Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam i pozdrawiam
W rozmowie pisemnej, trzeba bardziej ważyć słowa bo zostają na dłużej i są bardziej dostępne do wglądu dla innych. A konkret i np. obrazki/filmiki bardziej przemawiają do przeciętnego czytelnika niż ściana tekstu.

"No chyba że masz na myśli że wystarczy powiedzieć: "Jezus cię kocha", postawić kropkę i już lecisz do nieba"
Jeżeli o to chodzi to nie popadam w skrajności, ani w jedną, ani w drugą stronę.
Moje wypociny na temat chrztu Duchem i języków jak ktoś chce - http://zbawieni.com/showthread.php?tid=604
Odpowiedz
(27-01-2015, 08:47 PM)Arraivald napisał(a):  W rozmowie pisemnej, trzeba bardziej ważyć słowa bo zostają na dłużej i są bardziej dostępne do wglądu dla innych.

No tak wiem w internecie zostają na zawsze.

Domyślam się mój blog to taka ściana tekstu (a to forum także zasypałem , być może jest tak że adminowi może to przeszkadzać Blush choć nie powie tego wprost bo to człowiek bardzo kulturalny) . Smile
Nawet serwis jw.org nie ma tyle tekstów ile jest u mnie, ale ja chciałbym tyle ludziom przekazać cennych informacji że nie potrafię tego streścić, przecież prosty człowiek ze mnie a nie jakiś poliglota, który pięknie pisze wierszem.
Zdaję sobie sprawę że większość chyba w ogóle nie czyta do końca tego piszę a wielka szkoda bo według mnie naprawdę warto. Shy
Dlatego od jakiegoś czasu przesyłam filmiki, które powinny o wiele lepiej trafić do ludzi.
Odpowiedz
Tzn. coś tam wrzucasz poza tekstem, który też formatujesz u siebie na blogu. Natomiast masz posty na forum gdzie bije po oczach. Jak używa się w 80%+ tekstu powiększonej wielobarwnej czcionki to traci to efekt.
Moje wypociny na temat chrztu Duchem i języków jak ktoś chce - http://zbawieni.com/showthread.php?tid=604
Odpowiedz
No masz rację, będę musiał to zmienić Wink Przecież to nie moje forum więc nie mam prawa robić tutaj co mi się podoba. Blush
Odpowiedz
Chodzi głównie o komfort czytania, nie o to co można, a czego nie.
Odpowiedz
(27-01-2015, 09:43 PM)Arraivald napisał(a):  komfort czytania

No ja własnie myślałem że komfort czytana będzie dobry, używając kolorów i większych czcionek w ważniejszych punktach moich wypowiedzi, no ale jeśli tylko zaszkodziłem to przepraszam czytelników.
Odpowiedz
"Jak używa się w 80%+ tekstu" to nie to samo co"używając kolorów i większych czcionek w ważniejszych punktach moich wypowiedzi". Tylko o to mi chodziło co też zaznaczyłem i zaznaczam ponownie.
Odpowiedz
Zastanawiam się czy jest sens spierać się o głupie czcionki i kolory w sytuacji gdy nie ma mowy o tym w regulaminie tego forum w sytuacji gdy ważniejszy jest przekaz danej wypowiedzi a nie jej wygląd. (regulamin krótki acz prosty do zrozumienia: czyń swemu bliźniemu wszystko co dobre)

Żyjemy w czasach, w których już wkrótce mają nastąpić niebywałe wydarzenia oraz armagedon, niewiele wszyscy mamy czasu a wykłócamy się o głupoty, zaś ja starałem się wam tutaj przekazać jak najwięcej bardzo istotnych ostrzeżeń i cennej wiedzy, nie moich wymysłów, czy widzi mi się ale bardzo istotnych wskazówek z biblii, które mogą nawet uratować życie. Chciałem także podzielić się i moim świadectwem.

I to jest moim zdaniem najważniejsze.

Do was należy czy uznacie mnie za kłamcę, "agenta szatańskiego", "wynajętego pachołka strażnicy" z którym lepiej nawet nie rozpoczynać dyskusji na priv czy raczej człowieka prostego i szczerego, który służył pomocą i doświadczeniem.

Wink
Odpowiedz
Ja się nie spieram. Niestety niezbyt zrozumiałeś kontekst mojej wypowiedzi Zwiastunie, dlatego staram Ci się go wytłumaczyć. Przejrzystsze formatowanie tekstu może pomóc w dotarciu do większej liczby osób, a na tym Ci jak piszesz przecież zależy. Możesz skorzystać z mojej rady, lub się z nią nie zgodzić. To zależy tylko od Ciebie.
Odpowiedz
(25-01-2015, 10:49 PM)Arraivald napisał(a):  Jeżeli macie wątpliwości odnośnie darów Ducha Św., języków, uzdrawiania, chrztu Duchem itp. to chętnie opowiem co i jak, ponieważ sam prawie rok odrzucałem te rzeczy, chociaż są one w Biblii, szczególnie dziejach apostolskich standardem w życiu chrześcijan.

Pozdrawiam wszystkich raz jeszcze i służę pomocą

witaj na forum,

co do darów np języków, uzdrawiania i innych to nie są standardem. Tzw nie jest tak niektórzy mówią że jeśli ktoś nie mówi językami to nie narodził się na nowo i nie będzie zbawiony. Nie mówie że ty masz takie zdanie ale są takie błędne nauki.

" Jeden bowiem otrzymuje przez Ducha mowę mądrości, drugi przez tego samego Ducha mowę wiedzy, (9) inny wiarę w tym samym Duchu, inny dar uzdrawiania w tym samym Duchu. (10) Jeszcze inny dar czynienia cudów, inny dar proroctwa, inny dar rozróżniania duchów, inny różne rodzaje języków, inny wreszcie dar wykładania języków. (11) Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce........... A Bóg ustanowił w kościele najpierw apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, następnie moc czynienia cudów, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, kierowania, różne języki. (29) Czy wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokami? Czy wszyscy nauczycielami? Czy wszyscy mają moc czynienia cudów? (30) Czy wszyscy mają dary uzdrawiania? Czy wszyscy mówią językami? Czy wszyscy je wykładają? (31) Starajcie się tedy usilnie o większe dary łaski; a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą. " - 1 Koryntian 12:8-11, 28-31 - nie wszyscy mówili językami, ale mieli oni inne dar których nie miał ten który mówił jezykami.

, dzisiaj językami mówią nawet katolicy ale albo jest to demoniczne, albo czysto ludzkie - jakiś trans, samooszukiwanie siebie, emocjonalizm czy coś podobnego.
W innych religiach też są i był wokół tego różne rzeczy ale to były raczej niezrozumiałe wyrażenia, jakiś bełkot.
Gdy apostołowie dostali dar języków to przemawiali w językach które ludzie z różnych zakątków świata rozumieli - mówili znanymi językami a nie bełkotem.

To jest kruchy fundament, nawet jakby ktoś zaczął przemawiać znanym językiem to jest to kruchy fundament jeśli nie weźmie się czegoś innego, czego ani człowiek ani demony nie mogą ewentualnie podrobić - owoc ducha :
"Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu. (24) A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami. " - Galacjan 5:22-24 BW

, jeśli nienarodzeni na nowo ludzie, mogą wyganiać demony, prorokować, czynić cuda - Ewangelia Mateusza 7:21-23 i usłyszą oni od Zbawiciela : ,,idźcie precz ode mnie czyniący nieprawość" , to również mówiący "językami" i "uzdrawiacze" czy inni też to usłyszą mimo swych cudów i języków jeśli w ich życiu nie doszło do przemiany, nie żyją w Duchu, w owocu ducha.

, więc jeśli ktoś żyje wg owocu ducha i mówi jakimś znanym na świecie językiem, to tak ten dar jest od Boga, ale kto mówi nawet znanym językiem a nieżyje według owocu dcuha, nie narodził się na nowo tego umiejętność nie jest od Boga i nic mu ona nie pomoże - na sądzie usłyszy jak cudotwórcy, prorocy i ci któzy wyganiali demony ale żyli w niesprawiedliwości, i w bezprawiu
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości