Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bariera Umysłowa innych ludzi
Próbowałem tłumaczyć niektórym ludziom, o co tak naprawde chodzi w tym świecie.
Że toną w kłamstwach, i że wszystko co dotąd słyszeli z tv, kościoła, radia, gazet to mieszanka kłamstw.
Spokojnie starałem sie przekazać to, co ja sam wiem.
Ale okazało sie, że sprawa jest trudniejsza niż mi sie wydawało.
Choćbym nie wiem jakimi argumentami sie posłużył, NIC nie działa!
Kompletnie żaden argument nie jest w stanie nikogo o niczym przekonać!

Nikt nie może przyjąć tego, że nigdzie o tym nie słyszeli, i zwykły szary człowiek taki jak ja im o tym nagle mówi.
Mówią także, że napewno z internetu biore te "bzdury"!
Wtedy to naprawde nie wiem co mam powiedzieć, przecież to Prawda, bo faktycznie z internetu.
Twierdzą, że to w internecie piszą bzdury.
Że to mnie ktoś chce zwieść od kościoła katolickiego.
Ja naprawde tłumaczyłem to jak tylko potrafiłem.
Nie wiem o co chodzi!
Dlaczego coś, co ja tak łatwo przyjąłem i wiem, że to Prawda, oni nie przyjmują wcale?
Mówiłem im to ze względu na to, bo ponoć to jest nasze przykazanie, dzielić sie z innymi tą wiedzą.
Ale ja nie mam sił poprostu nie mam sił.
Odpowiedz
Czy mówiłeś ludziom o spiskach, czy o ewangelii?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz
I o tym i o tym.
Odpowiedz
(04-12-2014, 12:35 PM)Melantiq napisał(a):  I o tym i o tym.

To następnym razem spróbuj mówić o samej ewangelii.
Moim zdaniem nie powinno się zestawiać ewangelii, Dobrej Nowiny
ze spiskami.

Spiski ludzi przygnębiają, dają poczucie bezradności i niesprawiedliwości,
powodują gorycz w człowieku.

A Dobra Nowina daje nadzieję, potrafi ukoić, uspokaja. Przede wszystkim Dobra Nowina pochodzi od Boga,
a spiski są ludzkim wymysłem. Jakże można zestawiać to, co Boże, z tym co ludzkie?

Zatem, moja rada jest taka, by zrezygnować z głoszenia spisków, tym bardziej, że
ewangelia żadnego wsparcia, a zwłaszcza "wsparcia" tego rodzaju, nie potrzebuje.

To jest bardzo smutne, że zwłaszcza w polskim internecie, wielu ewangelię miesza
ze spiskami. Wiadomo, kto jest zagorzałym propagatorem tegoż, z nazwiska już nie wymienię.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz
(04-12-2014, 03:55 PM).Cyprian. napisał(a):  
(04-12-2014, 12:35 PM)Melantiq napisał(a):  I o tym i o tym.

To następnym razem spróbuj mówić o samej ewangelii.
Moim zdaniem nie powinno się zestawiać ewangelii, Dobrej Nowiny
ze spiskami.

Spiski ludzi przygnębiają, dają poczucie bezradności i niesprawiedliwości,
powodują gorycz w człowieku.

A Dobra Nowina daje nadzieję, potrafi ukoić, uspokaja. Przede wszystkim Dobra Nowina pochodzi od Boga,
a spiski są ludzkim wymysłem. Jakże można zestawiać to, co Boże, z tym co ludzkie?

Zatem, moja rada jest taka, by zrezygnować z głoszenia spisków, tym bardziej, że
ewangelia żadnego wsparcia, a zwłaszcza "wsparcia" tego rodzaju, nie potrzebuje.

To jest bardzo smutne, że zwłaszcza w polskim internecie, wielu ewangelię miesza
ze spiskami. Wiadomo, kto jest zagorzałym propagatorem tegoż, z nazwiska już nie wymienię.

Ale przecież chodzi o to, że właśnie te spiski są kierowane przeciwko Ewangelii.
To są spiski aby Ją ukryć, przecież ludzie nie znają Ewangelii właśnie z powodu spisku przeciwko nim, aby zakryć Ewangelie.
Mówienie ludziom o samej Ewangelii nic nie daje, bo oni już to słyszeli w kościele, oni wiedzą że Bóg jest dobry i ich kocha.
I o reszcie słuchać nawet nie chcą.
Nie rozumieją czemu tak źle im jest, ale skoro istnieje Bóg, to kij mu w oko, że nic z tym nie robi.
Oczywiście ci ludzie tak mówią, nie ja.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości