Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przestroga

Todd Bentley, Randy Clarc, Peter Wagner, Rick Joyner, John Crowder , Bill Johnson , John Arnott, Mike Bickle - jeśli ktoś w jakiś sposób popiera działalność m.in te osoby - to niech obejrzy powyższy dokument

http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/jak-demony-zwodza-chrzescijan-cudami-i.html

,
Odpowiedz
Witaj Mieczu, zakładam że jedną z osób które są głównymi adresatami tego posta miałem być ja, aczkolwiek mogę się mylić.

Osobiście badam temat darów / manifestacji Ducha Świętego. W moim przypadku nie jest tak, że popieram i zachwycam się wszystkim co zobaczę, raczej nie oceniam czegoś czego nie znam, ponieważ rzeczy duchowych zazwyczaj nie można rozsądzać po ludzku. To co dla pewnych ludzi może wyglądać dziwnie, niekoniecznie oznacza, że jest zwiedzeniem. Owszem charyzmatycy jadą często ostro "po bandzie" typu zachowywanie się jak zwierzęta itd. Ja osobiście uważam na działania ludzi, którzy nie mają ograniczeń w pewnych sprawach.

Filmik, który zapodałeś jest dosyć znany, nawet niektórzy charyzmatycy go znają, jeden nawet pokazał i się do niego odniósł.

Co może Cię zaciekawić, autorem filmiku jest Andrew Storm, który z tego co wiem mówi językami z którymi się nie zgadzasz. Zachęcam, abyś przeanalizował post na temat języków, który kiedyś pisałem. Na swoim blogu napisałeś, że taki bełkot jak jedna z osób którą widziałeś na filmiku może powiedzieć każdy człowiek, włączając ateistę. Zachęcam, abyś poszukał filmiku na temat badań aktywności mózgu ludzi, którzy mówią w danej chwili językami. Tego nie potrafili odtworzyć nawet ludzie w transach itd. Ośrodek mowy jest wtedy nieaktywny. Owszem, ludzie udający języki mogą brzmieć podobnie, ale tylko w brzmieniu. Ja potrafię czytać Biblię i modlić się na językach i nie mam problemów z rozumianym tekstem. Języki nie są zależne od twojego umysłu i to jest główne kryterium używane do rozróżnienia, czy ktoś nimi rzeczywiście mówi czy tylko udaje. Dodatkowo udającej osobie było by bardzo ciężko mówić w językach tak płynnie lub szybko jak ja lub ktokolwiek inny który również posiada ten dar/manifestację.

Z padaniem w duchu nie miałem osobiście styczności. Można polemizować, czy to Biblijne bo tam niby padali zawsze na twarz itd. i dobrze znam tą argumentację. Aczkolwiek, nie kojarzę, żeby było również napisane, że od diabła jest padanie, śmiech itp. Biblia podaje inne kryteria rozróżniania.

Z uzdrowieniami ty masz swoje zdanie, ja mam swoje. Jednakże uważam, że warto abyś zainteresował się też dokładną interpretacją 1 Koryntian 12:8-12. W przypadku Marka 16 branie węży do rąk i picie trucizny jest przynajmniej dla mnie dosyć oczywiste, że nie chodzi o robienie tego z premedytacją i wystawianie Boga na próbę. Z kładzeniem rąk na chorych są ludzie, którzy wierzą w to co powiedział Jezus, kładą ręce na chorych i Ci ludzie doznają uzdrowienia, więc słowo tam napisane jest potwierdzane przez Boga. Zobacz Mieczu, że większość osób, które głoszę przeciwne temu nauki robi to często dlatego, że samo nie mają odwagi iść na ulicę i działać w ten sposób, ponieważ gdyby im nie wyszło to mogą zostać ośmieszone itd. Dlatego szukają usprawiedliwienia, bo gdyby jednak się okazało, że każdy może to robić to okazałoby się, że oni sami nie czynią tego co mówił Jezus, tak samo wiele osób nie wierzy w dary Ducha na dziś, ponieważ nie muszą się o nie starać. Proszę Cię abyś to przemyślał. Uzdrawianie ma nam pomagać w głoszeniu ewangelii i docieraniu do ludzi, którzy nie są narodzeni na nowo.
Chciałem jeszcze dodać, że dar uzdrawiania z tego co wiem nie jest tym samym co uzdrawianie używając autorytetu jaki ma imię Jezus.

Zachęcam Cię także, abyś rzucił okiem na ludzi nauczanie ludzi, którzy działają ze znakami. Ostatnio przyjrzałem im się nieco bliżej i często to czego nauczają nie jest zgodne z tym co napisałeś. Twierdzę tutaj, że nauczają o świętości, mówią przeciwko grzechom, przeciwko New Age, o zapieraniu się siebie itd.

MieczuDucha, chciałem również zauważyć, że część z twoich teorii na temat działania demonów nie ma oparcia w Piśmie, typu demon wyłączający ból, wychodzący, a potem wchodzący i zwodzący ludzi, którzy później chwalą Pana Jezusa. Dla mnie nie ma to zbytnio sensu. Czy masz jakieś osobiste doświadczenia z demonami, na których opierasz swoją wiedzę w tym wypadku? Ja zazwyczaj widziałem po uwolnieniu od demona/po uzdrowieniu, że taka osoba często chciała pójść za Jezusem i też równie często dziękowała Bogu i chwaliło Go.

Tyle ode mnie, cześć tego co napisałem to również moja opinia, aczkolwiek druga część została potwierdzona w trakcie moich poszukiwań lub też przez bezpośrednie działanie Boga w moim życiu. Żeby było jasne, nie jestem ani 100% tak, ani 100% nie za charyzmatykami, uważam, że wielu robi bardzo dobrą robotę, aczkolwiek reszta przesadza i możliwe, że idzie za daleko w tym co robi. Znam co najmniej jedną zaufaną osobę, której owoce i nauczanie potwierdza, że działa pod natchnieniem Ducha Świętego i także widzi upadki w Duchu, uzdrowienia, manifestacje Ducha i jednocześnie przekazuje Biblijne nauczanie, bez rozwadniania. Albo uznajemy, że drzewo jest dobre i jego owoce są także dobre, albo uznajemy, że drzewo i jego owoce są złe. To co do czego zachęcam to badanie tych spraw, modlitwa o rozeznanie do Boga i nieatakowanie ludzi, których ducha dokładnie nie zbadaliśmy.

Jeżeli jakaś część mojej wypowiedzi Cię uraziła Mieczu, to proszę o wybaczenie, to nie był mój zamiar, jednakże chciałem się odnieść do pewnych spraw, które przytoczyłeś na blogu i tutaj poprzez filmik. Ode mnie przestroga jest taka, uważaj na ludzi, którzy idą tylko za cudami i też za ludźmi, których wypowiedzi są lub zahaczają o bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu i też takich, którzy działają z ciała wynajdując doktryny na podstawie których ich bezczynność jest usprawiedliwiona. Teraz jest sporo takich osób.

Pozdrawiam w naszym Panu Jezusie Chrystusie.
Moje wypociny na temat chrztu Duchem i języków jak ktoś chce - http://zbawieni.com/showthread.php?tid=604
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości