twierdzę, że moja jest tą jedyną i prawdziwą, każdy niech sam wyciągnie wnioski i poprosi Boga o rozeznanie. To najlepsza opcja.
Moje wypociny na temat chrztu Duchem i języków jak ktoś chce - http://zbawieni.com/showthread.php?tid=604
Odpowiedz
(03-02-2015, 07:30 AM)Arraivald napisał(a):  Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. Myślę, że chodzi o coś więcej, jeżeli trzeba tę liczbę obliczyć. ... Doceniam twój zapał Zwiastunie ... Natomiast twoja postawa jakobyś posiadał prawdę absolutną odnośnie wszystkich doktryn jest dosyć niepokojąca

Co prawda moja wiedza wzrasta tak jak wielu ŚJ na świecie (ja nie mówię że są nieomylni). Ale w pewnych sprawach wątpliwości nie mam żadnych bo biblia bardzo prosto je wyjaśnia. Fakt, do prawidłowiej analizy Pisma Świętego potrzeba mądrości i wnikliwości a nie pochopnego wyciągania fragmentów i odczytywania ich aby pasowały do naszych teorii.

Ale w przypadku znamienia akurat wątpliwości nie mam żadnych gdyż po głębszej analizie biblii możemy od razu się dowiedzieć co znaczy np słowo "znamię" - kiedy i w jakim celu było stosowane/przyjmowane, co określa liczba 6 i dlaczego jest powtórzona aż trzy razy oraz fakt że w biblii rządy ludzkie ukazano pod postacią dzikich zwierząt, np. bestii. Smile - widzisz to jest własnie dogłębna analiza pism, trzeba czytać biblię w całości, wtedy pojmiemy znaczenie wszystkich określeń.

Z powodu wpływu Diabła żaden człowiek ani instytucja nie mogą zapewnić ludziom trwałego pokoju i bezpieczeństwa (Jana 12:31).*
„Liczba człowieka”
Wskazówką pozwalającą lepiej zrozumieć znaczenie liczby 666 jest okoliczność, że nazwano ją „liczbą człowieka”. Nie chodzi tu o pojedynczego, konkretnego człowieka, ponieważ to Szatan, a nie ktoś z ludzi, ma władzę nad bestią (Łukasza 4:5, 6; 1 Jana 5:19; Objawienie 13:2, 18). „Liczba człowieka”, stanowiąca znak dzikiego zwierzęcia, sugeruje raczej, że bestia jako twór człowieczy, nie zaś duchowy czy demoniczny, wykazuje pewne cechy ludzkie. Jakie? Biblia odpowiada: „Wszyscy [ludzie] zgrzeszyli i brakuje im chwały Bożej” (Rzymian 3:23). Zatem fakt, iż liczbę bestii nazwano „liczbą człowieka”, podkreśla, że rządy odzwierciedlają upadły stan ludzi; jest to więc znak symbolizujący grzech i niedoskonałość.

Jeśli na świecie coraz bardziej coś się propaguje, a teorię o bioczipie to ja już słyszałem nawet w mainstreamowych mediach, tak więc jestem pewien że służy to jedynie dezinformacji a źródłem jest szatan. O ludziach zwących się chrześcijanami a tworzących coraz bardziej dziwaczne teorie nie będę już mówił i wchodził w polemikę. Oni kompletnie nie znają biblii i znaczeń poszczególnych wyrazów - a takich mówców ostatnio namnożyło się niesamowicie, coraz więcej filmików różnych amerykańskich pastorów i mówców widzę w internecie i ich coraz dziwniejsze teorie - a ludzie zamiast myśleć samodzielnie, słuchają ich i powtarzają dalej, jak tzw łańcuszek, wysyłają po internecie (kopiuj/wklej). Sad

POLECAM NAPRAWDĘ TYM, KTÓRZY SZCZERZE SZUKAJĄ PRAWDY ŻEBY PRZEJRZELI TE DWA ARTYKUŁY DO SAMEGO KOŃCA:

Znamię (znaczenie słowa w biblii):
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200002903

Rozpoznanie bestii i jej znamienia:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2004241

Jak pokazuje doświadczenie większość nigdy racji nie miało, a to że znamię określane w biblii jako znaczenie nieliteralne to teoria kompletnie nieznana ludzkości (a wrogowie prawdy przyczyniają się żeby ta prawda nie dotarła do ludzi) udowadnia mi że to jest własnie prawda ponieważ bardzo mało ludzi wie o takim własnie znaczeniu znamienia (bo zamiast dogłębnie studiować biblię to oni naczytają się internetów, naoglądają różnych filmów science fiction) i obecnie je już przyjmuje na siebie i nie jest to wcale kwestia dalekiej czy niedalekiej przyszłości ale TERAŹNIEJSZOŚCI, większość ludzi przyjmuje właśnie obecnie takie znamię, gdyż popiera zdemoralizowaną i niedoskonałą politykę tego świata, określaną liczbą niedoskonałości 6 i to trzykrotnie powtórzoną, jest to liczba człowieka, czyli niedoskonałości ludzi, a że nawet politycy są niedoskonali więc nigdy nie będzie świata doskonałego.

Socjalizm, kapitalizm, który system dobry?
KLIK>> http://zwiastowanie.blogspot.com/2015/01/socjalizm-kapitalizm-ktory-system-dobry.html

Obejrzyjcie sobie filmik jaki stworzyliśmy sobie system rzeczy, gdzie rzekomo mamy piękny dobrobyt ale zwykły człowiek jest nikim i czuje się samotny i przygnębiony w tym świecie:
KLIK>> http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/czterej-jezdzcy-apokalipsy.html

Być może jeszcze się wydarzy tak za jakiś czas (wielki ucisk) że ten kto nie poprze polityki tego świata (bestii służącej szatanowi) będzie że tak powiem skreślony (nie przyjmie symbolicznego znamienia), i nie będzie mógł wykonywać podstawowych czynności jak kupno, sprzedaż, (przypomnijmy sobie historię Shadracha, Meshacha, i Abednego) bo będzie napiętnowany za to że jest głosicielem Królestwa Bożego i nie popiera tego zdemoralizowanego świata i polityków - już tak się działo, tak się dzieje (prześladowania ŚJ w Rosji) i dziać się może niedługo, świat jest pełen takich wariackich pomysłów i dręczenia ludzi, którzy powyżej pieniądza stawiają sprawy duchowe. Exclamation

Historia to potwierdza. „Każda z dotychczasowych cywilizacji w końcu upadła” — powiedział były amerykański sekretarz stanu Henry Kissinger. „Historia jest opowieścią o daremnych wysiłkach, o niespełnionych aspiracjach. (...) Dlatego historyk musi mieć ciągłą świadomość nieuchronności tragedii”. Ta uczciwa ocena sytuacji poświadcza następującą podstawową prawdę zapisaną w Biblii:

„Dobrze wiem, Jehowo, że do ziemskiego człowieka jego droga nie należy. Do męża, który idzie, nie należy nawet kierowanie swym krokiem” (Jeremiasza 10:23).

Odpowiedz
> Liczba 666 — coś więcej niż łamigłówka
KLIK>> http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2004240

> Rozpoznanie bestii i jej znamienia

> Imiona biblijne — coś więcej niż zwykłe etykietki

> Rozpoznanie bestii

> „Liczba człowieka”

> Na co wskazuje trzykrotne powtórzenie szóstki?

> Czym jest znamię?
KLIK>> http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2004241

Ale nie powinno się zapominać o najważniejszym czyli o obietnicy że Bóg oraz Jego Syn Jezus Chrystus wkrótce przejmą władzę od niedoskonałych ludzi. Gdyż Królestwo Boże jest jedynym ratunkiem dla ludzkości, a my powinniśmy obstawać nie za obecnym światem ale popierając ów nastanie Królestwa Bożego. Smile

http://zwiastowanie.blogspot.com/p/czym-jest-dobra-nowina-o-krolestwie.html

Odpowiedz
(Izajasza 8:12-13)

NIE NAZYWAJCIE SPISKIEM WSZYSTKIEGO, CO TEN LUD NAZYWA SPISKIEM; i nie lękajcie się, czego on się lęka, ani się nie bójcie! Pan Zastępów - Jego za Świętego miejcie; On jest Tym, którego się lękać macie i który was winien bojaźnią przejmować.

Uważajcie zatem na takich, co pod szyldem ładnie napisanego tekstu - wrzucają do "worka" wszystkie teorie spiskowe.
Bo się obudzicie w sytuacji, że i Wam Słowo Boże wrzucą w formie spisku.

(Biblia NT, Mateusza 7:15)
"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami"

(Biblia NT, List do Rzymian 9:6
"nie wszyscy, którzy są z Izraela, są Izraelem"

(Biblia NT, Apokalipsa 2:9)
"podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są SYNAGOGĄ SZATANA"

To właśnie "światowy Syjonizm" podających się "za żydów" - czyni taki mętlik w głowach społeczeństw, gdyż w ich dokumencie: "Protokoły Mędrców Syjonu" napisano wyraźnie:

Protokół X. JAK OWŁADNĄĆ OPINIĄ SPOŁECZNĄ?
Aby owładnąć opinią społeczną, należy ją doprowadzić do dezorientacji, głosząc z różnych stron tyle poglądów społecznych i tak długo, dopóki goje nie zbłądzą w tym labiryncie i nie zrozumieją, że najlepiej jest nie mieć żadnych przekonań co do spraw politycznych, których społeczeństwo nie może być świadome, bowiem świadomy jest ich tylko ten, kto kieruje społeczeństwem.

Protokół VII

§ 2. FERMENT, WAŚNIE I NIEZGODA NA CAŁYM ŚWIECIE
W całej Europie, a przy jej stosunkach i na innych lądach również, winniśmy wywołać ferment, waśnie i niezgodę. Wypływa z tego zysk podwójny: po pierwsze utrzymujemy w respekcie wszystkie kraje świadome, że od woli naszej zależy wywołać zaburzenia lub zaprowadzić ład. Wszystkie te kraje przyzwyczaiły się do uważania nas z rządami wszystkich państw za pomocą polityki, traktatów ekonomicznych lub zobowiązań pieniężnych. Aby osiągnąć cel powyższy, musimy uzbroić się w wielki spryt w czasie układania i zawierania umów, lecz w dziedzinie tego, co się nazywa językiem urzędowym, będziemy zachowywali taktykę wręcz odmienną: będziemy udawali uczciwych i ustępliwych. W ten sposób narody i rządy gojów, które nauczyliśmy patrzenia tylko na stroną zewnętrzną tego, co im proponujemy, będą nas uważały za dobroczyńców i zbawców rodzaju ludzkiego.

Protokół IX - DO CZEGO SŁUŻY PROMOCJA ANTYSEMITYZMU

§ 2. Hasło masońsko-żydowskie
Słowa liberalnego, w istocie zaś naszego, żydo-masońskiego hasła,,wolność, równość, braterstwo", kiedy już obejmiemy panowanie, zastąpimy przez słowa już nie hasła, lecz ideologii ,,prawo wolności, obowiązek równości, ideał braterstwa". Powiemy i... chwycimy kozła za rogi... De facto starliśmy już wszystkie rządy, prócz naszego, Choć de jure jest ich jeszcze wiele. Obecnie, jeżeli niektóre państwa zaczynają protestować przeciwko nam, czynią to tylko dla formy, według uznania naszego i w myśl poleceń naszych, antysemityzm bowiem jest nam potrzebny dla rządzenia naszymi braćmi młodszymi.

§ 3. KONTROLA PRASY

Żadna wiadomość nie przedostanie się do społeczeństwa bez kontroli naszej. Cel ten osiągamy już obecnie w ten sposób, że wszelkie nowości wydawnicze otrzymywane są przez kilka agentur, które centralizują ruch wydawniczy świata całego. Agentury te będą wówczas wyłącznymi naszymi instytucjami i będą ogłaszały tylko to, co my im wskażemy. Jeżeli obecnie potrafiliśmy zawładnąć mózgami społeczeństw gojów do tego stopnia, że wszystkie prawie patrzą na zdarzenia światowe przez kolorowe szybki okularów, które my im zakładamy, jeżeli obecnie nie istnieją dla nas w żadnym państwie przeszkody tamujące drogę do tak zwanych przez głupotę gojów tajemnic państwowych - to także będzie wówczas, kiedy zostaniemy uznanymi władcami świata w osobie naszego władcy wszechświatowego. Powróćmy do przyszłości prasy: ktokolwiek będzie chciał zostać wydawcą, księgarzem, drukarzem, będzie zmuszony wyjednać sobie dyplom odpowiedni, który w razie wykroczenia będzie niezwłocznie odbierany.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości