Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co słychać w Watykanie
 Wiele "ciekawych" rzeczy dzieje się ostatnio w Watykanie, wydaje się, że idzie z "duchem czasu". Na synodzie poświęconym
rodzinie nie doszło co prawda do przełomów, ale można zauważyć, że duch czasu, choćby w sprawach związków partnerskich
zakreśla coraz większe kręgi i wielu biskupów jest gotowych na zmiany, a papież gorliwie zachęcał do odwagi w podejmowaniu
trudnych decyzji.

Dwie ciekawostki z ostatniego czasu :

Papież Franciszek nakazał aby zaprzestać nawracania żydów

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/papiez-franciszek-nakazal-aby-zaprzestac-nawracania-zydow

Czy Bazylika św. Piotra została sprofanowana? Gorący spór w świecie katolickim. WIDEO

http://wpolityce.pl/kosciol/275322-czy-bazylika-sw-piotra-zostala-sprofanowana-goracy-spor-w-swiecie-katolickim-wideo
Odpowiedz
(17-12-2015, 09:41 AM)aga napisał(a):   Wiele "ciekawych" rzeczy dzieje się ostatnio w Watykanie

Tzn. co konkretnie? bo od jakiegoś czasu zaczynasz pisać jak pan Henryk K. że nie wiadomo o co chodzi? Confused
W Watykanie i nie tylko Watykanie od 2000 lat działy się ciekawe rzeczy a nie tylko od jakiegoś czasu:

http://zwiastowanie.blogspot.com/2015/05/troche-faktow-z-historii.html

Religia TV
Polecam dokumenty: "Święci i grzesznicy", "Telefon Słuchacza Do Radia Demaskujący Kościół", "Tak Papież Watykan I Kościół Katolicki Topił i Gotował", "Finanse Watykanu,Przepych,Bogactwo Obłuda", "Homoseksualizm w Kościele", "Wyprawy Krzyżowe", "Objawienia Maryjne - Pomoc od Maryi czy zwodzenie przez Szatana?", "Krucjaty":

https://www.youtube.com/watch?v=vIEe2OwLDSw&list=PLyX-877B4GrNyr_t2_ZmgJJaCFrjVHbC-&index=27
Odpowiedz
I po co te uszczypliwości?
Odpowiedz
Jakie? pytam się po prostu nie umiesz odpowiedzieć? Nie wiem co masz na myśli bo raz "teoretyzujesz" o imigrantach a raz o Watykanie jak reszta osób pochłoniętych tylko spiskami  Smile
Odpowiedz
Zwiastunie to ja wytłumaczę:
chodzi o to, że to co robi Watykan zaczyna mocno wychodzić nawet poza katolickie standardy. Papieże w przeszłości owszem, robili różne dziwne rzeczy, jednakże Franciszek idzie znacznie dalej w pewnych kwestiach.

(17-12-2015, 10:42 AM)Zwiastun napisał(a):  Jakie?

Na przykład:
(17-12-2015, 09:56 AM)Zwiastun napisał(a):  bo od jakiegoś czasu zaczynasz pisać jak pan Henryk K. że nie wiadomo o co chodzi?  Confused

Ja to widzę i Aga również. Więcej miłości Zwiastunie.
Moje wypociny na temat chrztu Duchem i języków jak ktoś chce - http://zbawieni.com/showthread.php?tid=604
Odpowiedz
(17-12-2015, 05:11 PM)Arraivald napisał(a):  chodzi o to, że to co robi Watykan zaczyna mocno wychodzić nawet poza katolickie standardy. Papieże w przeszłości owszem, robili różne dziwne rzeczy, jednakże Franciszek idzie znacznie dalej w pewnych kwestiach

No ale to nas chyba nie powinno dziwić, prawda?
Ludzie przecież mieli "posuwać od złego ku gorszemu"
2 Tymoteusza 3:1-5, 13
a już "nierządnica" miała nieźle wydziwiać i przez to "będzie spustoszona i naga” - co też się pomału dzieje
Objawienie 17:16
Czemu tak się dzieje? Ponieważ: „cały świat podlega mocy niegodziwca”
1 Jana 5:19
I po owocach ich poznamy
Mateusza. 7:15-17, 20

I ja również poznaję po owocach i po nauczaniu ZARÓWNO tychże duchownych jak i coraz większej liczbie tak zwanych "prywatnych nauczycieli" i mówię jak jest. Ówcześni fałszywi prorocy Izraela to byli tzw. nauczyciele rzekomo natchnieni i w czasach obecnych powstaje coraz więcej "fałszywych nauczycieli" ze swoimi fałszywymi naukami, to już nie tylko przywódcy duchowi ale zwykli ludzie coraz częściej wchodzą w rolę takich nauczycieli z "prawdami objawionymi". Na szczęście bardzo łatwo ich rozpoznać i ich słowa się nie sprawdzają a to dzięki dogłębnej analizie biblii co również tutaj na tym forum ukazywałem przez kilka lat.

Coraz więcej ludzi zauważa "zohydzenie" różnych religii (a głównie największej religii świata KRK) i całkowite odejście od podstaw chrześcijaństwa ale jednocześnie nie widzą że wprowadzają ich w błąd również inni "nauczyciele" i to jest najgorsze, bo okazuje się że ci "nauczyciele" na masową skalę zwodzą nawet wybranych a to się dzieje właśnie np. w internecie i wychodzi na to że kolejna przepowiednia się sprawdza bo ci "nauczyciele" wyszli spośród prawdziwych chrześcijan (2 Piotra 2:1, 3, 13; 3:16) i obecnie rozsiewają nieprawdę i nauki łechcące ludzkie uszy.

Exclamation
Odpowiedz
Mnie to nie dziwi. Po prostu obserwuję, ale nie skupiam się aż tak na tym uzyskując kolejne argumenty na poparcie tezy, że katolicyzm to kłamstwo i robi szopkę.

Cóż Zwiastunie, pomimo tego iż mamy wiele osobnych poglądów to w drugiej części tego co napisałeś jest prawda. Przyglądam się temu od pewnego czasu i w internecie panuje chaos związany z doktrynami. Dużo osób chce być oryginalnymi wyróżniając się coraz to nowymi doktrynami. Ten odrzuca Pawła, kolejny Pawła i Łukasza, jeszcze inny Marka i Jana oraz mają inne różne pokręcone objawienia.

Na podstawie naszych wcześniejszych rozmów na forum domyślam się, że twoja wypowiedź była również skierowana do mnie. Jednakże ja tak naprawdę nie wymyślam nic nowego i jestem w kontakcie z różnymi osobami, wśród których są pastorzy i które znają się na Piśmie. Sam uznaję jedną osobę za swojego pastora, chociaż nasza znajomość obecnie jest jedynie przez internet. Mam nadzieję, że Pan kiedyś da się nam spotkać, jak nie w tym życiu to w przyszłym.
Moje wypociny na temat chrztu Duchem i języków jak ktoś chce - http://zbawieni.com/showthread.php?tid=604
Odpowiedz
Dyskusja ze Zwiastunem nie ma najmniejszego sensu, bo na lewo i prawo wszystkim wręcz zarzuca

odstępstwo, bycie fałszywym prorokiem itd. Pisze on :

"Na szczęście bardzo łatwo ich rozpoznać i ich słowa się nie sprawdzają "

Idealnie właśnie te słowa można odnieść do świadków Jehowy, bo rzeczywiście ich proroctwa

się nie spełniły, co jednoznacznie skutkuje biblijną etykietką fałszywego proroka.

I tak własnej belki się nie widzi, a innym źdźbła z oka chce się wyciągać.

No i oczywiście to, co napisałam, będzię młynem na wodę Zwiastuna, bo jakoś tak nieodparte

wrażenie powstaje, że lubuje się on przede wszystkim w kąsaniu i w to mu graj.

To forum jest martwe przede wszystkim właśnie z powodu Zwiastuna, bo wcześniej czy później

chyba każdemu się odechce dyskusji z takim ciągłym podgryzaniem z jego strony.

Mogłabym się nie wypowiadać co do tej kwestii wzorem MieczaDucha, który bardzo dobrą postawę

wykazuje, ale chciałam tylko napisać, że jest mi bardzo przykro, że z czymkolwiek się odezwę,

to ciągle jestem kąsana.
Odpowiedz
Wiem o tym Aga i zapewne prawie każdy z tego forum. Aczkolwiek czasem preferuję coś napisać i poćwiczyć swoje opanowanie np. kiedy ktoś odpisuje w taki sposób jak w tym wątku. Może sporo moich wypowiedzi wygląda naiwnie, ale w wielu z nich pracuję przez to nad swoją pychą.
Odpowiedz
(17-12-2015, 08:16 PM)aga napisał(a):  Dyskusja ze Zwiastunem nie ma najmniejszego sensu, bo na lewo i prawo wszystkim wręcz zarzuca ... To forum jest martwe przede wszystkim właśnie z powodu Zwiastuna

Olaboga, niemożliwe Cry a mnie się zawsze wydawało że to 90% (rzekomo) biblijnych forów dyskusyjnych jest opanowanych przez "was" (w sformułowaniu tym chodzi o te same nicki/osoby) a tylko jakieś mało znane forum zbawieni.com "toleruje" Zwiastuna i wielu woli się nie zdemaskować (ewentualnie boi się przyznać) ze swoimi bajeczkami.  Tongue

A tak propos w sprawie mojego pobytu tutaj (lub raczej szkodzenia temu forum) to żeby być obiektywnym i z dobrym stanem serca (co nie Aga?) to powinno się jeszcze uczciwie wspomnieć że nie było mnie tutaj przez jakieś 9 miesięcy (żegnając się w lutym a wracając niedawno bo pod koniec listopada) i co? żadnej nowej osoby, żadnego nowego postu, jedynie MieczDucha coś napisał i tyle, ale stare zajadłości pozostały, po drugie nowi userzy rejestrujący się tutaj na start dostają "Account not Activated" myślę sobie że to już kilka jak nie więcej osób zraziło, odeszli i zapomnieli.
Także zwalić winę na kogoś jest bardzo łatwo a najłatwiej na czarną owcę, na kogoś kto razi i przeszkadza wielu osobom. Bo czy nie prawda to że mając tę wiedzę, którą tutaj się dzieliłem na forum jestem sporą przeszkodą dla co poniektórych?  Smile

No i tak od tematu Watykanu zajechaliśmy do ... "Watykanu" bo w sumie wszystko jedno czy to Watykan czy "biblijne fora" - i tu i tu pełno wypaczeń i pozorów.   Sleepy
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości