Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Detronizacja Królowej Niebios
Czy uważacie, że detronizacja królowej niebios ma sens?
Jak mają sie do tego te wersety z objawienia:

"Objawienie 18:4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: 5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. "

Wychodzi na to, że sam Bóg będzie zalecał ludziom, aby opuścili wielki babilon, czyli kościół katolicki, tym samym porzucając bałwochwalstwo, w tym oddawanie czci królowej niebios.
Gdyby akcja na forum Henryka miała szanse powodzenia, to Biblia nie zapowiadała by tego chyba.
No bo sam Bóg będzie musiał do ludzi przemawiać i ich "prosić".
Czyli nikomu przed Bogiem nie uda sie przemówić do ludzi aby zrozumieli tak ja to rozumiem.
Odpowiedz
Pewnie ze tak ,gdyby cala akcja nawracania zostalaby powierzona ludziom to bylby to bardzo ograniczony efekt ,oczywiscie tlumaczyc ludziom na ile sie da ,Bog sie bardzo z tego cieszy.Ludzie juz maja taka spraną głowe i zmeczona praca i zabieganiem o utrzymanie ,ze jedynie dzialanie bezposrednie Boga moze ludzi nawrocic na wielka skale.
To tak jak jest napisane ze ostatni stana sie pierwszymi - i Bog jest dobrym gospodarzem ktory rowniez dba o nas i zapewnia nam wsparcie w doczesnym zyciu tez i kazdy kto chce zyc z Bogiem i czynic dobro wie ze otrzyma tego denara na koniec chocby nawet wyczerpujacej pracy ,a nawet jesli czlowiek mialby umrzec za dobro i znosic meki ,to trzeba pamietac ze sam Jezus dal taki przyklad i powiedzial 'jesli swiat was znienawidzi to pamietajcie ze mnie najpierw znienawidzil'.A tym denarem jest zycie wieczne.Wiec jesli nawet przyjda ci 'co proznowali na rynku do winnicy' to osoba nawrocona tym bardziej sie powinna cieszyc ze doszlo do opamietania tej osoby .'czy twoje oko jest niegodziwe tylko dlatego ze ja jestem dobry?' czyli nie mozna miec zadnego ukrytego samolubstwa ,bo wszyscy sa dziecmi Bozymi ,jescze sie trzeba modlic za ludzi na dodatek zeby sie upamietali.
To tak jak z tym starszym synem co mu ojciec powiedzial 'przeciez wszystko co moje jest twoje' sa to glebokie slowa.
Ojciec mu nie dal cielecia czy tam czegos zeby sie zabawil z przyjaciolmi ,ale czy ten syn prosil o to ,albo czy prosil z wlasciwych pobudek o cos?a moze jego relacja z ojcem byla sluzbowa albo od czasu do czasu ,ze jest ten ojciec ale jest to chlodna postac na zasadzie ze trzeba cos zrobic zeby cos tam otrzymac?Gdyby ten starszy syn wykazal chec blizszej rozmowy i wiezi z ojcem to przejalby jego cechy ,a wtedy nie mialby pretensji ze mlodszy sie nawrocil ,zdawalby sobie sprawe ze ojciec docenia jego prace i ze nie poszedl jego trud na marne i otrzyma swoja nagrode ,ale w tej chwili po prostu trzeba sie cieszyc ze brat sie odnalazl ,bo to oznacza ze jego dusza jest ocalona.
Poza tym Jezus powiedzial :'jest wieksza radosc z jednego grzesznika ktory sie nawraca ,niz z 99 prawych ktorym skrucha nie jest potrzebna' tym zdaniem Jezus wyjasnil ze duzo problemow wynika gdy czlowiek zapomina sie ze pomimo tego ze poznal Boga dalej jest grzeszny zyjac na tej ziemi , i skrucha jest caly czas potrzebna.
To tak mi przyszlo na mysl .Jezus nie oddal zycia po to zeby teraz wszyscy poszli za diablem i jego upierdliwymi sztuczkami ,to Bog ma kontrole.Nieraz w zyciu czlowiek sie dlugo modli o cos i dlugo nic ,ale w koncu jak sie to stanie to nagle jednego dnia,po to zeby to bylo jasne kto zrobil to dobro.Podobnie bedzie z zakonczeniem tego swiata ,dzieje sie coraz gorzej i to sie skonczy.Juz dawno mieli zrobic NWO ,ale nie moga.Henryk nie jest glupi chlop SmileKazdy ma jakies odbicia ,mozna wiedziec np.o Antychryscie tak jak dalem ten film ,ale nie musi sie to koniecznie stac.
Jezus powiedzial 'zeby troski o byt i jedzenie i pice nas nie pochlonely bo ten dzien przyjdzie jak zlodziej w nocy'.
Czyli zycie dla czesci ludzi moze sie toczyc normalnym rytmem ,czyli razem z prądem.
Ale nie jest napisane ze mala grupa ludzi wychodzi z wielkiego ucisku tylko 'wielka rzesza' czyli wszystko bedzie na tyle widoczne ze kazdy bedzie mogl swobodnie zadecydowac czy chce isc za dobrem ,nie bedzie takiego zwiedzenia co by przekraczalo ludzka sile ,.Uczniowie tylko przez chwile byli na glebokiej wodzie ale Jezus wiedzial kiedy przyjsc i wybawic ich w taki sposob zeby nie mieli zadnych watpliwosci - MOZE MALO KTO SIE DOMYSLA KTO TO CZYTA ALE JA JESTEM PEWNY ZE TO ODNOSI SIE IDENTYCZNIE DO CZASOW OSTATECZNYCH ,TYCH W KTORYCH ZYJEMY.
Łukasza 21:25 "I będa znaki na niebie ksiezycu i na gwiazdach a na ziemi lek bezradnych narodow gdy zachuczy morze i fale" I tak samo jak wtedy Pan Jezus powroci i uspokoi w odpowiednim czasie to morze i fale.

https://www.youtube.com/watch?v=BWTCb7BdXzc
Odpowiedz
Bardzo mądra i ładna wypowiedź Smile
Jesteś prawdziwym kochanym stworzeniem Bożym Smile

Ale z jednym sie nie zgadzam czyli z tym:

stworzenieBoże napisał(a):Poza tym Jezus powiedzial :'jest wieksza radosc z jednego grzesznika ktory sie nawraca ,niz z 99 prawych ktorym skrucha nie jest potrzebna'

Moim zdaniem Chrystus tak nie powiedział.
To brzmi jak szatańska doktryna, dająca zielone światło dla grzechu.
Wynika z niej, że lepiej grzeszyć całe życie, i na koniec szybko wykazać skruche i gotowe i jeszcze większa radość z takiego człowieka będzie.
Czyli z grzesznika będzie większa radość niż z 99 sprawiedliwych.
Iście szatański i diabelski wymysł.
Nawet z doświadczenia wiem, że tak nie jest.
Z wieloma wrogami sie pojednałem, ale wcale nie mam z tego radości takiej, jak z tymi z którymi zawsze żyłem w zgodzie.
Żaden z byłych wrogów nich nie jest moim przyjacielem.
I za nic w świecie nie chciałbym żyć wśród tych, którzy byli moimi wrogami a teraz nie są, milion razy lepiej mi wśród tych którzy zawsze byli ze mną.
I to jest mądre i prawdziwe.
Wielu ludzi grzeszy świadomie właśnie dlatego, bo myślą, że z nich będzie większa radość, gdy przestaną, że o nich bardziej będzie sie zabiegać.
A to bzdura.
Grzech zawsze był jest i będzie ohydą.
To sprawiedliwi są błogosławieństwem i z nich jest największa radość.
A grzesznicy mogą jedynie klękać, żałować i błagać o przebaczenie.
Odpowiedz
Zgadzam sie z Toba ,bardzo dobrze to widzisz ,ja tez tak to widze.Kazda rozsadna osoba ktorą nie pociaga zlo mysle ze tak to widzi.
Pewnie ze grzech jest obrzydliwy ,Bog widzi kto to robi swiadomie .Poza tym jest przypowiesc o tych ziarenkach co zostaly rzucone i tylko te na dobrej ziemi sie przyjelo ,czyli falszywe nawrocenie niestety nie przejdzie.
Nie kazdy tak jak my mial taka dobra mozliwosc poznania,ale gdy to pozna to znienawidzi to zlo ktore robil - to wtedy jest niemozliwe zeby nie bylo radosci w niebie.
Fajnie dziekuje za takie slowa ,ciesze sie ze to Ci sie podoba,ale ja sam nie umiem tak pisac to Bog tak robi.
Tą sprawe najlepiej opisuje przyklad ,bo ciezko jest sie rozpisywac.Poza tym Jezus kaze byc jak male dziecko :
Obejrzalem kiedys z ciekawosci ten filmik ,byl z boku w ramce na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=PfRh_8EtMK0

Nasz inteligent jedzie rowno... Smile ma duzo racji czasami wstrzas jest potrzebny...tylko jescze zeby mogl widziec belke we wlasnym oku ,bo jest strasznie pewny siebie.

Jakis czas pozniej:

https://www.youtube.com/watch?v=IAQMMU2rxB8

Czyli co niemozliwe jest u ludzi jest mozliwe u Boga.

Najwazniejsze przeslanie z Biblii - to wierzyc w Jezusa Chrystusa ,ze pan Jezus przyszedl w ciele.Duzo jest do biblii wciagniete przez zydow ,jak sie ktos poglebia bardzo mocno i nie ma rozgraniczenia to moze byc problem ,uwierzcie mi.
Jak se poczytacie ST to zobaczycie co Dawid wyrabial jak mordowal kobiety i dzieci ze swoja banda w krainie filystynskiej ,a gdzie indziej jest opisane jak wyprowadzil wszystkich z miasta kobiety i dzieci i kazal ich rabac siekierami i przecinac pila.Albo w machabejskiej jak wtargneli do miasta to sie tam nawet przechwalaja ze tyle krwi splywalo ze pobliska rzeka az sie zabarwila na czerwono ,duzo sie nie zmienilo w ich zbiorowym mysleniu do dzisiaj.
Albo estera - tak urobila tego krola przez seks az im pozwolil nawet zydom zeby robili co chcieli i zabierali im domy tym co zyli w tym kraju.Irobili tak nie oszczedzali kobiet i dzieci.lala sie krew rowno.
Albo proroctwo ze mesjasz tak zrobi ze gora oliwna sie rozstapi i rzeka wyplynie.i uwierzylibyscie w to?
A co z tym
"Jesli wam powiedza oto tu oto tam to nie wierzcie "bo Jezus przyjdzie jak blyskawica - slowa Jezusa sa najwazniejsze.

I ja mowie wszystkim ktorzy to czytacie i mowcie to innym ,ze licza sie najprostsze rzeczy i to zeby wierzyc w pana Jezusa i sie modlic i tak mowcie innym.I dobrze wam radze z wasza madroscia nie mozecie tego ukrywac ale jedoczcie sie z innymi chcrzescijanami np.zielonoswiatkowcami tam sie modla do Jezusa.Jak bedzie cos nie tak to mozecie sie wycofac ale nie mozna byc samemu ,dobrze jest jak sie ludzie modla razem.
Nieraz ludzie mysla ze Bog nie wiadomo co wymaga a juz maly krok swiadczy o wierze i Bog to wynagradza.

http://zalukaj.tv/zalukaj-film/7751/niedzwiadek_l_ours_1988_.html

Piekny film.Bog pokazuje jak pieknie swtorzyl zwierzeta i dal im uczucia.
Odpowiedz
(15-11-2014, 05:12 PM)Melantiq napisał(a):  
stworzenieBoże napisał(a):Poza tym Jezus powiedzial :'jest wieksza radosc z jednego grzesznika ktory sie nawraca ,niz z 99 prawych ktorym skrucha nie jest potrzebna'

Moim zdaniem Chrystus tak nie powiedział.
To brzmi jak szatańska doktryna, dająca zielone światło dla grzechu.
Wynika z niej, że lepiej grzeszyć całe życie, i na koniec szybko wykazać skruche i gotowe i jeszcze większa radość z takiego człowieka będzie.
Czyli z grzesznika będzie większa radość niż z 99 sprawiedliwych.
Iście szatański i diabelski wymysł.

To nie jest szatańska nauka, szatańską nauką jest twierdzenie że nie można przebaczyć skruszonemu grzesznikowi.

To jest Boża mądrość, sprawiedliwość i pojęcie miłości, bardzo trudne do przyjęcia przez wielu ludzi, którzy dziś nie kierują się prawdziwą miłością i empatią ale zabiegają tylko o własne wygody i sprawy oraz bogactwa - takie właśnie światowe nastawienie, mieć więcej od sąsiada, być lepszym od innych, nie dbać o czyjeś dobro, nie cieszyć się z czyjegoś szczęścia bądź dobra.

Bóg chciał abyśmy jasno zrozumieli Jego sprawiedliwe postępowanie o czym opowiedział w przypowieści o synu marnotrawnym, albo w przypowieści o robotnikach w winnicy. Smile

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przypowieść_o_synu_marnotrawnym

http://www.polskina5.pl/przypowiesc_o_robotnikach_w_winnicy

Cytat:20 „Albowiem królestwo niebios jest podobne do człowieka, gospodarza, który wyszedł wcześnie rano, by nająć pracowników do swej winnicy.+ 2 Ugodziwszy się z pracownikami po denarze za dzień,+ wysłał ich do swej winnicy. 3 Wyszedłszy także około godziny trzeciej,+ ujrzał innych stojących bezczynnie na rynku+ 4 i rzekł do nich: ‚Wy też idźcie do winnicy, a na pewno dam wam, co sprawiedliwe’. 5 Oni więc poszli. Znowu wyszedł około godziny szóstej+ oraz dziewiątej+ i uczynił podobnie. 6 W końcu wyszedł około godziny jedenastej i znalazł innych stojących, i powiedział do nich: ‚Dlaczego stoicie tu cały dzień bezczynnie?’ 7 Rzekli do niego: ‚Dlatego, że nikt nas nie najął’. Powiedział do nich: ‚Wy też idźcie do winnicy’.+
8 „Kiedy nastał wieczór,+ pan winnicy powiedział do swego rządcy: ‚Wezwij pracowników i daj im zapłatę,+ zaczynając od ostatniego aż do pierwszego’. 9 Gdy przyszli ci z godziny jedenastej, każdy otrzymał denara. 10 Gdy więc przyszli tamci pierwsi, wywnioskowali, że otrzymają więcej; ale oni też otrzymali po denarze. 11 A otrzymawszy, zaczęli szemrać przeciwko gospodarzowi+ 12 i powiedzieli: ‚Ci ostatni przepracowali jedną godzinę, a uczyniłeś ich równymi nam, którzyśmy znosili brzemię dnia i palący żar!’ 13 Ale on, odpowiadając jednemu z nich, rzekł: ‚Człowieku, nie wyrządzam ci krzywdy. Czyż nie ugodziłeś się ze mną o denara?+ 14 Bierz, co twoje, i idź. Chcę dać temu ostatniemu tyle samo, co tobie.+ 15 Czy z własnymi rzeczami nie wolno mi czynić, co chcę? Albo czy twoje oko jest niegodziwe+ dlatego, że ja jestem dobry?’+ 16 Tak to ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi”.+

Mateusza 20:1-15

Musimy pojąć czym rzeczywiście jest miłość i sprawiedliwość Boga.
Świadectwem tego, że Bóg Jehowa szuka w swoich sługach dobra, jest Jego wielkoduszna cierpliwość wobec niewiernego Izraela - tyle lat Izrael był nieposłuszny a jednak Bóg się nad litował przez setki lat. - To wszystko jest zgodne z tym o czym pisze apostoł Paweł (więc nie można podważyć apostoła Pawła, bo to samo uczy stary testament)

My, powinniśmy się cieszyć że kolejni ludzie dołączają do nas a nie być na nich oburzonym i mówić "jak to tak że były grzesznik do nas dołącza?".

Niestety ludzie podający się za chrześcijan oburzają się np. na apostoła Pawła i zadają pytania dlaczego Bóg przyjął go do "nas" skoro był kiedyś faryzeuszem i zabijał w imię religii - na tym właśnie polega Boża miłość i sprawiedliwość aby w każdym szukać dobra a Bóg ma prawo ulitować się nad każdym kto przejawia szczerą skruchę nad tym co czynił kiedyś w nieświadomości a takim był apostoł Paweł, przejawiał on skruchę i wyrzuty sumienia jeszcze długo po tym jak się nawrócił a my mamy iść za przykładem Boga i także z miłością przyjąć do nas byłego grzesznika a nie obrażać się na Boga że daje byłemu grzesznikowi jakieś zaszczyty, natomiast to nie tak że Bóg popiera ludzi, którzy jawnie grzeszą i sądzą że przyjdą na sam koniec po zbawienie - Bóg nie jest kimś z kogo można sobie drwić albo oszukać chodzi tylko o tych, którzy grzeszyli nieświadomie. Sleepy

Na tym polega Boża miłość. Smile

WIARA, NADZIEJA, MIŁOŚĆ
http://zbawieni.com/showthread.php?tid=514
Smile
Odpowiedz
I stworzenieBoże i Zwiastun obaj jesteście kochanymi Stworzeniami Bożymi Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości