Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
:(
Sad 

Melantiq napisał(a):watcherze komentuj i zwiastuj dalej! Potrzebujemy Ciebie.

Witaj, to znowu ja Zwiastun vel watcher, nie mogłem twojego komentarza pozostawić bez wyjaśnienia.

Odchodziłem już stąd kilka razy, miałem odejść jako użytkownik Zwiastun, po czym zachęcano mnie bym wrócił:

Melantiq napisał(a):To smutne że Zwiastun już nas opuścił na zawsze ;( Nigdy Cie nie zapomne byłeś wspaniałym człowiekiem, przyjacielem, bratem.
I jesteś, i będziesz nim zawsze.

Mała Mi napisał(a):Rzeczywiście szkoda, że Zwiastun juz nie pisze...
Wszystkiego dobrego dla Ciebie, mam nadzieję, ze jeszcze wrócisz i będziesz działał (zwiastował) na stronach internetu na rzecz Boga

I co jak wyszło? Wróciłem jako user watcher, to okazało się że osoba która mnie zachęcała do powrotu zaczęła mnie atakować Sad

Nie wiem czy z powodu mojego powrotu niektórzy będą się cieszyli, z tego co widzę to chyba "lepiej" jest teraz na tym forum niż bym ja był i "zaśmiecał" go "niczemu niepotrzebnymi postami" i robił zamęt na forum swoją kontrowersyjną osobistością, bo tematy które poruszam przyczyniają się do tego że forum zamienia się w mur na którym pojawiają się wulgarne graffiti - tak ja to widzę. Undecided

Nie było mnie miesiąc, była cisza, a tylko o mnie wspomniałeś uzytkowniku Melantiqu (swoją drogą dzięki że o mnie pamiętałeś Smile ), już się zaczyna, "ty taki ty owaki", "sprany mózg masz" "zryty beret masz" "chazarzy ci go wyprali" kiedyś było: "jesteś satanistą, masonem, żydem".

Do antyKH - im bardziej tacy ludzie sączą jad tym bardziej świadczy to przeciwko nim i tym bardziej mnie utwierdza w wierze.

Mam pytanie czy chcecie takiego forum? Bo przecież podobnych forów gdzie piętnuje się nas czyli świadków i zwolenników Jehowy jest w internecie mnóstwo. Sad

Nie można normalnie i w spokoju porozmawiać na ważne tematy, ale prawie pod każdym np. moim postem czy tematem pojawiają się wulgarne lub złośliwe docinki, bez merytorycznych odniesień co do tematów.

Melantiqu trochę głupio mi jest znowu wracać jak już się pożegnałem (znowu będę z tego powodu zwyzywany że tylko ściągam na siebie zainteresowanie, że przejawiam pychę i brak pokory, że robię to specjalnie zwracając na siebie uwagę, itp.), żegnając się zlikwidowałem konto bo sądziłem że nie powrócę więcej tutaj (znowu musiałem założyć nowe i znowu to pewnie będzie powód do oskarżeń). Sad

Nie wiem czy jest sens bycie w miejscu gdzie cię nie chcą i nie lubią, nigdy nie chciałem być nachalny, jeśli ktoś nie chce mnie słuchać to odchodzę, to że poruszałem tutaj mnóstwo tematów robiłem to z serca do ludzi a nie z obowiązku, bo wiedzę którą zdobyłem uznaję obecnie za bardzo cenną i chciałem się tym dzielić bo to jedynie miejsce które znam, i które pozwala mi dzielić się moimi wypowiedziami, z innych miejsc dawno by mnie przegonili.

Co mogę powiedzieć w tej chwili? czy zrobiłem niewłaściwy krok żegnając się z tym forum czy robię niewłaściwy krok powracając jeszcze tutaj? Całkiem poważnie zastanawiam czy warto tutaj powracać i czy więcej nie narobi się złego z tego powodu.

Po prostu nie chcę uczestniczyć w miejscu gdzie ludzie powinni okazywać sobie przynajmniej szacunek i pokazać co to znaczy miłować Boga i Jego zasady a jest tu tylko wojenka międzyludzka.

Po tym co się działo na forum muszę przyznać że się trochę załamałem i odechciało mi się tutaj przebywać, ale widząc komentarze w temacie założonym przez mnie oraz Twoje słowa Melantiqu do mnie nie potrafię tego przemilczeć jako że czuję empatię również do ciebie. Wink

Co do postu "stworzenieboże" to niech nikt nie wyobraża sobie że nastąpi(ło) jakieś porwanie do nieba, bo po pierwsze to nie tak ma być:

Pochwycenie:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989259

a po drugie zdaję sobie sprawę, nie tylko ja ale i miliony innych ludzi że wielki ucisk będziemy musieli przetrwać tutaj na ziemi i ze względu na wybranych czas tego wielkiego ucisku ma zostać skrócony, natomiast ten czas trzeba będzie przetrwać tak jak przetrwali ludzie w czasach zbrodni hitlerowskich, stalinowskich i innych tego typu - oni przetrwali pomimo ucisku, dzięki wytrwałej wierze w Boga Jehowę i jego syna Jezusa Chrystusa a ten kto wytrwa do końca nawet jeśli miałyby to być boleści i nie wyrzeknie się swej wiary w Boga ten będzie zbawiony.

Po drugie sam nie uznaję się za kogoś kto miałby zostać pochwycony do nieba, i nie wiem co ma na celu zamieszczenie wzmianki o pochwyceniu w moim temacie dotyczącym pożegnania się. Sad

Znam swoje możliwości i przewinienia i wiem że do nieba wejdą tylko najbardziej nieskazitelni i wierni Bogu ludzie a takich jest mało więc stąd liczba 144000, natomiast miliardy innych ludzi (którzy okażą posłuszeństwo Bogu i Jego zasadom) będzie miało szansę żyć pod kierownictwem owego Królestwa Bożego w raju na ziemi.

Całkiem niezły film zaprezentował użytkownik "stworzenieBoże", niezły ale w sensie filmu science fiction na miarę gwiezdnych wrót albo the walking dead - te straszne i apokaliptyczne wizje świata niestety nie są poparte całkowicie biblią, nie będzie takich sytuacji że zostanie porwany pilot samolotu a samolot uderzy w niewinnych ludzi albo porwani zostaną kierowcy samochodów a samochody uderzą w wiaty przystankowe i uśmiercą wielu ludzi - to są wręcz opowieści obrażające Boga i czyniące z Niego bezlitosnego tyrana, smutne to ale tak tłumaczy to sobie wiele religii czyniąc z Boga bezlitosnego władcę. Undecided

W tym filmie są też pewne rzeczy naprawdę warte skomentowania, otóż jest w nim historia o antychryście - niestety to jest wymysł człowieka, bo biblia przedstawia to całkiem inaczej, jak wiecie pisałem że antychryst według biblii określany jest w liczbie mnogiej "wielu antychrystów" owe nauki antychrysta w tym filmie wyśmienicie przedstawiają czego będą się dopuszczali owi antychryści, którzy byli obecni już w czasach pierwszych chrześcijan o czym pisał apostoł Paweł "iż już teraz wielu antychrystów jest wśród was" antychryst to ktoś kto odciąga od prawdziwego wielbienia Boga, to ktoś kto odciąga od prawdy biblijnej, odciąga od tekstu biblijnego, od tekstów apostołów, np. podważa apostoła Pawła co też zaczęło się dziać i na tym forum dyskusyjnym.

I TO BYŁ WŁAŚNIE POWÓD MOJEGO ZNIECHĘCENIA I ODEJŚCIA Z TEGO FORUM, ZRESZTĄ NIE PO RAZ PIERWSZY - czyli swoboda w atakowaniu podstaw chrześcijaństwa czy nawet mojego wyznania.

Z doświadczenia wiem że nie ma nawet sensu wchodzić w dyskusję z kimś kto podważa i obraża samą biblię bo to nic dobrego nie przyniesie ani temu który atakuje ani temu który odpowiada, nikt na tym nie skorzysta.

Natomiast zawsze chętnie odpowiadałem i rozmawiałem z ludźmi, którzy nie atakują i nie sączą jadu ale starają się cokolwiek zrozumieć.

W tym momencie czuję jak bardzo biblia opisuje czasy współczesne gdy to nie tylko na świecie szerzy się ogrom religii, które nie opierają się całkowicie na biblii zaś w internecie szerzy się samowolka bo każdy chciałby rozumieć biblię na swój własny sposób, być mądrzejszy od drugiego i wymyśla niepojęte nauki, uważa że to "co Bóg do nas mówi w biblii to nieistotne", "bo ja wolę mu służyć na swój sposób" co gorsza usilnie chce aby te nauki przyjęli inni ludzie nie chcąc przyjąć żadnych kontrargumentów. Sad

Orjo napisał(a):Nie wiem jak admin znosi czyli popera dyskusje gdzie na apostoła Pawła wylewa sie jad żmijowy ze pod wpływem lucyfera - czy godzicie sie na to ?
zostawcie to forum z jego brudami
jesli Admin nie raczy sie ruszyć .
...
po co ma pisac na forum kubika ,przecież pluć na ap Pawła moze i tutaj ... Tu przynajmniej ma swobode plucia oczerniania moze o wiele ięcej niż u kubika.

Admin napisał(a):Orjo ale Twój wkład w merytoryczną dyskusję o Apostole Pawle to głównie słowne przepychanki, nerwy, rozmazywanie tematu no i również (jak zwykle) obrażanie. Szkoda bo mogłaś ten czas przeznaczyć na rzeczową dyskusję.
...
Admin oczywiście nie popiera tych, którzy obrażają Pawła i w miarę możliwości postara się zabierać głos w jego obronie ponieważ był on wspaniałym Chrześcijaninem.Mam także prośbę do Cypriana i Agi byście nie odchodzili z tego forum bo niewiele jest takich diamentów jak Wy.

Nie ma i nie będzie nigdy żadnej dyskusji z ludźmi, którzy przeczą ewangelii, także nie ma nawet sensu bronić apostoła Pawła w tym sensie że On sam się broni swymi własnymi słowami i czynami w biblii, nie ma sensu bronić Pawła ani jednym słowem - bo nie potrzeba, człowiek który poznał Boga i Jego miłosierdzie, zdaje sobie doskonale sprawę że obecny zbiór ksiąg nie da się nijak podważyć ani niczego ująć bo wyjdzie mydło i powidło, nie ma też najmniejszego sensu przekomarzać się z kimś kto nie wierzy w (całą) biblię. Undecided

Jestem zaskoczony bo to jednak Orjo chyba jako pierwsza zauważyła co się tak naprawdę tutaj wyprawia. Powiedziałaś coś bardzo istotnego a mianowicie:

"czy godzicie się na to"

Ja niestety z tym się nie mogę pogodzić, jak ludzie z tak lekkością rzucają na tym forum obraźliwe określenia i kłamstwa w stosunku do innych ludzi już nawet nie chodzi o mnie, na mnie mogą pluć a po mnie mogłoby to spływać ale oni opluwają, nawet tych wiernych Bogu ludzi żyjących 100 lat temu a którzy nie mogą się dziś nawet obronić przed oskarżeniami czy też atakują apostołów żyjących 2000 lat temu.

To co obecnie widzę na tym forum, widzę na 99% biblijnych forów dyskusyjnych a jak już kiedyś mówiłem właśnie z tego względu nie wypowiadam się nigdzie indziej.

Wiele można znieść ale czasem przelewa się czara goryczy i pozostaje bezsilność jak się widzi jakie "religijne teorie spiskowe", wulgaryzmy, jad i ignorancja biblii pada na forach biblijnych.

Twoje słowa Orjo "zostawcie to forum z jego brudami" zgadzają się ze słowami z biblii. I tak też postanowiłem w październiku zrobić.

Ja uważam że raczej nie powinienem być w miejscu gdzie ludzie przyczyniają się do obrazy i pośmiewiska z Boga. To prawda że pomału to forum zrównuje się z forum pana Henryka K. Ta sama propaganda się pojawia tutaj i to na siłę spamowana.

Być może adminie nie reagujesz na pewne sprawy bo czasami nie masz na wszystko czasu, rozumiem to że nie ma cię nawet i kilka dni na forum i może przeoczasz niektóre dantejskie sceny, które tu się dzieją, dlatego postanowiłem to nagłośnić w osobnym wątku. Być może boisz się oskarżeń o cenzurowanie i chcesz postąpić sprawiedliwie wobec wszystkich aby wszyscy mieli prawo głosu, ale zauważ że niektórzy zaczynają to wykorzystywać.

Mocno się zastanowiłem i zastanawiam nadal nad uczestnictwem na tym forum, bo to że nie udzielam się na innych forach to już mówiłem dawno temu, jedynie jeszcze do jakiegoś czasu był tutaj jako taki merytoryczny poziom, obecnie dzieje się tutaj to samo albo nawet i gorzej jak w całym internecie, ludzie paplają co tylko chcą bez szacunku do drugiego.

Niestety ale gdy przeciwnicy apostoła Pawła zaczęli zakładać kilka tematów spamów już wtedy stanowcza reakcja wobec nich przyniosłaby ostrzeżenie dla innych że na forum tym nie powinno mieć miejsca odwracania od wiary. Uważam że nie ma sensu dawać im praw do wyrażania tak odstępczych nauk pseudochrześcijańskich czy opluwania innych bo to tylko przyniesie opłakane skutki dla wszystkich, bo ataki na biblię są atakami w stronę naszego życia ludzkiego i nie powinny mieć miejsca na forum biblijnym, niech głoszą sobie na własnych stronach www, których dziś jest już pełno.

Niejedno branżowe forum w internecie upadło lub poziom się zasadniczo obniżył a cenni użytkownicy odpływali gdy forum było zalewane truciznami i wymysłami czy zjadliwym językiem, w tym momencie jest zalewane przez tzw. "anty-pawłowców" ale nie tylko.

To chyba jasne że nikt normalny nie chciałby uczestniczyć i być w takim miejscu gdzie wylewa się jad żmijowy czy to na konkretną organizację religijną (już nie wspomnę że to co tutaj na forum padało to podchodziło pod zarzuty prokuratorskie, wystarczy spojrzeć na ten przykład, tutaj się nie patyczkują: http://www.radiobielsko.pl/news/23222-Ataki-na-bielskich-ewangelikow-w-prokuraturze.html ). Ja jestem na tyle pokorny że nie staram się o to aby z kimś się sądzić. Osąd pozostawiam Bogu. Smile

Uczestniczenie na forum gdzie wylewa się jad żmijowy na konkretną osobę, która chciała dzielić się wartościowymi treściami:

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=503&pid=3810#pid3810

można przyrównać do "deptania pereł" czy warto więc nadal uczestniczyć w tym?

Łamany jest regulamin (choć jest bardzo krótki) bo można sobie pisać co się chce nawet mieszać z błotem apostołów - a więc sami sobie zadajcie pytanie czy uczestniczenie na takim forum i dzielenie się naprawdę wartościowymi materiałami ma sens a może jest niebezpieczne w sensie duchowym?

Nadal nie wiem czy będę tutaj dalej, w zasadzie w październiku miałem ostatecznie zakończyć i już na wszelki wypadek nawet zarchiwizowałem zawartość forum od 30 kwietnia 2012 - 2 października 2014:
http://zbawieni.files.cba.pl/zbawieni.com/archive/index.html

ps.
Mój ostatni post 2 października był na temat wiary, nadziei i miłości i teraz chciałbym przedstawić podobne przesłanie na temat zrozumienia pojęcia miłości i mam radę dla wszystkich nas:

weźmy wyłączmy komputery i internety, wyjdźmy do realu i w prawdziwym życiu pełnym kłopotów i codziennych udręk pokażmy jak żyć zgodnie z Bożymi nakazami i pokażmy co to znaczy naprawdę miłować nieprzyjaciół i okazywać miłość nawet do ludzi, którzy nas krzywdzą. Jak naprawdę trzeba walczyć ze swoimi słabościami a co tak z łatwością piszemy na forach dyskusyjnych. Często wychodzi na to że to poganie lepiej się sprawują niż chrześcijanie. Tak samo jak w przypowieści o Samarytaninie, naprawdę wyłania się zrozumienie pojęcia miłości.

Odpowiedz
Witaj Zwiastunie/Watcherze!

Dzięki za mądre słowa. Przeczytałem ostatnie posty użytkownika antyHK no i generalnie to ban. Nawet nie za to, że dalej łamie regulamin bo to jest oczywiste ale szanowny antyHK chyba pomylił fora dyskusyjne. Jego wypowiedzi mają niewiele wspólnego z Chrystusem.

Co do Melantiqa to obawiam się, że niestety jego dni są również policzone nie dlatego, że łamie regulamin bo to jest oczywiste ale zaśmieca forum. Jednak mam dla niego dobrą wiadomość. Będzie mógł dalej to forum czytać.
Odpowiedz
To smutne. Ja nawet nie wiedziałem o tym, że drugi raz żegnałeś sie z forum Zwiastunie.
Dla mnie możesz pisać zawsze z Tobą to forum ma sens.
A co do mnie, tego że śmiece.
Chyba trzeba zadać inne pytanie. Ile osób jest na forum? Co jaki czas ktoś coś pisze?
Ja pisze tak jak zawsze, co jakiś czas mam coś do napisania i pisze, a że mało ludzi jest tutaj i rzadko ktoś coś pisze to tak to wygląda jak ja bym śmiecił, a ja normalnie sobie pisze.
I skromnie. Moje posty nie są długie. Często tematy wole zakładać bo temat zawsze jest inny i do innego nie pasuje.
Chyba że Admin nie lubi jak ktoś dużo pisze, lubi cisze w tematach, mało udzielania sie itp.
Ale to bez sensu ;/
Odpowiedz
Melantiqu, czasem piszesz mądre rzeczy, czasem może piszesz nielogicznie a czasem Twój język miota płomieniami, nie chciałbym abyś poczuł się zasmucony gdybyś został i stąd wyrzucony, cały czas mam nadzieję że poskromisz swoje złe emocje i zaczniemy rozmawiać tutaj na ciekawe tematy, chciałbym abyś tak jak do tej pory zadawał ciekawe i istotne pytania na które mogły by paść ciekawe odpowiedzi.

Mam dla Ciebie propozycję, jeśli czujesz złe emocje, to nie wchodź na to forum bo możesz powiedzieć coś czego potem możesz żałować, ja także 10 razy się zastanawiam i 10 razy edytuję zanim coś opublikuję, pokaż się z tej dobrej strony. Smile
Odpowiedz
Ciekawi mnie jak sprawa emocji będzie wyglądała w Królestwie Bożym.
Nigdzie nie moge znaleźć takich informacji.
Czy ludzie będą mieli emocje? A może zbawienie oznacza pozbawienie ludzi złych emocji?
Coś jak podanie narkotyku?
Taka nagroda na wieczność?
Czy ludzie będą na powrót jak w ogrodzie Eden?
Czy będą nadzy? Ale przecież poznaliśmy już dobro i zło, więc musielibyśmy zapomnieć o nim.
Czy to możliwe?
A co jeśli w Królestwie Bożym ktoś spadnie z wysokiej góry i sie skaleczy?
Będzie krew? Będzie ból? Smutek?
Bo przecież życie jest Prawdą, więc nie będą ludzie jak roboty niezniszczalni tylko normalni.
Odpowiedz
(16-11-2014, 11:34 AM)Melantiq napisał(a):  Ciekawi mnie jak sprawa emocji będzie wyglądała w Królestwie Bożym.
Nigdzie nie moge znaleźć takich informacji.

Może za mało szukasz? Smile

http://www.jw.org Smile

To proste, gdy zakończy się już armagedon a z ziemi zostaną usunięte wszelkie rządy ludzkie, władzę przejmie Królestwo Boże, które już obecnie panuje w niebie i niedługo przejmie władzę również na ziemii i tak jak kiedyś Bóg kontaktował się z prorokami i kapłanami i przekazywał im wiedzę i nakazy, tak będzie to samo w czasie "dnia sądu" czyli naszego życia na ziemi trwającego 1000 lat w tym momencie będą trwały sądy nad ludźmi i zmartwychwstania tych, którzy okażą się tego godni, zmartwychwstaną także inni ludzie, ludzie nieprawi (na przykład łotr wiszący obok Jezusa), którzy nie mieli okazji poznać Bożej miłości oraz prawdziwego Boga ale jest nadzieja że będą mogli zostać zresocjalizowani, podczas panowania tego 1000 letniego dnia sądu wszyscy ludzie będą pouczani Bożych zasad, będą uczyli się stawać coraz bardziej doskonalszymi, aż w końcu zupełnie staną się doskonali. Popatrz, już teraz miliony ludzi próbuje to czynić, chce ze wszelkich sił podporządkowywać się Bogu i Jezusowi, taka sama działalność ewangelizacyjna będzie kontynuowana po Armagedonie.

Jak będzie wyglądało życie po armagedonie, czy będą wypadki czy będzie krew i gniew?

Nie będzie miejsca na ziemi na demoralizowanie jej mieszkańców, bo nie będzie zdemoralizowanych ludzi, dlatego też Bóg usilnie pragnie aby ludzie już teraz poznali co to znaczy MIŁOŚĆ Heart oraz bycie pokornym wobec Jego zasad (bo to nam wyjdzie tylko na dobre) aby już teraz się uczyli żyć pośród ludzi we wzajemnej miłości bo jeśli teraz się tego nie nauczą to kiedy i czy gdyby dano im prawo zmartwychwstania to czy potrafiliby żyć w zgodzie z Bożymi zasadami?

Dlatego też ludzie dzięki temu będą coraz bardziej doskonalsi i nie będzie więcej złych emocji ani gniewu będą żyli w pokoju uczeni tego jak mają postępować od wspaniałego nauczyciela Jezusa Chrystusa.

Biblia opisuje że będziemy mieli o wiele lepsze i doskonalsze ciała oraz umysł, a jeśli Stwórca wszechświata i nas ludzi ma przeogromną wiedzę naukowca i potrafi manipulować DNA czy też ludzką świadomością, czy przywracać do życia człowieka, który na przykład wpadł nie ze swej winy w przepaść to całkiem realne jest stwierdzenie że gdybyśmy się skaleczyli to rany będą się goiły że komórki nie będą się starzały, że mogą nam odrosnąć nawet ręce albo że możemy w każdym momencie zostać przywróceni do życia - każdy naukowiec ci to powie że jeśli miałoby się całkowitą władzę nad DNA i nad możliwością wpisania świadomości (pamięci mózgowej) do nowego ciała czyli zmartwychwstaniem byłoby się cudotwórcą - a takim własnie jest Stwórca Bóg Smile

Smile
Odpowiedz
Bardzo wspaniała wypowiedź Zwiastunie. Niezwykle mądra i ciekawa.
W Objawieniu gdzieś czytałem, że w Królestwie Bożym będzie jeszcze inne drzewo, którego liście będą leczyć.
Czyli potwierdza to to, że ludzie będą żyć w prawdziwych ciałach i będzie możliwość skaleczenia sie, wypadku.
Ale chyba najważniejsze jest to, że nie będzie już żadnego wypadku z powodu CZŁOWIEKA, tylko tak poprostu Smile
A jest jeszcze inna sprawa, która strasznie mnie intryguje.
Od zmartwychwstania Jezusa minęło jakieś 2000 lat.
I On wstąpił do nieba i tam czeka na czas ostateczny.
Ale jak to możliwe, że tak długo Syn Boży czeka?
Bóg, Syn i Aniołowie przez ten cały okres 2000 lat obserwują tylko ziemie i czekają aż szatan dopełni zbrodni?
Jakoś pojąć tego nie moge. 2000 lat... Ogrom czasu.
Ja wiem, że ponoć dla Boga czas nie ma znaczenia, że On jest ponad czasem.
No ale to nic nie tłumaczy a jeszcze bardziej gmatwa.
Czy dla Boga to co sie dzieje na ziemii leci w przyspieszonym tempie?
Tak jakby przewijał taśme wideo do przodu?
Czy może Bóg, Syn Jego i Aniołowie naprawde 2000 lat już czekają i realnie im ten czas upływa tak jak powinno upływać 2000 lat tu na ziemii?
Odpowiedz
(16-11-2014, 03:09 PM)Melantiq napisał(a):  będzie możliwość skaleczenia sie, wypadku.
Ale chyba najważniejsze jest to, że nie będzie już żadnego wypadku z powodu CZŁOWIEKA, tylko tak poprostu Smile

Można sobie tylko wyobrażać dobroć i łaski będzie oferował Bóg w raju wszystkim, którzy Go słuchają, pewnie gdyby coś się nam stało to będziemy się po prostu z tego śmiali i nie odczuwali nawet bólu, przypomnij sobie że Bóg powiedział gdy na świat wszedł grzech, kobieta miała rodzić w bólu, czyli wynika z tego że w przyszłym raju kobiety będą rodziły bez bólu Smile

(16-11-2014, 03:09 PM)Melantiq napisał(a):  A jest jeszcze inna sprawa, która strasznie mnie intryguje.Od zmartwychwstania Jezusa minęło jakieś 2000 lat.
I On wstąpił do nieba i tam czeka na czas ostateczny.Ale jak to możliwe, że tak długo Syn Boży czeka?Bóg, Syn i Aniołowie przez ten cały okres 2000 lat obserwują tylko ziemie i czekają aż szatan dopełni zbrodni?Jakoś pojąć tego nie moge. 2000 lat... Ogrom czasu.

Już odpowiadałem Tobie i nie tylko Tobie na to pytanie, czas jaki Bóg ustanowił, jest czasem w którym musi się rozwiązać kwestia sporna

Więcej w tym temacie:
http://www.jw.org/pl/publikacje/książki/czego-uczy-biblia/dlaczego-bóg-dopuszcza-cierpienia/

- od fragmentu "POWSTAJE DONIOSŁA KWESTIA SPORNA"

Jeden z ważniejszych fragmentów:

Cytat: Wyobraźmy sobie, że nauczyciel wyjaśnia klasie, jak rozwiązać trudne zadanie. Zdolny, lecz buntowniczo nastawiony uczeń twierdzi, że sposób wybrany przez nauczyciela jest niewłaściwy. Kwestionuje kompetencje wykładowcy i upiera się, że on sam poradziłby sobie znacznie lepiej. Część uczniów bierze jego stronę i też zaczyna się buntować. Jak powinien postąpić nauczyciel? Jeśli wyrzuci mącicieli za drzwi, jak odbiorą to pozostali uczniowie? Czy nie dojdą do wniosku, że ich kolega i ci, którzy go poparli, mówili prawdę? Mogą stracić szacunek dla wykładowcy, bo pomyślą, że po prostu boi się zdemaskowania. Ale załóżmy, iż nauczyciel pozwala, żeby buntownik zademonstrował klasie, jak on rozwiązałby wspomniane zadanie.

Nauczyciel pozwala, żeby zbuntowany uczeń pokazał klasie swoje rozwiązanie problemu

Czy uczeń ma wyższe kwalifikacje niż nauczyciel?

Na coś podobnego zdecydował się Jehowa. Musimy pamiętać, że w sprawę zaangażowani byli nie tylko buntownicy w Edenie. Bieg wypadków obserwowały także miliony aniołów (Hioba 38:7; Daniela 7:10). Wiadomo było, że reakcja Jehowy na bunt wywrze na nich ogromny wpływ, a w końcu również na wszystkie rozumne stworzenia. Co zatem Jehowa uczynił? Pozwolił, by Szatan pokazał, jak on władałby ludzkością. Zgodził się też, by ludzie sprawowali własne rządy, podległe Szatanowi, a nie Bogu.

Kwestia sporna, która dotyczy każdego z nas:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2006850

Czyli chodzi oto co szatan zarzucił Bogu w sprawie kto będzie lepszym władcą czy Bóg stwórca czy stworzenia, które mu się zbuntują, a ludzie mieli pokazać jak się sami rządzą na ziemi, mieli pokazać że pomimo tak ogromnego rozwoju technologicznego faktycznie jednak do niczego nie doszli, mieli pokazać dzięki wolnej woli czy świat byłby lepszy bez Boga - i co jest lepszy?

NIESTETY NIE, IDZIE KU UPADKOWI, dlatego już Bóg niedługo to zmieni.

Po dziś dzień Bóg zostawia człowiekowi wolną rękę, aby wykazać ponad wszelką wątpliwość, czy niezależne od Niego rządy ludzkie potrafią odnieść sukces. Człowiek mógł więc wybierać między życzliwością a okrucieństwem, między miłością a nienawiścią, sprawiedliwością a niesprawiedliwością. Ale miał też ponosić konsekwencję swego wyboru: dobro i pokój albo zło i cierpienia.

(16-11-2014, 03:09 PM)Melantiq napisał(a):  Ja wiem, że ponoć dla Boga czas nie ma znaczenia

Dla Boga 1000 lat jest jak 1 dzień, czas nie ma znaczenia w tym sensie że jeśli ktoś żyje wiecznie to czas jako taki nie istnieje, dla nas też nie będzie istniał czas w raju, nikt go nie będzie już liczył, będziemy żyli miliardy miliardów lat, co będzie jak słońce się wypali po miliardach lat? Wszechświat jest ogromny, tak jak nasza wyobraźnia, może inne planety?, co będzie w przyszłości tego nie jesteśmy ogarnąć ludzkim rozumem, tylko Bóg to wie.

Smile
Odpowiedz
(15-11-2014, 08:25 PM)post napisał(a):  ... na wszelki wypadek nawet zarchiwizowałem zawartość forum od 30 kwietnia 2012 - 2 października 2014:

Jak to się robi, tę archiwizację w takim właśnie stylu?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz
(16-11-2014, 04:06 PM).Cyprian. napisał(a):  
(15-11-2014, 08:25 PM)post napisał(a):  ... na wszelki wypadek nawet zarchiwizowałem zawartość forum od 30 kwietnia 2012 - 2 października 2014:

Jak to się robi, tę archiwizację w takim właśnie stylu?

Program komputerowy WinHTTrack - robi wszystko automatycznie, tzn, ściąga całą witrynę z linku "Wersja bez grafiki":

http://zbawieni.com/archive/index.php

potem Total Commander wysyła na serwer. Wink

kilka minut pracy Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości