Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MAM NOWY CHIP W RĘKU. JEST COOL ! - CZYLI CO SIĘ DZIEJE W SZWECJI?
Czy mój ostatni krótki post z pytaniem miał również jakiś wpływ na to co napisałeś Zwiastunie na niebiesko w "p.s."? Jeżeli możesz to proszę sprecyzuj, które fragmenty z powyższego postu tyczyły się też mnie bo nieco się pogubiłem do czego mam się odnieść.
Moje wypociny na temat chrztu Duchem i języków jak ktoś chce - http://zbawieni.com/showthread.php?tid=604
Odpowiedz
(03-02-2015, 10:40 PM)Arraivald napisał(a):  Jeżeli możesz to proszę sprecyzuj, które fragmenty z powyższego postu tyczyły się też mnie bo nieco się pogubiłem do czego mam się odnieść.

yyyyy Huh na razie żadne, nie odniosłem się do Ciebie  Confused

Jeśli już miałbym coś napisać do Ciebie , to w tym momencie na podstawie moich doświadczeń, które opisuję na tym forum, mogę Ci zadać tylko pytanie:

kim chciałbyś być? czy chciałbyś dołączyć do społeczeństwa, które zalewa wzajemna nienawiść czy raczej do społeczeństwa miłującego się?
Według mnie przykłady zachowań, które przedstawiałem na tym forum, udowadniają mi że ludzie w ten sposób postępujący nie powinni się nawet mienić że mają jakąś tam relację z Jezusem czy że narodzili się na nowo i tego typu używanie sloganów niepopartych czynami. Według mnie niestety nie poznali prawdziwego Boga i Jego miłości.

http://zwiastowanie.blogspot.com/2015/01/dlaczego-nienawisc-nie-miosc-kim.html
Odpowiedz
Myślę, że jeżeli chodzi o społeczeństwo to odpowiedź jest oczywista, natomiast realia inne. Dlatego czas zacząć te realia zmieniać. Jeżeli chodzi o to kim chciałbym być to tym kim jestem, raczej spytałbym jaki chciałbym być? To wtedy taki jak Chrystus.

A jeżeli chodzi o ludzi, o których napisałeś na końcu to uważam, że większość z nich chce jak najlepiej, nie każdy ma po prostu wyczucie, więc nie oceniałbym ich zbyt pochopnie. W moim przypadku również przedwcześnie mnie poszufladkowałeś razem z przekonaniami, z którymi niekoniecznie się zgadzam, jak w przypadku dotyczącym uzdrowień. Również jako, że np. wierzę w Trójcę i piekło mogę na podstawie twoich postów wysunąć wnioski, że m.in.: jestem wg. Ciebie częścią "człowieka bezprawia" oraz odstępcą. O ile mnie to specjalnie nie rusza, to nie uważam, aby specjalnie różniło się to od działań grupy osób do której odniosłeś się w ostatnim poście.
Moje wypociny na temat chrztu Duchem i języków jak ktoś chce - http://zbawieni.com/showthread.php?tid=604
Odpowiedz
(04-02-2015, 04:51 PM)Arraivald napisał(a):  wierzę w Trójcę i piekło mogę na podstawie twoich postów wysunąć wnioski, że m.in.: jestem wg. Ciebie częścią "człowieka bezprawia"

Nie oto chodzi. Jeżeli Jesteś skłonny usiąść i na spokojnie przedyskutować te sprawy związane z piekłem a więc niejako "duszą nieśmiertelną" oraz temat trójcy (w osobnych wątkach) to nie ma problemu. Rozumiem że na świecie jeszcze wielu ludzi nie zna prawdy biblijnej i trzeba im na spokojnie wyjaśnić co i jak aby przekonali się że faktycznie wyznawali błędne poglądy.

Problem powstaje wtedy gdybyś zaczął jak inni wojować i walczyć o swoje błędne poglądy ignorując oczywiste fakty biblijne, być kompletnie znieczulonym, oraz walczyć tak jak ludzie w przykładach opisanych w moich ostatnich postach czyli atakować na wszelkie sposoby tych sług Bożych, którzy no niestety albo stety mają rację, zacząłbyś ich oczerniać, bo to tak jakbyś zaczął walczyć z samym Bogiem, chcąc stać się "bogiem dla samego siebie", twierdząc że Ty wiesz lepiej a nie biblia. Smile

Widzisz obecnie światem rządzi egoizm, mało ludzi jest potulnych i pokornych. Łagodne usposobienie połączone z brakiem wyniosłości i próżności może się okazać bardzo pomocne w zdobyciu prawidłowej wiedzy na temat biblii.
Niestety to co widzę w internecie zwłaszcza od wrogów prawdy, to tylko mściwa chęć odwetu.
Takie nastawienie wobec prawdy, jest w konsekwencji nastawieniem przeciwko Bogu.
Odpowiedz
Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Jestem oczywiście w stanie przedyskutować pewne sprawy teologiczne. Jednakże uważam, że w większości przypadków to strata czasu bo argumenty obu stron zostały wiele razy przedstawione, możliwe, że też tutaj na forum. Osobiście wyszedłem poza to i uważam, że ten fragment jest dosyć ciekawy:

"Gdyż ewangelia zwiastowana wam przez nas, doszła was nie tylko w Słowie, lecz także w mocy i w Duchu Świętym, i z wielką siłą przekonania; wszak wiecie, jak wystąpiliśmy między wami przez wzgląd na was."
- 1 Tesaloniczan 1:5

Można mówić teologię przez lata bez efektu, a czasem wystarczy krótka manifestacja mocy i miłości Bożej, aby osoba się nawróciła. Dlatego preferuję się podzielić rzeczami, które sam wypróbowałem lub moi znajomi.

Jeżeli chodzi o wyniosłość itd. tak jak napomniałeś Zwiastunie, to możliwe, że już prosiłem wcześniej, aby zwracać mi uwagę, kiedy by mnie poniosło.
Odpowiedz
(04-02-2015, 10:59 PM)Arraivald napisał(a):  w większości przypadków to strata czasu bo argumenty obu stron zostały wiele razy przedstawione, możliwe, że też tutaj na forum. Osobiście wyszedłem poza to
...
Można mówić teologię przez lata bez efektu, a czasem wystarczy krótka manifestacja mocy i miłości Bożej, aby osoba się nawróciła.

Tu masz absolutną rację, Wiele razy już pisałem na forum i na blogu że prawdziwych chrześcijan poznajemy w biedzie, czyli np. w taki sposób w jaki opisuje to biblia w przypowieściach takich jak np. o miłosiernym samarytaninie.

Możemy długo głosić prawdę biblijną, nawet jeśli jest to naprawdę niezafałszowana prawda lecz zapomnieć o czymś najważniejszym czyli o miłości.
Można być nawet w religii prawdziwej i bronić swoich poglądów ale można zapomnieć o czymś najważniejszym czyli o miłości.

W internecie np. spotkałem człowieka mieniącego się prawdziwym chrześcijaninem, broniącym nauk ŚJ (lub się podszywającym) ale wyzywającym inne osoby.
Po zwróceniu mu uwagi na to że robi źle i zacytowaniu mu:

1 List do Koryntian, cały rozdział 13
http://wol.jw.org/pl/wol/binav/r12/lp-p/bi12/P/1997/46

zwyzywał i mnie ale niedługo potem ucichł, gdy ujawniłem jego odstępcze skłonności.

Dlatego wielokrotnie powtarzałem również tutaj na forum, tym, którzy czują urazę przez niektórych ludzi należących do ŚJ żeby nie obrażali się na całe wyznanie i nie atakowali wszystkich milionów wyznawców za błędy pojedynczych osób (bo przecież nie wy znacie wnętrze i zamiary serca każdego pojedynczego wyznawcy Jehowy, tylko Bóg je zna i On osądzi)  i byście nie odrzucali prawdy tylko z tego powodu że znajdują się pojedyncze osoby, które tak naprawdę przynoszą wstyd, bo nie zrozumiały jeszcze dokładnie co to znaczy być prawdziwym chrześcijaninem.

Nawet samo należenie do religii prawdziwej nie jest jeszcze usprawiedliwieniem, schronienie się u ŚJ ze strachu przed armagedonem a postępowanie w sposób przewrotny nas na pewno nie zbawi, jeśli ktoś taki nawet jeśli nie zostanie zdemaskowany i wykluczony to i tak w ostatecznym rozrachunku przyłapany zostanie przez Boga bo tutaj potrzebne jest jeszcze osobiste oddanie się Bogu Jehowie oraz bycie posłusznym naukom Jezusa Chrystusa a nie cwaniakiem, który myśli że przechytrzy Boga a przed ludźmi udaje świętoszka.  Exclamation

Więc to kto w ostatecznym rozrachunku będzie zbawiony to pokaże czas, a nie to że ktoś obecnie mówi że wierzy lecz nie postępuje w sposób w jaki sam naucza.

To dlatego apostoł Paweł mówił o wyścigu, o którym tyle razy powtarzałem:

KLIK>> http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/zbawienie-jak-go-dostapic-dyskusja-o.html

A prawdziwych chrześcijan nie poznajemy po tym ile kto zaprezentuje więcej argumentów za i przeciw, nie po tym ile kto ma kont na youtube i spamuje swoimi dogmatami, nie po ilości postów na forum Big Grin ale właśnie po wykształceniu w sobie cech, które przysparzają Bogu chwałę.

Należy pamiętać o tym że Bogu nie tylko powinno oddawać się cześć w prawdzie ... ale także w duchu:
KLIK>> http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2003084

Wink
Odpowiedz
(02-02-2015, 05:38 PM)kramaz1 napisał(a):  Zaczynamy chipowanie

Ludziska, nie ośmieszajcie się Exclamation

[Obrazek: sektajpg_wxenwxq.jpg]

Sekta Aniołów Nieba i Jezus z Opola
KLIK>> http://zbawieni.com/showthread.php?tid=600&pid=4914#pid4914
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości