Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
budowa relacji, związku
Może spojrzenie na międzyludzkie relacje, związki pomoże komuś lepiej zrozumieć jak budować relację, wspólnotę z Bogiem. Może mało wiem w tych obszarach, ale wydaje mi się, że relacje, związki między ludźmi budowane są przez poznawanie się coraz lepsze - a więc wspólne spędzanie czasu, przez rozmowy, szczerość, pomaganie sobie - czynienie wzajemnie dobra, przez zwierzanie się tej drugiej osobie, przez otwartość. Przez dziękowanie za coś za co należy podziękować, przez przeproszenie jeśli jest za co przeprosić, przez poproszenie o pomoc w czymś ...

i tak na płaszczyźnie my - Bóg - na pewno relacja, związek, wspólnota buduje się przez spędzanie czasu z Synem, Ojcem a jesli ktoś wierzy wyznaje trynitarianizm to pewnie dodaje jeszce trzecią osobę.

Przez rozmowę - modlitwa.
Przez czynienie dobra a więc przestrzegania przykazań.
Przez widzenie Bożej wspaniałości, miłości, łaski - co powinno owocować dziękczynieniem, pragnieniem odwzajemniania miłości, bycia bliżej.
Przez spędzanie razem czasu - na pewno powinien to być w pierwszej kolejności stan serca, umysł, myśli - bo nawet podczas jakichś obowiązków serce powinno wznosić się w górę, powinniśmy myśleć o tym co w górze, a nie na ziemi, o tym co Boże a nie ludzkie - taki powinno być dążenie, kierunek.

Z tym spędzaniem razem czasu, to dodałbym też poleganie na wszystkim na Panu. Powierzanie Mu wszystkiego nawet drobnych spraw, zajęć, rzeczy i prośba o prowadzenie, prośba o mądre działanie, mądre słowa. Na pewno Panu podoba się gdy ktoś we wszystkim szuka Jego oblicza, we wszystkim na Nim polega, we wszystkim Mu ufa, a nie tylko w jakichś wielkich rzeczach.
Bycie posłusznym Bogu, przeświadczenie że wszystko co mówił, nakazał jest dobre, pożyteczne też na pewno jest na plus.

Na pewno dziękowanie Bogu za wszystko jest też na plus w tym temacie.

Pismo mówi że Noe i Henoch chodzili z Bogiem, a o Abrahamie Pismo mówi że był przyjacielem Boga.

Jeśli macie jakieś inne przemyślenia na temat relacji, związków czysto ludzkich lub relacji, związku Boga i człowieka to zachęcam do podzielenia się. Jeśli dane mi będzie coś więcej zrozumieć w tych kwestiach to też dopiszę ...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości