Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"CHRZEŚCIJAŃSKIE WOJENKI"
(07-02-2015, 11:22 AM)Arraivald napisał(a):  znam doktryny ŚJ i analizowałem je.

Tak ja już wiem jak analizujecie. Big Grin

Mówisz że nie zgadzasz się, ale co mi dają twoje krótkie słowa? Przeanalizujmy konkretne sprawy w osobnych wątkach to wykażę ci że w 99% będziesz się mylił.

Nie myśl sobie że ja tu jestem żeby was nawracać, nie interesuje mnie wasze zdanie czy przynoszę komuś wstyd czy nie, to jest wasza wykreowana opinia o mnie aby przedstawić mnie tak a nie inaczej. Z ludźmi których chciałbym nawracać, rozmowy przebiegają zupełnie inaczej, natomiast z wami, ludźmi kłótliwymi rozmawiam w taki a nie inny sposób. Wink

Powiedz mi jedno czy przez te kilka dni co tu się wypowiadamy czy ktoś coś duchowo zyskał przez te posty? Huh

NO WŁASNIE!!! Skończmy ten kabaret i te wojenki.

Powiem krótko, wiarę jaką"wy" wyznajecie ja nie potrafię zaakceptować już mniejsza oto że nie poparta biblią, którą jednak rzekomo czytacie (ale bez wgłębiania się w nią, bez wnikliwości, ciągle walicie cytatami z biblii, wyrwanymi dla poparcia jakichś dziwnych idei) a mimo to uważacie wiarę "we wszechmocnego Boga Jezusa", który męczy ludzi chorobami tylko z tego powodu że w niego nie wierzą, wierzycie w cudowne uzdrowienia, choć ja wam udowadniałem na podstawie biblii że prawdziwy Jezus uzdrawiał nawet tych, co go jeszcze nie poznali, ale mniejsza oto, wiara taka nie obraża tylko mnie i mojego prawdziwego Boga Jahwe (którego będę bronił przed kłamstwami) ale tak naprawdę jest atakiem w stronę wszystkich chorych i biednych ludzi, którzy cierpią na nieuleczalne choroby, tak naprawdę sprawia że nigdy się nie nawrócą na"boga", którego wy w taki sposób przedstawiacie, takie zwiastowanie od "was" że problemy nasłał "bóg Jezus" że męczy ateistów w piekle, że dusza jest nieśmiertelna, że pójdziemy do wyimaginowanego nieba a ziemia będzie zniszczona, że rak to kara za grzechy, że klęski to kara za grzechy ...

Wierzcie sobie w co chcecie, mamy wolność wyboru i przekonań, ludzie wierzą nawet w latającego potwora spaghetti

Natomiast przestańcie dręczyć innych ludzi swoimi udziwnionymi wymysłami niepopartymi w ogóle biblią, jeśli w ogóle twierdzicie że się na niej opieracie, a tak przecież nie jest. Przed tym własnie będę bronił innych ludzi.
A wy róbta co chceta.

Wiecie co ............. DOŚĆ, skończmy tę parodię !

Odpowiedz
Korespondowałem kiedyś mailowo ze ŚJ, więc miałem okazję przekonać się co sami mówią. "Moje wymysły" podparłem Biblią w ostatnim poście. Nigdzie nie napisałem, że Bóg męczy ludzi chorobami. Napisałem, że są uzdrowienia. A to 2 różne rzeczy.

(07-02-2015, 12:00 PM)Zwiastun napisał(a):  Tak ja już wiem jak analizujecie.

Wybacz, ale nie zgodzę się.

Kiedyś bym może chciał debatować, ale teraz nie mam ochoty. Ja Ci powiedziałem podstawy do tego w co wierzę, obecnie mogę wejść w ogarnianie różnych cytatów itd., ale będzie to na zasadzie: moja logika jest lepsza od twojej logiki. Myślę, że będzie to strata czasu dla nas obojga.

Pozdrawiam Zwiastunie. Masz jakiś konkretny temat, to obgadajmy go na priv, zanim założymy nowy wątek na forum, żeby uniknąć chaosu i offtopów. W wolnym czasie mogę coś zawsze napisać.
Moje wypociny na temat chrztu Duchem i języków jak ktoś chce - http://zbawieni.com/showthread.php?tid=604
Odpowiedz
(07-02-2015, 01:34 PM)Arraivald napisał(a):  Nigdzie nie napisałem, że Bóg męczy ludzi chorobami. Napisałem, że są uzdrowienia. A to 2 różne rzeczy.

Gdzie napisałeś? a no własnie napisałeś po raz kolejny ... między wierszami!
Własnie głoszenie jednej z kłamliwych tez czyli że obecnie są "cudowne uzdrowienia" są atakiem w stronę nieuleczalnie chorych, którzy jeszcze bardziej się załamują jeśli mówi im się takie kłamstwa, bo jak to możliwe że jeden jest zdrowy a my nie możemy wyzdrowieć "przecież ja też wierzę w Boga" wielu prawdziwych chrześcijan również popada w choroby to co to za sprawiedliwość?

Albo jeden mówi "Bóg uratował mnie od wypadku samochodowego" a inny chrześcijanin ginie wraz rodziną i dziećmi - czyli co "za niewiarę Bóg ich ukarał" jak w filmach science fiction o tematyce bóstw w innych planet?, a może nie pomógł im?

Co to za dyrdymały? Kto naprawdę rządzi światem, skąd jest zło? Kiedy zostanie raz na zawsze usunięte i wszyscy wyzdrowieją?

KLIK>> http://zwiastowanie.blogspot.com/2015/01/udreki-i-choroby-to-kara-od-boga.html
KLIK>> https://plus.google.com/115006335796944774536/posts/MHAubRXkCiU

Biblia twierdzi że należy pamiętać, że przyczyną przykrych sytuacji jest również „czas i nieprzewidziane zdarzenie” (Kaznodziei 9:11). Wyobraź sobie człowieka, którego niespodziewanie złapała burza. To, czy trochę zmoknie, czy będzie kompletnie przemoczony, zależy z reguły od miejsca, w którym dopadł go deszcz. Podobnie dzisiejsze „krytyczne czasy trudne do zniesienia” wiążą się z uciążliwościami mogącymi szybko się przerodzić w lawinę problemów (2 Tymoteusza 3:1-5). To, w jakim stopniu osobiście nas dotykają, zależy od czasu i okoliczności, na które nie mamy wpływu.

I takie własnie zarzuty stawiają ateiści (drwiny z samego Boga, podważanie wiary w "Boga tyrana").
Z TEGO POWODU, BO SZERZĄ SIĘ KŁAMSTWA NA TEMAT BOGA, TO Z TEGO POWODU JEST CORAZ WIĘKSZA NIEWIARA ATEISTÓW! Którzy zarzucają Bogu zło bo uważają że "kościół to Bóg" albo "chrześcijanie to Bóg"

A tymczasem świat nie poznał Boga bo Boga prawdziwego próbuje się przedstawiać w sposób całkowicie kłamliwy, niewielu ludzi zna alternatywne nauki (poglądy ŚJ) bo świat został zwalony przez kłamstwa szatana!!!  Sad

To własnie z winy pewnej części chrześcijan oraz kościołów jak KRK - którzy od lat oczerniali Boga (lub przedstawiali Go w sposób jakby to był ktoś obcy, nie do poznania) w taki sposób, wielu dziś robi to całkiem nieświadomie, być może i Ty Arraivald robisz nieświadomie, dlatego Cię uświadamiam że czyniąc tak nadal będziesz niestety częścią Babilonu wielkiego - imperium religii fałszywej głoszącej nauki ubliżające Bogu Jahwe albo w najgorszym przypadku "człowiekiem bezprawia" jeśli zaczniesz ostro walczyć ze sługami Bożymi.

(07-02-2015, 01:34 PM)Arraivald napisał(a):  Kiedyś bym może chciał debatować, ale teraz nie mam ochoty.

No ja cię do niczego na siłę nie przekonam bo byłoby to sprzeczne z biblią gdybym chciał wymóc na tobie siła wiarę, to nie inkwizycja aby cokolwiek wymuszać, chcesz to wierzysz nie chcesz, nie musisz Bóg nie wymaga ślepego posłuszeństwa.

(07-02-2015, 01:34 PM)Arraivald napisał(a):  Masz jakiś konkretny temat, to obgadajmy go na priv, zanim założymy nowy wątek na forum, żeby uniknąć chaosu i offtopów. W wolnym czasie mogę coś zawsze napisać.

Wiesz od pewnego czasu wyłączyłem możliwość kontaktu przez priv, postanowiłem że nie dyskutuję anonimowo z nikim, kogo nie widzę w cztery oczy, rozmowa w cztery oczy a rozmowa przez klawiaturę to nie to samo.  Undecided

Nie wiem z kim ty rozmawiałeś mailowo ale ostrzegam cię że w internecie grasują osobniki, które tylko przedstawiają się, jako ŚJ, opisywałem już kiedyś taki przypadek, gdy spotkałem jakieś 5 lat temu w necie człowieka mieniącego się ŚJ, ale w prywatnej rozmowie wyszło szydło z wora, mówiłem także o niedawnym przypadku, który mnie spotkał, gdy zdemaskowałem kolejnego osobnika. Tak więc anonimowo to nie ma sensu.

Ale jeśli chcesz konkretów, to po raz kolejny proponuję Ci abyś zapoznał się z tematami, które poruszałem na tym forum, wiedz że nie są to wyłącznie takie tematy jak ten gdzie się "kłócimy".

Jeden z przeciwników na forum biblia.wedd napisał na mój post że "nie można służyć Jezusowi będąc ŚJ"

Ale Arraivald jeśli oczekujesz konkretów to w takim razie proponuję ci zamiast się wykłócać na forach, zrób sobie przerwę i znajdź czas na przeczytanie całego mojego blogu oraz głównie tego artykułu:

http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/zbawienie-jak-go-dostapic-dyskusja-o.html

- oceńcie czy to co sam od siebie napisałem jest zgodne z tym czego uczył Jezus Chrystus oraz apostołowie i czego wymaga od nas Bóg Jahwe.

Zapoznajcie się ze spisem tematów na tym forum, które poruszałem:

SPIS 1> http://zbawieni.com/showthread.php?tid=374&pid=2181#pid2181
SPIS 2> http://zbawieni.com/showthread.php?tid=503&pid=4687#pid4687

obejrzyjcie sobie filmiki:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLIq_aiLwhaxIZRpNAsjHCrNW1CydmrzUe

I zastanówcie się czy ucząc się tych duchowych prawd stajemy się coraz lepszymi ludźmi, którzy będą przynosili chwałę i Jezusowi Chrystusowi i Bogu Jahwe (Jehowie). Zastanówcie się czy będąc ŚJ można służyć Jezusowi jak najlepiej.

Odpowiedz
Ze ŚJ rozmawiałem jak do mnie pewnego razu zawitali, a potem dopiero mailowo. Więc wiem, że byli z tej organizacji.

Jeżeli chodzi o tematykę uzdrowień to Bóg jest wczoraj i dziś taki sam. Uzdrawiał 2000 lat temu, uzdrawia i dziś. Ja raczej słyszę o masowych nawróceniach jak ludzie zdrowieją z nieuleczalnych dolegliwości i chwalą za to Jezusa, całe miasta oddają czasem życie Jezusowi.

Czy są przypadki, gdzie ludzie tylko udają? Oczywiście. Problem polega na tym, że ludzie choćby i kto z martwych powstał to i tak nie uwierzą. Zazwyczaj chcą dotknąć, tak jak Tomasz. Znam osobę, którą Jezus uzdrowił z białaczki i teraz jest zaangażowana w służbę Bogu.
To, że tego nie ma to ponownie wrzucanie wszystkiego do jednego worka. Nie można tak robić.

Postaram się za jakiś czas opisać coś na temat uzdrowień i na jakiej zasadzie to działa. Każdy nowonarodzony chrześcijanin może to robić, nie trzeba ani mieć daru, ani być kimś specjalnym. Ale trzeba znać nieco mechanikę, jak to działa i dlaczego. Reszta to wiara.
Można studiować Biblię całe życiu i znać na pamięć wszystkie przekłady, a nie mieć w ogóle wiary.
Moje wypociny na temat chrztu Duchem i języków jak ktoś chce - http://zbawieni.com/showthread.php?tid=604
Odpowiedz
Czyli jednak nie skorzystasz z mojej rady zapoznania się z treściami, które ci podałem, szkoda. Sleepy
Odpowiedz
Akurat część z nich znam Zwiastunie, a na kilkaset filmików nie mam zbytnio czasu. Daj jeden artykuł albo 1 filmik i go ogarnę na spokojnie. Jeżeli chcesz to ja tobie też mogę podesłać jakieś materiały np. o uzdrowieniach, gdzie osoba popiera czynami to czego naucza.
Odpowiedz
(07-02-2015, 03:48 PM)Arraivald napisał(a):  o uzdrowieniach, gdzie osoba popiera czynami to czego naucza.

Dary uzdrawiania przeminęły wraz ze śmiercią apostołów:

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=584&pid=4789#pid4789

bo spełniły swoje zadanie (udowodniły że takich samych darów otrzyma ludzkość w raju - WSZYSCY LUDZIE A NIE JACYŚ WYBRAŃCY) tak jak spełniło zadanie wskrzeszanie umarłych przez Jezusa i apostołów, a skoro dziś mamy uzdrowienia to czemu nie mamy cudów zmartwychwstania?

Bo to wszystko to obecnie dzieje się na świecie są to cuda pochodzenia demonicznego, by zwodzić ludzkość i wpędzać w fałszywe wielbienie.

A co to za dowód czy ktoś mówi że dzięki uzdrowieniu wiedzie lepsze życie?
To Bóg oceni kto jakie życie prowadzi, uzdrowień podobno otrzymują również wyznawcy "królowej niebios" w Mediugorie i co w związku z tym? Czy wiara ludzi uzdrowionych jest wiarą w prawdzie? I ty przyznasz rację że wiara w "królową niebios" to wiara chyba nie taka która podobała by się Bogu.
Wiara to nie słowa lecz czyny i oddawanie czci Bogu prawdą.

Widzisz stawiasz mnie w niezręcznej sytuacji, bo gdy ja tłumaczę na podstawie biblii (post wyżej) co Bogu się podoba i co czynić powinni ludzie i co oznacza oddawanie czci w duchu i prawdzie, ty poruszasz temat uzdrowień i "cudownych odmianach ludzi pod wpływem cudu".

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=599&pid=4897#pid4897

Nie ma cudownej chwilowej odmiany człowieka (to kolejne kłamstewko by zniechęcić ludzi, bo zobacz już w ten sposób omamili np. usera Melantiqa z tego forum, który się załamywał bo narzuca się komuś (jak zachodni pastorzy) by każdy "narodził się na nowo" jakby to był rozkaz, że musi przejść jakąś nagłą odmianę, to nie tak to działa!

To kolejna niebiblijna nauka, nad swą przemianą pracujemy całe życie! Tak samo łotr będzie musiał się uczyć od początku prawości od Boga w czasie "dnia sądu":

http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/12/zbawienie-jak-go-dostapic-dyskusja-o.html

Jeśli sam się nie weźmiesz za siebie to nikt cię na silę nie zmieni.

Bóg nie chce na siłę komuś "wszczepiać wiarę" ale chce byś ty udowodnił swą wiarę i oddanie względem Jego i na ile jest ona silna, tak jak wypróbował wiarę Abrahama, Noego, itp., bo Bóg chce abyś ty był mu posłuszny bezinteresownie a nie tylko był robotem wykonującym czyjeś zachcianki.

Możecie sobie rzucać jakimiś wyrwanymi z kontekstu wersetami że absolutnie racji nie mam ale nic wam to nie da biblii nie zmienicie.

Pewnie wielu ludzi przyzna ci rację w sprawie uzdrowień i "cudownych odmian", bo woli wybrać" nauki łechcące uszy" zamiast gorzkiej prawdy.

A prawda jest taka że:

Cytat:“Ludzie znajdujący się pod wpływem złych duchów, będą dokonywać cudów. Będą wpędzać ludzi w chorobę, rzucając na nich urok, a potem, kiedy go z nich zdejmą, doprowadzą do tego, że inni będą mówić, iż chorzy zostali cudownie uzdrowieni. Szatan raz po raz stosuje tę taktykę” (Ellen G. White, „Wydarzenia czasów końca”, str. 112; 2SM 53, 1903).
Szatan często czynił cuda, aby podważyć prawdziwość cudów Bożych. Jak więc Bóg reaguje na działanie szatana? Czytając historię o znakach i cudach w Egipcie odkrywamy Bożą metodę postępowania. Bóg demonstruje swoją moc jeszcze bardziej, a czyni to poprzez swoich wysłanników, którzy są odważni i posłuszni.
„Gdy przed królem zostały uczynione cuda, szatan był tam, by zniszczyć ich wpływ i nie dopuścić, by faraon uznał wyższość Boga i okazał Mu posłuszeństwo. Szatan czynił wszystko, co w jego mocy, by podrobić dzieło Boże i przeciwstawić się Jego woli. Jednak jedynym wynikiem tego działania było przygotowanie gruntu pod jeszcze większe objawienia boskiej mocy i chwały oraz jeszcze wyraźniejsze pokazanie Izraelitom i Egipcjanom wszechwładzy prawdziwego, żywego Boga” (Ellen G. White, „Patriarchowie i Prorocy”, str. 250-251).

Prawdziwe Boże cuda będą dopiero w raju i będą to wielkie błogosławieństwa onieśmielające wszelką obecną zwodniczą działaność demonów.

Ja wierzę w cuda ... które będą w raju:
http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/11/raj-przysze-zycie-na-odnowionej-ziemi.html

Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli  Smile

Odpowiedz
Mamy 2 rodzaje mocy. I tylko 2. Albo od Boga, albo od Szatana. Uzdrowienia o których mówię są w imieniu Jezusa, nie mówię o Medjugorie ani o jakieś bioenergoterapii.

Mówisz, o wyrwanych z kontekstu cytatach, a sam takowego użyłeś:

"Miłość nigdy nie ustaje; bo jeśli są proroctwa, przeminą; jeśli języki, ustaną, jeśli wiedza, wniwecz się obróci."
- 1 Koryntian 13:8

Super, a co mówi dalej Pismo?

"Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie; Lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie."
- 1 Koryntian 13:9-10

Jest już doskonałość? Nie. Proroctwa ustaną, wiedza ustanie, języki przeminą bo w niebie nie będą już potrzebne. Na dobrą sprawę nie pisze tutaj o uzdrowieniach. Chociaż tak czy siak ustaną bo w niebie nie ma chorób.

Jezus uzdrawiał, apostołowie uzdrawiali.

"I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.

Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.

A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą,

Węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im.
Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.
"

- Marka 16:15-18

To też wyrwałem z kontekstu? Czy to, aby nie są słowa samego Jezusa? Kontekst jest dosyć jasny, uwierzyłeś - to takie znaki będą Ci towarzyszyć.

Zwiastunie napisałeś : Dlatego Jezus nie wymagał, by chorzy, zanim dostąpią uleczenia, najpierw w niego uwierzyli.

I uzdrowienia, które są dzisiaj również nie wymagają, aby osobie wierzyła w Jezusa. Tak jak powiedział Chrystus w cytacie, który przytoczyłem. Jeżeli nie widać poprawy to coś jest nie tak (zazwyczaj za mała wiara) z osobą która nakładała ręce i się modliła, a nie z osobą, która jest chora.

Szatan będzie czynił wielkie znaki, ale nigdzie nie pisze, że w imieniu Jezusa. Pisze raczej, że będzie to zwiedzenie, a nie tak jak w przypadkach, o których mówiłem nawrócenie się, zmiana życia i wielbienie Boga.

Cytat:Pewnie wielu ludzi przyzna ci rację w sprawie uzdrowień i "cudownych odmian", bo woli wybrać" nauki łechcące uszy" zamiast gorzkiej prawdy.

A może gorzka prawda jest taka, że większość kościołów jest "martwa" i pastorzy tego nie uczą trzymając się doktryn w stylu "tego nie ma, nie przejmujmy się co robił Jezus w 4 ewangeliach, ani apostołowie w dziejach bo to nas nie dotyczy"?

Jeżeli chodzi o wskrzeszenia to słyszałem o nich, więc są i dziś. Z tym, że jest to wyższa szkoła jazdy.
Odpowiedz
(07-02-2015, 07:26 PM)Arraivald napisał(a):  Super, a co mówi dalej Pismo?

"Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie; Lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie."
- 1 Koryntian 13:9-10

Jest już doskonałość? Nie.

Co proszę? a gdzie w tym wyrwanym wersecie jest mowa o uzdrowieniach?  Shy

Przecież ja tu czytam tylko o cząstkowej wiedzy i cząstkowym rozumieniu proroctw, o uzdrowienia czytałem werset wyżej.

W I wieku to jest fakt, bo wiele rzeczy pojmujemy dopiero w XX i XXI wieku.
Gdyż coraz lepsze zrozumienie miało nadejść za pośrednictwem niewolnika wiernego i roztropnego:

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=595

Proszę czytać dalej:
Obecnie znam częściowo, ale później poznam dokładnie, jak i ja jestem dokładnie poznany.

Dary uzdrowień przeminęły bo spełniły zadanie, cząstkowa wiedza po mału także przemija, gdyż poznajemy coraz lepiej ale wszystko przeminie wraz z nastaniem raju bo nie będzie już potrzebne gdyż wszystko się spełni, lecz miłość nigdy nie ustanie.

Apostoł Paweł wyraźnie przedstawił w całym rozdziale 1 Koryntian 13 po czym poznamy prawdziwych chrześcijan:

- nie po wątpliwych uzdrowieniach (uzdrawiają nawet szamani od czarnej magii)
- nie po wątpliwych świadectwach nawróceń (czynY, czyny, nie słowa proszę!)
- nie po prorokowaniu (prorokują nawet tarociści albo Teokracjusz Jahwe lub "Jezus z youtube")

Ale po owocach ducha, po miłości, gdyż ten znak jest ponadczasowy i nigdy nie ustanie:

Gdy to, w co wierzymy, wreszcie się ziści, wiara w te rzeczy przestanie być potrzebna. A gdy ujrzymy wyczekiwane spełnienie obietnic i wszystko stanie się nowe, przeminie też nadzieja. Co jednak z miłością? Ta nigdy nie zawiedzie, czyli nigdy się nie skończy. Będzie istnieć zawsze. Mając w perspektywie życie wieczne, niewątpliwie zobaczymy i zrozumiemy dalsze aspekty miłości Boga. Jeżeli będziesz wykonywał Jego wolę i podążał wspanialszą drogą miłości, to pozostaniesz na wieki (1 Jana 2:17).
Wiara, nadzieja, miłość:
http://zwiastowanie.blogspot.com/2014/11/wiara-nadzieja-miosc.html

(07-02-2015, 07:26 PM)Arraivald napisał(a):  Jeżeli chodzi o wskrzeszenia to słyszałem o nich, więc są i dziś. Z tym, że jest to wyższa szkoła jazdy.

[Obrazek: szokjpg_wxennsa.jpg]
Odpowiedz
Ta mowa o uzdrowieniach była w twoim poście po prostu, gdzie nawiązałeś do przemijania cudów. Stąd moje odniesienie.

Napisałeś po czym poznajemy prawdziwych chrześcijan, o tym już pisaliśmy i doszliśmy do podobnych wniosków. Natomiast rozmawiamy czy Jezus uzdrawia także dziś i czy aby nie powinniśmy też tak działać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości