Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie potrafię przejść obojętnie
W zasadzie nie chciałem więcej już komentować "zdarzeń" ze stron - moim i nie tylko moim zdaniem - niebudujących (przy czym jest to łagodnie powiedziane, bo w zasadzie należałoby to nazwać dosadniej), ale - jak w tytule - nie potrafię przejść obojętnie obok tego, co znalazłem.

Na forum Henryka Kubika, Cyryl nadaje nowy tor "odkryciom" na temat Pawła, Apostoła Chrystusowego.
Coś, co się w głowie nie mieści:

Cyryl na forum Henryka Kubika, reklamując swój artykuł napisał(a):...
Zaznaczam jest to moja hipoteza, w której piszę, ze drugie zwierzę wychodzące z ziemi z Apokalipsy to jest Apostoł Paweł. To jest temat rozwojowy, ale dowodów i poszlak jest mnóstwo.
...

Cyrylu, dokąd to wszystko zmierza? Czy to w ogóle się godzi?

Piszesz, że to Twoja hipoteza, ale dowodów i poszlak jest mnóstwo. Dowody wymieniłeś w powyższym zdaniu na pierwszym miejscu - skoro rzekomo są dowody, to poszlaki nie byłyby już potrzebne w całym tym nieuczciwym "procesie". Skoro rzekomo są dowody, to jak możesz nazywać to wszystko hipotezą i to jeszcze "rozwojową"? Powinieneś to nazywać "udowodnioną teorią". A jednak nie nazywasz, czyli coś jest nie tak. Czy czekasz aż się wypowie Henryk, aż zaaprobuje Twoją hipotezę i to ostatecznie usankcjonuje ją w postaci udowodnionej teorii?

Co to w ogóle jest i jak tak można? Czy to jest, pomijając już wszystko, uczciwe Cyrylu? Dokąd to prowadzi?
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz
Nie zaglądam już za często na te ich strony i fora, ale wcale mnie to nie dziwi, właściwie u nich nic mnie już nie zdziwi, bo tyle już głupot wymyślili że to tylko wierzchołek góry. Zwłaszcza kiedy ostatnio na stronie Zbawienie.com pojawił się na głównej stronie nagłówek, cytuję:

Trafiłeś na jedyne źródło prawdy na świecie!

Wszystkie inne źródła kłamią a Prawdę można znaleźć tylko i wyłącznie na witrynie zbawienie.com oraz na blogach związanych z tą witryną!

Teraz zmienił na  Trafiłeś na unikalne źródło prawdy!

Jeżeli ten człowiek twierdzi że jako jedyny z przeszło 7 miliardów ludzi na ziemi mówi prawdę, to czyni z siebie proroka, wybrańca, stawia siebie na równi z prorokami którzy spisywali Słowo Boże. Zresztą on już dawno dał sobie sam upoważnienie do decydowania co jest słowem Bożym a co nie. I w zasadzie nie różnie się od katolickiego "niemylnego" papieża.

Trzeba ich zostawić w spokoju, sami się dyskwalifikują z królestwa Bożego, to są buntownicy nie ufający Bogu i Jego Słowu najwidoczniej ziarno w ich sercach padło na drogę albo na grunt skalisty.

Odpowiedz
thewordwatcher na swoim forum (kliknąć) napisał(a):...
Jutro ma być marsz KOD'u nasienia węża.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/mozliwa-prowokacja-podczas-marszu-kod-7-maja-w-warszawie

Są to nasi zacięci wrogowie. Pomódlmy się do Boga o nadprzyrodzone rozbicie tego marszu i obserwujmy rezultaty.

Gdyby coś się ciekawego wydarzyło, bardzo by to nas podbudowało, prawda?

[Obrazek: icon_bounce.gif][Obrazek: icon_bounce.gif][Obrazek: icon_bounce.gif][Obrazek: icon_bounce.gif][Obrazek: icon_bounce.gif][Obrazek: icon_bounce.gif][Obrazek: icon_bounce.gif][Obrazek: icon_bounce.gif][Obrazek: icon_bounce.gif][Obrazek: icon_bounce.gif]

Nie odnosząc się w ogóle do spraw politycznych, które mnie nie interesują, to ...
tych ludzi było tam (wg najnowszych oszacowań) ok. 100 000.
Czy można, nie znając pewnie żadnego z nich napisać na forum, że jest to nasienie węża? (Tu chcę podkreślić, że tww twierdzi o genetycznym nasieniu)
Czy to jest chrześcijańska postawa? Jak można także określać ich jako wrogów, nie znając serc tych 100 000 ludzi?
Czy Chrystus i Apostołowie Jego uczyli nas, żeby modlić się w sposób, w jaki robi to thewordwatcher?
I czy takiego budowania oczekujemy?

Taki przykład z Pisma:

Cytat:BW - Łukasza 9:51-56

I stało się, gdy dopełniały się dni, kiedy miał być wzięty do nieba i postanowił pójść do Jerozolimy, że wysłał przed sobą posłańców. A ci w drodze wstąpili do wioski samarytańskiej, aby mu przygotować gospodę. Lecz nie przyjęli go, dlatego, że droga jego prowadziła do Jerozolimy. A gdy to widzieli uczniowie Jakub i Jan, rzekli: Panie, czy chcesz, abyśmy słowem ściągnęli ogień z nieba, który by ich pochłonął, jak to i Eliasz uczynił? A On, obróciwszy się, zgromił ich i rzekł: Nie wiecie, jakiego ducha jesteście. Albowiem Syn Człowieczy nie przyszedł zatracać dusze ludzkie, ale je zachować. I poszli do innej wioski.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję. Pisuję też na http://ewangelia.net.pl/
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości