Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
666 - co oznacza ta liczba? Czy teoria spiskowa o czipowaniu ma sens?
#1
Imiona nadawane przez Boga mają głębsze znaczenie. Na przykład Abramowi, którego imię znaczyło „ojciec jest wysoki [wywyższony]”, Bóg zmienił imię na Abraham, które znaczy „ojciec mnóstwa”, ponieważ złożył mu obietnicę, że uczyni go „ojcem rzeszy narodów” (Rodzaju 17:5).

Podobnie nazwał bestię imieniem 666, żeby określić jej charakterystyczne cechy.

Liczba sześć wskazuje na niedoskonałość. W Biblii liczby często występują jako symbole. Liczba siedem zwykle oznacza zupełność lub doskonałość. Z kolei liczba sześć, o jeden mniejsza od siedmiu, może wskazywać na coś niekompletnego lub wadliwego w oczach Boga i mieć związek z Jego wrogami (1 Kronik 20:6; Daniela 3:1).

Biblia mówi, że ludzie otrzymują „znamię bestii”, ponieważ podążają za nią „z podziwem”, wręcz uwielbieniem (Objawienie 13:3, 4; 16:2).

Jak znamię bestii zostaje umieszczone na czyimś czole lub prawej ręce? (Objawienie 13:16).

O przykazaniach, które otrzymał naród izraelski, Bóg powiedział: „Przywiążcie je jako znak do swej ręki i będą wam służyć za przepaskę między waszymi oczami” (Powtórzonego Prawa 11:18).

Nie chodziło o to, by Izraelici literalnie oznaczali czymś ręce lub czoła, ale by pozwalali Bożym słowom kierować swoimi czynami i myślami. Podobnie znamię bestii nie jest literalnym znakiem, takim jak tatuaż z liczbą 666, ale znakiem symbolicznym.

Co on oznacza?

Więcej w tym temacie:

"Co oznacza liczba 666? Znamię bestii"

KLIK>> http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/666-znamie-bestii.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości