Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pundita Ramabai - chrześcijanka, która musiała się narodzić na nowo
http://www.christianity.com/church/church-history/timeline/1801-1900/pandita-ramabai-reclaimed-rejects-11630514.html

Pundita Ramabai, znana działaczka chrześcijańska w Indiach, nawróciwszy się z hinduizmu na chrześcijaństwo, przyjęła chrzest i przystąpiła do kościoła i przez osiem lat żyłą bardzo przykładnie. Lecz Pundita Ramadai nie była chrześcijanką. Powiada ona, że nie doświadczyła nigdy przeżycia odrodzenia. Nie poznała Chrystusa jako swego osobistego Zbawiciela. Przyjęła ona chrześcijaństwo, lecz nie przyjęła Chrystusa.

Lecz przyszła taka godzina w jej życiu, że ujrzała w sobie po raz pierwszy zgubioną grzesznicę, potrzebującą Zbawiciela, i wtedy nastąpiła wielka zmiana. Od tej chwili całe jej życie się odmieniło, poznała Chrystusa. Narodziła się na nowo, nie tylko nawróciła się, ale odrodziła się też przez Ducha Świętego. Oto jej świadectwo, jakie sama o tym złożyła:

„Myślałam, że pokuta za grzechy i decyzja zaniechania ich była niezbędna dla uzyskania przebaczenia i że obrządek chrztu był środkiem odrodzenia oraz że moje grzechy zostały naprawdę zmazane, gdy przyjęłam chrzest w imię Chrystusa. Te i innego rodzaju myśli, które są pokrewne typowi myślenia religijnego Hindusów, trzymały się mnie uporczywie. Lecz po ośmiu latach od mego chrztu doszłam do przekonania, że znalazłam religię chrześcijańską, ale nie znalazłam Chrystusa, który jest życiem religii. Poznałam, że potrzebuję Chrystusa, a nie wyłącznie religii chrześcijańskiej.”

A my kochani? To dobra chwila, aby się zastanowić. Być może wielu z nas nawróciło się, ale nie doznało odrodzenia.

Być może wielu z nas przeszło z jednej opcji na drugą.

Nawrócilśmy się od niektórych swoich grzechów, od sceptycyzmu i obojętności, a w wielu przypadkach nawrócenie oznaczało u nas przejście z jednego wyznania na drugie, nie było zaś nawróceniem się do Boga; można się nawracać do kościoła, ale nie odrodzilć się. A przecież należy pamiętać:

"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, JEŚLI KTO NIE NARODZI NA NOWO, NIE MOŻE UJRZEĆ KRÓLESTWA BOŻEGO." (Jana 3:3).

Co o tym myślicie?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości