Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Talenty
Witam, dawno się nie odzywałem, po długim czasie błąkania się w grzechu dzięki muzyce rapera Tau czuję że znowu zbliżam się do Boga po przez Jezusa Chrystusa, ten raper niestety Katolik ale daje do myślenia. Przejdę do meritum czy w biblii jest coś napisane o talentach ludzkich i ich odnajdywaniu? Z góry dziękuję!
Odpowiedz
(11-01-2015, 06:51 PM)jarodnb napisał(a):  ... czy w biblii jest coś napisane...

Nie pytaj o nic ludzi, zacznij samemu studiować biblię, zacznij jej słuchać a sam się dowiesz co jest tam napisane a czego tam absolutnie nie ma:

Biblia audio:
http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/biblia-audio-w-przekadzie-nowego-swiata.html
http://www.youtube.com/watch?v=FeOnm6gdIfM&list=PLIq_aiLwhaxIiKPg5OD_iIsAZ98TojNxw

Smile
Odpowiedz
(11-01-2015, 06:51 PM)jarodnb napisał(a):  Witam, dawno się nie odzywałem, po długim czasie błąkania się w grzechu dzięki muzyce rapera Tau czuję że znowu zbliżam się do Boga po przez Jezusa Chrystusa, ten raper niestety Katolik ale daje do myślenia. Przejdę do meritum czy w biblii jest coś napisane o talentach ludzkich i ich odnajdywaniu? Z góry dziękuję!

jeśli chcesz prawdziwie zbliżyć się do Ojca, to jest to możliwe tylko w Zmartwychwstałym Panu Jezusie Chrystusie a nie w muzyce, filmach, religiach itd. Przez czytanie Biblii i modlitwę do Chrystusa możesz się zbliżyć - prawdziwie zbliżyć, bo inne rzeczy to ruchome piaski a nie skała. Budowanie na ludziach i ich twórczości może skończyć się tylko jednym - że taki człowiek będzie posiany na ziemi skalistej i może na początku radować się swoją duchowością czy religijnością ale pierwsze większe próby, doświadczenia powalą jego wiarę, bo nie była zbudowana na Słowie i w żywej wierze, zaufaniu Chrystusowi. Nie znam cie, więc nie wydaje wyroków, pisze ogólnie żeby ci wskazać za czym powinieneś pójść żeby wzrastać i otrzymywać prawdziwe odpowiedzi na nurtujące cie pytania.
"A posiany na gruncie skalistym, to ten, kto słucha słowa i zaraz z radością je przyjmuje, (21) ale nie ma w sobie korzenia, nadto jest niestały i gdy przychodzi ucisk lub prześladowanie dla słowa, wnet się gorszy" - Ewangelia Mateusza 13:20-21 Biblia Warszawska

"A tymi na opoce są ci, którzy, gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, ale korzenia nie mają, do czasu wierzą, a w chwili pokusy odstępują " - Ewangelia Łukasza 8:13 BW

,
Pan Jezus udziela nowo narodzonym ludziom duchowych darów - "A każdemu z nas dana została łaska według miary daru Chrystusowego. (8) Dlatego powiedziano: Wstąpiwszy na wysokość, Powiódł za sobą jeńców I ludzi darami obdarzył." - list do Efezjan 4:7-8 BW, ale jeśli Pan uzna że komuś się przyda jakaś ziemska umiejętność to może udzielić człowiekowi takiej umiejętności, ale to wszystko ku ewangelizacji, ku służeniu innym w duchowych sprawach a nie ku egoizmowi, nie ku przypodobywaniu się bezbożnemu światu, nie ku chodzenia za pożądliwościami ciała i oczu.
Są tacy "wierzący" co mówią np że skaczą na bangee na chwałę Pana, uprawiają taki czy inny sport na chwałę Pana, jeżdżą tu i tam na chwałę Pana i robią tysiące rzeczy którymi żyje świat a tylko opakowują to w ciuszki chrześcijańskie, robią to chyba nieświadomie aby nadal żyć starym życiem a samemu siebie okłamywać że to nie jest światowe życie ale chrześcijańskie bo to czy tamto teraz robią "na chwałę Pana". Pan Jezus nie chce takiej chwały, bo to nie chwała ale hańba.

"A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe." - list do Rzymian 12:2 BW

"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli ziarnko pszeniczne, które wpadło do ziemi, nie obumrze, pojedynczym ziarnem zostaje; lecz jeśli obumrze, obfity owoc wydaje. (25) Kto miłuje życie swoje, utraci je, a kto nienawidzi życia swego na tym świecie, zachowa je ku żywotowi wiecznemu. (26) Jeśli kto chce mi służyć, niech idzie za mną, a gdzie Ja jestem, tam i sługa mój będzie; jeśli kto mnie służy, uczci go Ojciec mój" - Jan 12:24-26

"Cudzołożnicy i cudzołożnice, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeśli więc ktoś chce być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga" - list Jakuba 4:4 UBG - czy przyjaźń ze światem czy miłość do niego, to duchowe cudzołóstwo

"Nie miłujcie świata ani tych rzeczy, które są na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. (16) Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu, i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata. (17) I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki." - 1 Jana 2:15-17 BW

Czytaj jak najwięcej Biblię, proś Pana Jezusa o dar ducha świętego - napełniony będąć duchem człowieka poznaje prawde i ma moc prowadzić uświęcone życie : " Odpowiadając jej Jezus, rzekł do niej: Gdybyś znała dar Boży i tego, który mówi do ciebie: Daj mi pić, wtedy sama prosiłabyś go, i dałby ci wody żywej" - Ewangelia Jana 4:10 BW ------------- "Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej. (39) A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony" - Jan 7:38-39 ------- "Taka jest bowiem wola Boża: uświęcenie wasze, żebyście się powstrzymywali od wszeteczeństwa, (4) aby każdy z was umiał utrzymać swe ciało w czystości i w poszanowaniu, (5) nie z namiętności żądzy, jak poganie, którzy nie znają Boga, (6) aby nikt nie dopuszczał się wykroczenia i nie oszukiwał w jakiejkolwiek sprawie swego brata, gdyż Pan jest mścicielem tego wszystkiego, jak to wam zapowiadaliśmy i zaświadczaliśmy. (7) Albowiem nie powołał nas Bóg do nieczystości, ale do uświęcenia. (8) Toteż kto odrzuca to, odrzuca nie człowieka, lecz Boga, który nam też daje Ducha swego Świętego" - 1 Tesaloniczan 4:3-8

troszkę może zboczyłem z głównego tematu, ale to wszystko jest ku duchowemu, zdrowemu wzrostowi - czytaj Biblię i nie powierzaj nigdy swej wieczności, swej duchowości w ręce ludzi czy organizacji, szukaj zawsze u Pana odpowiedzi przez modlitwę i czytanie Biblii
Odpowiedz
MieczDucha masz należytą racje Ojca poznamy tylko przez pismo święte. Ja nie popieram żadnej organizacji (instytucji) wierze w jedynego narodzona jako człowieka Boga Jezusa Chrystusa. Co do tego rapera on po prostu z powrotem mnie pchnął do PŚ, do Boga. Módlcie się za mnie żeby mi się powiodło nawrócenie. Pan z wami.
Odpowiedz
(16-01-2015, 09:35 AM)jarodnb napisał(a):  wierze w jedynego narodzona jako człowieka Boga Jezusa Chrystusa

Czy Jezus jest Bogiem?
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2012249

Bóg i Jezus to dwie różne istoty
http://zbawieni.files.cba.pl/zbawieni.com/archive/index1d00.html?thread-280.html

Nie warto słuchać ludzi i dać im się zwodzić, warto przeczytać w biblii jaka jest prawda.

Smile
Odpowiedz
Jarodnb !

O Jezusie powiedziano, że trzciny nadłamanej nie dołamie i świecy gasnącej nie dogasi, a Biblia mówi, żeby nie gardzić skromnymi
początkami. Tej iskierki,która nas przyciąga do Boga, trzeba się trzymać , jak pochodni w ciemności i chronić, żeby nie zgasła.
Jezus Chrystus, który Cię kocha i oddał za Ciebie życie, chce, żebyś żył. On jest Twoim przyjacielem i ofiaruje Ci prawdziwą przyjaźń i prawdziwe ojcostwo. Uwierz w Jego prawdziwą miłość do Ciebie, a ona Cię zmieni, bo Jego miłość życie człowieka rozwala całkowicie
i wszystko wywraca. Człowiek staje się niewolnikiem Bożej miłości, ale za nic z tej niewoli nie chce się wyzwolić, bo serce człowieka dopiero w miłości Bożej odnajduje swoje miejsce i prawdziwe spełnienie.
A ja niniejszym składam świadectwo, że choć życie wcale mnie nie oszczędza pod wieloma względami, to jestem "bezsilna" wobec Bożej miłości. W ludzkich odruchach gotowa jestem wielokrotnie się poddać i załamać, ale objawia się wtedy Duch święty -Pocieszyciel ze swoją mocą miłości i topnieję wtedy jak wosk i nie jestem w stanie wykrzesać z siebie ni grama żalu, sprzeciwu, niepokoju czy troski.
Bóg daje mi poczucie takiego pokoju i odpoczynku w Jego miłości, że nic poza tym się nie ostaje.
Bóg żywy ma moc, a moc Jego miłości jest w mym życiu niepojęta, i otwieram swe usta w zachwycie, ale słowa nie są w stanie oddać tego, co czuję.
Życzę wszystkim, żeby Bóg wziął każdego w niewolę swej miłości, bo w niej dopiero człowiek swą wolność znajduje.
Będę o Tobie pamiętać w mych modlitwach!
Błogosławię wszystkim z tego forum z całego serca i serdecznie pozdrawiam!
Aga
Odpowiedz
(16-01-2015, 12:53 PM)aga napisał(a):  Jarodnb !

O Jezusie powiedziano, że trzciny nadłamanej nie dołamie i świecy gasnącej nie dogasi, a Biblia mówi, żeby nie gardzić skromnymi
początkami. Tej iskierki,która nas przyciąga do Boga, trzeba się trzymać , jak pochodni w ciemności i chronić, żeby nie zgasła.
Jezus Chrystus, który Cię kocha i oddał za Ciebie życie, chce, żebyś żył. On jest Twoim przyjacielem i ofiaruje Ci prawdziwą przyjaźń i prawdziwe ojcostwo. Uwierz w Jego prawdziwą miłość do Ciebie, a ona Cię zmieni, bo Jego miłość życie człowieka rozwala całkowicie
i wszystko wywraca. Człowiek staje się niewolnikiem Bożej miłości, ale za nic z tej niewoli nie chce się wyzwolić, bo serce człowieka dopiero w miłości Bożej odnajduje swoje miejsce i prawdziwe spełnienie.
A ja niniejszym składam świadectwo, że choć życie wcale mnie nie oszczędza pod wieloma względami, to jestem "bezsilna" wobec Bożej miłości. W ludzkich odruchach gotowa jestem wielokrotnie się poddać i załamać, ale objawia się wtedy Duch święty -Pocieszyciel ze swoją mocą miłości i topnieję wtedy jak wosk i nie jestem w stanie wykrzesać z siebie ni grama żalu, sprzeciwu, niepokoju czy troski.
Bóg daje mi poczucie takiego pokoju i odpoczynku w Jego miłości, że nic poza tym się nie ostaje.
Bóg żywy ma moc, a moc Jego miłości jest w mym życiu niepojęta, i otwieram swe usta w zachwycie, ale słowa nie są w stanie oddać tego, co czuję.
Życzę wszystkim, żeby Bóg wziął każdego w niewolę swej miłości, bo w niej dopiero człowiek swą wolność znajduje.
Będę o Tobie pamiętać w mych modlitwach!
Błogosławię wszystkim z tego forum z całego serca i serdecznie pozdrawiam!
Aga

Aga bardzo dziękuje za wsparcie duchowe, jest to dla mnie naprawdę bardzo ważne, wierze że moje serce w końcu otworzy się w pełni na Ojca naszego i wypełni mnie duchem świętym. Pan z wami Bracia i Siostry.
Odpowiedz
(16-01-2015, 02:14 PM)jarodnb napisał(a):  Aga bardzo dziękuje za wsparcie duchowe, jest to dla mnie naprawdę bardzo ważne, wierze że moje serce w końcu otworzy się w pełni na Ojca naszego i wypełni mnie duchem świętym. Pan z wami Bracia i Siostry.

"A oto ja ześlę na was obietnicę mego Ojca, a wy zostańcie w mieście Jerozolimie, aż będziecie przyobleczeni mocą z wysoka.| - Ewangelia Łukasza 24:49 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

"nie przez własną siłę mąż staje się mocny" - 1 Księga Samuela 2:9b BW

"tedy on odpowiedział, mówiąc do mnie: Takie jest słowo Pana do Zorobabela: Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie - mówi Pan Zastępów" - Zachariasz 4:6 Biblia Warszawska

organizacje religijne chcą być nauczycielami, przewodnikami, pośrednikami itd - chcą odciąć ludzi od żywego Chrystusa, albo tych którzy nie narodzili się na nowo, trzymać z dala aby nie byli wszczepieni. - tu jest ukazane na przykładzie organizacji Świadków Jehowy ale to ma szerszy zasięg - http://mieczducha888.blogspot.com/2014/08/swiadkowie-jehowy-w-smiertelnej-puapce.html

, Pan Jezus obok OJCA to również YHVH : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7194

, cały czas toczy się wojna duchowa, trzeba mieć pełną zbroję Bożą na sobie. Bój toczy się o wieczność, jeśli będziemy trwać w Zmartwychwstałym to zwyciężymy, jeśli ktoś albo coś nas odciągnie od Niego, albo ktoś nie narodzi się na nowo to nie wytrwa, albo skończy jako ateista albo jako człowiek religijny ale martwy duchowo.
Oczywiście będę się modlił za tobą, nie zniechęcaj się, bądź wytrwały, cierpliwy. Czytaj Biblię, módl się i jeśli są w twoim życiu jakieś zbędne rzeczy, zajęcia to zostaw je a umacniaj się w duchowych rzeczach.
Jeśli Pan Jezus będzie w naszym życiu na pierwszym miejscu i będziemy szukać Królestwa Bożego, sprawiedliwości Bożej i innych duchowych wartości to dzień po dniu będziemy wzrastać.
Najważniejsze teraz to proś o wodę żywą - ducha świętego. To co zrozumiesz to przestrzegaj. Posłuszeństwo to jedna z podstaw.

,
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości