Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krótka przypowieść o kapitalistycznym wolnym rynku
#1http://www.youtube.com/watch?v=6hfaupV-NFY
Życie bez Boga jest niemożliwe!

Żaden ustrój polityczny nie rozwiąże wszystkich problemów ludzkości, nie pomoże ani socjalizm, ani kapitalizm ani tym bardziej globalizm.

Dopóki ziemią rządzą ludzie, NIGDY nie ustąpi przemoc, nienawiść, wojny i dbanie tylko o własny interes

John F Kennedy, były prezydent USA:

„Żaden rząd nie jest lepszy niż ludzie, z których się składa”. A ponieważ nawet najzdolniejsi politycy są niedoskonali, więc każdy rząd ustanowiony przez człowieka jest skazany na niepowodzenie.


Tylko Królestwo Boże jest ratunkiem dla mieszkańców ziemi:

http://zwiastowanie.blogspot.com/2015/01/czy-zycie-bez-boga-jest-mozliwe-moje.html

Smile
JEDYNY RATUNEK DLA LUDZKOŚCI:
Smile
Odpowiedz
#2

Ludzie niewątpliwie zrobią dalsze postępy w różnych dziedzinach nauki. Ale czy uda im się stworzyć społeczeństwo, w którym wszyscy będą się troszczyć o siebie nawzajem? Nie. Obecnie światem rządzi egoizm i chciwość. Jednak Bóg zamierzył dla rodziny ludzkiej coś lepszego. Przeczytaj 2 Piotra 3:13.


Słowo Boże wyjawia, że w przyszłości ludzie na całym świecie będą się kierować miłością. Zaznają prawdziwego bezpieczeństwa; nikt nie wyrządzi im krzywdy. Przeczytaj Micheasza 4:3, 4.


Jak egoizm zostanie usunięty?

Pierwszy człowiek został stworzony bez jakichkolwiek samolubnych skłonności. Kiedy jednak okazał Bogu nieposłuszeństwo, stał się niedoskonały. Odziedziczyliśmy po nim tendencję do egoizmu. Ale Bóg za pośrednictwem Jezusa przywróci ludziom doskonałość. Przeczytaj Rzymian 7:21, 24, 25.Zgodnie z wolą Bożą Jezus poniósł ofiarną śmierć i w ten sposób umożliwił nam wyzwolenie od skutków nieposłuszeństwa pierwszego człowieka (Rzymian 5:19). Dzięki Jezusowi mamy widoki na wspaniałą przyszłość, kiedy to ludzie będą wolni od wszelkich egoistycznych skłonności. Przeczytaj Psalm 37:9-11.Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości