Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
słowo wstępne
Poprosiłem o możliwość założenia dwóch nowych działów, ponieważ z jednym bratem - Przemkiem - z którym mam kontakt telefoniczny, mailowy - chcieliśmy rozmawiać o najważniejszych rzeczach, kluczowych - o społeczności, o której mówi m.in apostoł Jana np w swoim 1 liście rozdział 1 werset 3 : " co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem " - Biblia Warszawska

Mieliśmy na początku założyć swoje własne forum, ale uznałem że może tutaj będzie taka możliwość, co będzie lepszym może świadectwem, bo więcej osób tu zaglądać będzie.

Nie interesuje mnie polityka, pseudospiski - iluminaci, masoni, symbolika i cała reszta. Nie interesują mnie w tych dwóch nowych działach. Nie chciałbym tutaj widzieć kłótni, zbaczania na inne tematy, linkowania. Ale żeby jak ktoś już pisze, to żeby pisał coś od siebie, z serca a nie linkował na coś, albo robił jakieś wklejki.

Albo się ma społeczność z Ojcem i Synem albo się nie ma. Albo ma się z Nimi relacje, więź, jest się z Nimi w coraz bliższym związku, coraz bliższej społeczności, bliższych relacjach albo człowiek gdzieś się zablokował, albo nigdy ich nie miał. Celem przewodnim tego wątku, jest aby rozmawiać właśnie o tej społeczności, związku, relacji, więzi, chodzeniu z Bogiem. Jak ją mieć, trwać w niej i wzrastać w niej.

nie mam zamiaru tracić czasu, na rzeczy które tak na prawdę niszczą wiarę, niszczą duchowość - czyli nie mam zamiaru zajmować się tym, co odwraca umysł, serce od Boga a kieruje na polityczny świat i rozmowy o nim, na świat chorych spisków, gdzie większość to dezinformacja, na świat spaczonych kłótni wokół tego czy Ziemia jest kulista, płaska, czy jest sześcianem itd. Albo zajmowanie się innymi "chrześcijańskimi" tematami zastępczymi., które zabierają czas, są bezowocne, a przynoszą przeważnie wzajemne oskarżenia, często wyzwiska, spory, kłótnie i ogólnie nie są w duchu Chrystusa i przynoszą zniszczenie.

Kto nie będzie miał społeczności z Ojcem i Synem, kto nie będzie miał z Nimi prawdziwej relacji, więzi, nie będzie z Nimi w prawdziwym związku : " Przesłanie zaś, które słyszeliśmy od niego i wam zwiastujemy, jest takie: Bóg jest światłością i nie ma w nim żadnej ciemności.

6 Jeśli mówimy, że mamy z nim społeczność, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie czynimy prawdy.
7 A jeśli chodzimy w światłości, tak jak on jest w światłości, mamy społeczność między sobą, a krew Jezusa Chrystusa, jego Syna, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu. " - 1 list Jana 1:5-7 ---------- więc kto nie będzie z Nimi w prawdziwej społeczności. Ten nie będzie zbawiony. Nie wytrwa również w czasach burz życiowych lub w czasie ciężkich czasów na świecie jakie kiedyś nadejdą. Marnowanie czasu, zaśmiecanie sobie umysłu politycznym światem, wieściami z tego bezbożnego świata, karmienie się iluminatami, masonami - spiskowym, pokręconym światem, który niszczy wiarę chrześcijan, którzy się nim zajmują nie sprawi, że człowiek będzie wierny Chrystusowi w codzienności albo w czasach krachu, wojny czy prześladowania. Co mu pomoże skupianie się na iluminatach, masonach i innych kozłach ofiarnych - celowo wykreowanych marionetkach (bój toczymy nie z ciałem i krwią - Efezjan 6) gdy dostanie np długoletni wyrok więzienia za wiarę w Chrystusa. Jeśli nie będzie miał społeczności z Chrystusem to wyprze się wiary, popełni samobójstwo lub innych grzech, ale nie zachowa wierności.

Mając społeczność, trwając w Chrystusie a Pan w nas - można będzie wszystko przejść i zachować wierność do końca a nawet obfitować w czasach suszy, jak drzewo które jest zasadzone nad strumieniami wód, którego liść nie zwiędnie, ale będzie wydawał owoc i nie będzie się bał upału, posuchy - nawet w upale ucisku, w czasie posuchy wojny, światowego krachu itd będzie wydawał owoc ............."  Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan! (8) Jest on jak drzewo zasadzone nad wodą, które nad potok zapuszcza swoje korzenie, nie boi się, gdy upał nadchodzi, lecz jego liść pozostaje zielony, i w roku posuchy się nie frasuje i nie przestaje wydawać owocu." - Księga Jeremiasza 17:9

" Trwajcie we mnie, a ja w was. Jak latorośl nie może wydawać owocu sama z siebie, jeśli nie będzie trwała w winorośli, tak i wy, jeśli nie będziecie trwać we mnie.

5 Ja jestem winoroślą, a wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a ja w nim, ten wydaje obfity owoc, bo beze mnie nic nie możecie zrobić.
6 Jeśli ktoś nie trwa we mnie, zostanie wyrzucony precz jak latorośl i uschnie. Takie się zbiera i wrzuca do ognia, i płoną. " - Ewangelia Jana 14:4-6 Uwspółcześniona Biblia Gdańska -

Kto chce marnować mniej lub więcej czasu na polityczny świat, na pseudospiskowy świat, na "chrześcijańskie" tematy zastępcze - niech sobie robi co chce. Ja nie zamierzam tracić czasu ani na te rzeczy, ani na im podobne odwracacze umysłu od Chrystusa.
Zobaczymy z czasem gdzie i w jakim stanie będą ludzie marnujący czas na marności, głupoty, a gdzie mający żywą, prawdziwą społeczność z Ojcem i Synem i nasłuchujący wieści z Królestwa Bożego.

W Chrystusie są wszystkie skarby mądrości i poznania - Kolosan 2:3, więc posiadanie społeczności z Nim. Umacnianie się w Panu gwarantuje, że Pan objawi nam również w swoim czasie wszystko co będzie nam potrzebne i udzieli nam mądrości z góry, a nie od fałszywej - diabelskiej mądrości budowanej wokół poznawania iluminatów, masonów, symbolik, polityki, ekonomii i tysięcy innych.

Mam nadzieję, że te działy będą ku zbudowaniu dla wszystkich, którzy szczerze idą i chcą iść za Chrystusem, którzy szczerze pragną być Mu posłuszni, bo wiedzą, że w pełnieniu woli Bożej, w uświęceniu przez ducha jest radość, pokój ducha, siła, wolność i zmierza się do cudownej wieczności w wiecznej chwale i wspaniałościach raju i przyszłego nowego stworzenia.

W tych dwóch wątkach ja jestem moderatorem. Wraz ze mną jest oczywiście Admin, któremu dziękuję jeszcze raz za wszystko.
Oby Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus błogosławił wszystkim piszącym i aby to było ku ogólnemu zbudowaniu, zachęcie.

,
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości